Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
És mindezt egy olyan oltásért ami....nem véd. Mert ez nem védőoltás. Ha megkapod is elkaphatod és terjesztheted a covidot, csak te könnyebben esel át rajta. A gond, hogy a fiatalok 99+%-a így is gond nélkül átvészeli szóval felesleges nekik az oltás. Ez az oltás csak az időseken és a krónikus betegeken segít.
Nem lassítja a terjedést, nem gátolja meg és a lakosság 80%-ának még csak nem is segít sokat.

Amúgy nem érdekes, hogy az EUban csak mi toljuk ezerrel a pfizert? A többiek várakoznak vagy ímmel-ámmal oltanak.
Ez hülyeség, mindenki kb a mi tempónkban olt az euban, vagy még gyorsabban. Németek 2 vagy 20 millió (saknos pontosan nem emlékszem) adag vakcinát lenyúltak volna az eutól, arra hivatkozva, hogy ők rendelték. UKról nem is beszélve...
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and LMzek 2.0

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 512
5 095
113
Én pont ezt követelem ezektől, nem azt, hogy büntessenek, amiért önként együttműködök!!!
Amíg nincs elég oltás, addig nem lehet az emberek között különbséget tenni az alapján, hogy kaptak-e oltást. Amint mindenki kaphat oltást, mert van elég, akkor lehet. Ez szerintem még pár hónap.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 238
26 980
113
Amíg nincs elég oltás, addig nem lehet az emberek között különbséget tenni az alapján, hogy kaptak-e oltást. Amint mindenki kaphat oltást, mert van elég, akkor lehet. Ez szerintem még pár hónap.
Most deklarálták, hogy nem tesznek különbséget, az egész népet oltásellenes szociopataként kezelik! Hát akkor legyünk azok! Miért, mit veszthetünk, majd nem oldják fel a korlátozó intézkedéseket! Akkor se, ha beoltatom magam. 1x1
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Oltasd be magad nyugodtan. Ez változni fog, amint lesz elég oltás. Ki fogják kényszeríteni, hogy elegen beoltsák magukat.

Pár napja olvastam, hogy a SOTE bevezette, hogy aki nem oltatja be magát, 2 naponta kell tesztre mennie. Ez már a szivatás kategória.:D

Ha nem lesz elég önként jelentkező, be fognak vezetni olyan korlátozásokat, amivel elérik, hogy legyen. Pl. Kinyithat a vendéglő, kondi terem, stb. de csak akkor, ha minden dolgozó be van oltva. Innentől kezdve választhatsz, hogy beoltatod magad, vagy munkanélküli leszel.
Szerintem nem fognak ebbe az irányba elmozdulni, hoztak a hetekben egy olyan rendeletet, hogy a cégek nem kötelezhetik az alkalmazottakat az oltásra és szigorúan véve ez is ez a kategória.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 512
5 095
113
És mindezt egy olyan oltásért ami....nem véd. Mert ez nem védőoltás. Ha megkapod is elkaphatod és terjesztheted a covidot, csak te könnyebben esel át rajta. A gond, hogy a fiatalok 99+%-a így is gond nélkül átvészeli szóval felesleges nekik az oltás. Ez az oltás csak az időseken és a krónikus betegeken segít.
Nem lassítja a terjedést, nem gátolja meg és a lakosság 80%-ának még csak nem is segít sokat.

Amúgy nem érdekes, hogy az EUban csak mi toljuk ezerrel a pfizert? A többiek várakoznak vagy ímmel-ámmal oltanak.
Ha nem véd, akkor Izrael miért fizetett dupla pénzt az oltásért? Ők már tömegesen oltanak
.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 512
5 095
113
Szerintem nem fognak ebbe az irányba elmozdulni, hoztak a hetekben egy olyan rendeletet, hogy a cégek nem kötelezhetik az alkalmazottakat az oltásra és szigorúan véve ez is ez a kategória.
Nem lesz kötelező az oltás, csak előnyt élvez, aki beoltatja magát. :)

Lesz majd reklámkampány, hirdetés stb. Ha nem lesz elég önkéntes, akkor majd tovább lépnek.

Ha nem lesz vége hamarosan a járványnak, akkor a 22 -es választásokig nem fog a gazdaság helyreállni. Márpedig aki rosszabbul él, az hajlamos érte a kormányt hibáztatni és az ellenzékre szavazni.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Nem lesz kötelező az oltás, csak előnyt élvez, aki beoltatja magát. :)

Lesz majd reklámkampány, hirdetés stb. Ha nem lesz elég önkéntes, akkor majd tovább lépnek.

Ha nem lesz vége hamarosan a járványnak, akkor a 22 -es választásokig nem fog a gazdaság helyreállni. Márpedig aki rosszabbul él, az hajlamos érte a kormányt hibáztatni és az ellenzékre szavazni.
A konditermes példára mondtam, hogy a dolgozókkal ezt e miatt nem lehetne szerintem besütni, a vendégekkel meg a mostani kommunikáció szerint szintén nem sajnos.
Lehet reménykedni, de fölösleges, kimondták mi lesz, nem kell talállgatni.... :(
Amíg nincs itthon mindenkinek elérhető mennyiségben az oltás, azaz 15 millió+ addig meg pláne értelmetlen ilyeneken agyalni, na most nézd meg mennyit kötöttünk le és milyen határidőkkel....
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
És mindezt egy olyan oltásért ami....nem véd. Mert ez nem védőoltás. Ha megkapod is elkaphatod és terjesztheted a covidot, csak te könnyebben esel át rajta. A gond, hogy a fiatalok 99+%-a így is gond nélkül átvészeli szóval felesleges nekik az oltás. Ez az oltás csak az időseken és a krónikus betegeken segít.
Nem lassítja a terjedést, nem gátolja meg és a lakosság 80%-ának még csak nem is segít sokat.
Én már elengedtem ezt az egészet, annyiszor le volt írva és annyi minden, teljesen feleslegesen. Annyi példát szolgáltatott az elmúlt év a racionális magyarázatokra, hogy lehetne sorolni, de már minek. Tényleg igaz a propagandára, hogy amit elégszer ismételnek, az lesz az igazság, aztán ha megkérdezed miért, azért mert.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 512
5 095
113
A konditermes példára mondtam, hogy a dolgozókkal ezt e miatt nem lehetne szerintem besütni, a vendégekkel meg a mostani kommunikáció szerint szintén nem sajnos.
Lehet reménykedni, de fölösleges, kimondták mi lesz, nem kell talállgatni.... :(
Amíg nincs itthon mindenkinek elérhető mennyiségben az oltás, azaz 15 millió+ addig meg pláne értelmetlen ilyeneken agyalni, na most nézd meg mennyit kötöttünk le és milyen határidőkkel....
Emlékezz mi volt a maszkkal. Kb. 2 hónap alatt a "felesleges, nem véd" -től eljutottunk oda hogy vécére sem mehetsz maszk nélkül. :D
OV március közepén mondta, hogy amíg nem tudunk maszkot adni az embereknek, addig nem tehetjük kötelezővé. Szerintem az oltásnál is a lehetőségekkel együtt fog a hozzáállás változni.
 
  • Tetszik
Reactions: deze75

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 714
28 224
113
A konditermes példára mondtam, hogy a dolgozókkal ezt e miatt nem lehetne szerintem besütni, a vendégekkel meg a mostani kommunikáció szerint szintén nem sajnos.
Lehet reménykedni, de fölösleges, kimondták mi lesz, nem kell talállgatni.... :(
Amíg nincs itthon mindenkinek elérhető mennyiségben az oltás, azaz 15 millió+ addig meg pláne értelmetlen ilyeneken agyalni, na most nézd meg mennyit kötöttünk le és milyen határidőkkel....
Na meg ne felejtsük el, hogy a konditerem nemcsak szimplán "lemegyek egyet gyúrni" szinten ragad meg, hanem eléggé jelentős hatással bír az egészségmegőrzésre mind fizikai, mind mentális szinten. Rutint, célt, motivációt ad, le tudod ereszteni a gőzt egy jókis fekvenyomással meg persze azért az izom is fejlődik (most az átlag userről beszélek nem a sötétben trent szurkáló lufi Lajosokról). Azért ez Európa második legelhízottabb országában igenis lényeges, mivel például a korona lefolyását rendkívüli módon rontja a túlsúly, a szív és érrendszeri nyalánkságokról nem is beszélve. Viszont 2 hónapja mindegyik zárva, helyette tespedhet a nép otthon, aztán az ilyen seprűnyéllel emelem a kartonos vizet és társai pótcselekvések nem segítenek. Ahogy a futás sem, mert az meg kardió, max átmeneti megoldásnak elmegy, de teljesen más műfaj. Mintha a kétáramú sugárhajtómű helyére pakolnál be egy csillagmotort. Lényegében az eredmény is ugyanaz, lehet egy ideig még a levegőben vagy, de végül talajt fogsz. Amint tavasszal újranyitottak a kondik egyből tipliztem le egészen az utolsó napig, egy metró vagy csúcsidős bolt sokkalta rosszabb hely a vírus szempontjából. Ha még itt hónapokig tartanak a korlátozások a hosszútávú hatások jóval rosszabbak lesznek és a gazdaságról még egy szót sem ejtettem.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 982
14 076
113
Kb. 2-3 hónapja kezdtem el "tolni" a D-vitamint magamnak, és "hintettem az igét köreimben" korrekt(-nek tartott) tájékoztatásom formájában.

Egy ma reggeli egyik D-vityi hozzászólás után én is kíváncsi lettem, és --ebéd előtti unaloműzésként-- "körbenéztem", hogy milyen változások történtek ("köreimben"), mik a tapasztalatok. Gondosan rákérdeztem mindenre --tudásom szerint, nem orvos "vok", hanem műszaki-közeli--, érdekes híreket mondtak, amit majd a házi-dokimnak is elmondok!

A minta nem reprezentatív, hanem kb. ez: 45-65 évesig, vegyes(férfi-női) összetétel, a többség egészséges életmódot folytat, nincs szélsőséges egészségmániájuk, nincsenek kiemelt kockázatot jelentő betegségeik.


Íme a tapasztalatok 1-3 hónap emelt dózisú D-vitamin szedés után, napi 20-60 mikro-grammos adagokkal:

- észrevehetően gyorsabb és erősebb köröm növekedés mindenkinél (aki figyelte),
- a téli évszak ellenére nincsenek megfázásos tünetek(rákérdeztem, senkinél !!! ),
- akinek voltak/lettek bőr-/hám-sérülései, észrevehetően gyorsabban gyógyutak,
- 65+ évesnek alig-gyógyuló sérülése "eltűnt",
- a 60 felettiek az általános állapotuk javulása miatt sokkal jobb hangulatúak, (a bezártság ellenére !!! ),
- az egyik 50-es kezdődő/gyorsan növekvő visszeres duzzanat szinte eltűnt(mind a három helyen),
- erre rákérdezve többen mondták, hogy minimum nem folytatódott a romlás(ők csak 1 hónapja szedik még).
- 3 erőssen (duzzadt) visszeres családtag meglepve tapasztalta(miután megkértem őket kíváncsiságból az "ellenőrzésre"), hogy a duzzanatok jóval kisebbek, és (a jót könnyű megszokni) egy ideje nem fájnak,
- egy bő 40-esnek a 10 éve meglévő (áll alatti, kétoldali) torokduzzanata (nem "toka") eltűnt, gondos önvizsgálat után alig észrevehetőnek állapította meg a korábbi szemmel látható méretű helyett,
- többen az éjszakai légzés-kimaradás eltűntét vették észre(a házastárs :) , elmaradt a kimaradás miatti felébredés), ez lehet, hogy a munkahelyi stressz elmaradása miatt van ( home-office "Covid-szabi"... nem tudni ??? ),
... D-vitaminnek betudható rossz változásról nincs hír,
- ...

Ez lett a reggeli és ebéd közötti érdeklődésem és a korábbi tájékoztatásom eredménye.

Érdekes, meglepő(-en jó) hírek !!!

Covid-osunk nem volt/nem tudunk róla.
Tünetmentes maradt ? ...nem valószínű a korosztály miatt.

Ennyi.
Ha valami lesz, amit említésre méltónak tartok, jönni fog!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Most deklarálták, hogy nem tesznek különbséget, az egész népet oltásellenes szociopataként kezelik! Hát akkor legyünk azok! Miért, mit veszthetünk, majd nem oldják fel a korlátozó intézkedéseket! Akkor se, ha beoltatom magam. 1x1

Ejnye-ejnye, mihelyst nem büntethetsz másokat, szociopata leszel.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 095
113
Oltasd be magad nyugodtan. Ez változni fog, amint lesz elég oltás. Ki fogják kényszeríteni, hogy elegen beoltsák magukat.

Pár napja olvastam, hogy a SOTE bevezette, hogy aki nem oltatja be magát, 2 naponta kell tesztre mennie. Ez már a szivatás kategória.:D

Ha nem lesz elég önként jelentkező, be fognak vezetni olyan korlátozásokat, amivel elérik, hogy legyen. Pl. Kinyithat a vendéglő, kondi terem, stb. de csak akkor, ha minden dolgozó be van oltva. Innentől kezdve választhatsz, hogy beoltatod magad, vagy munkanélküli leszel.
Ennek így kell lennie, ha már az emberiség idióta és nem ért a szép szóból. Tiszta gyereknevelés. Ha nem mosol fogat, nem nézheted a mesét :)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 095
113
Gondolom azzal mindenki egyetért, hogy meg kell szüntetni ezt a járványt.
Lehetőségek:
Ne csináljunk semmit. Akkor minden fertőzésgóc lesz, ha kórházba kerül valaki, az elkapja (pl. súlyos sérültént biztos öröm 20 évesnek is), minden középsúlyos beteg (bármilyen betegség) halálozása jeletősen megnő, mert csak a súlyosaknak lesz kórházi ágy, a többi gyógyuljon ahol tud. Aztán mondjuk 1-2 év alatt integrálódik a téli vírusok közé. Hagy maga után vagy 100.000 halottat. Ha jön egy megváltozott tüskefehérjéjű magasabb halálozású változat, akkor kezdődik elölről.
Szedjünk D-vitamint. és ne csináljunk semmit. Nincs elég adat megítélni, mennyivel kevesebb lenne a halálozás. (A viszértágulat összehúzódását D-vitamin hatására el kéne engedni...).
Csináljunk mindent, amit most (elkülönülés, maszk, home office/távoktatás, egészséges életmód (vitaminpótás is ide tartozik a dohányzás, alkohol, drog meg ellentétes), szűrés, védőoltás) és akkor katasztrófahelyzet nélkül elérjük a kívánt eredményt. Mert azt azért ugye senki sem gondolja komolyan, hogy ezrek fognak belehalni az oltásba. Mondjuk alapvetés lenne, hogy mindenhol kiépüljön helyi oltóanyagtermelő-kapacitás ha vírusmutáció után kéne menni a bevált oltóanyag módosításával (aka influenza).
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Kb. 2-3 hónapja kezdtem el "tolni" a D-vitamint magamnak, és "hintettem az igét köreimben" korrekt(-nek tartott) tájékoztatásom formájában.

Egy ma reggeli egyik D-vityi hozzászólás után én is kíváncsi lettem, és --ebéd előtti unaloműzésként-- "körbenéztem", hogy milyen változások történtek ("köreimben"), mik a tapasztalatok. Gondosan rákérdeztem mindenre --tudásom szerint, nem orvos "vok", hanem műszaki-közeli--, érdekes híreket mondtak, amit majd a házi-dokimnak is elmondok!

A minta nem reprezentatív, hanem kb. ez: 45-65 évesig, vegyes(férfi-női) összetétel, a többség egészséges életmódot folytat, nincs szélsőséges egészségmániájuk, nincsenek kiemelt kockázatot jelentő betegségeik.


Íme a tapasztalatok 1-3 hónap emelt dózisú D-vitamin szedés után, napi 20-60 mikro-grammos adagokkal:

  • észrevehetően gyorsabb és erősebb köröm növekedés mindenkinél (aki figyelte),
  • a téli évszak ellenére nincsenek megfázásos tünetek(rákérdeztem, senkinél !!! ),
  • akinek voltak/lettek bőr-/hám-sérülései, észrevehetően gyorsabban gyógyutak,
  • 65+ évesnek alig-gyógyuló sérülése "eltűnt",
  • a 60 felettiek az általános állapotuk javulása miatt sokkal jobb hangulatúak, (a bezártság ellenére !!! ),
  • az egyik 50-es kezdődő/gyorsan növekvő visszeres duzzanat szinte eltűnt(mind a három helyen),
  • erre rákérdezve többen mondták, hogy minimum nem folytatódott a romlás(ők csak 1 hónapja szedik még).
  • 3 erőssen (duzzadt) visszeres családtag meglepve tapasztalta(miután megkértem őket kíváncsiságból az "ellenőrzésre"), hogy a duzzanatok jóval kisebbek, és (a jót könnyű megszokni) egy ideje nem fájnak,
  • egy bő 40-esnek a 10 éve meglévő (áll alatti, kétoldali) torokduzzanata (nem "toka") eltűnt, gondos önvizsgálat után alig észrevehetőnek állapította meg a korábbi szemmel látható méretű helyett,
  • többen az éjszakai légzés-kimaradás eltűntét vették észre(a házastárs :) , elmaradt a kimaradás miatti felébredés), ez lehet, hogy a munkahelyi stressz elmaradása miatt van ( home-office "Covid-szabi"... nem tudni ??? ),
... D-vitaminnek betudható rossz változásról nincs hír,
- ...

Ez lett a reggeli és ebéd közötti érdeklődésem és a korábbi tájékoztatásom eredménye.

Érdekes, meglepő(-en jó) hírek !!!

Covid-osunk nem volt/nem tudunk róla.
Tünetmentes maradt ? ...nem valószínű a korosztály miatt.

Ennyi.
Ha valami lesz, amit említésre méltónak tartok, jönni fog!
Halleluja ! Én évek óta szedem a C vitaminnal együtt ! Nem szoktam beteg lenni ! Remélem így is marad !