[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 551
5 207
113
Persze a helyreallitasi alap az mas onnet kihagyhatnak.
Csak ott ujra el kell osztani az alapot. /hisz a kihagyasunkal a mi penzunk valahova kell keruljon.../ annak torleszteset ujra kell tervezni szamolni ujra el kell fogadni... Uj garanciakat kell bevinniuk hisz mo meg a lengyelek kiesesevel -50 millio polgar fedezete esik ki :D ez nem olyan egyszeru honapok!!! Kerhetnek kevesebb penzt is de a kevesebb penz torlesztoje magasabb lessz /ujratervezes./
Két viszonylag szegény ország esik ki, emiatt szerintem nem drágul a dolog. A jogi részletek kidolgozása és újraírása miatt lehet csúszás.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 506
34 483
113
Két viszonylag szegény ország esik ki, emiatt szerintem nem drágul a dolog. A jogi részletek kidolgozása és újraírása miatt lehet csúszás.
Mar hogy lennenk viszonylag szegenye? /spanyolorszag szegeny nagyobb az adossaga mint az eves bevetele. Vagy gorogorszag olaszorszag./ de mi nem vagyunk szegenyek /fizetokepesek vagyunk jo darabig./ mig a mediterraneum pengeelen tancol... Lehet tobb a beveteluk de a kiadasuk is. /es itt ez szamit a fizetokepesseg /mint minden hitelnel./
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 143
92 420
113
Megzsarolta a kisebbik kormánypárt a lengyel kormányt. Ha vétózik, felrúgja a koalíciót és előrehozott választások lesznek.

A hazaárulás mindig jó befektetés!!
Jegyezzük meg az áruló nevét. Pár év múlva biztos jó pozit kap, mint Tusk.
jaroslaw-gowin-veto-koalicios-kormany-megallapodas-unios-koltsegvetes-201209-418662.jpg
Lehet elhamarkodtam a véleményem.

A tervezett alku legfőbb pontjai
A jogállamisági mechanizmus nevű törvénycsomag marad úgy, ahogy van, azt várhatóan a tagállamok minősített többséggel elfogadják.

Ugyanakkor a mechanizmus alkalmazását befagyasztják. A lengyel és a magyar kormány megtámadhatja a törvényt az EU bíróságán, és amíg ott nincs ítélet, addig nem használják. A legkorábban 2022 közepére várható ítélet, vagyis a következő magyar parlamenti választás előtt biztos nem kell szembenéznie Orbán Viktornak az EU-s pénzek elvonásával. Ez a 444 korábbi információi szerint, és most a lengyel RMF értesülései szerint is jelentős követelése volt a magyar miniszterelnöknek.

A mechanizmus alkalmazásáról részletes kézikönyvet hagynak jóvá a tagállami vezetők a hétvégi csúcson. Ebben biztosítékot adnak, hogy csak akkor vetnek ki szankciót, ha olyan problémát látnak, amely szorosan összefügg az EU-s költségvetés védelmével.

Konkrét példák is szerepelnének a kézikönyvemben arról, hogy milyen ügyeket nem érinthet a jogállamisági mechanizmus. Általánosságban nem érinthet olyan témákat, amelyeket az EU a tagállamok hatáskörében hagyott, illetve külön kitérnének arra, hogy családjogi kérdésekben és migrációs témákban egyáltalán nem lehet alkalmazni a mechanizmust.

A magyar és a lengyel kormány is arra panaszkodott, hogy a mechanizmus egy olyan eszköz szerintük, amit genderügyi vagy bevándorlásügyi vitákban a többi tagállam zsarolásként használhat ellenük. Ez ugyan egyáltalán nem következett eddig sem a mechanizmusból, viszont a téma felpörgetése, illetve az ígéret besöprése lehetőséget adott a két kormánynak, hogy győzelemként adják majd el, ha elállnak a vétótól. Most számos olyan ígéretet írathatnak le a többiekkel, amelyeket valószínűleg amúgy is betartottak volna.

A lengyel lap a biztonsági garanciák között említi, hogy ha egy tagállamot szankcióval akarnának a többiek büntetni a mechanizmus alapján, akkor az kérheti majd, hogy a szankció élesítése előtt tartsanak politikai vitát a témában a következő EU-csúcson.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 143
92 420
113
Lehet elhamarkodtam a véleményem.

A tervezett alku legfőbb pontjai
A jogállamisági mechanizmus nevű törvénycsomag marad úgy, ahogy van, azt várhatóan a tagállamok minősített többséggel elfogadják.

Ugyanakkor a mechanizmus alkalmazását befagyasztják. A lengyel és a magyar kormány megtámadhatja a törvényt az EU bíróságán, és amíg ott nincs ítélet, addig nem használják. A legkorábban 2022 közepére várható ítélet, vagyis a következő magyar parlamenti választás előtt biztos nem kell szembenéznie Orbán Viktornak az EU-s pénzek elvonásával. Ez a 444 korábbi információi szerint, és most a lengyel RMF értesülései szerint is jelentős követelése volt a magyar miniszterelnöknek.

A mechanizmus alkalmazásáról részletes kézikönyvet hagynak jóvá a tagállami vezetők a hétvégi csúcson. Ebben biztosítékot adnak, hogy csak akkor vetnek ki szankciót, ha olyan problémát látnak, amely szorosan összefügg az EU-s költségvetés védelmével.

Konkrét példák is szerepelnének a kézikönyvemben arról, hogy milyen ügyeket nem érinthet a jogállamisági mechanizmus. Általánosságban nem érinthet olyan témákat, amelyeket az EU a tagállamok hatáskörében hagyott, illetve külön kitérnének arra, hogy családjogi kérdésekben és migrációs témákban egyáltalán nem lehet alkalmazni a mechanizmust.

A magyar és a lengyel kormány is arra panaszkodott, hogy a mechanizmus egy olyan eszköz szerintük, amit genderügyi vagy bevándorlásügyi vitákban a többi tagállam zsarolásként használhat ellenük. Ez ugyan egyáltalán nem következett eddig sem a mechanizmusból, viszont a téma felpörgetése, illetve az ígéret besöprése lehetőséget adott a két kormánynak, hogy győzelemként adják majd el, ha elállnak a vétótól. Most számos olyan ígéretet írathatnak le a többiekkel, amelyeket valószínűleg amúgy is betartottak volna.

A lengyel lap a biztonsági garanciák között említi, hogy ha egy tagállamot szankcióval akarnának a többiek büntetni a mechanizmus alapján, akkor az kérheti majd, hogy a szankció élesítése előtt tartsanak politikai vitát a témában a következő EU-csúcson.
Ez talán az egyedüli lehetséges komptomisszum. Nem hittem volna, hogy megszületik. Annyira akarják, hogy lépjünk be a közös hitelfelvételbe, hogy hajlandóak voltak 2 évet tolni az alkalmazást. Majd a Bíróság értelmezés eldönti erdemes-e 22 után az Unióban maradnunk. Addigra minél több pénzt le kell hívnunk.

De persze még minden nyitott.
 
  • Tetszik
Reactions: vata

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 194
113
Ez talán az egyedüli lehetséges komptomisszum. Nem hittem volna, hogy megszületik. Annyira akarják, hogy lépjünk be a közös hitelfelvételbe, hogy hajlandóak voltak 2 évet tolni az alkalmazást. Majd a Bíróság értelmezés eldönti erdemes-e 22 után az Unióban maradnunk. Addigra minél több pénzt le kell hívnunk. De persze még minden nyitott.

Tehát tutira meggérték, hogy betartják kb azt a megállapodást amit előzőleg sem tartottak be.
Hmmmm. Valamiért nem vagyok túl optimista.

Nem kéne már kirúgni végre a Muttit ???
 
T

Törölt tag 008

Guest
....Annyira akarják, hogy lépjünk be a közös hitelfelvételbe, hogy hajlandóak voltak 2 évet tolni az alkalmazást. Majd a Bíróság értelmezés eldönti erdemes-e 22 után az Unióban maradnunk. Addigra minél több pénzt le kell hívnunk.....
22 után sem lesz visszaút! Ha ez átmegy nincs kilépés! Ez a lényege a közös hitelnek! Mivel kezességet vállalunk és ez közös amíg le nem jár nem lehet szabadulni.
Bele kellett volna íratnunk a hitelbe, hogy aki nem veszi föl nem kell kezességet vállalnia.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 143
92 420
113
Tehát tutira meggérték, hogy betartják kb azt a megállapodást amit előzőleg sem tartottak be.
Hmmmm. Valamiért nem vagyok túl optimista.

Nem kéne már kirúgni végre a Muttit ???
Valószinuleg lesz benne jogi garancia. Óvodás példák szintjéig lemennek, mikor alkalmazható, mikor nem annyira nincs bizalom. 22-23-ban új jobbos olasz kormány lesz. Salvini, Meloni teljesen mind1. Akkor más lesz az egyensúly Unión belül. Ezért volt fontos időt nyerni.

Abban már nem vagyok biztos, hogy a 2028-2034-es EUs büdzsé minket érinteni fog.

Jah és a Mutti után 90%-ék, hogy sokkal rosszabb jön. Sajnos.... Zöld-Balos LMBTQ-BLM idióta.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 143
92 420
113
22 után sem lesz visszaút! Ha ez átmegy nincs kilépés! Ez a lényege a közös hitelnek! Mivel kezességet vállalunk és ez közös amíg le nem jár nem lehet szabadulni.
Bele kellett volna íratnunk a hitelbe, hogy aki nem veszi föl nem kell kezességet vállalnia.
A közös hitel veszélyeit eltúlozta a kormány.
Mi elenyésző részét állnánk.
Ha bárki csődbe menne a forinton keresztül kőkeményen megéreznénk.

És ahhoz hogy ne bukjon 22-ben a kormány kell a zsé. Jövőre még kitart a válság, azzal nem lehet nekifutni az 22-nek.
50-50% jelenleg a választás kimenetele. Ezzel a zsével megveheti a kormány a választást.

Egy Gyurcsány kormanynál ez a kisebb rossz.

Pragmatizmus.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 178
12 326
113
Lehet elhamarkodtam a véleményem.

A tervezett alku legfőbb pontjai
A jogállamisági mechanizmus nevű törvénycsomag marad úgy, ahogy van, azt várhatóan a tagállamok minősített többséggel elfogadják.

Ugyanakkor a mechanizmus alkalmazását befagyasztják. A lengyel és a magyar kormány megtámadhatja a törvényt az EU bíróságán, és amíg ott nincs ítélet, addig nem használják. A legkorábban 2022 közepére várható ítélet, vagyis a következő magyar parlamenti választás előtt biztos nem kell szembenéznie Orbán Viktornak az EU-s pénzek elvonásával. Ez a 444 korábbi információi szerint, és most a lengyel RMF értesülései szerint is jelentős követelése volt a magyar miniszterelnöknek.

A mechanizmus alkalmazásáról részletes kézikönyvet hagynak jóvá a tagállami vezetők a hétvégi csúcson. Ebben biztosítékot adnak, hogy csak akkor vetnek ki szankciót, ha olyan problémát látnak, amely szorosan összefügg az EU-s költségvetés védelmével.

Konkrét példák is szerepelnének a kézikönyvemben arról, hogy milyen ügyeket nem érinthet a jogállamisági mechanizmus. Általánosságban nem érinthet olyan témákat, amelyeket az EU a tagállamok hatáskörében hagyott, illetve külön kitérnének arra, hogy családjogi kérdésekben és migrációs témákban egyáltalán nem lehet alkalmazni a mechanizmust.

A magyar és a lengyel kormány is arra panaszkodott, hogy a mechanizmus egy olyan eszköz szerintük, amit genderügyi vagy bevándorlásügyi vitákban a többi tagállam zsarolásként használhat ellenük. Ez ugyan egyáltalán nem következett eddig sem a mechanizmusból, viszont a téma felpörgetése, illetve az ígéret besöprése lehetőséget adott a két kormánynak, hogy győzelemként adják majd el, ha elállnak a vétótól. Most számos olyan ígéretet írathatnak le a többiekkel, amelyeket valószínűleg amúgy is betartottak volna.

A lengyel lap a biztonsági garanciák között említi, hogy ha egy tagállamot szankcióval akarnának a többiek büntetni a mechanizmus alapján, akkor az kérheti majd, hogy a szankció élesítése előtt tartsanak politikai vitát a témában a következő EU-csúcson.
Ez egy elhalasztott kivégzés, nem más.
Gondolod, hogy közben nem fog módosulni az egyezmény?
"Módosítottam a megállapodásunkat.
És örüljön, hogy csak ennyiben módosítottam".
D.W.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 194
113
Valószinuleg lesz benne jogi garancia. Óvodás példák szintjéig lemennek, mikor alkalmazható, mikor nem annyira nincs bizalom. 22-23-ban új jobbos olasz kormány lesz. Salvini, Meloni teljesen mind1. Akkor más lesz az egyensúly Unión belül. Ezért volt fontos időt nyerni. Abban már nem vagyok biztos, hogy a 2028-2034-es EUs büdzsé minket érinteni fog. Jah és a Mutti után 90%-ék, hogy sokkal rosszabb jön. Sajnos.... Zöld-Balos LMBTQ-BLM idióta.

Sajnos hagyni kell őket kibontakozni, akkor jól elqurják, remélem gyorsan !!!

U.i: Bizonyos szempontból én ezt látom az USA jelenlegi stratégiájában is: minél hamarabb jön az (világ-méretű)összeomlás, annál jobb, mert most még erősek(és abban reménykednek, hogy nyertesként kerülnek ki majd belőle), mert az idő nem nekik dolgozik, leszállóágban vannak, az nem megállítható.
Ezért azon dolgoznak, hogy a többiek még gyorsabb leszállóágba kerüljenek.

Semmi (valós) túlélési stratégiát nem vélek felfedezni a gyenge USA látszat mögött !!!

Ezért arab segítséggel --beáldozva Európát--- sz@rrá" korrumpálták az Eu-s vezetést/pártokat. Anglia elesett, Mutti dolgozik "rendesen" a német-összeomlás projekten. Akaratukon kívül ehhez kaptak egy "kis" orosz segítséget is, bár azt most a gázüzlet amcsi megfúrása okán --szerintem-- Putyin kicsit módosítja.
Ki veszi meg az orosz gázt, kitől vesznek technológiát, jobb az ajánlat, ha Kínát is "kicsit" versenyeztetik.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 506
34 483
113
https://ec.europa.eu/info/strategy/recovery-plan-europe_hu
A finanszirozasnal uj adok bevezetesevel szamolnak...
Egyedul ez az import aruk karboninteznitasa ado ami nekem tetszik. Nemtudom az e amire mar en is gondoltam es itt is fejtegettem 2-3-4-7-8 eve a magyar termekek elonybehozatalanal hogy ugy terhelni az import termekeket adoval hogy eu szamara elfogadhato legyen es ez a zoldado minel tavolabbrol jon egy termek annal nagyobb kornyezetszenyezesi ado epuljon be az araba... Ezzel a hazai ipart erositettem volna.../ bar ez szerintem eus szintu lessz es az eun kivuliekre vonatkozik majd mig en a magyar termekeket tettem volna adomentesse es a tavolabbiakat kulonbozo adoval sulytottam volna... De ha hasonlo a kozos piacba a magyar termekeknek meg hasznos lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 935
22 642
113
nem tudom hogyan gondolták..a wiki szerint beregszasz tobb mint fele nem magyar..
Az ilyeneknek általában teljesen nincs rálátásuk a dolgokra, ha ő úgy tudja hogy full magyar akkor full magyar. Anno a 2000 és évek kezdetén mikor lejött hozzám egy főiskolát végzett túrócszentmártoni (Martin) szlovák marketinges lány teljesen meg volt lepődve, hogy délen szlovákul is beszélnek. Ő úgy tudta (sic!), hogy itt csak magyarul lehet értekezni és verik a szlovákokat...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 143
92 420
113
Ez egy elhalasztott kivégzés, nem más.
Gondolod, hogy közben nem fog módosulni az egyezmény?
"Módosítottam a megállapodásunkat.
És örüljön, hogy csak ennyiben módosítottam".
D.W.
Bármi lehet, de sztem gazdasági válság közben az időnyerés fontos volt. Kell itthonra is a zsé és ezt elvették volna ha januárban életbe lép.
Az idő a politikában sokat jelent. 22-23ban bármi lehet. Salvini az olaszoknál, Bajnai nálunk l. Meglátjuk...
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 506
34 483
113
2,5 ev alatt meg sok viz lefolyik a dunan lessz itt meg terrorcselekmeny migracios roham a mediterraneumba ami sokaknal kiveri a biztositekot kormanyvaltasok... Idot nyertunk es lehet addigra elsikkad... Ha nem meg mindig jon ra a per lezajlasa par evet azzal is nyerni lehet... Utanna meg kessz leszunk egy haborura lehaboruzunk valami gyengebb szomszedot egy masik szomszedhaverral kozosen majd megpattanunk az uniobol kozosen hogy ujra lehaboruzzunk valami debbella allatot :D az elfoglalt teruletekkel javakkal es lakossaggal a gdp nk es egyeb mutatoink ugranak egy nagyot... Es helyreallitunk fejlesztunk... Az addigra szetesett uniot meg kirohogjuk...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 506
34 483
113
Azert lehet am hogy ukranba jobban tisztaba vannak a magyarsag aranyaval mint a wiki :) ugye a wiki szerint nallunk kinai vagy vietnami kisebbseg se nagyon van csak par szaz fo./ami elkepzelheto ahogy porognek ezert latni anmyi helyen mert folyton mennek ez mondjuk arra is magyarazatot adna miert olyan hasonloak./ :D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány