A szállító és VIP gépek magaska, a többi meg gyenge vagy katasztrofális....Német légierő gépeinek hadrafoghatósági mutatója, 2017
Operational readiness of planes and helicopters in 2017
Airbus A310 MRTT: 75%
Airbus A319: 100%
Airbus A340: 100%
Bombardier Global 5000: 100%
Airbus A400M: 37%
Airbus AS532 Cougar: 33%
Airbus Hel. Tiger: 31%
Eurofighter: 48%
Westland Sea King: 31%
Westland Sea Lynx: 31%
Lockheed Martin P-3C Orion: 40%
NH Industries NH90: 51%
Panavia Tornado: 41%
Sikorsky CH-53G/GS/GA: 40%
Airbus Helicopters H145M LUH/SOF: 77%
Transall C-160: 68%
Source: Flug Revue 05/2018
Nincs elég surci a Bundeswehrnek, és még évekig nem is lessz.
https://www.rt.com/news/467513-germ...edium=aplication_firefox&utm_campaign=firefox
A cikkben ki van fejtve.Van elég nekik csak nem a legújabból.Slegújabból.Szóval régit mindenkinek tudnak adni a baj az,hogy újat nem.
Az új meg a régi azt jelenti,hogy új típus meg régi típus nem pedig azt,hogy csak használt labbeli jut a katonának.
Az anyagban említett ADLER II tüzérségi C2 rendszerről egy .PDF![]()
German Army: the Future Fires Concept - EDR Magazine
The German Army was subjected to heavy cuts after the fall of the Berlin Wall, the disbanding of the Warsaw Pact and the German reunification.www.edrmagazine.eu
Erről az ugrik be mikor pár éve egy SPD-s miniszter nyilatkozott a sajtónak a NATO gdp 2%-os mértékű védelmi költségvetés elvárásáról: "Ezek tényleg azt akarják, hogy évi 75 milliárd eurót költsünk a BW-re?" Ebbe minden benne volt: a lengyelek, franciák stb hátán felállna a szőr ha tényleg ennyi lenne a németek védelmi költségvetése. Ha akarnák pár év alatt Európa messze legütőképesebb haderejét állíthatnák fel. Mind a gazdasági fejlettsége, mind az ipari háttér (ha akarnák a kanálgéptől az atomfegyverig bármit tudnának gyártani) mind a katonai hagyományok megvannak. Csak ugye a társadalom és a politika a történelmi tapasztalatok miatt ezt eddig nem támogatta. Viszont a Merkel-korszak véget ér pár hónap múlva. Meglátjuk ki jön utánna.
Nagyon jól kiérződik ezen a mondaton,hogy a németek kb egy tollvonással egyik napról a másikra képesek lennének 75 milliárd Eurot a BW-re költeni...Nézzétek meg akárcsak a wikipedián,hogy ennél kevesebb összegből milye van a BW-nek,hát még így is pusztító erő...Erről az ugrik be mikor pár éve egy SPD-s miniszter nyilatkozott a sajtónak a NATO gdp 2%-os mértékű védelmi költségvetés elvárásáról: "Ezek tényleg azt akarják, hogy évi 75 milliárd eurót költsünk a BW-re?" Ebbe minden benne volt: a lengyelek, franciák stb hátán felállna a szőr ha tényleg ennyi lenne a németek védelmi költségvetése. Ha akarnák pár év alatt Európa messze legütőképesebb haderejét állíthatnák fel. Mind a gazdasági fejlettsége, mind az ipari háttér (ha akarnák a kanálgéptől az atomfegyverig bármit tudnának gyártani) mind a katonai hagyományok megvannak. Csak ugye a társadalom és a politika a történelmi tapasztalatok miatt ezt eddig nem támogatta. Viszont a Merkel-korszak véget ér pár hónap múlva. Meglátjuk ki jön utánna.
Pedig lehetne indokolni a szélsőjobboldal térnyerésével is, hiszen szegény Ahmedet ki fogja megvédeni ezektől a csúnya elemektőlCsak ugye a társadalom és a politika a történelmi tapasztalatok miatt ezt eddig nem támogatta.

Németország GDP -je kb. 4 000 milliárd EUR. Forintra átszámítva: 1 400 000 000 000 000 Ft. Vagyis 1 400 billió Ft. (1 400 000 milliárd) Meg kellet néznem, hogy ennyi nullát hogy hívunk.Nagyon jól kiérződik ezen a mondaton,hogy a németek kb egy tollvonással egyik napról a másikra képesek lennének 75 milliárd Eurot a BW-re költeni...Nézzétek meg akárcsak a wikipedián,hogy ennél kevesebb összegből milye van a BW-nek,hát még így is pusztító erő...

A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..