United States Marine Corps - Az Amerikai Egyesült Államok Tengerészgyalogsága

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 847
113
Kinem ismerős?
1efe2d9386f75595ca5ab8d1f51ae491.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 847
113
Túl mély benyomást tett rájuk a WW2 csendes-óceáni hadszíntere.
Talán a Nagy Háborúban a német lövészek nézhettek ki így.
Még azok sem.Az StG44-et próbálták tömegesen alkalmazni azaz komplett rajokat és szakaszokat felszerelni velük nem úgy mint a Gewehr 43-nál ahol próbálták elosztani egyenletesen aminek az lett az eredménye,hogy jutott kb rajonként 1db ami a gyakorlatban nem jelentett semmit.Na de vissza az StG44-re,tehát ahol sikerült komplett szakaszokat felszetelni nem meglepő módon ott sem felejtették el a géppuskákat,még úgy sem,hogy azt tapasztalták,hogy elsőprő tűzereje van egy pusztán StG44-el felfegyverzett rajnak a hagyományos puska+géppuska kombinációjú rajokhoz képest.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 455
113
Nem értem mi a vicces.A katona, a raj és szakasz szinten tök ugyan az átmenni a Rajnán mint partraszállni(úgy is ti vagytok belebuzulva az úszóképességbe).
15 gépkarabély meg lószar egy 9 fős raj 7 gépkarabélyával és 2db SAW-jával és a Stryker nehéz-geppuskájával összehasonlítva.Ha meg nem Strykerrel mennek akkor meg 11 fő a létszám(9 gépkarabeĺy 2 SAW),mert nem hagyják otthon a jármű személyzetét.

De ezt ne itt folytassuk.
Hogy lenne ugyan az?
Már a jármű szintjén nagyobbak a követelmények. Ugyebár a tengerállóságnak külön STANAG besorolása van.
Ezen kívül, nem véletlenül van a Marines alapkiképzésében 1 kötelező vizes hét.
Abban ugye egyetérthetünk, hogy nem ugyan az mondjuk 10-15 percet hajókázni egy folyamon, mint hogy mondjuk a 1+órát hánykolódni bevetés előtt a tengeren.
Titeket sem véletlenül reptetnek folyamatosan, szemben mondjuk egy "sima" tatai lövésszel.
Ami meg fegyvereket illeti:
Melyik jelent nagyobb tűzerőt? 2 SAW vagy 8 IAR? Miközben a raj többi 7 tagja is DMR minőségű fegyverrel van ellátva.
Közben ne felejtsük el, hogy egy TGY rajnak saját felderítő drónjuk van!
Ami pedig a nagyobb rajlétszámot illeti. Ha a 9 fős army raj egyik fire teamje kap egy gránátot , akkor ugye maradnak 5-en. A Marinesnál meg 11-en! Az meg még mindig több, mint az army raja.
Ugyebár jelenleg a 15-ös raj a "nyerő" Tengerészgyalogságnál:
NEW%20USMC%20Rifle%20Squad%20web-01.webp
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 565
113
Komplett egységeket partra tenni tengertől nagyon más mint átkelni egy folyón.Rajharcaszat itt most sokadrangu kérdés
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 847
113
Hogy lenne ugyan az?
Már a jármű szintjén nagyobbak a követelmények. Ugyebár a tengerállóságnak külön STANAG besorolása van.
Ezen kívül, nem véletlenül van a Marines alapkiképzésében 1 kötelező vizes hét.
Abban ugye egyetérthetünk, hogy nem ugyan az mondjuk 10-15 percet hajókázni egy folyamon, mint hogy mondjuk a 1+órát hánykolódni bevetés előtt a tengeren.
Titeket sem véletlenül reptetnek folyamatosan, szemben mondjuk egy "sima" tatai lövésszel.
Ami meg fegyvereket illeti:
Melyik jelent nagyobb tűzerőt? 2 SAW vagy 8 IAR? Miközben a raj többi 7 tagja is DMR minőségű fegyverrel van ellátva.
Közben ne felejtsük el, hogy egy TGY rajnak saját felderítő drónjuk van!
Ami pedig a nagyobb rajlétszámot illeti. Ha a 9 fős army raj egyik fire teamje kap egy gránátot , akkor ugye maradnak 5-en. A Marinesnál meg 11-en! Az meg még mindig több, mint az army raja.
Ugyebár jelenleg a 15-ös raj a "nyerő" Tengerészgyalogságnál:
NEW%20USMC%20Rifle%20Squad%20web-01.webp
Jajj ne viccelj,raj szakasz szinten semmi extra.Tök mind1 mibe ül be a katona bácsi,Strykerbe vag, az új tgy cuccba.

Komplett egységeket partra tenni tengertől nagyon más mint átkelni egy folyón.Rajharcaszat itt most sokadrangu kérdés

Próbáljátok már ki,hogy elolvassátok és megértitek amit írok.Értem én,hogy tök jó beleokoskodni valami tök mást adda amit írtam.Nem véletlen írtam rajt meg szakaszt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 847
113
Hogy lenne ugyan az?
Már a jármű szintjén nagyobbak a követelmények. Ugyebár a tengerállóságnak külön STANAG besorolása van.
Ezen kívül, nem véletlenül van a Marines alapkiképzésében 1 kötelező vizes hét.
Abban ugye egyetérthetünk, hogy nem ugyan az mondjuk 10-15 percet hajókázni egy folyamon, mint hogy mondjuk a 1+órát hánykolódni bevetés előtt a tengeren.
Titeket sem véletlenül reptetnek folyamatosan, szemben mondjuk egy "sima" tatai lövésszel.
Ami meg fegyvereket illeti:
Melyik jelent nagyobb tűzerőt? 2 SAW vagy 8 IAR? Miközben a raj többi 7 tagja is DMR minőségű fegyverrel van ellátva.
Közben ne felejtsük el, hogy egy TGY rajnak saját felderítő drónjuk van!
Ami pedig a nagyobb rajlétszámot illeti. Ha a 9 fős army raj egyik fire teamje kap egy gránátot , akkor ugye maradnak 5-en. A Marinesnál meg 11-en! Az meg még mindig több, mint az army raja.
Ugyebár jelenleg a 15-ös raj a "nyerő" Tengerészgyalogságnál:
NEW%20USMC%20Rifle%20Squad%20web-01.webp
A rajra visszatérve.Ki ne találd,hogy ennek a 15 főnek nagyobb a tűzereje mint egy Strykeres ne adj isten Bradleys rajnak.Ott a rajhoz hozzátartozik a jármű is!Ha meg nincs jármű akkor azonnal 11-en vannak.
A raj alakzatai olyan távközzel működnek,hogy egy gtlránát egy embernél többet ne tudjon megölni.Szóval nem fog eg, gránát 4-5 embert kivenni a harcból.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 455
113
A rajra visszatérve.Ki ne találd,hogy ennek a 15 főnek nagyobb a tűzereje mint egy Strykeres ne adj isten Bradleys rajnak.Ott a rajhoz hozzátartozik a jármű is!Ha meg nincs jármű akkor azonnal 11-en vannak.
A raj alakzatai olyan távközzel működnek,hogy egy gtlránát egy embernél többet ne tudjon megölni.Szóval nem fog eg, gránát 4-5 embert kivenni a harcból.
Az a probléma, hogy te meg leragadtál raj szinten.
Egy Bradleyt meg egy Strikert hogyan akarsz partra tenni??? o_O
Hogy fog a rajnak segíteni, ha nincs velük?
Vagy hogy tervezed, hogy egy Bradleyt vagy egy Strykert kijuttatsz egy csendes-óceáni vagy egy dél-kinai tengeren lévő szigetre?
Még a Strykernek is csak egy áttervezett verziója tengerálló.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 847
113
Az a probléma, hogy te meg leragadtál raj szinten.
Egy Bradleyt meg egy Strikert hogyan akarsz partra tenni??? o_O
Hogy fog a rajnak segíteni, ha nincs velük?
Vagy hogy tervezed, hogy egy Bradleyt vagy egy Strykert kijuttatsz egy csendes-óceáni vagy egy dél-kinai tengeren lévő szigetre?
Még a Strykernek is csak egy áttervezett verziója tengerálló.
Erről beszeltem.Az nem tagadása az állításomnak,hog, de szakasz szintnél magasabban már mas.

Látom nem érted,hogy az ARMY-s katonabácsinak mind1 mibe ül be,de ezt is leírtam.
Ha meg nincs ott a Bradley vagy Stryker akkor meg 11 fő a raj nem csak 9 és van benne két LMG.
 
  • Vicces
Reactions: Negan

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 455
113
Erről beszeltem.Az nem tagadása az állításomnak,hog, de szakasz szintnél magasabban már mas.

Látom nem érted,hogy az ARMY-s katonabácsinak mind1 mibe ül be,de ezt is leírtam.
Ha meg nincs ott a Bradley vagy Stryker akkor meg 11 fő a raj nem csak 9 és van benne két LMG.
Én nem arra céloztam, hogy magasabb szinten más. Én arra céloztam, hogy általánosan teljesen más.
Igen, lehet, hogy minden katona ugyan úgy biztosítja ki a fegyverét és lőni is hasonlóan fog, de általánosan teljesen más a Marines kiképzése, mint az Army-é.
Igen, természetesen az Army is valószínűleg meg tudna csinálni egy partraszállást, ha
  • lenne erre megfelelő járműve
  • ha folyamatosan csinálnának partraszállási gyakorlatokat
  • ha erre alkalmas felszerelést kapna (nem véletlenül más a Marines rejtő színe)
  • ha a katonák speciális vízi (ezen belül elsősorban tengeri) kiképzésben részesülnének, valamint kötelező jellegel hajón is szolgálnának.
  • hja és a veszteségek kompenzálásara náluk is bevezetnék a nagyobb rajméretet.

De persze ezeket a speciális elemeket remélem nem minden army katonával akarnád megcsinaltatni. Mert akkor, annak van éttelme, ha egy leválasztott egységet képzel ki a speciális feladatokra.

Erre írta @Negan , hja kérem akkor meg tulajdonképpen lesz egy tengerészgyalogságod az Army-n belül.
Akkor ennek az egésznek milyen értelme is volt?

Nem volt véletlen, hogy az Armynak igen komolyan fel kellett készülnie Normandiára. És meg lehet nézni, hogy milyen veszteségeik voltak azon részeken, ahol ellenállásba ütköztek.
A TGY meg végigharcolta úgy a háborút, hogy minden egyes szigeten várták őket és minden egyes szigeten erősített védelmet kellett bevenni.

Sokkal egyszerűbb lett volna, ha Normandiát is a TGY tudta volna csinálni, csakhát nekik momentán éppen elvéreznivalójuk volt a Csendes-óceánon.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 847
113
Én nem arra céloztam, hogy magasabb szinten más. Én arra céloztam, hogy általánosan teljesen más.
Igen, lehet, hogy minden katona ugyan úgy biztosítja ki a fegyverét és lőni is hasonlóan fog, de általánosan teljesen más a Marines kiképzése, mint az Army-é.
Igen, természetesen az Army is valószínűleg meg tudna csinálni egy partraszállást, ha
  • lenne erre megfelelő járműve
  • ha folyamatosan csinálnának partraszállási gyakorlatokat
  • ha erre alkalmas felszerelést kapna (nem véletlenül más a Marines rejtő színe)
  • ha a katonák speciális vízi (ezen belül elsősorban tengeri) kiképzésben részesülnének, valamint kötelező jellegel hajón is szolgálnának.
  • hja és a veszteségek kompenzálásara náluk is bevezetnék a nagyobb rajméretet.

De persze ezeket a speciális elemeket remélem nem minden army katonával akarnád megcsinaltatni. Mert akkor, annak van éttelme, ha egy leválasztott egységet képzel ki a speciális feladatokra.

Erre írta @Negan , hja kérem akkor meg tulajdonképpen lesz egy tengerészgyalogságod az Army-n belül.
Akkor ennek az egésznek milyen értelme is volt?

Nem volt véletlen, hogy az Armynak igen komolyan fel kellett készülnie Normandiára. És meg lehet nézni, hogy milyen veszteségeik voltak azon részeken, ahol ellenállásba ütköztek.
A TGY meg végigharcolta úgy a háborút, hogy minden egyes szigeten várták őket és minden egyes szigeten erősített védelmet kellett bevenni.

Sokkal egyszerűbb lett volna, ha Normandiát is a TGY tudta volna csinálni, csakhát nekik momentán éppen elvéreznivalójuk volt a Csendes-óceánon.
A gyalogos harcászat ugyan az.Ami különbség az a nagyobb létszámú raj.A katonabácsi szintjén.A TGY kiképzése a sajat "elit vagyunk" attitűdben különbözik,harcászatban nem nagyon.

Ami pedig a technikát illeti egyenlőre úgy néz ki,hogy a MARINE is töketlenkedik minden fronton, mert nem férnek be a rajai kompletten egyben a technikába(van amibe igen lásd Osprey épp csak abba nem egynek kéne hanem kettőnek,mert 1 raj/Osprey pocséklás).
Ha feloszlatnák a TGY-t akkor amúgy megörökölné az ARMY a technikáját,így azzal se lenne gond.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 847
113
Én nem arra céloztam, hogy magasabb szinten más. Én arra céloztam, hogy általánosan teljesen más.
Igen, lehet, hogy minden katona ugyan úgy biztosítja ki a fegyverét és lőni is hasonlóan fog, de általánosan teljesen más a Marines kiképzése, mint az Army-é.
Igen, természetesen az Army is valószínűleg meg tudna csinálni egy partraszállást, ha
  • lenne erre megfelelő járműve
  • ha folyamatosan csinálnának partraszállási gyakorlatokat
  • ha erre alkalmas felszerelést kapna (nem véletlenül más a Marines rejtő színe)
  • ha a katonák speciális vízi (ezen belül elsősorban tengeri) kiképzésben részesülnének, valamint kötelező jellegel hajón is szolgálnának.
  • hja és a veszteségek kompenzálásara náluk is bevezetnék a nagyobb rajméretet.

De persze ezeket a speciális elemeket remélem nem minden army katonával akarnád megcsinaltatni. Mert akkor, annak van éttelme, ha egy leválasztott egységet képzel ki a speciális feladatokra.

Erre írta @Negan , hja kérem akkor meg tulajdonképpen lesz egy tengerészgyalogságod az Army-n belül.
Akkor ennek az egésznek milyen értelme is volt?

Nem volt véletlen, hogy az Armynak igen komolyan fel kellett készülnie Normandiára. És meg lehet nézni, hogy milyen veszteségeik voltak azon részeken, ahol ellenállásba ütköztek.
A TGY meg végigharcolta úgy a háborút, hogy minden egyes szigeten várták őket és minden egyes szigeten erősített védelmet kellett bevenni.

Sokkal egyszerűbb lett volna, ha Normandiát is a TGY tudta volna csinálni, csakhát nekik momentán éppen elvéreznivalójuk volt a Csendes-óceánon.
A TGY harcairól pedig annyit,hogy legtöbbször mészaroltak az öngyilkos japán taktika miatt, csak erre senki nem emlékszik szemben Iwo Jimára meg a többi nagy csatára.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 455
113
A gyalogos harcászat ugyan az.Ami különbség az a nagyobb létszámú raj.A katonabácsi szintjén.A TGY kiképzése a sajat "elit vagyunk" attitűdben különbözik,harcászatban nem nagyon.
Akkor tulajdonképpen egy Ranger is ugyan úgy harcol, vagy egy ejtőernyős is. Mégis eltérő kiképzésük van, mint egy alap Styker alegység katonájának.
De hogy lenne azonos a gyalogos harcászat, ha 3 fire team-ed (tulajdonképpen 4) van? Te ugyan úgy használnál egy rajt, ha 1-el több fire team-ed lenne?

Ami pedig a technikát illeti egyenlőre úgy néz ki,hogy a MARINE is töketlenkedik minden fronton, mert nem férnek be a rajai kompletten egyben a technikába(van amibe igen lásd Osprey épp csak abba nem egynek kéne hanem kettőnek,mert 1 raj/Osprey pocséklás).
Ha feloszlatnák a TGY-t akkor amúgy megörökölné az ARMY a technikáját,így azzal se lenne gond.
Akkor megint ott tartunk, hogy az Armynak is csak egy szűk része tudná kezelni is a Marines-től megörökölt technikát.
Másrészt pedig a TGY-t már csak azért sem fogják feloszlatni, mert amellett, hogy harcoló alakulatokat adnak, a külügy különböző kirendeltségeit ők védik a tengeren túlon. Valamint az sem véletlen, hogy tradícionálisan minden haditengerészetnél a tengerészgyalogság feladata a hajókon lévő biztonsági személyzet adása. Mert a lázadás ma is ugyan úgy előfordulhat...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 847
113
Akkor tulajdonképpen egy Ranger is ugyan úgy harcol, vagy egy ejtőernyős is. Mégis eltérő kiképzésük van, mint egy alap Styker alegység katonájának.
De hogy lenne azonos a gyalogos harcászat, ha 3 fire team-ed (tulajdonképpen 4) van? Te ugyan úgy használnál egy rajt, ha 1-el több fire team-ed lenne?


Akkor megint ott tartunk, hogy az Armynak is csak egy szűk része tudná kezelni is a Marines-től megörökölt technikát.
Másrészt pedig a TGY-t már csak azért sem fogják feloszlatni, mert amellett, hogy harcoló alakulatokat adnak, a külügy különböző kirendeltségeit ők védik a tengeren túlon. Valamint az sem véletlen, hogy tradícionálisan minden haditengerészetnél a tengerészgyalogság feladata a hajókon lévő biztonsági személyzet adása. Mert a lázadás ma is ugyan úgy előfordulhat...
A harcászati kiképzesük gyakorlatilag ugyan az.Van neki szép magyar neve SUT(Small Unit Tactics).A 9 főt is feloszthatod 3 részre,sőt, egyben is tarthatod vagy megfelezheted.
A 15 fő sem más ezen a téren.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 847
113
Akkor tulajdonképpen egy Ranger is ugyan úgy harcol, vagy egy ejtőernyős is. Mégis eltérő kiképzésük van, mint egy alap Styker alegység katonájának.
De hogy lenne azonos a gyalogos harcászat, ha 3 fire team-ed (tulajdonképpen 4) van? Te ugyan úgy használnál egy rajt, ha 1-el több fire team-ed lenne?


Akkor megint ott tartunk, hogy az Armynak is csak egy szűk része tudná kezelni is a Marines-től megörökölt technikát.
Másrészt pedig a TGY-t már csak azért sem fogják feloszlatni, mert amellett, hogy harcoló alakulatokat adnak, a külügy különböző kirendeltségeit ők védik a tengeren túlon. Valamint az sem véletlen, hogy tradícionálisan minden haditengerészetnél a tengerészgyalogság feladata a hajókon lévő biztonsági személyzet adása. Mert a lázadás ma is ugyan úgy előfordulhat...
Nem is kell a teljes ARMY-nak ilyen képesség mint ahogy nem tud mindenki ejtőernyőzni sem.Elég ha csak annyi tud amennyi tengerészgyalogos van most.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 565
113
Jajj ne viccelj,raj szakasz szinten semmi extra.Tök mind1 mibe ül be a katona bácsi,Strykerbe vag, az új tgy cuccba.



Próbáljátok már ki,hogy elolvassátok és megértitek amit írok.Értem én,hogy tök jó beleokoskodni valami tök mást adda amit írtam.Nem véletlen írtam rajt meg szakaszt.
TGY mint hadszervezet és feladatkor szempontból a raj,szakaz harcászati sokadrangu változó.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 455
113
Nem is kell a teljes ARMY-nak ilyen képesség mint ahogy nem tud mindenki ejtőernyőzni sem.Elég ha csak annyi tud amennyi tengerészgyalogos van most.
Pont ezt magyarázta @Negan is.
Jelenleg a Pentagonnak van egy hadtest méretű tengeri hadviselésre optimalizált szervezete.
Úgy meg az Armynak lenne. Ugyan ott vagy. Csak az Armynak lenne nagyobb hatalma. Ettől még a speciális státuszuk meglenne a hadtest katonáinak.
Alapvetően a mostani átalakítás elég komolyan lenyesegeti a Marines szárnyait. Azzal, hogy a saját hajói átkerülnek a flotához, szerintem a legfontosabb átalakítást meglépték. Az meg ami molninak fáj, hogy az F-35B létezik, az egyéni szociális probléma. A B-nek, ha kis mennyiségben is, de nélkülözhetetlen típus.
Különben a TGY vezetésének különutassága nem kimondottan a dafke mentalitásból ered. Ahogy én látom, minden lépésük arról szól, hogy a mennyiség életet menthet.
Miért használnak a mai napig AH-1-est? Mert egyszerűen több fér fel belőle azonos méretű hajóra.
Ugyan ezen oknál fogva van/lesz nekik CH-54K. Ugyan azon a hajóköbméteren, azzal képviselik a legnagyobb szállítási kapacitást.
Lehet, hogy a Chinook zseniális a maga nemében, de egyszerűen a dupla rotorral akkora helyet igényel, ami egyszerűen nem áll rendelkezésre a hajófedélzeten.
Miért nem használják a Blackhawkot? Mert kicsi a vele szállítható emberek száma.
Miért ragaszkodtak a B-hez? Mert olyan légifedezetet kaphatnak a korábban csak helikopter szállításra alkalmas hajóik, amit pl. egyes közép-európai országok csak csorgó nyállal figyelnek. Nekünk már az is nagy szám lesz ha 20+-os mennyiség összejön Gripenből! ;)
Miért alkalmazzák az IAR-t? Mert egynemű lesz a raj fegyverzete. Ha kilövik az Army egyik LMG-jét, akkor mi van? magukkal vihetik az előre kiszerelt lőszert, csak nem nagyon mennek vele semmire. Attól még nem lesz egy másik LMG-jük.
A Marines meg tudtommal százas csigatárakat fog rendszeresíteni az automatic rifleman-nak. Ha elesik (vagy meghibásodik a fegyvere) az ezzel a poszttal rendelkező katona, akkor a többiek összeszedik a tárait, és valaki más átveszi a helyét.
A Marines-nak mindig is sokkal gatyább volt a fegyverzete. Talán azért, mert abból a költségvetésből amennyit kaptak, abból nem lehetett annyi embert csúcs fegyverekkel felszerelni. Most némileg fordult a helyzet, mert a Pentagon rájött, hogy a USMC egy kiválló test bed az új elképzeléseik kikísérletezésére.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 847
113
Pont ezt magyarázta @Negan is.
Jelenleg a Pentagonnak van egy hadtest méretű tengeri hadviselésre optimalizált szervezete.
Úgy meg az Armynak lenne. Ugyan ott vagy. Csak az Armynak lenne nagyobb hatalma. Ettől még a speciális státuszuk meglenne a hadtest katonáinak.
Alapvetően a mostani átalakítás elég komolyan lenyesegeti a Marines szárnyait. Azzal, hogy a saját hajói átkerülnek a flotához, szerintem a legfontosabb átalakítást meglépték. Az meg ami molninak fáj, hogy az F-35B létezik, az egyéni szociális probléma. A B-nek, ha kis mennyiségben is, de nélkülözhetetlen típus.
Különben a TGY vezetésének különutassága nem kimondottan a dafke mentalitásból ered. Ahogy én látom, minden lépésük arról szól, hogy a mennyiség életet menthet.
Miért használnak a mai napig AH-1-est? Mert egyszerűen több fér fel belőle azonos méretű hajóra.
Ugyan ezen oknál fogva van/lesz nekik CH-54K. Ugyan azon a hajóköbméteren, azzal képviselik a legnagyobb szállítási kapacitást.
Lehet, hogy a Chinook zseniális a maga nemében, de egyszerűen a dupla rotorral akkora helyet igényel, ami egyszerűen nem áll rendelkezésre a hajófedélzeten.
Miért nem használják a Blackhawkot? Mert kicsi a vele szállítható emberek száma.
Miért ragaszkodtak a B-hez? Mert olyan légifedezetet kaphatnak a korábban csak helikopter szállításra alkalmas hajóik, amit pl. egyes közép-európai országok csak csorgó nyállal figyelnek. Nekünk már az is nagy szám lesz ha 20+-os mennyiség összejön Gripenből! ;)
Miért alkalmazzák az IAR-t? Mert egynemű lesz a raj fegyverzete. Ha kilövik az Army egyik LMG-jét, akkor mi van? magukkal vihetik az előre kiszerelt lőszert, csak nem nagyon mennek vele semmire. Attól még nem lesz egy másik LMG-jük.
A Marines meg tudtommal százas csigatárakat fog rendszeresíteni az automatic rifleman-nak. Ha elesik (vagy meghibásodik a fegyvere) az ezzel a poszttal rendelkező katona, akkor a többiek összeszedik a tárait, és valaki más átveszi a helyét.
A Marines-nak mindig is sokkal gatyább volt a fegyverzete. Talán azért, mert abból a költségvetésből amennyit kaptak, abból nem lehetett annyi embert csúcs fegyverekkel felszerelni. Most némileg fordult a helyzet, mert a Pentagon rájött, hogy a USMC egy kiválló test bed az új elképzeléseik kikísérletezésére.
A MARINES egy felesleges duplikáció,nem viccből nem a légierőhöz tartoznak az ejtőernyősök.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7