Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 088
32 620
113
Mit várnak a vendéglátósok, hogy magától megszűnik a járvány.

Igen, van még bőven aki azt hiszi még mindig, hogy kamu a járvány, meg hogy ez csak egy nátha/influenza, meg hogy az oltás veszélyesebb, mint a vírus. Pláne az, aki még saját tapasztalatra is hivatkozhat, mert enyhe tünetekkel esett át rajta.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
389622 fertőzött (+823)
3979 kórházban (+96)
318 lélegeztetőgépen (+4)
77012 aktív eset (-27)
298773 gyógyult (+765)
13837 elhunyt (+85)
341958 (131593) kapott oltást (+5661, +2254)
3394684 mintavétel (+6227)
20224 hatósági házi karanténban (-494)
703fc01c10534824098ce9bc7a873852.png
391170 fertőzött (+1548)
4014 kórházban (+35)
321 lélegeztetőgépen (+3)
77250 aktív eset (+238)
299989 gyógyult (+1216)
13931 elhunyt (+94)
348927 (134824) kapott oltást (+6929, +3231)
3414023 mintavétel (+19339)
18205 hatósági házi karanténban (-2019)
10b1158f8d4f70d01b1d6b4807f8477e.png
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
543
1 538
93
Amíg nincs vakcina, addig mindenki bátran mondja, hogy nem kér kínai vagy orosz vakcinát. Amikor meg ott van a választási lehetőség, hogy kínait kapsz most, vagy vársz 2-3 hónapot, akkor a többség inkább beadatja. Főleg ha azt látod, hogy már a kollégád, szomszédod be van oltva, és nem lett semmi baja. :)
"Amikor meg ott van a választási lehetőség, hogy kínait kapsz most, vagy vársz 2-3 hónapot, akkor a többség inkább beadatja."

Én nem vagyok abban biztos, hogy a többség számára be fog következni ilyen helyzet. Már most érkezett 700.000 nyugati vakcina, és egyre gyorsul a szállítási ütem. És ezeket azonnal be lehet adni, míg a december óta érkezett 40.000 adag oroszból eddig 2.800 beadható. A kínait még csak most kezdik vizsgálni, és hatalmas az elutasítottsága. Én eleve nyárra gondoltam reálisan hogy sorra kerülök, de szinte biztos, hogy előbb lesz nyugati. De ha mégsem, akkor még a nyár is beleférne, nemhogy 2-3 hónap.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
543
1 538
93
"az oroszt még gyártanák is."
Annak lenne értelme, ha kiegészítésként oroszt vásárolnának (persze csak azután, hogy az EU engedélyezte, és ha az oroszok képesek lennének elegendőt gyártani exportra), de mi értelme van oroszt gyártani nyugaton? Ha a nyugati gyógyszergyáraknak van/lesz szabad gyártói kapacitásuk, azzal nyugati vakcinát fognak gyártani.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 539
5 170
113
"Amikor meg ott van a választási lehetőség, hogy kínait kapsz most, vagy vársz 2-3 hónapot, akkor a többség inkább beadatja."

Én nem vagyok abban biztos, hogy a többség számára be fog következni ilyen helyzet. Már most érkezett 700.000 nyugati vakcina, és egyre gyorsul a szállítási ütem. És ezeket azonnal be lehet adni, míg a december óta érkezett 40.000 adag oroszból eddig 2.800 beadható. A kínait még csak most kezdik vizsgálni, és hatalmas az elutasítottsága. Én eleve nyárra gondoltam reálisan hogy sorra kerülök, de szinte biztos, hogy előbb lesz nyugati. De ha mégsem, akkor még a nyár is beleférne, nemhogy 2-3 hónap.
Az eddigi információim alapján kb. májustól fog érkezni a nyugati vakcina óriási mennyiségben. Addigra várhatóan beérkezik 1,5 - 2 millió ember oltására alkalmas mennyiség az orosz és kínai oltásból. Ez azért jelentős szám.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 017
66 465
113
A NEBIH kuldott egy levelet az elelmiszeripari dolgozoknak hogy igeny eseten beoltjak aki keri. Kitoltottunk egy papirt, keri /nem keri.
Amennyiben nem az altalam preferalt kinai vagy orosz vakcina lesz mminden tovabbi nelkul visszamondhatom.
Hat legyen.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
"az oroszt még gyártanák is."
Annak lenne értelme, ha kiegészítésként oroszt vásárolnának (persze csak azután, hogy az EU engedélyezte, és ha az oroszok képesek lennének elegendőt gyártani exportra), de mi értelme van oroszt gyártani nyugaton? Ha a nyugati gyógyszergyáraknak van/lesz szabad gyártói kapacitásuk, azzal nyugati vakcinát fognak gyártani.
Mert mondjuk van az euban x gyógyszegyár ebböl saccra x/50 tudja megoldani az mrnses gyártástechnikát, és ezen felül y aki vektorvakcinát meg tudja oldani. És megvan, hogy melyik kiknél milyen kockázattal beadható. Ha az orosz kiegészíti a palettát, akkor a szabad gyártókapacitást ki tudja tölteni vele.
Pl.: A hangy invazió ellen tervezett flotta zászlóshajóit lehet csak 5 gyár tudja gyártani, de attól rombolókat még másik 50 is.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
543
1 538
93
Az eddigi információim alapján kb. májustól fog érkezni a nyugati vakcina óriási mennyiségben. Addigra várhatóan beérkezik 1,5 - 2 millió ember oltására alkalmas mennyiség az orosz és kínai oltásból. Ez azért jelentős szám.
Az egy dolog, hogy beérkezik (HA beérkezik, mert egyelőre csak igéret), de mikor lesz beadható? Mert oroszt is hoztak már decemberben, aztán jelenleg 5 oltóponton olthatnak vele 2.800 embert. Már 2 hete megérkezett további 40.000 Szputnyik, és semmi hír hogy 20.000 embert oltanának vele. Miközben a nyugati szerekkel azonnal megkezdik az oltást, és már több százezer embert beoltottak.
És persze aztán jön a következő kérdés, hogy ki fogja elfogadni a kínai anyagot? Ha továbbra is tömeges lesz az elutasítottsága, akkor nincs sok értelme a raktárra vásárolni 3-4 millió adagot.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
543
1 538
93
Mert mondjuk van az euban x gyógyszegyár ebböl saccra x/50 tudja megoldani az mrnses gyártástechnikát, és ezen felül y aki vektorvakcinát meg tudja oldani. És megvan, hogy melyik kiknél milyen kockázattal beadható. Ha az orosz kiegészíti a palettát, akkor a szabad gyártókapacitást ki tudja tölteni vele.
Pl.: A hangy invazió ellen tervezett flotta zászlóshajóit lehet csak 5 gyár tudja gyártani, de attól rombolókat még másik 50 is.
Nade nyugati szerekből nem csak mrnses van, az astrazeneca hasonló az oroszhoz. Arról nem beszélve, hogy állítólag a legnagyobb késlekedést a csomagolásuk okozza, amibe viszont minden gyógyszergyár be tud szállni.
 
  • Tetszik
Reactions: bel
M

molnibalage

Guest
En azt nem ertem hogy miert van az hogy tobb vendeglatos is az oltas ellen van mikozbe elvileg ok erzik meg a legjobban a korlatozasokat. Szerintem az lenne a logikus reszukrol ha nem az eroszakos nyitast feszegetnek mint lehetoseg hanem az oltasi programot nepszerusitenek... Ebbe a kinai es orosz vakcina is beletartozik. Nem politikai szemmel nezve szimplan csak a jozan paraszti esz ezt diktalna...
Mert az emberek ostobák és ezek szerint a vendéglátózáshoz kellhet a legkebesebb ész?
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nade nyugati szerekből nem csak mrnses van, az astrazeneca hasonló az oroszhoz. Arról nem beszélve, hogy állítólag a legnagyobb késlekedést a csomagolásuk okozza, amibe viszont minden gyógyszergyár be tud szállni.
Hasonló csak, nem ugyanolyan. Igazából nem tűnik nagy különbségnek, de azért elég nagy.
És a csomagolás tényleg olyan dolog, amibe nagyon nem tud minden gyár beszállni. Ha nincs meg hozzá a felszerelése, márpedig nem alapvető, hogy van ampullázója, akkor nem tud csomagolni.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 017
66 465
113
Költői túlzás. A vendéglátósok nem közvéleménykutatók. Így nem is nagyon lehet reprezentatívnak venni a véleményüket, plusz a hisztijük miatt tényleg csak azok maradtak ott véleményezni akik ugyanazt gondolják.

Mivel a nagyobb részük a "magyarkisválalkozó" archetípusa, így azt, hogy majd jól kimentik a seggüket. Ilyenkor mindegyik sír, h az állam mentsen meg, de amikor adózni, közterhet viselni kellett volna ezzel gondok voltak.
Amúgy a nyitás nekik létkérdés, mert ha picit megnézzük a véleménybuborékon kívüli sírásuk kommentjeit nem egy helyen olvasható, hogy a munkaerejük egy egyre nagyobb része már nem menne vissza, mert talált más munkát, ahol normálisan bejelentik, és a 8 óra 8 óra.
Közben meg vannak róla győződve, hogy ők nagyon fontosak, és lelkesen hírdetik, ha nem tetszik, hogy rabszolgaként tartunk van 100 másik. De valahol a lelkük mélyén érzik, hogy ez nem igaz.
+Ugye amíg adták 1000 Ftért a 3 cent vizezett töményt, meg 800 ért a sört addig a habzsidőzsi ment, tartalékképzés, többlábra állás meg nem annyira, így most megy a szopás.



Nem mintha egyetértenék vele, hogy nyitva vannak de az állam valami érthetetlen oknál fogva általában azt támogatja aki adót is fizet. Érdemes figyelni, hogy honnan mennyi adóbevétel jön, aztán megnézni, hogy hova megy a támogatás, és láss csodát komoly átfedés lesz.
Pontosan. Mikor naponta megvan az 1-3 millio tiszta bevetel, az havonta, evente mennyi is? Mennyit vall be egy egy adag kajabol, piabol mikor minimum 50-60% - os haszonnal dolgoznak, raadasul mindet meg tudna buktatni a Nebih mert tobb napos kajat ad ki, nincs megfeleloen elkeszitve az etel, (kiszallitasnal a hungarocell doboz, vagy a doboz jeloletlensege alapbol bukta, vagy sokkolo huto, hutve szallitas stb) bizonytalan eredetu alapanyag, stb stb. Szoval ne sirjanak meg igy se, plane ne a bulinegyed horroraras ettermei meg romkocsmai. A melosnak meg fizetnek 150-200 ezret es kiszivjak a zsirjat. Erdekes modon vagy 5-6 pincer, kiskocsmaros, szakacs, meg egy kaszino alkalmazott fordult meg, maradt nalunk az utobbi par hetben, etteremtulajdonost egyet se lattam munkara jelentkezni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 197
66 941
113
A Johnson & Johnson csoportba tartozó Janssen Pharmaceutica-Cilag NV gyógyszeripari vállalat benyújtotta kedden az Európai Gyógyszerügynökséghez (EMA) az új típusú koronavírus ellen kifejlesztett oltóanyagának engedélyeztetési kérelmét.
Forrás: https://kuruc.info/r/64/224666/
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 476
10 016
113
A legújabb PHE (Public Health England) beszámoló szerint a koronavírusos betegek 53 százaléka arról számolt be, hogy a pozitív teszteredmény előtt meglátogatott egy nagyobb bevásárlóközpontot vagy áruházat - írja a Daily Mail nyomán a Life.hu.
Forrás: https://kuruc.info/r/64/224672/

:D
És a kontrollcsoport milyen valószínűséggel tett ilyet? Mert én kb. hetente 2-3x teszek ilyet, mert van a közelünkben egy, a másik útba esik hazafelé.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 197
66 941
113
És a kontrollcsoport milyen valószínűséggel tett ilyet? Mert én kb. hetente 2-3x teszek ilyet, mert van a közelünkben egy, a másik útba esik hazafelé.
Nem tudom. Azt sem tudom mikor voltam utoljára. Van a közelben több is, ha kell valami be is megyek, de ritkán kell onnan valami. Nem értem a pláza ilyen szintű mivoltát. Számomra taszító a steril világ amit alkotni akarnak velük. Fura vágyai vannak az emberiség egy részének. Na mindegy.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 392
34 234
113
Azért, mert vendéglátósok az a réteg, akik munkájukból adódóan a legtöbb embert ismerik majdnem minden társadalmi rétegből. Ezért sokkal pontosabban fel tudják mérni a közhangulatot, mint az átlagember. Pontosan tudják, hogy vendégeik túlnyomó része (16-59 éves korosztály) NEM akar oltást, hanem nyitást akarnak, visszatérést a normális élethez. És mivel a vendéglátósok piacból (vendégekből) élnek, nem mennek szembe a közakarattal.
Jo ez egy atlagos allapotba igaz is lenne de ez a tarsadalomfelmeres a ihelzetbe nagyon nem igaz hisz zarva vannak igy szondazni se tudnak...
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 539
5 170
113
Az egy dolog, hogy beérkezik (HA beérkezik, mert egyelőre csak igéret), de mikor lesz beadható? Mert oroszt is hoztak már decemberben, aztán jelenleg 5 oltóponton olthatnak vele 2.800 embert. Már 2 hete megérkezett további 40.000 Szputnyik, és semmi hír hogy 20.000 embert oltanának vele. Miközben a nyugati szerekkel azonnal megkezdik az oltást, és már több százezer embert beoltottak.
És persze aztán jön a következő kérdés, hogy ki fogja elfogadni a kínai anyagot? Ha továbbra is tömeges lesz az elutasítottsága, akkor nincs sok értelme a raktárra vásárolni 3-4 millió adagot.
Az orosz és kínai vakcina használatát csak laborvizsgálat után engedélyezte a magyar hatóság. Minden gyártási tételt külön megvizsgálnak. Ez néhány hét késést okoz, viszont ez után szerintem biztonságosak.

Egyébként amint lesz elég vakcina, és mindenkinek jut, szerintem meg fognak szűnni a korlátozások. Ha úgy döntesz, hogy nem kéred az oltást, mert nem teszik a gyártó ország, akkor tiéd a kockázat. Ha elkapod a vírust, akkor a te bajod. Az még kérdés, hogy mennyire próbálják kényszeríteni az embereket hogy beoltassák magukat. Erre lesz majd jó a vakcina igazolvány.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Blitz97

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 476
10 016
113
Nem tudom. Azt sem tudom mikor voltam utoljára. Van a közelben több is, ha kell valami be is megyek, de ritkán kell onnan valami. Nem értem a pláza ilyen szintű mivoltát. Számomra taszító a steril világ amit alkotni akarnak velük. Fura vágyai vannak az emberiség egy részének. Na mindegy.
Viszont ritka az, hogy bemegy valamiért is kijön, hogy nincs. Amúgy főleg élelmiszer a beszerzendő dolog. Ott is ki lehet fogni nem túl jó húst, de a helyi hentes húskínálata sem bizalomgerjesztőbb időnként.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082