Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 990
82 226
113

Engedélyezték a magyar hatóságok az AstraZeneca- és a Szputnyik V koronavírus-vakcinát​

 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 284
20 572
113
"úgy tűnik, nincs terv arra, hogy mit kell csinálni a megnyitott vakcinákkal – tudomásom szerint ampullánként egyszerre 5-6 vakcina-egységet lehet egyszerre kibontani. Az oltóközpontban láthatóan nem tudják, hogy a nap végén a betervezett, de valamilyen okból meg nem jelent emberek oltóanyagával mit kezdjenek. Mi azt szerettük volna például, ha az osztályunkon fekvő betegeket, vagy a kórházi dolgozók családtagjait beoltathatnánk ezekkel a maradék vakcinákkal. Egyikre sem volt mód, az oltóközpontban dolgozók retorziótól tartva semmiben nem mernek eltérni a kiadott utasításoktól, még akkor sem, ha ez több adag oltóanyag kidobását jelenti” – fogalmazott az orvos."

Ez egy teljesen ésszerű észrevétel. Csak az a baj, hogy itt lehet kiskaput nyitni a csókosoknak és a lefizetőknek.

Jól ismert a szocializmusból, hogy ha egy 2 m-es rúdból levágunk 20 cm-t mert kell, akkor a többit már lehet maradéknak nevezni.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 548
25 646
113
Ez egy teljesen ésszerű észrevétel. Csak az a baj, hogy itt lehet kiskaput nyitni a csókosoknak és a lefizetőknek.

Jól ismert a szocializmusból, hogy ha egy 2 m-es rúdból levágunk 20 cm-t mert kell, akkor a többit már lehet maradéknak nevezni.
Ne lihegjük túl a témát és ne menjük vissza az időben. Nem mindig a csókos téma van, csak egyszerűen nem értenek/nem tudják, hogy mi van a végfelhasználóknál.

Le van írva, hogy nincs leírva, hogy mit lehet/kell csinálni a maradékkal. Ennek a megoldását kellene sürgetni!

Van baj, de nagyon, mert nem mernek maguktól dönteni a maradékról!

Csak ha belegondolunk, hogy megmaradt a 13. rántotthús a 12 fős társaságnál és a lámpaoltás után a sötét adja a megoldást. :(
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 548
25 646
113
Legyen már végre témához illő.

 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113

Eléggé régen volt, úgy hogy most hoztam egy friss WHO vakcina listát. A listán kívül vannak formai újdonságok is, pld. átalakítottak minden WHO vakcina listát ".xlsx" formátumra (a régieket is !!!) a korábbi egyszerű PDF formátumról ! Mit jelent ez ? Hááát... szóval... azt, hogy ha nincs új Microsoft (és ez itt a lényeg !!!!!! (a reklám, az "áru-kapcsolás") :mad::)) "xls viewer"-ed, akkor nagyon nehéz menet lesz beleolvasni. Technikailag sokkal több információhoz lehet hozzáférni az új formátumban, de ez csak keveseket érdekel. (pld. "leválogatás" vakcina típus "működési fázis" szerint pld. "Protein subunit", "DNA", "Inactivated Virus", "Viral Vector", stb.) Megtarthatták volna mindkét formátumban a leközlést ? HÁT PERSZE ! Na de akkor odavész az oprendszer reklám és az "árukapcsolás". Na ja... :mad: :hadonaszos::hadonaszos: :D:D:D Szóval "eszi vagy nem eszi, ez van...", én erről nem tehetek, csak az okokra mutatok rá. Persze aki ért hozzá annak sokkal jobb ez a formátum, és többnyire ott a gépén az MS Office fizetős csomagja is, amellyel letöltés mellett szintén nézhető gond nélkül a lista. Próbáltam nézni NEKTEK (akiknek nincs a gépén MS Office) egy átmeneti ingyenes és "telepítés mentes" megoldást, egy "online xls viewer"-t. Másik megoldás egy ingyenes xls wiever letöltése a rendszeredre. (persze ha tudsz jobb megoldást az ingyenes gyors online viewer-re AKKOR HAJRÁ !, oszd meg a többiekkel !!! :hadonaszos::D:D)​


Próbáltam segíteni ha valakinek nincs a gépén MS Office (vagy más irodai csomag). Nos az általam kiválasztott online megjelenítő sem valami csúcs, de a többinél SOKKAL jobbnak tűnik. Ezzel ha igazán bele akarsz nézni a WHO vakcina xlsx-be, megteheted telepítések nélkül, bár kicsit macerás így, de a minőség jó, ÉS NEM "AKAD" MAJD A GÉPEDEN A LETÖLTÖTT FÁJL BÖNGÉSZÉSE, KERESGÉLÉS BENNE, PLD. A MAGYAR VAKCINA JELÖLT KIKERESÉSE ! :D :hadonaszos: Letöltöd az eredeti xlsx fájlt, rámész az online szerkesztőre, beolvastatod vele a gépedről (sajnos nem fogad el online linket), majd vagy ott olvasol bele online (kicsit macerás ha kevés az online kapcsolatod, sorry...), vagy a jobb felső sarokban a zöld színű "Download" gombon kérsz egy HTML formátumú letöltést. Maga az xlsx lista három részből áll. Az online szerkesztőben és a letöltött HTML formátumon is baloldalt alul tudsz váltani a három "réteg" között. Ez az "Összefoglaló" réteg (Summary), a harmadik fázisban lévő vakcinák (a "Clinical" réteg), és az első és második fázisban lévő vakcinák rétege ("Pre-Clinical") Az online szerkesztőt itt találod ! (ASPOSE product)​

Itt a WHO oldalán az aktuális vakcina lista. Most 64 vakcina jelölt van a klinikai harmadik fázisban, és 173 az első (labor) és a második (állatkísérletes) fázisban. (összesen 237 vakcina jelölt a WHO szakmai felügyelete alatt végzett tesztelési eljárásban)​

Draft landscape and tracker of COVID-19 candidate vaccines

Közvetlen letöltési link​

COVID-19 - Landscape of novel coronavirus candidate vaccine development worldwide - Tuesday, January 19, 2021​


Ennyit tudtam segíteni akiket jobban érdekel a WHO vakcina listájának tanulmányozása / böngészése. :)
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
450
1 481
93

Eléggé régen volt, úgy hogy most hoztam egy friss WHO vakcina listát. A listán kívül vannak formai újdonságok is, pld. átalakítottak minden WHO vakcina listát ".xlsx" formátumra (a régieket is !!!) a korábbi egyszerű PDF formátumról ! Mit jelent ez ? Hááát... szóval... azt, hogy ha nincs új Microsoft (és ez itt a lényeg !!!!!! (a reklám, az "áru-kapcsolás") :mad::)) "xls viewer"-ed, akkor nagyon nehéz menet lesz beleolvasni. Technikailag sokkal több információhoz lehet hozzáférni az új formátumban, de ez csak keveseket érdekel. (pld. "leválogatás" vakcina típus "működési fázis" szerint pld. "Protein subunit", "DNA", "Inactivated Virus", "Viral Vector", stb.) Megtarthatták volna mindkét formátumban a leközlést ? HÁT PERSZE ! Na de akkor odavész az oprendszer reklám és az "árukapcsolás". Na ja... :mad: :hadonaszos::hadonaszos: :D:D:D Szóval "eszi vagy nem eszi, ez van...", én erről nem tehetek, csak az okokra mutatok rá. Persze aki ért hozzá annak sokkal jobb ez a formátum, és többnyire ott a gépén az MS Office fizetős csomagja is, amellyel letöltés mellett szintén nézhető gond nélkül a lista. Próbáltam nézni NEKTEK (akiknek nincs a gépén MS Office) egy átmeneti ingyenes és "telepítés mentes" megoldást, egy "online xls viewer"-t. Másik megoldás egy ingyenes xls wiever letöltése a rendszeredre. (persze ha tudsz jobb megoldást az ingyenes gyors online viewer-re AKKOR HAJRÁ !, oszd meg a többiekkel !!! :hadonaszos::D:D)​

Uramatyám, próbálom ezt a topikot kerülni a hasonlók miatt, de azért a lelked megnyugvásáért leírom: az xlsx-et megtudod nyitni openoffice-al, vagy akár google docs-al is (ez még online is ) ingyenesen.

PS #1: még mindig titkon inkább azt remélem, hogy nem értek egy félrement szarkasztikus írást, mintsem, hogy komolyan gondoltad volna

PS #2 : Ez a hozzászólás Windows operációs rendszerről lett elküldve ;)
 
M

molnibalage

Guest
Jajjj, mi történt már megint veled, hogy Ide írtál jelzőkkel? !!

Nagy lehet a baj!! :eek:

Mentőheli??? Rendeljünk?

Valójában lehetne beszélgetni, hogy Pl: "épp itt vagyok" unatkozom, és csevegjünk. És jól elvagyunk és kibírjuk együtt. :) :)
Ez volna az alapállapot és még lehetne nevetgélni együtt!


De ennél a fazonnál /mármint M.. / nem ez van, fel van ba....va és ideg , és csak annyira el van foglalva magával, hogy még a szomszéd lángosos illatát sem venné észre, ha volna. :D:D:D:hadonaszos:

Küldök 1 B+ et neked M. stb.


Hogy lehet effélét ide írnod, te ...

:(
Látom nehéz a felfogásod. A távolságtartás nem lehetséges, mert mindenki a másik szájában áll. Mert így is a bolt túlsó sarkában van a sor.
De csak amikor átmegyek a bolton este 6-kor egy átlag karácsonyt meghaladó tömeg van. Test test elleni küzdelem. Ez az eredménye ennek a vérostoba intézkedésnek.

A vírust nem az óra, hanem az emberek sűrűsége érdekli.

Járványvédelmi szempontból semmi értelme a 7-es boltzárnak.

Viszont komolyan nem értem, hogy mit játszod itt a kioktató rébusz bácsit a semmire.
Huszadjára is.
 
  • Tetszik
Reactions: atek

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 235
92 701
113
Látom nehéz a felfogásod. A távolságtartás nem lehetséges, mert mindenki a másik szájában áll. Mert így is a bolt túlsó sarkában van a sor.
De csak amikor átmegyek a bolton este 6-kor egy átlag karácsonyt meghaladó tömeg van.

Járványvédelmi szempontból semmi értelme a 7-es boltzárnak.

Viszont komolyan nem értem, hogy mit játszod itt a kioktató rébusz bácsit a semmire.
Huszadjára is.
Egész Európában van esti korai boltzár és kijárási tilalom. Célja a kontaktszámok csokkentés, hogy mki szűk családi körben otthon legyen, aminek semmi többletkockázata sincs és ne másokkal érintkezzen, de minimálisan korlátozzák a magánéleted.

Ennek mellékhatása a boltokban az esetleges torlódás. Jobb boltokban korlátozzák a vásárlók számát, aki meg teheti rendeljen online.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and zeal
M

molnibalage

Guest
Egész Európában van esti korai boltzár és kijárási tilalom. Célja a kontaktszámok csokkentés, hogy mki szűk családi körben otthon legyen, aminek semmi többletkockázata sincs és ne másokkal érintkezzen, de minimálisan korlátozzák a magánéleted.

Ennek mellékhatása a boltokban az esetleges torlódás. Jobb boltokban korlátozzák a vásárlók számát, aki meg teheti rendeljen online.
Az esetleges szó törlendő. Este 6 után garantált egyes helyeken. Ha tehetem, akkor korábban megyek, de nem mindig tehetem és láthatólag a tömeg is emiatt van, mert másnak sem megy.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
vagy akár google docs-al is (ez még online is ) ingyenesen.
Uramatyám, próbálom ezt a topikot kerülni a hasonlók miatt,
OFF
Szerintem meg "nyaljál sót", de "Uramatyám" felőlem imádkozhatsz is ha azt akarsz !!! (olyan vallásban amilyenben csak szeretnél) :eek: ;) :D:D:p

Amúgy meg azóta van google fiókom amikor még csak "meghívásra" lehetett "szerezni" egyet, és nagyon kevés magyarnak volt anno. Oppá... :p:D Egyébként meg youtube fiókom is van ezer éve, még jóval a google felvásárlása előtt léptem be, szintén meghívásra. Az elsők között voltam, akik megkapták a youtube-tól a korlátlan feltöltés lehetőségét, azaz a több órás videókat is feltölthettem. :p:D Sok google szolgáltatásom van, köztük VÁSÁROLT TÁRHELY is a DRIVE-on, és ismerem az online xlsx szerkesztési lehetőséget is rajta, ÉS MINDEZT ÉVEK ÓTA "kiscsávó"... :D:D:D De itt arról volt szó, hogy ne kelljen sehovase "regisztrálni" "belépni" "megvásárolni" stb. stb., és úgy is megnézhető legyen a lista ! Oppá ! :D:D:D Amúgy én már ezer éve ismerem az Open Office-t is, és nekem nem gond az MS Office sem, mert az is megvan. Itt azokról volt szó, azoknak próbáltam segíteni, akik a WHO vakcina lista megnézéséhez se telepíteni se regisztrálni nem szeretnének pluszban. Persze nem mindenki "közösségi ember", vannak sokan mint te, akik csak hőbörögni szoktak jó nagy gázzal, meg osztják a nem létező eszüket és verik a mellüket. Aztán jön a pofára-esés amikor írok egy választ egy ilyen "arcoskodásra", mert ez az volt ! :p:D Én már rengeteg fontos infot hoztam ebbe a topic-ba. Te is ??? Vagy csak "a nagy arcodat" ??? Mert az itt senkit nem érdekel... :p:D Szerintem vegyél vissza. Nem kicsit, sokat ! Ja, és nagyon nem amatőr vagyok számítógép témában. Bocs... :p;) De veled ellentétben nem képzelem magam istennek, és annak ellenére hogy nem amatőr vagyok mások infoit is megbecsülöm, mert lehet hogy hasznos lesz. Nem tudhatok mindent, ez egy folyamatosan hitpersebességgel fejlődő terület ami sokszor dob új lehetőségeket amiket nem biztos hogy azonnal tud az ember. Szóval nyald csak azt a sót ! :p Ha nem tudod nézz utána kiknek szokták adni ! :D:D:D
ON