Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Az a helyzet hogy már mindannyian elkapták a vírust, van ellenanyag a szervezetükben. Kb, egy influenzaként élték meg. Miért oltassam be őket?
Ilyen esetben nem kell beoltani őket, de ezt is elmondták már ezerszer. Csak figyeld a hivatalos infót, mert itt még a részletek változhatnak.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 303
10 595
113
Senkit nem köteleznék rá. Egyszerűen csak vannak olyan csoportok akiknél ez a vírus magasabb halálozással jár így sima kockázatelemzés alapján nekik több előnyük származik az oltásból mint hátrányuk. Például a szüleim. Őket már be is regisztráltam az oltásra. És vannak csoportok akiknél ez fordítva van.
És mi történjen azokkal, akik veszélyeztetettek, és nem akarnak oltatni? Ha csak az emberek 10%-a fogja beoltatni magát, adtunk a szarnak egy pofont, semmivel nem leszünk előrébb, mint ahol most tartunk.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 303
10 595
113
Lesz 10% aki fütyülhet a többire.
Ha csak ennyi lenne, nem lenne senkinek semmi gondja. A gondot az jelenti, hogy a maradékból még annyi beteg összejön, hogy a kórházak továbbra sem fognak tudni mással foglalkozni. És persze komoly költségei vannak a gyógyításnak az oltáshoz képest.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 208
61 245
113
Ismerve az emberi természetet, különösen a magyar emberek a kimaradásból való félelmét (FOMO: Fear Of Missing Out - egy tipikus, főleg tőzsdéken megfigyelt pszichózis), amint az oltás érdemben beindul, felpörög, mindenféle káros tünet nélkül, mindenki be akarja majd oltatni magát.
Egyszerűen “sikk lesz” nem ki- és lemaradni róla.
És ne feledjük, eléggé kivannak az emberek már a lezárások miatt.
Eddig epekedve vártuk a vakcinát, most itt van, erre páran a jó öreg, provinciális attitűddel vezérelve a “nekem aztán ne mondják meg”-et, meg a “hiszem, ha látom”- ot nyomatják és oltásszkeptikusok.

Ami meg a szegény kicsike kis elkényeztetett fiatalkákat illeti: ha én voltam sorkatona és gond nélkül kibírtam, akkor bírják ki ők is a seggükön, hogy nincs bulikázáska. Ez még kb fél év, nem a világvége.
Fussanak az erdőben, vagy akárhol.
Ami alkoholt most nem kocsmáznak el a 2x-es gyerkőcök, az nem rakódik le a belükre, nem kerekíti ki jóllakott óvodássá a fejüket kora harmincas korukra és nem zsírosodik el a májuk.
Gyakoroljanak önfegyelmet, jól fog még jönni az később.
Én mondom, amekkora pokol ez a vírus, amilyen pocsék ez a bezártság, annyira segít is abban, hogy jobban feltaláljuk magunkat.
És az sem mellékes, hogy a sok felszíneskedő, üres, toxikus személyiségnek is most muszáj magát elviselnie :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 197
26 913
113
Ismerve az emberi természetet, különösen a magyar emberek a kimaradásból való félelmét (FOMO: Fear Of Missing Out - egy tipikus, főleg tőzsdéken megfigyelt pszichózis), amint az oltás érdemben beindul, felpörög, mindenféle káros tünet nélkül, mindenki be akarja majd oltatni magát.
Egyszerűen “sikk lesz” nem ki- és lemaradni róla.
És ne feledjük, eléggé kivannak az emberek már a lezárások miatt.
Eddig epekedve vártuk a vakcinát, most itt van, erre páran a jó öreg, provinciális attitűddel vezérelve a “nekem aztán ne mondják meg”-et, meg a “hiszem, ha látom”- ot nyomatják és oltásszkeptikusok.

Ami meg a szegény kicsike kis elkényeztetett fiatalkákat illeti: ha én voltam sorkatona és gond nélkül kibírtam, akkor bírják ki ők is a seggükön, hogy nincs bulikázáska. Ez még kb fél év, nem a világvége.
Fussanak az erdőben, vagy akárhol.
Ami alkoholt most nem kocsmáznak el a 2x-es gyerkőcök, az nem rakódik le a belükre, nem kerekíti ki jóllakott óvodássá a fejüket kora harmincas korukra és nem zsírosodik el a májuk.
Gyakoroljanak önfegyelmet, jól fog még jönni az később.
Én mondom, amekkora pokol ez a vírus, amilyen pocsék ez a bezártság, annyira segít is abban, hogy jobban feltaláljuk magunkat.
És az sem mellékes, hogy a sok felszíneskedő, üres, toxikus személyiségnek is most muszáj magát elviselnie :)
Addig viseli el az ember a kényszerintézkedéseket, amíg szükségesek és nem addig, amíg a kormányzat alkalmatlansága miatt tervezik. Amikor majd jön a jóidő márciusban és az emberek azt látják, hogy az izraeli lakosság be van oltva, Nagy Britanniában tízmilliók vannak beoltva és így tovább, miközben nálunk száz-kétszázezernél jár az oltottak száma -ebben a tempóban ugye- és a kormányzat arról hadovál, hogy majd ha a hatvan százalék, vagy bármilyen más vállalhatatlan hülyeséget mond, akkor fog elszakadni a cérna!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
327995 fertőzött (+1307)
5619 kórházban (+90)
403 lélegeztetőgépen (+1)
149730 aktív eset (-3774)
168381 gyógyult (+4978)
9884 elhunyt (+103)
2691904 mintavétel (+5960)
16537 hatósági házi karanténban (-1702)
3c0e6f8472cffa79108315da93d65702.png
328851 fertőzött (+856)
5667 kórházban (+48)
400 lélegeztetőgépen (-3)
144804 aktív eset (-4926)
174070 gyógyult (+5689)
9977 elhunyt (+93)
2700631 mintavétel (+8727)
18794 hatósági házi karanténban (+1257)
6bf197378f77b8281ee9e85250aad590.png
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 888
113
Addig viseli el az ember a kényszerintézkedéseket, amíg szükségesek és nem addig, amíg a kormányzat alkalmatlansága miatt tervezik. Amikor majd jön a jóidő márciusban és az emberek azt látják, hogy az izraeli lakosság be van oltva, Nagy Britanniában tízmilliók vannak beoltva és így tovább, miközben nálunk száz-kétszázezernél jár az oltottak száma -ebben a tempóban ugye- és a kormányzat arról hadovál, hogy majd ha a hatvan százalék, vagy bármilyen más vállalhatatlan hülyeséget mond, akkor fog elszakadni a cérna!
Mi lesz akkor ha jon a jo ido? Egyenlore meg ki lehet menni az utcara, udvarra, maszk se kell hozza.
Mivel ugymond szabadsagharcos nep vagyunk, ezert van az ellenallas az oltassal szemben, talan nem artott volna kiserleti nyulnak nezni az embereket a profit erdekeben.
Ha nem a profit lenne csak a fontos akkor nem csak nyugati vakcinat engednenek az Eu-ban, plane olyanokat amiket epp hogy rohammunkaban ossze tudtak lapatolni normalis kiserleti fazis nelkul.
Olyan cegeknek "sikerul" most vakcinat szabadalmaztatni amiknek fennallasuk ota eddig egyet sem, mindezt azert mert a Bill Gates szponzoralja? Es ilyen xarokat akarnak ezek beadni nekem?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 092
113
Visszasírom a jó öreg evolúciót, mikor nem szájkarate ment a helyes megoldás kitalálására, hanem a hülye szó szerint meghalt. És most abszolút általánosságban beszélek.
 
S

Shektor11

Guest
És mi történjen azokkal, akik veszélyeztetettek, és nem akarnak oltatni? Ha csak az emberek 10%-a fogja beoltatni magát, adtunk a szarnak egy pofont, semmivel nem leszünk előrébb, mint ahol most tartunk.
Aki veszélyeztetett és nem akar oltani, az szabadon választhatja a prevenció egyéb módjait. Az egyik ilyen a D-vitamin, a másik pedig a mainstream média ignorálása. Sok ember életét meglehetett volna menteni, ha nem zúdult volna non-stop a félelempropaganda rájuk.
Az egyik ilyen szerencsétlen idióta: https://www.blikk.hu/aktualis/kulfold/pozitiv-koronavirusteszt-ongyilkos-nagymegyer/v5r03en
De ez csak egy közvetlen eset, közvetett módon rengeteg embert immunrendszerét károsítja ez az egész.
Ez a videó is ezzel a valid témával foglalkozik:

Csodák csodája: https://www.origo.hu/itthon/2020112...-marika-neni-kigyogyult-a-koronavirusbol.html

Csoda Nemesbikken, az idősotthon összes 80 év feletti betege meggyógyult​

"EZEK A BETEGEK DEMENSEK, VAGYIS FELEDÉKENYEK, HÍREKET NEM NÉZNEK, NINCSENEK TUDATÁBAN ANNAK, HOGY VILÁGJÁRVÁNY VAN, ÉS GYAKORLATILAG SEMMILYEN STRESSZHATÁS NEM ÉRI ŐKET."

Ez nem csoda, racionálisan megmagyarázható: az immunrendszer egyik legfontosabb vonalát az ember mentális ereje alkotja, ami a gondolatokból és érzelmekből áll. Ezt rombolja a mainstream propaganda.
Szóval ne az oltást, hanem a félelempropaganda leállítását követeljétek!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 197
26 913
113
Érdekes ez a sok, kötottségeket nehezen tűrő, szabadba vágyó gyermeki lélek, aki nem képes az orránál tovább látni. Kötelességtudat az nulla, bezzeg a jogai az mindenek elé való.
Ennél egy kicsit több fegyelemre van szüksége ennek a társadalomnak.
Tíz hónapja vagyunk fegyelmezettek. Itt az ideje, hogy vége legyen, hogy más országokban már látni a végét! Nekem, mint kötelességtudónak van elegem, tegye a kormány is a kötelességét, ha Izraelben és Nagy Britanniában tudnak tömegesen oltani, akkor itt is tudni kell. Reméljük ez a kezdeti bohóckodás még január elején véget ér és megindul a heti több százezres tempó!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 888
113
Aki veszélyeztetett és nem akar oltani, az szabadon választhatja a prevenció egyéb módjait. Az egyik ilyen a D-vitamin, a másik pedig a mainstream média ignorálása. Sok ember életét meglehetett volna menteni, ha nem zúdult volna non-stop a félelempropaganda rájuk.
Az egyik ilyen szerencsétlen idióta: https://www.blikk.hu/aktualis/kulfold/pozitiv-koronavirusteszt-ongyilkos-nagymegyer/v5r03en
De ez csak egy közvetlen eset, közvetett módon rengeteg embert immunrendszerét károsítja ez az egész.
Ez a videó is ezzel a valid témával foglalkozik:

Csodák csodája: https://www.origo.hu/itthon/2020112...-marika-neni-kigyogyult-a-koronavirusbol.html

Csoda Nemesbikken, az idősotthon összes 80 év feletti betege meggyógyult​

"EZEK A BETEGEK DEMENSEK, VAGYIS FELEDÉKENYEK, HÍREKET NEM NÉZNEK, NINCSENEK TUDATÁBAN ANNAK, HOGY VILÁGJÁRVÁNY VAN, ÉS GYAKORLATILAG SEMMILYEN STRESSZHATÁS NEM ÉRI ŐKET."

Ez nem csoda, racionálisan megmagyarázható: az immunrendszer egyik legfontosabb vonalát az ember mentális ereje alkotja, ami a gondolatokból és érzelmekből áll. Ezt rombolja a mainstream propaganda.
Szóval ne az oltást, hanem a félelempropaganda leállítását követeljétek!
Nekem ugy tunik egyik szavaddal utod a masikat.
1, Oltassa be magat mindenki, meg xar xemet terrorista az aki nem akarja magat beoltatni.
2, Meggyogyult a virusbol a 98 eves Marika neni es baratai mert nem neztek Muller Ceciliat es sok D vitamint szivtak.
Ha csak ennyi a titka akkor minek az a hamar gyorsan turmix amit az Astra meg a tobbi kikevert?
 
S

Shektor11

Guest
Nekem ugy tunik egyik szavaddal utod a masikat.
1, Oltassa be magat mindenki, meg xar xemet terrorista az aki nem akarja magat beoltatni.
2, Meggyogyult a virusbol a 98 eves Marika neni es baratai mert nem neztek Muller Ceciliat es sok D vitamint szivtak.
Ha csak ennyi a titka akkor minek az a hamar gyorsan turmix amit az Astra meg a tobbi kikevert?

Ezt biztos nekem címezted? Én soha nem mondtam, hogy oltassa be magát mindenki, sőt szvsz aki beoltatja magát, az felelőtlen módon részt vesz egy ember kísérletben.
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
242
1 255
93
Érdekes ez a sok, kötottségeket nehezen tűrő, szabadba vágyó gyermeki lélek, aki nem képes az orránál tovább látni. Kötelességtudat az nulla, bezzeg a jogai az mindenek elé való.
Ennél egy kicsit több fegyelemre van szüksége ennek a társadalomnak.
Ne haragudj, de most senkinek nincs joga. A maszk kötelező, a kijárási korlátozás kötelező, stb. Most minden kényszer, és hülyére büntetnek, ha nem tartod be a szabályokat. De te mégis azokat ekézed, akik már rommá vannak korlátozva és még éppen csak a légzéshez való jogukat gyakorolhatják. És erre még őket basztatják, amiért nem hallgatnak alázatosan. Értelmesebb országokban (pl. Izland), aki már igazoltan átesett koronavíros fertőzésen, az 6 hónapra mentesül minden korlátozó intézkedés alól. Itt még az sem, akit már beoltottak. Az pedig csúnya csúsztatás, hogy aki a korlátozó intézkedések ellen lázad, az csak "bulikázni" akar. Nem. Az normális emberi életet akar: pl. barátaival, családjával találkozni, sportolni (nem mindenki a sportja magányos kerékpározás és futás), randizni, stb. Én nem tizen-huszonéves fiatal vagyok, és már nagyon teli van a tököm azzal, hogy hónapok óta a kollégáimon kívül nem láttam embert közelről, és őket is csak maszkban. És ez nem fél évig fog tartani. Lesz 3., 4., 21. hullám is, mert mutálódik, mert most jőt egy SARS-23, H1N1-99, meg a rézfaszú bagoly vírus. Ez addig fog tartani, ameddig be nem látják, hogy ezzel ugyanúgy együtt kell élni, mint az influenzával. Aki fél tőle, az vigyázzon magára, oltassa be magát, stb. Mindenki mást meg hagyjanak békén.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 092
113
Csak csendesen momdom, hogy ez a világ egy nagy emberkísérlet az élet megjelenése óta. Pl. mikor kihozták az azbesztet, az volt a csodaanyag. Vagy a teflont. Vagy a penicillint. Vagy a kőbaltát.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
S

Shektor11

Guest
Csak csendesen momdom, hogy ez a világ egy nagy emberkísérlet az élet megjelenése óta. Pl. mikor kihozták az azbesztet, az volt a csodaanyag. Vagy a teflont. Vagy a penicillint. Vagy a kőbaltát.
Akkor próbáljuk már ki, csak a kísérlet kedvéért, hogy véget vetünk ennek a hisztériának, hátha esetleg meggyógyulna minden 80 év feletti beteg, mint az idős otthonban.
 
  • Tetszik
Reactions: Septimus