Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Pénteken Sputnik-al fognak oltani. Mire lehet számítani? Mik a tapasztalatok? Sajnos nem tudom magam szabaddá tenni, utána dolgoznom kell.
Minden ismerőst és családtagod azzal oltottak. Kb. fél-egy napig volt ízületi fájdalom vagy izom és kb. hőemelkedés és kis fáradékonyság. Azon túl semmi.
Engem persze még mindig nem, még csak be sem hívtak de azt azért láttam, hogy valami celebribit is, aki 32 éves oltottak már...
 
  • Tetszik
Reactions: Lelkeslaikus
T

Törölt tag 4082

Guest
Pénteken Sputnik-al fognak oltani. Mire lehet számítani? Mik a tapasztalatok? Sajnos nem tudom magam szabaddá tenni, utána dolgoznom kell.
Aznapra semmi negatív tapasztalat nem volt ismeretségi körben. Kb csak izomfájdalom, de az is lokális, azaz a tű miatt (mondjuk főnit kétszer szúrták, neki extrémen volt)
Másnap enyhétől erős fáradságig, hidegrázás
Harmadik nap hőemelkedéstől enyhe lázig+"másnapos fejfájás"
Kivétel főni, ő igazoltan covidos volt korábban, nála a hidegrázásos nap kimaradt, rögtön hőemelkedés+fejfájás kombóval nyitott.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
754.833 fertőzött (+1.645)
8.602 kórházban (-48)
980 lélegeztetőgépen (-72)
268.072 aktív eset (-1.523)
461.181 gyógyult (+2.969)
25.580 elhunyt (+199)
3.317.052 (1.400.703) kapott oltást (+50.627, +9.322)
5.157.082 mintavétel (+12.952)
43.841 hatósági házi karanténban (-1.291)
53133e168dada256d9135f96c37d558f.png
757.360 fertőzött (+2.527)
8.097 kórházban (-505)
925 lélegeztetőgépen (-55)
266.823 aktív eset (-1.249)
464.750 gyógyult (+3.569)
25.787 elhunyt (+207)
3.363.596 (1.425.124) kapott oltást (+46.544, +24.421)
5.179.517 mintavétel (+22.435)
42.068 hatósági házi karanténban (-1.773)
7602e90b3ccc440e04fb1a79b25b9a3b.png
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
708
3 041
93
Minden ismerőst és családtagod azzal oltottak. Kb. fél-egy napig volt ízületi fájdalom vagy izom és kb. hőemelkedés és kis fáradékonyság. Azon túl semmi.
Engem persze még mindig nem, még csak be sem hívtak de azt azért láttam, hogy valami celebribit is, aki 32 éves oltottak már...
Nálunk most kb 1980-ig születettek vannak soron
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
"A Stanford Egyetem kutatói öt új esetet regisztráltak „duplamutáns” koronavírus által okozott fertőzésre San Francisco területén, ami aggasztó, mivel a félelmek szerint fertőzőképesebb lehet és ellenállhat a jelenlegi vakcináknak.
..
Az új koronavírus-variánst először Indiában fedezték fel és ennek tulajdonítják, hogy ismét jelentősen megugrottak az új fertőzések Mumbai környékén azután, hogy hónapok óta csökkenő tendenciát mutattak a megbetegedések. A két mutáció, az E484Q és az L452R korábban külön-külön előfordultak a különböző variánsoknál, de most már együttesen is jelen vannak, egy koronavírus-variánsban – mondta el Benjamin Pinsky, a Stanford virológusa, aki először azonosította a dupla mutáns koronavírust az Egyesült Államokban."
Texasi mutáns is van!
---
"A texasi A&M University kutatói új koronavírus mutációról számoltak be, amelynek neve BV-1. A variánst egy kampuszon kívül élő hallgató nyálmintájában találták, aki március 5-én koronavírus-pozitív volt – közölte hétfőn az egyetem.
..
A kutatók nem észlelték az új vírustörzset más egyéneknél, de genetikai felépítését tekintve „aggasztónak” nevezték, mert ellenálló lehet az antitestekkel szemben. Ben Neuman, az egyetem globális egészségkutató komplexumának vezető virológusa hozzátette: "Ez a változat egyesíti a gyors terjedéssel, a súlyos betegséggel és a semlegesítő antitestekkel szembeni nagyfokú ellenállással kapcsolatos genetikai markereket"."
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 006
91 944
113
Vakcinamenetrend jövő hétre. Jön minden és sok!

 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
199
569
93
Minden ismerőst és családtagod azzal oltottak. Kb. fél-egy napig volt ízületi fájdalom vagy izom és kb. hőemelkedés és kis fáradékonyság. Azon túl semmi.
Engem persze még mindig nem, még csak be sem hívtak de azt azért láttam, hogy valami celebribit is, aki 32 éves oltottak már...
Nálunk most kb 1980-ig születettek vannak soron
A háziorvos nálunk még mindig az időseknél tart, azt nem tudta megmondani az asszisztense, hogy nagyjából mikor érnének él a 30-40 év közöttiekhez. Valahol meg már végzett a háziorvos és a 20-éveseket oltják, és nincs központilag ellenőrizve/vezetve, hogy kell besegíteni, átvenni embereket. Velem egykorú ismerőseim már megkapták az oltást, pedig volt aki pár hónapja regisztrált csak, szóval az is kamu volt, hogy számít a regisztrációs sorrend.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 647
3 242
113
Texasi mutáns is van!
---
"A texasi A&M University kutatói új koronavírus mutációról számoltak be, amelynek neve BV-1. A variánst egy kampuszon kívül élő hallgató nyálmintájában találták, aki március 5-én koronavírus-pozitív volt – közölte hétfőn az egyetem.
..
A kutatók nem észlelték az új vírustörzset más egyéneknél, de genetikai felépítését tekintve „aggasztónak” nevezték, mert ellenálló lehet az antitestekkel szemben. Ben Neuman, az egyetem globális egészségkutató komplexumának vezető virológusa hozzátette: "Ez a változat egyesíti a gyors terjedéssel, a súlyos betegséggel és a semlegesítő antitestekkel szembeni nagyfokú ellenállással kapcsolatos genetikai markereket"."
Egyébként pont Texas volt az az állam, ahol eltörölték a kötelező maszkviselést és a korlátozásokat, mire az esetszámok drasztikusan csökkenni kezdtek:
 
M

molnibalage

Guest
A háziorvos nálunk még mindig az időseknél tart, azt nem tudta megmondani az asszisztense, hogy nagyjából mikor érnének él a 30-40 év közöttiekhez. Valahol meg már végzett a háziorvos és a 20-éveseket oltják, és nincs központilag ellenőrizve/vezetve, hogy kell besegíteni, átvenni embereket. Velem egykorú ismerőseim már megkapták az oltást, pedig volt aki pár hónapja regisztrált csak, szóval az is kamu volt, hogy számít a regisztrációs sorrend.
És ez mutatja, hogy mekkora rakás szar az és mekkora segget csinált a kormány a szájából, amikor nyilatkozgatott mindent, hogy ki mikor kaphatja meg.
Egyetlen ismerőst sem a háziorvos oltott, hanem oltóponton.

Akkor most mitől függ, hogy kit és hol oltanak?
Miért kellett nyilvánvalóan hülyeséget mondani / hazudni? Jan elején regeltem és az eredmény látható.
Nem oltást, hanem lófaszt a seggembe, azt kaptam eddig.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 548
45 155
113
Pénteken Sputnik-al fognak oltani. Mire lehet számítani? Mik a tapasztalatok? Sajnos nem tudom magam szabaddá tenni, utána dolgoznom kell.
Nekem mindkettő után kb. 1 napig olyan izomláz szerű érzés volt abban a vállamban amelyikbe kaptam, mint ha pár hét inaktivitás után vállaztam volna egy jót. Se hőemelkedés, se fejfájás, se semmi. Rá két napra edzettem, gond nélkül, az egyiknél még aznap toltam erőltetett menetben 10+ km-t hegyen-völgyön.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 726
55 712
113
Minden ismerőst és családtagod azzal oltottak. Kb. fél-egy napig volt ízületi fájdalom vagy izom és kb. hőemelkedés és kis fáradékonyság. Azon túl semmi.
Engem persze még mindig nem, még csak be sem hívtak de azt azért láttam, hogy valami celebribit is, aki 32 éves oltottak már...
Ellened összeesküdött a világ.... :)
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 105
25 114
113
Dehogy az asszony azt mondta menni kell hát mentem ! LOL
Engem is az asszony küldött, tegnapelőtt kaptam a második Sputnyikot. Nem volt gondom utána. Most már van kártyám, meg igazoló lapom (azon van a vakcina típusa), azok együtt kellenek igazolásként, de, hogy a francos maszkot mikor vehetem le, arról gőzöm sincs. Szerintem másnak sem.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 658
5 432
113
Pénteken Sputnik-al fognak oltani. Mire lehet számítani? Mik a tapasztalatok? Sajnos nem tudom magam szabaddá tenni, utána dolgoznom kell.

Lutri, valakit jobban megüt, valakit semennyire. Én hétfőn délelőtt kaptam (35 vagyok), estig semmi tünet, aztán hidegrázás, 38,5 láz, influenzaszerű izomfájdalom mindenhol, elég erős hányinger, pulzus kb kétszerese a normálnak. Másnap nyugisabb már, de egész nap kemény fejfájás... Szüleim szombaton kaptak AZ-t, anyám ugyanígy megérezte, apámnál semmi. Szóval tényleg lutri, mi lesz veled :confused: