Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 980
14 067
113
Jó reggelt! ...hírek :) :

Tény1: Az AstraZeneca első és második oltása ugyanaz.
Tény2:Az első után kb. 55%-os a védettség(statisztikai) mutatója.
Tény3: A második után --ami kb. 2 hónap múlva van-- 67% körüli.
Becslés1: Újabb kb. 2-3 hónap múlva, ha az akkor már beérkező "létszámfeletti" AstraZeneca egyik adagját beadják emlékeztető oltásnak a korábban is AZ-val oltottaknak, akkor sima matematikai "modellezés"("divatoltunk" egyet :rolleyes: )/aránypár alapján bő 80-85% közé emelkedik a védettség.
Becslés2: szerint ugyanis 2-3 hónap múlva lesz/megjönnek az akkor már létszám feletti AZ-k a fizetős országoknak, így nekünk is.

Nem vész el, nem lesz felesleges a "késve beérkező AstraZeneca, a kockázatosabb csoportoknak beadható, akár némi vérrög-oldó/vér-hígító kíséretében, ha valaki nagyon aggódik.
...a statisztikák alapján (Anglia: 17 millió AstraZeneca, 10 alatti haláleset) --becslésem szerint-- Netflix-es sorozatnézés közben többen haltak meg.


U.i: Addigra lesz több teszt/vizsgálati eredmény, valószínűleg 5-6-7 hónap után akár keresztbe is olthatóak a vakcinák.
Szinte biztos ennyi idő után.
Mellékhatás az influenza vírusok elleni oltásokhoz hasonlóan az várható, hogy az eredetihez közeli mutációk ellen is véd.
Kis eltérés ettől az eredménytől/folyamatoktól várható, ami a hívők/ellendrukkerek/hiszékenyek szemében gigantikus/végtelen lesz, mint a világegyetem és az a másik dolog(amit vele párhuzamba szoktak állítani)...
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas
T

Törölt tag 2361

Guest
Megerősítem, vannak ilyen lehetőségek, az AZ-t tényleg utasítják vissza páran.
Mondjuk valahol megértem, és nem is a vérrögképződés miatt (attól én nem félnék), hanem a második adag 12 hetes várása miatt. Más vakcinával addigra már 2 hónapja védett lennél... És még ott van a picivel alacsonyabb hatékonyság is.
az astra az elso dozisaval 3 holnapig 76% vedelmet nyujt, ami aztan a masodikkal meg jobb lesz. ha beoltod magad elobb a masodikkal 6 het utan, akor a vedelem csak 55%.

a legutolso vizsgalatok is bizonyitjak hogy az astra nagyon jel teszi h igy csinalja.

A new study has found that a single dose of AstraZeneca’s Covid-19 vaccine is 76% effective in preventing symptomatic infection after three months of receiving the shot, a finding that validates the U.K. government’s current approach of delaying the second dose, while researchers also found the vaccine can slow the spread of coronavirus.

a tovabb terjesztest is gatolja 67% mar az elso dozis utan.

Another key finding from the study was that the vaccine actually helped reduce transmission of the virus — something that was previously unknown — as data from weekly swabs from volunteers showed that there had been a 67% drop in transmission after the first dose.


en nem valogatnek. nekem is astrat adtak, legyek valamenyire vedet, nem gond ha elkapom, csak gepre ne keruljek, de az hogy tovabb vigyem es valaki korulottem meghaljon miatta, na az jobban idegesitene mint akarmi.
en sem orulok hogy 12 het kell a masodik dozisrsa, de ki tudja, nehogy igy legyen a legjobb.
es ha nem halgatsz a nemet mediara es politikara, akor rajossz hogy nincs is az astraval semmi baj.
 
W

Wilson

Guest
Rusvai Miklós: Kockázatos a nyitási terv

Már túl vagyunk a nehezén, a harmadik hullám csúcsán – vélekedett Rusvai Miklós az ATV Start című műsorában. A virológus szerint március 26. és április 1. között tetőzött a fertőzöttek, a kórházban ápoltak, a lélegeztetőgépen lévők, majd pedig az elhunytak száma.

Rusvai ugyanakkor kockázatosnak tartja a kormány nyitási tervét, és a 2,5 millió beoltott helyett inkább a szennyvízvizsgálatok eredményeihez és a járványadatokhoz igazítaná a korlátozások feloldását.

A virológus úgy látja, az iskolák április 19-i megnyitásának hatásai a május eleji járványadatokban mutatkoznak majd meg.

Index
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 061
83 306
113
Egyes körzetek el vannak csúszva.
Szüleim (70 alatt picivel) is csak 8 napja kapták meg az elsőt, míg sok ismerősük már a másodikon is túl van.
Ha mindegy nekik mit kapnak, a háziorvoshoz telefonálás valóban megérheti, vszeg hamarosan jut nekik ha más nem, napvégi "maradék".
Háziorvostól függ. Ha sok saját ügyfele van, mert jó orvos, akkor lassabb. Ha kevés jobban pörög.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 061
83 306
113
Az az ismerősöd el van tévedve.
Én követtem a számokat, egyértelmű, hogy 2,5 millió ember kapta meg az első oltást, és ebben benne van az a 900ezer, aki már másodikat is kapott.
Nominálisan tehát kb. 3,4 millió vakcina lett eddig beszúrva.
Lyobbik. Humorba mehetne, de idevaló:
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
708
3 041
93
Ezt egyik ismerősöm írta. Nem követtem a számokat. Ti követtétek? "Amúgy tökre nem jön ám ki a matek. Vasárnap reggel 2 235 731 volt az összes beadott vakcina, ebből a második dózissal is beoltottak száma 891 002 volt. Április 3-án, két nappal ezelőtt tehát 1 344 729 fő volt beoltva Magyarországon. Hiszen aki kettőt kapott, ugyanannak az egy embernek számít. Gondolnánk... De nem, mert a kormány és Orbán kettőnek tudta be. Nincs tehát a valóságban 2,5 millió beoltott, csak durván másfélmillió. Viszont a 2,5 millió vakcinát beadták valakiknek az országban. Közel egymillió lehet az, amit második oltásként adtak be."
Amúgy ez a hülyeség hol jelent meg először? Merthogy egy rokonom is megosztotta nagyon hasonló szöveggel - minő meglepő, ő is balos beállítottságú.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 573
11 172
113
image.aspx


Az elmúlt hetek magas szinten stagnáló eredményei után enyhén csökkent a szennyvízminták átlagos koronavírus koncentrációja – közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK). A tájékoztatásban hozzáteszik: az enyhén csökkenő tendencia ellenére a fertőzöttek száma továbbra is magas, ezért továbbra is fontos a járványügyi szabályok betartása.
A szennyvízben továbbra is a brit vírusvariáns dominál.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
691743 fertőzött (+1890)
12007 kórházban (+201)
1440 lélegeztetőgépen (-11)
251077 aktív eset (+1236)
418568 gyógyult (+484)
22098 elhunyt (+170)
2432313 (922886) kapott oltást (+69474, +9874)
4783383 mintavétel (+11194)
44172 hatósági házi karanténban (-5880)
0bd593889a3e11609fa0a26d3b4b9a98.png
693676 fertőzött (+1933)
12202 kórházban (+195)
1407 lélegeztetőgépen (-33)
252115 aktív eset (+1038)
419152 gyógyult (+584)
22409 elhunyt (+311)
2536751 (1005936) kapott oltást (+104438, +83050)
4795584 mintavétel (+12201)
47578 hatósági házi karanténban (+3406)
3e5f4341f02b2d59b7b64f4fa9882903.png
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 939
91 646
113
1
693676 fertőzött (+1933)
12202 kórházban (+195)
1407 lélegeztetőgépen (-33)
252115 aktív eset (+1038)
419152 gyógyult (+584)
22409 elhunyt (+311)
2536751 (1005936) kapott oltást (+104438, +83050)
4795584 mintavétel (+12201)
47578 hatósági házi karanténban (+3406)
3e5f4341f02b2d59b7b64f4fa9882903.png
180.000 oltás 1 nap, új rekord, ahogy a halottak is.
De sztem mindkettő csúszó statisztika a Húsvét miatt...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 573
11 172
113
1

180.000 oltás 1 nap, új rekord, ahogy a halottak is.
De sztem mindkettő csúszó statisztika a Húsvét miatt...
A halottaké tuti csúszó statisztika, de az oltások száma szerint valós tegnapi adat. A kisvárosban, ahol lakom van 11 felnőtt háziorvos. Bármikor megyek a rendelők felé, elég sok embert látok A4-es papírt szorongatva az orvoshoz tartani. Ha máshol is ilyen lendülettel oltanak, plusz hozzávesszük a kórházi és szakrendelői oltópontokat, akkor ez egy teljesen reális szám szerintem. :)
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Az USA 150 millió oltásnál jár. Napi 3 millió oltást adnak be. A jobb napokon lakosságarányosan mi is ezt a szintet hozzuk. :) Kicsivel járnak előttünk.

219 milló adagot adtak be, egy adagot megkapott 168+ millió, -32 százaléka a lakosságnak, mindkét adagot 63+ millióan
Halálesetek száma április 5-én 353. a grafikonon van egy jól látható pulzálás, de meredeken zuhan a szám az utóbbi két hónapban. https://covid.cdc.gov/covid-data-tracker/#trends_dailytrendsdeaths
 
  • Tetszik
Reactions: bel

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
219 milló adagot adtak be, egy adagot megkapott 168+ millió, -32 százaléka a lakosságnak, mindkét adagot 63+ millióan
Halálesetek száma április 5-én 353. a grafikonon van egy jól látható pulzálás, de meredeken zuhan a szám az utóbbi két hónapban. https://covid.cdc.gov/covid-data-tracker/#trends_dailytrendsdeaths
Egyébként rákeresve, a hivatalba lépése napjáig 23 millió adag oltást adtak be, szóval csókoltatom a magyar újságírást.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Nyitáshoz jóval magasabb átoltottság kéne. Ráadásul nem is az oltottság mértéke számít közvetlenül, hanem a járványhelyzet. Ami nagyon gáz jelenleg. A nyitás mögött az állhat, hogy 2 és fél millió oltottnál már a korai nyitás miatti extra fertőzött és halál nem látszik meg látványosan. Lesz bőven, de az elfedhető kommunikációval. Ezekkel szemben az áll, hogy a korai nyitásra erős propagandát lehet építeni.
oké, hangosan gondolkodva, a kötelező maszkviseléssel, szigorú szabálykövetéssel talán menne. De pld ha én egy mezei szövetmaszkkal mennék be dolgozni, be se engednének, ha nem előírás szerint viselem, megbasznak fegyelmileg azonnal. De nem tudsz felszállni a buszra, hogy egy része le ne huzza az orrára, a város tele agyohordott- van hogy egyéves! még tavaly osztotta az önkományzat Zegen mindenkinek, -maszkokat viselőkkel, Ráadásul itt most ahol vagyok rengeteg a zöldterület, ha kicsit levegóznek, nem egymás hegyén-hátán vannak az emberek, így kevéssé vannak megbolondulva, Bár húsvétkor elmentem egyet futni, játszótereken szülőkön maszk elvétve.. (az értelmesebbje nem vitte oda a gyerekeket)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 939
91 646
113
693676 fertőzött (+1933)
12202 kórházban (+195)
1407 lélegeztetőgépen (-33)
252115 aktív eset (+1038)
419152 gyógyult (+584)
22409 elhunyt (+311)
2536751 (1005936) kapott oltást (+104438, +83050)
4795584 mintavétel (+12201)
47578 hatósági házi karanténban (+3406)
[
Ezt egyik ismerősöm írta. Nem követtem a számokat. Ti követtétek? "Amúgy tökre nem jön ám ki a matek. Vasárnap reggel 2 235 731 volt az összes beadott vakcina, ebből a második dózissal is beoltottak száma 891 002 volt. Április 3-án, két nappal ezelőtt tehát 1 344 729 fő volt beoltva Magyarországon. Hiszen aki kettőt kapott, ugyanannak az egy embernek számít. Gondolnánk... De nem, mert a kormány és Orbán kettőnek tudta be. Nincs tehát a valóságban 2,5 millió beoltott, csak durván másfélmillió. Viszont a 2,5 millió vakcinát beadták valakiknek az országban. Közel egymillió lehet az, amit második oltásként adtak be."
Ez fakenews. Gondolom gyorsan terjed.

magyaradat4-443424.jpg