Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Hogy az első oltás is ad bizonyos védettséget. És abban bőven előrébb tartunk, mivel a kampány szerű oltás most indult be. 2 hete. Ez meg azt nézi, ami nekik kedvez. Nálunk első körös oltást 949.000-en kaptak, második kört 304.000-en. Összesen 1,25 milliót. A románoknál 1,6 milliót adtak be összesen. 2x akkora lakosságra. Na itt a bibi.

Nem hamis az adat, de csak azt az aspektust nézi ami nekik kedvező. Így meg csupán játék a számokkal.
Hogyhogy nekik kedvező? A Johns Hopkins egy neves baltimore-i egyetem, illetve egy kórház. Az elsők között voltak, akik napra kész, átfogó és részletes bontásban lekérhető adatokat kezdtek el szolgáltatni a COVID-19 járványról. Tudom, hogy az amerikai egyetemekre jellemző az időnként már elmebaj határait súroló szélsőségesen balliberális mentalitás, de akkor sem értem, miért lenne érdekük meghamisítani az adatokat. Egyébként is, mely számuk fals? Nálunk 304.880 oltottról ír, a románoknál 627.159-ről.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Én is írni akartam. Csak éttermekben asztal mellett ülve lehetett levenni tavaly, ez sokaknál berögzült, hogy enni-inni lehet...
Ez konkrétan hol van leírva? Nem emlékszem, hogy erről egyáltalán lett volna infó és most sem találtam erre vonatkozó kitételt a koronavirus.gov.hu-n. Világos, hogy általánosságban kötelező a maszk viselése, de vét-e a járványügyi rendelkezések ellen pl. a dohányos, aki lakóhelyén kívül dohányzáshoz húzza le a maszkot? Mi a helyzet azokkal, akik inni, enni szeretnének közterületen? Gondolok itt mondjuk azokra a melósokra, akik álló nap eleve az utcán dolgoznak, mondjuk árkot ásnak, járdát köveznek, stb...

Félreértés ne essék, nem kukacoskodni akarok, bár rühellem, de hordom a maszkot tisztességesen, mellesleg nem is dohányzok és közterületen sem szokásom enni (dolgozni pláne), de ez a kérdés számomra elég tisztázatlan, miközben tény, hogy a Keletiben nem tudsz úgy szétnézni, hogy ne láss meg valakit, aki épp a fejét tömi, miközben vígan üzemel a pizzéria is.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 207
26 944
113
Ez konkrétan hol van leírva?
484/2020. (XI. 10.) Korm. rendeletet 1-2. §

A közterületen is tilos levenni a maszkot pedig a 104/2021. (III. 5.) Korm. rendelet:
2. § (1) Közterületen, illetve nyilvános helyen mindenki köteles más emberrel a szociális érintkezést – a közös háztartásban élők kivételével – a lehető legszűkebb személyi körre korlátozni, és a másik embertől lehetőség szerint legalább 1,5 méter távolságot tartani.
(2) A települések belterületén, az utcán és a közterületen – az e rendelet szerinti kivétellel – mindenki köteles orvosi maszkot, munkavédelmi maszkot, illetve textil vagy más anyagból készült maszkot (a továbbiakban együtt: maszk) olyan módon viselni, hogy az az orrot és a szájat folyamatosan elfedje.
(3) A (2) bekezdés alól kivételt képez
a) a hatodik életévét be nem töltött kiskorú, valamint
b) az értelmi vagy pszichoszociális fogyatékossággal, illetve az autizmus spektrumzavarral élő személy.


Nem dohányozhatsz, nem ehetsz, nem ihatsz közterületen, ha ezzel a maszkot le kell venned, vagy bármilyen módon olyan helyzetbe hoznod, hogy az többé ne takarja az orrodat és szádat. A vasút pedig egy rossz vicc, volt már levélváltásom is velük, hogy a kalauz a vonaton zabálóval szemben nem volt hajlandó eljárni, mi több, még a teli pofával zabáló mellett állt, mi az, hogy neki kötelessége lenne bármi! A vasutasnál szutykosabb, naplopóbb népség máig nincs, a vasút területe a járványügyi szabályok megszegésének összes lehetséges példáját felvonultatja bárhol, bármikor konstans módon. Rendőrt vonaton a járvány alatt soha, egyetlen egyet nem láttam, a vasútőr egy hajléktalan figura általában, aki meghúzza magát egy ülésen és nem érdekli semmi, a kalauzok pedig. Na azt hagyjuk!

A vonatokon olyan hatvan százalékos maszkviselés van itt az elővárosban, ami azt jelenti, hogy vagy negyven százalék viseli teljesen szabálytalanul (nemcsak az orr, hanem a szájuk is kilátszik) ha egyáltalán, mert tíz százalék sehogy. Minden kocsiban van valaki, aki zabál. Természetesen a vadonatúj FLIRT és KISS vonatok fullba be vannak kamerázva, azonnal intézkedni lehetne a zabálókkal szemben, de mint írtam: nem érdekli a vasutast semmilyen formában a járványügyi szabályok betartása. Kollektív ellenállást tanúsít ezzel szemben a vasút.

Igaz, azért a szánalmas pénzért ne is várjunk el semmit, mert úgyse fog megtörténni.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and ZeiG

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Hogyhogy nekik kedvező? A Johns Hopkins egy neves baltimore-i egyetem, illetve egy kórház. Az elsők között voltak, akik napra kész, átfogó és részletes bontásban lekérhető adatokat kezdtek el szolgáltatni a COVID-19 járványról. Tudom, hogy az amerikai egyetemekre jellemző az időnként már elmebaj határait súroló szélsőségesen balliberális mentalitás, de akkor sem értem, miért lenne érdekük meghamisítani az adatokat. Egyébként is, mely számuk fals? Nálunk 304.880 oltottról ír, a románoknál 627.159-ről.
Nyisd le a részletes infókat. Amúgy ha csak a 304.000-et nézted akkor meg pláne félrevezeted saját magad és a többieket is.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Nyisd le a részletes infókat. Amúgy ha csak a 304.000-et nézted akkor meg pláne félrevezeted saját magad és a többieket is.
Milyen részletes infókat? Ott mit fogok látni?
Pár napja éppen itt fejtették ki nálam jóval tájékozottabbak, hogy még a 2. oltás után egy héttel sem 100%, hogy nem kaphatom el a vírust és hogy nem fertőzhetek meg vele másokat sem. Ezzel szemben most meg azt is védettnek kellene tekintenem, aki ma reggel kapta meg az első adagot? Bocs, de én továbbra is azt tekintem oltottnak, aki megkapta a 2. adagot is.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Milyen részletes infókat? Ott mit fogok látni?
Pár napja éppen itt fejtették ki nálam jóval tájékozottabbak, hogy még a 2. oltás után egy héttel sem 100%, hogy nem kaphatom el a vírust és hogy nem fertőzhetek meg vele másokat sem. Ezzel szemben most meg azt is védettnek kellene tekintenem, aki ma reggel kapta meg az első adagot? Bocs, de én továbbra is azt tekintem oltottnak, aki megkapta a 2. adagot is.
Ember, 1 oltás után is van bizonyos védettséged. Barlangban éltél az elmúlt fél évben?
És a te oldaladon kattints az országra, azon belül a more information pontra. De ha nem is ismered az általad linkelt oldalt, hogy tájékozódsz róla?
Már bocs de így totál komolytalan vagy.

ja és már bocs a világon kb. mindenki leszarja, hogy te a 6 miliárdadik senki kit gondol oltottnak. Mint ahogy a fórumon lévő többi személy magánvéleménye köztük az enyém se nyom sokat a lapban, azoknál akik erről döntenek.
 
  • Tetszik
Reactions: vata and zeal

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 512
5 091
113
Milyen részletes infókat? Ott mit fogok látni?
Pár napja éppen itt fejtették ki nálam jóval tájékozottabbak, hogy még a 2. oltás után egy héttel sem 100%, hogy nem kaphatom el a vírust és hogy nem fertőzhetek meg vele másokat sem. Ezzel szemben most meg azt is védettnek kellene tekintenem, aki ma reggel kapta meg az első adagot? Bocs, de én továbbra is azt tekintem oltottnak, aki megkapta a 2. adagot is.
A britteknél a gyakorlatban kiderült, hogy már az első oltás után 2-3 héttel is elég jó védettség alakul ki. Ha meg is betegszik valaki, sokkal enyhébb a betegség lefolyása.

Teljes védettség pedig nincs, mert akinek nagyon gyenge az immunrendszere, az bármivel olthatod, nem alakul ki megfelelő védettség.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 042
32 511
113
f8906f492e0850a8afa9f3c1d7f854df6c0694b3814131a52ca7e7500fd79291.jpg
 
T

Törölt tag 2361

Guest

A nulladik páciensnek még mindig vannak antitestek a szervezetében​

A topolyai Gyantár Igor az az ember, akinek esetében első ízben igazoltak Szerbiában hivatalosan koronavírus-fertőzést. A férfi egy évvel később azt mondja, jól érzi magát és most már nincsenek panaszai, de felidézi, hogy a kórházból való távozását követően nagyon gyenge és fáradékony volt, tüdeje teljes regenerálódása pedig több hónapig tartott.
Gyantár Igor a közelmúltban volt ellenőrzésen, még mindig elegendő számú antitest van a szervezetében, de ennek ellenére beoltatja magát, amint erre szükség mutatkozik.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 956
91 723
113
Sajnos a valóság bonyolultabb egy face bejegyzésnél, ezért az ellenzéki lakájmédia hazudozásai Moderna ügyben inkább átmegy a köztudatba, mint ez ügyben a tényszerű tájékoztatás.

 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 059
2 767
113
Sajnos a valóság bonyolultabb egy face bejegyzésnél, ezért az ellenzéki lakájmédia hazudozásai Moderna ügyben inkább átmegy a köztudatba, mint ez ügyben a tényszerű tájékoztatás.


"Ellenzéki lakájmédia"
2 perce mondta ugyanezt a Kossuth híradó. Ez lesz az új toposz?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Hogyhogy nekik kedvező? A Johns Hopkins egy neves baltimore-i egyetem, illetve egy kórház. Az elsők között voltak, akik napra kész, átfogó és részletes bontásban lekérhető adatokat kezdtek el szolgáltatni a COVID-19 járványról. Tudom, hogy az amerikai egyetemekre jellemző az időnként már elmebaj határait súroló szélsőségesen balliberális mentalitás, de akkor sem értem, miért lenne érdekük meghamisítani az adatokat. Egyébként is, mely számuk fals? Nálunk 304.880 oltottról ír, a románoknál 627.159-ről.
Te mindent elhiszel amit a média állít ?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 956
91 723
113
Kormányunk határtalan bölcsességében két napja bejelentette, hogy bezárják az óvodákat, ügyelet sem lesz. Ma bejelentették, hogy lesz ügyelet, de hogy pontosan milyen feltételekkel, azt majd megírják. (mely intézmények, etc.) Most mit csinálnak azok, akiknek ezen múlik, hogy mehetnek-e dolgozni hétfőn? Kapkodás... Munkáltató is joggal várná el, hogy tudja időben, mikor megy/nem megy a munkáltató, a gyerekesek még hátrányosabban lesznek megítélve.
Ezeket a dolgokat qrvára nem értem. Olyan balfaszkodás, mint az Astrazeneca oltás bénázás!!!

Rengeteg idő lett volna előkészíteni...
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 512
5 091
113
Ezeket a dolgokat qrvára nem értem. Olyan balfaszkodás, mint az Astrazeneca oltás bénázás!!!

Rengeteg idő lett volna előkészíteni...
Ez a magyar államigazgatás szokásos színvonala. Mindent központosítani akarnak, de alkalmatlanok rá. Az oktatásnál is ez volt. Ott is kénytelenek voltak decentralizálni, mert alap dolgok hiányoztak az iskolákból.

Addig működik jól az oltási program, amíg a háziorvosok szervezik. Nekik kellene segítséget adni. Vagy ha lenne elég oltás, és csak az oltó pontokat kellene kialakítani, utána meg bemondani a rádióban, hogy minden x év felettit várnak a legközelebbi oltási központban. Ehhez egyenlőre sajnos nincs elég vakcina.
 
W

Wilson

Guest
A koronavírus után akár többhetes rehabilitációra szorulhatnak a korábbi betegek.

A koronavírus-fertőzésből való felgyógyulás után sok esetben több hónapig kezelni kell a korábbi betegeket amiatt, hogy a betegség lefolyása után is megmaradnak náluk bizonyos tünetek. Többek közt fulladás, szívritmuszavar, testtömegvesztés, alvászavar és átmeneti demencia is jelentkezhet a felgyógyultaknál.

Az Inforádiónak Toldy-Schedel Emil, a Budapesti Szent Ferenc Kórház főigazgatója elmondta: egyre több ember szorult „Covid-utógondozásra" az utóbbi időben.

Az eddigi becslések szerint a fertőzöttek körülbelül 15–40 százalékának kell hosszan tartó maradványtünetekkel szembenéznie – közölte.

Állítása szerint az idő előrehaladtával egyre nagyobb szükség lesz a koronavírus utáni rehabilitációra Magyarországon.

Hozzátette: a szakemberek eleinte azt gondolták, hogy a koronavírusból felgyógyult csak tüdőgyógyászati rehabilitációra van szükségük. Azóta azonban kiderült, hogy az úgynevezett „hosszú-Covid" ennél jóval összetettebb tünetegyüttes.

Fulladás, amelyet nem magyaráz meg a tüdőgyógyászati állapot, különböző ritmuszavarok, nagy fokú testtömegvesztés, az alvás–ébrenlét ciklusának a megváltozása, tanulási nehézségek, dementálódás, hormonális változások

– így összegezte a szakember azokat a tüneteket, amelyek még a koronavírus-fertőzés után is jelentkezhetnek.

Hozzátette. emiatt több szakorvosra is szükség van a kezeléshez.

Tüdőgyógyász, kardiológus, endokrinológus, illetve adott esetben pszichiáter, pszichológus, valamint gyógytornász bevonása is szükséges lehet – mondta.

Elmondta továbbá, hogy a Budapesti Szent Ferenc Kórházban már a tavalyi év óta működik „Covid-rehabilitáció" és úgy tapasztalták, hogy

a kórházban kezelt, valamint az otthon maradt betegek eltérő kezelést igényelnek.

Az előbbieket akár hónapokon át kell kezelni, de az utóbbiak esetében is 3-6 hétnyi kezelésre lehet szükség – mondta a szakember.

Ezenfelül a különböző korosztályokból kikerülő gyógyultak közt is eltérések mutatkoznak a tünetek tekintetében. Az idősebbeknél például gyakran átmeneti demenciát, a fiataloknál pedig tanulási nehézségeket lehet megfigyelni.

Az alvászavarok viszont szinte mindenkire jellemzőek – ismertette Toldy-Schedel Emil.

A tünetek közül a legtovább jellemzően a pszichések – a depresszió is az alvászavar – tartanak, de a tüdőt és a szívritmust érintő változások is jellemzően hosszú terápiát igényelnek.

Mi most azt tudtuk tenni, hogy a kapacitásaink azt a részét, ami különben a tervezett műtétek töltötték volna ki, azt fordítottuk Covid-ellátására

– számolt be a főigazgató, hozzátéve: a jövőben speciális szakambulanciákat is létrehoznak a kigyógyultak kezelésére.

Index
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 956
91 723
113
A szigorítások közül talán az utcai maszkhordás, a plázastop és a szolgaltatások lelövése fékezheti meg a terjedés ütemét.

Igazság szerint az eredeti gyerekfelügyelet nélküli iskola,, ovibezárás lett volna még hatékony lépés. Így az embereken múlik, hogy csak azok vigyék be, ahol feltétlen szükséges. Attól tartok nem így lesz.

Ugyanigy az obi meg az összes barkácsáruházat is le kellett volna lőni, igy ott fog mki tobzódni. Szigorúan betartott létszámkirlátozással talán elkerülhető lesz a tömegnyomor. Értem miért maradt nyitva, tavaszi kerti munkák stb, de jó lenne ha a járvány szempontjából is hatékony intézkedés lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 956
91 723
113
Sajnos ez a mai realitás. Vagy nagybetűs kormány propagandát olvasol, vagy ellenzéki hazudozást és csúsztatást. Már nem létezik független újságírás. És ez nagyon nagy baj.
Az a helyzet, hogy sajnos ez az egész világra jellemző. Ettől még nálunk is vagy rrohadt idegesítő vagy kellemetlen az itthonit olvasni.