[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 027
54 034
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 189
113
Azért a NYC metró megállok nem így néznek ám ki nagy átlagban. Biztosan van ilyen is. Illetve, bár Teheránban meg nem voltam, szerintem ott sem néz ki mindenetro megallo így.
Biztos vagyok ebben is. Csak hát az egyik egy bukott lator állam, a terrorizmus melegágya, egy sötét középkorban megragadt vallási diktatúra, a másik meg a szabad világ rendőre, a világpénzügyi és katonai első számú nagyhatalma, az amerikai álom maga.

Nem ezt várná azért az ember fia!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Azért a NYC metró megállok nem így néznek ám ki nagy átlagban. Biztosan van ilyen is. Illetve, bár Teheránban meg nem voltam, szerintem ott sem néz ki mindenetro megallo így.

Ez egyébként jogos megállapítás, csak az a kérdés, hogy miért létezhet egyáltalán egy (1) ilyen, ennyire lepukkant metróállomás Amerikában. Mikor például Magyarországon nincs ilyen. Egy se.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Ez egyébként jogos megállapítás, csak az a kérdés, hogy miért létezhet egyáltalán egy (1) ilyen, ennyire lepukkant metróállomás Amerikában. Mikor például Magyarországon nincs ilyen. Egy se.
Ez is igaz. De jó lenne más helyszíneket is látni. Hiszen ott van pl észak korea. Milyen szuper autópályák vannak ott csak épp autó nincs. Nem védeni akarom az usat de mi van ha ez csak egy kirakat állomás?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Ez is igaz. De jó lenne más helyszíneket is látni. Hiszen ott van pl észak korea. Milyen szuper autópályák vannak ott csak épp autó nincs. Nem védeni akarom az usat de mi van ha ez csak egy kirakat állomás?

Én ilyenkor arra gondolok, hogy vajon Magyarországról is mit gondolhatott a Nyugat a szocializmus idején, hogy milyen elmaradottság van itt. Meg most is mit gondol. Aztán idejönnek és csodálkoznak. (Biden is így járt ugye.)
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 545
5 189
113
Az is érdekes, hogy a metrós poszt Nicaragua -ból került fel a netre. Majd elterjed a világon, és eljutott hozzánk. Nincs is propaganda szaga a dolognak. :D

Egyébként meg a világ bármelyik országában lehet nagyon szép és nagyon lepukkant környékeket találni. Csak próbálj meg Észak-Koreában egy lepukkant helyet fotózni mint turista.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Nem lehetne ilyen fotót csinálni, ha nem létezne ilyen. Érdekes, hogy Amerika esetében ha valaki lepukkantat fotóz, akkor az egyedi eset, ha pedig valaki máshol menőt fotóz, akkor abban az esetben meg az számít egyedi esetnek. Véletlenül sem kettős mérce ez?
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 545
5 189
113
Nem lehetne ilyen fotót csinálni, ha nem létezne ilyen. Érdekes, hogy Amerika esetében ha valaki lepukkantat fotóz, akkor az egyedi eset, ha pedig valaki máshol menőt fotóz, akkor abban az esetben meg az számít egyedi esetnek. Véletlenül sem kettős mérce ez?
Név alapján rákerestem erre az állomásra. Nekem ezt dobta fel. Nem luxus, de nem is az a lepukkant kép, ami az összehasonlításban van.
Az összehasonlításnál egyébként valamilyen közel keleti írás van. Jó eséllyel valamilyen iráni propaganda terméket látunk. :)

Chambers_Street_%28Bway-7th%29_Platform.JPG
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Név alapján rákerestem erre az állomásra. Nekem ezt dobta fel. Nem luxus, de nem is az a lepukkant kép, ami az összehasonlításban van.
Az összehasonlításnál egyébként valamilyen közel keleti írás van. Jó eséllyel valamilyen iráni propaganda terméket látunk. :)

Chambers_Street_%28Bway-7th%29_Platform.JPG

Ez is lehetséges!
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Név alapján rákerestem erre az állomásra. Nekem ezt dobta fel. Nem luxus, de nem is az a lepukkant kép, ami az összehasonlításban van.
Az összehasonlításnál egyébként valamilyen közel keleti írás van. Jó eséllyel valamilyen iráni propaganda terméket látunk. :)

Chambers_Street_%28Bway-7th%29_Platform.JPG
Mindig az állomások véget, a kisebb lejáratokat, a legeldugottabb reszt kell nezni. Ott tényleg lehetnek/vannak gondok New Yorkban. Láttam már en is ezt azt. A patkány megszokott. De elviselhető. Egy akkora város minden állomása nem lehet patika. Pláne a külső részeken.
Nézegettem képeket teheráni metróról és azt kell mondjam le a kalappal. Egyébként bennem valahogy az iráni népről valamiért nem az a lefejezős, fanatikus kép ugrik be. Nem tudom így van e.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and aquarell

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 202
66 985
113
Mindig az állomások véget, a kisebb lejáratokat, a legeldugottabb reszt kell nezni. Ott tényleg lehetnek/vannak gondok New Yorkban. Láttam már en is ezt azt. A patkány megszokott. De elviselhető. Egy akkora város minden állomása nem lehet patika. Pláne a külső részeken.
Nézegettem képeket teheráni metróról és azt kell mondjam le a kalappal. Egyébként bennem valahogy az iráni népről valamiért nem az a lefejezős, fanatikus kép ugrik be. Nem tudom így van e.

Ők akasztanak.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 107
32 696
113
Mindig az állomások véget, a kisebb lejáratokat, a legeldugottabb reszt kell nezni. Ott tényleg lehetnek/vannak gondok New Yorkban. Láttam már en is ezt azt. A patkány megszokott. De elviselhető. Egy akkora város minden állomása nem lehet patika. Pláne a külső részeken.
Nézegettem képeket teheráni metróról és azt kell mondjam le a kalappal. Egyébként bennem valahogy az iráni népről valamiért nem az a lefejezős, fanatikus kép ugrik be. Nem tudom így van e.

New York (és a metrója) a 80-as években volt igazán lepukkant, a metrókocsik telegraffittizve, stb.

 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 202
66 985
113
Mádok is akasztanak, akik a demokrâcia fényes mintapéldájânak âllitjâk be magukat ès jogot formâlnak maguknak arra, hogy mâsokat leckéztessenek demokrâciâból.. :)
Közben egy nyamvadt választâst nem tudnak ( akarnak?) lebonyolitani tisztességesen.

Nem démonizáltam, csak tényt közöltem, miért nem tűnnek lefejezősnek. Nem azok. Ők akasztanak. :D
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Biztos vagyok ebben is. Csak hát az egyik egy bukott lator állam, a terrorizmus melegágya, egy sötét középkorban megragadt vallási diktatúra, a másik meg a szabad világ rendőre, a világpénzügyi és katonai első számú nagyhatalma, az amerikai álom maga.

Nem ezt várná azért az ember fia!
Aha, igen.
Annyi a különbség, hogy egy szabad államban ezt a képet meg lehet jelentetni, míg ha hasonló állapotú helyről tennél fel képet egy Irán vagy ÉKoreaszerű szörnyállamból, akkor a rendőrség megkeresne oszt mehetnél táborozni, vagy a meszes gödörbe.
Ne hülyüljünk már.

Trump egy gazdag ember, de a globális elit tagjának nevezni azért enyhe túlzás. Akkor Mészáros Lőrinc is a globális elit tagja lenne? :D
Az, hogy "Trump alatt csak erodálódott a középosztály", az sem igaz, a járványig szárnyalt a gazdaság, sose látott szinten volt a foglalkoztatás stb.
Semmilyen konteó nincs abban, amit pl. Klaus Schwab előadott Davosban és könyvet is írt róla, azokat nem alusapkások fogták rá, hanem ő mondta/javasolta... nincs semmi "titkos összeesküvés", ezek nyíltan hirdetett "agendák". Csak persze észrevenni bizonyos dolgokat bűn. "Crime of noticing", ahogy bizonyos körökben mondják. Pontosabban rossz módon észrevenni, és nem csak véletlent vagy "tudományos törvényszerűséget" vagy kizárólag tiszta és önzetlen szándékot feltételezni bizonyos jelenségek mögött. Van egy globalista elit, amelyik:
- Fel akarja számolni a nemzetállamokat és lecserélni valamilyen "világkormánnyal", ahogy az EU-ban is a tagállamok hatásköreit fokozatosan Brüsszel hatáskörébe vonni, lépésről lépésre, ahogy lehetséges. Ugyanezt világméretben is akarják, az ENSZ vagy valami új szervezet keretében, vagy egyszerűen csak az USA veszi magára a bolygókormányzás feladatát (Biden "visszaveszi a világ vezetését" stb.) Ez persze szintén fokozatosan mehet csak végbe, természetes és szükségszerű folyamatként eladva a népnek. Ennek sok üzleti előnye származna számukra, de bennük van a "javítsuk meg a világot" messianizmus is ezeknek a figuráknak egy részében, fejükbe szállt a nagyság, a vagyonukkal már úgysem tudnak mit kezdeni, nem tudnak többet fogyasztani. Így jóemberkedésre adják a fejüket, illetve politikai irányzatokat pénzelnek.
- Meggyőződése, hogy tenni kell a bolygó megmentése érdekében a népesség leszabályozásával és az emberek erőszakos átnevelésével, egyfajta zöldkommunizmus, amit elgondolnak. Észak-koreai vagy kubai szintű fejenkénti energiafelhasználás, az emberek összezsúfolása hogy a természetnek lehessen visszaadni minél több területet, plusz függőleges farmok, mesterséges hús stb. A mozgásszabadság korlátozása is igen tetszhet nekik, nuku turizmus, az az elit kiváltsága legyen csak. A többi életében egyszer elzarándokolhat majd a vezérek szobrához, mint a Kim-dinasztia remetekirályságában. Valamiért nagyon izgatja a nyugati értelmiséget az igaz Korea, csak nem kedvet kapnak ők is az orwelli kézikönyv gyakorlatba ültetéséhez? Szerintem titkon imponál nekik az, ami ott megy... persze az elit helyébe képzelve magukat. De valamivel kevésbé brutál verziónak ott a zöldkommunista Kuba. Az is egy "fenntartható ország", életben tartott 70 éves autóromok járják az utakat, stopposokat felvéve (ott még nincs Uber?), lóvasút stb. Talán már a gandzsát is engedélyezték, a buzulást már tudtommal vagy 25 éve, addig büntették.

Persze ez csak egy kis agymenés volt, de az egyetemi marxisták körében Kuba pozitív példakép, és ezek vették át az ideológiai komisszár szerepét az egyetemeken, az elit Harvard, Berkeley stb. is szélsőbalos vérkomcsi helyek, és ott kap kiképzést a tudományos és politikai elit új generációja, illetve az ezeket követő gyengébb helyekről árasztják el a HR részlegeket és a médiaszerkesztőségeket meg a nagy techcégek menedzsmentjét az affirmative hire buta de ideológiailag fanatikus négerek, leszbikusok és egyebek (nem azt mondom, hogy aki az, az buta lehet csak, de ezek pozitív diszkriminációban részesülnek).
Hogy miért akarnak kommunizmust a milliárdosok? A bolsevikoknak is küldtek pénzt anno New Yorkból is, szóval nincs ebben semmi új. A kommunizmusnak ez a mostani már a sokadik hulláma, de most kisebb az ellenállás vele szemben, mint bármikor korábban. Ahogy mondtam már a pénzszerzés önmagáért nem olyan izgató, ha meg is lehet váltani a világot. Elon csak a Marsra akar eljutni, meg villanyautóra átültetni a népet, ő az ártalmatlanabb fajta. Zuckerberg elnök akar lenni idővel, legalábbis ezt híresztelték róla (csak hát szegény nem néger, nem b.zi, nem fogyatékos bár annak néz ki, persze zs.dó, az előny lehet). Bezos meg megveszi kilóra a WaPo-t stb. A rakétaprojektjéről keveset hallani...
Hogy lenne a milliárdos amerikai elnök aki a milliárdos haverjait juttatja magas pozíciókhoz az elit tagja, Isten ments! Ezután persze meg jön a többi elmélet, és egyik őrültebb a másiknál. Az egyetemi marxismusról meg vadkomcsikról szóló narratíva is egy hatalmas faszság, komolyan tiszta mccarthyzmus. Erre szokták mondani, hogy "Gone off the deep end".
Szerintem keress segítséget, mert attól hogy odaírod, hogy ez csak egy "agymenés volt" ez még nem normális dolog.
Tudod lenne a globalizációnak meg a Bezosféle kőgazdag elitnek valid kritikája, de ezt az ilyen félőrült konteózéssal, zsidózással, komcsizással egyszerűen szarrá trollkodják a magadfajták.