Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 542
113
Na akkor egy ki utó jelentés az AstraZeneca-s oltásról! Ugye kedden délután fél négykor kaptam meg az oltást. Tegnap reggel még enyhe hőemelkedéssel(37,1) elmentem dolgozni, de 8kor haza is jöttem mert kezdtem magam egyre sz@rabbúl érezni. Délelőtt már 38,5 volt a lázam, minden porcikám fájt. Kb délután ötkor elkezdetem izzadni mint egy ló és a lázam le is ment. A fájdalmas izomzat megmaradt estig, a wcre kiérni is alig volt erőm! Este 9kor egy frissítő zuhany után már jobban éreztem magam és elgondolkodtam azon, hogy lehet, hogy mégis megmaradok! Mert mint tudjuk a láz a férfiember legnagyobb ellensége! Ma egy kis enyhe izomlázszerű fájdalom van a lábaimban, de lázam nem volt! Szóval megúsztam, túléltem.
"Alig" várom a június végi 2. oltást! ;) :D
 
M

molnibalage

Guest
Momentán esetemben a háziorvos hirtelen azt se tudta, hogy nála vagyok, mivel évek óta nem voltam nála és a nevem meg elkeveredett valahogy a listán. Minden esetre azt mondom érdemes megkérdezni a dokit felénk konstruktívan állnak hozzá, nem tudom Pesten hogy van mindez
Hát ez csudajó.
A külön vicc az, hogy tesó 1 hete jelentkezett be háziorvoshoz, és úgy hívták.
Az indexen meg most megy a tamtam, hogy utcáról hívtak be már embereket oltani. Zsír. És így nem jutnak el hozzám.
Vastaps...

Végül is csak 1 év volt megszervezni...
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 542
113
Most a dokim szerint a negyves, regisztráltakat kellett behívni. Kedden a volt általános iskolai osztálytársaim kb felét beoltották. Már akivel tartom a kapcsolatot. A másik fele nem is reggelt, és kb van 1 aki komoly vírus tagadó!
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 001
32 378
113
Hát ez csudajó.
A külön vicc az, hogy tesó 1 hete jelentkezett be háziorvoshoz, és úgy hívták.
Az indexen meg most megy a tamtam, hogy utcáról hívtak be már embereket oltani. Zsír. És így nem jutnak el hozzám.
Vastaps...

Végül is csak 1 év volt megszervezni...

Decembertől lehetett regisztrálni, az 1 éve volt?
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 057
113
A debreceni vakcinagyár 55 milliárdos beruházásának költsége rendelkezésre fog állni – erősítette meg Gulyás Gergely. Ebből mintegy 7 milliárdba kerül csak maga a vakcinagyártó részleg. A tudományos hátteret pedig a Debreceni Egyetem együttműködése biztosítja a Sinopharmot előállító kínai vállalattal.
Biztos hogy Sinopharmot akarunk gyártani?
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Pedig próbáltam vigyázni a pulzusodra...
Mostanában itt mindenki az én egészségem miatt aggódik. Tudom, hogy csak élcelődtök rajtam, de nem érdekel, akkor is jól esik. :)
állítólag decemberben már készen állt a rendszer 1 millió oltás beadására
Ez kábé a teljes hétvégi(!) üzemi kapacitás, ami napi félmilliót jelent. Persze fölösleges félremagyarázni ezt a számot, mert csak annyit jelentett, hogy az elmaradó vakcinaszállítmányok miatt vagyunk bajban, és nem az oltási kapacitás hiánya miatt. Valamiért nem erre helyezte a hangsúlyt az ellenzéki média, hanem inkább az oltási max teljesítmény megkérdőjelezésével terelte el a figyelmet a hiányzó nyugati vakcinákról. Fura, hogy az ilyen tereléseknek milyen könnyen felülnek az emberek, pedig könnyen átlátható.
Az iskolák nyitásáról is éppen ezekben a percekben beszélt Gulyás a kormányinfón, de félek az is ugyanúgy át lesz költve a sajtó demokratikusabbik felében...
Azt azért zokon ne vedd, ha a kormányon kérnek valamit számon.
Nincs harag, de elhiheted, hogy az általad felvázolt triviális megoldásokkal (pl. az iskolák zárva maradnak) is kalkuláltak, mielőtt a döntéseket meghozták volna.
Lehetne őket is b*szogatni, mert volna bőven miért, csak minek álljak be a sorba 20.-iknak?
Mert jó móka. Állj át a sötét oldalra! :cool:
1372265788c9be084091626457ea70af.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
Biztos hogy Sinopharmot akarunk gyártani?
Nem Sinopharmot fogunk gyártani. A mi saját fejlesztésű oltóanyagunk viszont ugyanazon technológiával fog készülni, mint a kínai változat. Lényegében egy teljes inaktivált vírust tartalmazó oltóanyag fog készülni Debrecenben, amit a Magyarországon izolált vírusvariánsokból fognak készíteni.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 057
113
Nem Sinopharmot fogunk gyártani. A mi saját fejlesztésű oltóanyagunk viszont ugyanazon technológiával fog készülni, mint a kínai változat. Lényegében egy teljes inaktivált vírust tartalmazó oltóanyag fog készülni Debrecenben, amit a Magyarországon izolált vírusvariánsokból fognak készíteni.
Érdekelne, hogy miért a legrégebbi technológiával akarunk vakcinát gyártani. Erre vagyunk képesek, vagy van más oka is? A hírek alapján rengeteg helyen fognak pl. Sputnik -ot gyártani, ami jóval modernebb technológia.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 046
5 501
113
Én nem vagyok biztos benne, hogy a kórháziak csökkenése az egyben gyógyultat is jelent. Simán lehet, hogy amint nem igényel valaki komolyabb orvosi ellátást, azt hazaküldik otthon lábadozni, ne foglalja az ágyat.

A gyógyultak száma sztem is elmaradásban van, valóban többnek kéne lennie. Lehet még mindig kicsit az ünnep hatása is amúgy ez.
Amit én nézni szoktam, hogy a kórházak csökkenése több-e, mint a halottak száma, az is beszédes.

Egyébként meg ez a 16%-os teszt pozitivitás már egész baráti.
Ez így igaz, több olyan esetet is hallani, hogy amint jobban van az illető és egyértelmű a javulás már küldik is haza, hogy csökkenjen a nyomás a kórházon...
De amúgy az összes számot fenntartásokkal kell kezelni, inkább csak irányszámok, van olyan ismerősöm, aki covidos, de felhívta a háziorvost azt mondták neki mire odaérnek tesztelni kb elmúlik, ha nagyon nincs jól hívjon mentőt...Azóta már jobban van szerencsére, de ez a szar ráment a szemére most vár rá egy szürkehályog műtét. És hány olyan lehet, aki nem mer szólni orvosnak, mert fél, hogy kórházba, lélegeztetőre kerül, inkább kiszenvedi otthon (ilyet is tudok ), vagy olyan enyhék a tünetei, hogy nem is jelzi, hanem otthon kikúrálja magát...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
Érdekelne, hogy miért a legrégebbi technológiával akarunk vakcinát gyártani. Erre vagyunk képesek, vagy van más oka is? A hírek alapján rengeteg helyen fognak pl. Sputnik -ot gyártani, ami jóval modernebb technológia.
Ennél van régebbi technológia is, mint például az élő/attenuált (legyengített, már nem virulens) kórokozó alkalmazása. Tudtommal jelenleg is ilyen az itthon alkalmazott MMR (mumpsz, kanyaró, rubeola) vakcina és lám, elég hatásos, tekintve hogy nincs járvány.
Tök mindegy, hogy milyen oltást gyártunk, mert ez csak gyártástechnológiai kérdés, nem pedig hatásossági vagy biztonságossági. A szakmai tudás meglenne itthon az mRNS-alapú vagy vírusvektoros vakcinák gyártására is, szóval ettől sem függ. Éppenséggel sok szempontból nehezebb az inaktivált vírusokon alapuló oltások gyártása, mint egy vektor vakcináé, mert piszok nehéz és időigényes dolog a vírusok szaporítása, ezért nagy fokú precizitást és szakértelmet igényel.
Nem fekete vagy fehér ez a téma.
 
  • Tetszik
Reactions: monster and zeal

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113

"Németország tárgyalást kezd Oroszországgal az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) ellen kifejlesztett Szputnyik V orosz vakcina beszerzéséről kétoldalú alapon, az Európai Uniótól függetlenül – jelentette be a német szövetségi egészségügyi miniszter csütörtökön.


Az EU az engedélyeztetés után sem tervezi, hogy rendel az orosz vakcinából​


Jens Spahn a Westdeutscher Rundfunk (WDR) regionális közszolgálati médiatársaság rádiós hírműsorában elmondta, hogy miután az európai uniós tagországok egészségügyi minisztereinek szerdai tanácskozásán az Európai Bizottság illetékese ismertette, hogy nem szerepel terveik között orosz oltóanyag beszerzéséről szóló szerződések kidolgozása, hozzászólásában közölte, hogy a bizottság elzárkózása miatt Németország kétoldalú tárgyalást kezd Oroszországgal.
Kiemelte: a vásárlás első számú feltétele, hogy az orosz készítmény rendelkezzék EU-s forgalmazási engedéllyel.
A német kormány régóta azt képviseli, hogy nemzeti szinten kell megoldani a Szputnyik V beszerzését, ha az EU nem lép, és Jens Spahn már március közepén bejelentette, hogy hamarosan szállítási szerződéseket is köthetnek."
Kezd terhessé válni Új-Germániának a tengerentúlról Soros-pénzből fizetett brüsszeli vízfej. Majd szépen lassan egyre több töréspont lesz.
Hát érdekes...
..
Ha majd még kiválik egy-két tagállam (Spanyolország?, Dánia?), akkor vitathatatlanul maguk alá gyűrik az egészet.
Viertes Reich erwachtet? :rolleyes:
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 205
113
Mondjuk kitalálhattak volna valami okosabb rendszert.
Ha megvan előre a vakcina megfelelő mennyiségben akkor kitudsz építeni egy jól müködő rendszert, ha viszont neked kell várnod az érkezésére és beszerezned más forrásból , hogy több legyen csak improvizálni tudsz.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Tavaly februárban tudni lehetett, hogy vakcinázni kell majd.
Kurvára nem 2020 decemberben. Ennyi idő lett volna megcsinálni a rendszert.
És ez változtat a megoldjuk okosba hozzáálláson? Basszus hétvégén mesélte öcsi felessége (oltóponton dolgozik) hogy a háziorvosoknál nagyüzemben megy a kiértesítjük 5kor, hogy másnap mehet ha tud, vagy jelezzen vissza 6ig játék. Aztán aki nem jelez vissza/nem tud menni, annak a helyére lehet beadni a csókosnak a vakcinát. Aztán ezt konkrétan eljátszották a kismama hugommal. Akkor miről beszélünk?
 
  • Szomorú
Reactions: enzo
M

molnibalage

Guest
Szerinted tudta valaki 2020 februárjában, hogy mikorra készül el a vakcina? Sokan(szakemberek) csak 2021-re várták az első vakcinák érkezését.
Pislogok.
Tehát volt 9+ hónap összerakni egy rendszert, hogy ne az legyen, hogy az utcáról vadásszanak ember, amikor b*meg itt ülök és várom az oltásra hívást.

És ez változtat a megoldjuk okosba hozzáálláson? Basszus hétvégén mesélte öcsi felessége (oltóponton dolgozik) hogy a háziorvosoknál nagyüzemben megy a kiértesítjük 5kor, hogy másnap mehet ha tud, vagy jelezzen vissza 6ig játék. Aztán aki nem jelez vissza/nem tud menni, annak a helyére lehet beadni a csókosnak a vakcinát. Aztán ezt konkrétan eljátszották a kismama hugommal. Akkor miről beszélünk?
Pontosan erről beszélek. Ez a szervezetlenség elég meredek.
Ha megvan előre a vakcina megfelelő mennyiségben akkor kitudsz építeni egy jól müködő rendszert, ha viszont neked kell várnod az érkezésére és beszerezned más forrásból , hogy több legyen csak improvizálni tudsz.
Az, hogy egy értesítő és behívó rendszert adott kapacitásra megtervezz ahhoz nulla darab vakcina kell. Azért hívják TERVEZÉSNEK.
Tudod én is tudok F-16 hatósugarat számolni úgy, hogy nincs F-16-osom, csak manualom hozzá.
Mire a vakcina megjött, addigra kellett volna egy rendszer, amit akár tesztelni is lehetett volna.

Azt látod mi van...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 205
113
Tehát volt 9+ hónap összerakni egy rendszert, hogy ne az legyen, hogy az utcáról vadásszanak ember, amikor b*meg itt ülök és várom az oltásra hívást.
Anyám pár napja töltötte be a 70. életévet. Több hete nem tudom beregisztrálni, mert nem müködik a regisztrációs rendszer. Hozzátok hasonlítva nálunk szarabb a helyzet az oltásokkal. Te 38 évesen hamarább sorra kerülsz mint valaki 70 évesen...
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz