Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 656
5 426
113
Mer' ez így megy! Te leadod a pincérnek a rendelést, aztán küld-fény-post!
Te teljesen nem vagy magadnál! :D
Azzal tisztában vagy, hogy Pfizert és Sputnyikot egyáltalán nem is küldenek háziorvoshoz (de az AZ-t sem nagyon)? Azt csak oltóponton lehet megkapni?
Szóval javaslom, hogy várjad még!

Azért ez a milyen oltás van a háziorvosnál kérdés se egységes mindenhol... Nálunk, egyik nagyszülőm pfizert kapott házidokinál, a másik nagyszülőmnek oltópontra kellett menni érte. AZ-t tömegesen olt házidokink, Szputnyik viszont csak oltópontos.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and Wilson

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 659
46 795
113
Azért ez a milyen oltás van a háziorvosnál kérdés se egységes mindenhol... Nálunk, egyik nagyszülőm pfizert kapott házidokinál, a másik nagyszülőmnek oltópontra kellett menni érte. AZ-t tömegesen olt házidokink, Szputnyik viszont csak oltópontos.
Ezt írta @SilvioD is, hogy közben változott, de olyan nincs a mesében sem, hogy majd valaki megrendeli a neki megfelelő oltást a háziorvoshoz.
Lesz ilyen - kb. 1-2 hónap múlva - de még ott nem tartunk.
Ha valaki erre vár, akkor csak várjon, csak ne lökje a hülyeséget.
 
  • Tetszik
Reactions: ms07 and Blitz97

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
ÖÖÖ és minden vakcina, minden egyes fejlesztője megtette ezt a világ minden pontján, és MINDENKI BELEDÖGLIK AZ OLTÁSBA!!!!!4!4! ÁÁÁÁÁ
Egyelőre az AstraZeneca volt csak problémás "valamennyire", illetve a Johnson&Johnson gyártósorát állították le. Még azt sem kell feltételezni, hogy maguk a gyártók lettek volna rosszhiszeműek. Szabotázs, "véletlen hiba", bármi lehet, mint arra fel is hívtátok a figyelmemet, hogy csak összecseréltek valamit a J&J-nél!
Más oltóanyag körül nem volt botrány, tehát NEM minden vakcina érintett!
Minek kezdjen el az ember egy súlyosan paranoid, kényszerképzetes, mindenféle konteókban IS hívő taggal diskurálni az ember - az EGÉSZRŐL :rolleyes: ?
Mert az én "vonalamat" ugyan kineveted, de semmi alternatív ötlettel nem álltál elő! :p
 
M

molnibalage

Guest
Ez érdekes...

“A mai nappal megnyílt az online oltási időpontfoglaló. Mostantól már minden még nem beoltott és érvényes regisztrációval rendelkező tud interneten időpontot foglalni az oltására. Az időpontfoglaló most kifejezetten a jövő heti Sinopharm vakcinával történő oltásra van kinyitva. A regisztrált bármely, a számára megfelelő kórházi oltópontra tud időpontot foglalni hétfő, kedd és szerdai napokra.”
https://koronavirus.gov.hu/cikkek/m...inden-ervenyes-regisztracioval-rendelkezo-tud
Na, erről üzentek nekem SMS-ben.
De ezt valahogy nem propagálták, hogy akkor akárki...

A barátnő most fel is ment és hétfőre (!) tudott foglalni időpontot.
Két napja nekem kedd előttre nem is volt.
Bár én Üllői út 78-ba megyek ő meg a 86-ba.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Na, erről üzentek nekem SMS-ben.
De ezt valahogy nem propagálták, hogy akkor akárki...

A barátnő most fel is ment és hétfőre (!) tudott foglalni időpontot.
Két napja nekem kedd előttre nem is volt.
Bár én Üllői út 78-ba megyek ő meg a 86-ba.
Engem este felhívott a dokim kedden mehetek kínaiért ha elfogadom. Elfogadtam. Szóval mégse az utolsó leszek :( :)
Barátnőm köremailt kapott, hogy a házidokija végzett a krónikus beteg regisztráltakkal, így mostantól a megkapott kvótákra versenyjelentkezés van. Jövő hétre 50 kínai volt, bele esett az 50 főbe, így őt szerdán oltják.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 020
7 253
113
Tudod mit? Én maradok. És ajánlom neked az imádott USA-dat. Ott minden szép és jó lesz neked.
hasznos lenne egy kis fegyvertartás és fairness act nálunk is.

Visszatérve érvelésetekhez, ugyan azt mondjátok mint a nyugati marxisták amikor a kommunizmus mellet érvelnek. Vagyis szerintük nem a kommunizmussal van baj, hanem azokkal az emberekkel akik hatalomban voltak. Szerintetek az tökéletesen jó az állampolgárok teljes megfigyelése, lehallgatása és viselkedésük alapján minden nemű szabadságuk korlátozása amíg a "jó emberek" vannak hatalmon.

Ilyen bugyutaságokat csak a végtelenül naív emberek mondhatnak és azok akiknek fingjuk sincs milyen Kínainak lenni. Mert a fotelen kívül nem találkoztak a valósággal.

Volt egyszer egy sokat kritizált könyv amiben az állt hogy az emberek egy idő után saját maguk fogják követelni szabadságaik megnyirbálását. gondolván hogy az érdekük, mert "megbukott" a demokrácia.

A demokrácia nem bukott meg és semmi olyan problémánk nincsen amit nem lehetne megoldani egy Nácikat megszégyenítő, nép írtó, szerv farmoló, keresztény ellenes, Kínai ember és kultúra ellenes bolsevik rezsim eszköze nélkül.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 659
46 795
113
Egyelőre az AstraZeneca volt csak problémás "valamennyire", illetve a Johnson&Johnson gyártósorát állították le. Még azt sem kell feltételezni, hogy maguk a gyártók lettek volna rosszhiszeműek. Szabotázs, "véletlen hiba", bármi lehet, mint arra fel is hívtátok a figyelmemet, hogy csak összecseréltek valamit a J&J-nél!
Más oltóanyag körül nem volt botrány, tehát NEM minden vakcina érintett!
Viszont te előadtad, hogy VALAKIK :rolleyes: jól meg akarnak bennünket szabotálni...
Akkor mi értelme van manipulált vakcinát csinálni, ha hibásan működik. Mert akkor az összes típusú vakcinát manipulálni kell. Ha a hibás manipuláltnak van nem hibás nem manipulált alternatívája, akkor azt fogják beadni, és dugába dől a "MESTERTERV".
A Johnson gyártósor leállása az nem jelenti azt, hogy úgy is marad. Mind a Pfizer mind a AZ vakcina esetén volt hosszabb-rövidebb pauza a forgalmazásban, beadásban.
A Johnson le van maradva időben, és emiatt, ha csak egy kicsit is problémás, akkor le fogják állítani a gyártást. Egyszerűen jelenleg már nem jelent akkora versenyelőnyt az egy adagos oltási tulajdonság, ami kompenzálna egy minimálisan magasabb kockázatot. Így viszont nehezebb lesz eladni.
A Johnson fő feature-e mostanra elveszíti jelentőségét. Az 1 adagos oltásnak akkor van jelentősége, amikor nincs elég vakcina és minél gyorsabb immunizálásra van szükség.
Mire lezajlanak a vizsgálatok, a nyugati világ 30-40%-a be lesz oltva mással.... Onnantól már egyre kevésbé "szorít a cipő".

Mert az én "vonalamat" ugyan kineveted, de semmi alternatív ötlettel nem álltál elő!
Ez nem jelenti azt, hogy van értelme annak, hogy összeesküvés elméleteket gyárts a semmiből.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
“Beszámolt róla, hogy a kormány kidolgozta az újabb újraindítási lépést: szerdán-csütörtökön, 4 millió beoltottnál megnyitják a szolgáltatások széles körét azok számára, akiknek van védettségi igazolványuk.

Ezek a szolgáltatások a következők:

  • színházak,
  • táncos, zenés helyszínek,
  • cirkuszok,
  • mozik,
  • edzőtermek, fitnesztermek,
  • kalandparkok, vidámparkok,
  • könyvtárak,
  • játszóházak,
  • sportesemények
  • és a szállodák.
„Ez úgy hangzik, mint egy normális élet” – fogalmazott a kormányfő.

Ismertette: ezeken felül a szállodák és az éttermek belső része is elérhetővé válik azok számára, akik védettségi igazolvánnyal rendelkeznek.”
Röhej, hogy tanítani mehetek kártya nélkül, de kalandparkba meg nem? De könyvtárban is nyilván egymás nyakában lihegnénk...
Pl. a pincérnek, szakácsnak kell kártya? Vagy csak aki enne étteremben?
Valahogy én ezeknek a logikáját marhára nem értem. o_O
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Oltasd be magad és mentesülsz a korlátozások alól. Nem értem a problémát, mivel van választási lehetőséged: vagy beoltatod magad, vagy lemondasz bizonyos dolgok látogatásáról. Szerintem fair üzlet.
Ha nem érted a problémát egy orwelli diktatúra kibontakozása küszöbén, az a te dolgod!
Egyébként meg jó lenne jogszabályt/törvényt hozni ezekről a vakcináci intézkedésekről, mert ez így sehogy sem fog megállni jogilag!
..
Már eleve ott probléma van, hogy az egészségügyi állapot az egy szenzitív, személyes adat! Pincérnek, ajtónállónak mi köze hozzá?! Neki, az étteremnek kell(ene) bizonyítania, hogy jogszerűen megtagadhatja a szolgáltatásnyújtást! Ez pedig bajosan fog menni, hiszen a vírust kézfelületen, de bármilyen felületen kerresztül lehet hordozni! Ráadásul mi alapján szelektálsz azon szolgáltatások között, amelyek másodrendű állampolgárnak nem lesznek nyújthatóak! Rengeteg per fog indulni! (És ez csak az enyhébb verzió lesz!)
..
Te komolyan azt hiszed, hogy az emberek ezt le fogják nyelni! Főleg a fiatalok! o_O
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 002
91 935
113
Ezt írta @SilvioD is, hogy közben változott, de olyan nincs a mesében sem, hogy majd valaki megrendeli a neki megfelelő oltást a háziorvoshoz.
Lesz ilyen - kb. 1-2 hónap múlva - de még ott nem tartunk.
Ha valaki erre vár, akkor csak várjon, csak ne lökje a hülyeséget.
Most voltam oltáson. Van speckó tároló Pfizerre a dokinál.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 578
11 184
113
Ha nem érted a problémát egy orwelli diktatúra kibontakozása küszöbén, az a te dolgod!
Ezt csak te vizionálod.... Nyilván a világ legtöbb kormánya egy nyílt diktatúrát tervez létrehozni.. na ne nevetess légy szíves.
Egyébként meg jó lenne jogszabályt/törvényt hozni ezekről a vakcináci intézkedésekről, mert ez így sehogy sem fog megállni jogilag!
..
Már eleve ott probléma van, hogy az egészségügyi állapot az egy szenzitív, személyes adat! Pincérnek, ajtónállónak mi köze hozzá?! Neki, az étteremnek kell(ene) bizonyítania, hogy jogszerűen megtagadhatja a szolgáltatásnyújtást!
Ez kb. egy kormányrendelettel megoldható ügy.
Ez pedig bajosan fog menni, hiszen a vírust kézfelületen, de bármilyen felületen kerresztül lehet hordozni!
Hordozni éppen lehet, csak egyelőre nem ismerünk olyan esetet, ahol valaki egy fertőzött felület megérintésével fertőződött volna meg.
Ráadásul mi alapján szelektálsz azon szolgáltatások között, amelyek másodrendű állampolgárnak nem lesznek nyújthatóak!
Minden olyan szolgáltatást ide kell sorolni, ahol viszonylag sok ember találkozhat.
A “másodrendű állampolgár” szintén csak a te fantazmagóriád... Az emberekkel az a baj, hogy a jogaikat kurvára szeretik hangoztatni, de az (állampolgári) kötelességeiket szeretik elfelejteni. Én például személy szerint egyfajta kötelességnek tekintem, hogy a lehető legtöbb szabály betartásával, az oltás beadatásával segítsek másoknak egészségesnek maradni, sőt adott esetben életben maradni.
Rengeteg per fog indulni! (És ez csak az enyhébb verzió lesz!)
Mondod ezt te.. ki az a hülye, aki ilyen ügyben pert indítana és még meg is nyerne..?
Sokszor leírtam, de megteszem ismét: alapjogok szükséges és arányos mértékben korlátozhatók a népesség többségének védelme érdekében. A többségi társadalom egészséghez való joga fontosabb, mint hogy te tudsz-e menni szállodába vagy sem, mert egy “sebtiben összedobott, veszélyes” vakcinával nem akarod beoltatni magad.
..
Te komolyan azt hiszed, hogy az emberek ezt le fogják nyelni! Főleg a fiatalok! o_O
Nem hiszem, hanem egészen biztos vagyok benne, hogy egy valamirevaló normális tanult fiatal be fogja látni, hogy szüksége van rá.
Például az unokatesóm most lesz 14 éves és láss csodát, alig várja, hogy kaphasson oltást.
Aki nem nyeli le, ugrálhat nyugodtan, de ne csodálkozzon, ha a törvény lesújt rájuk, mivel a többségi társadalom számára veszélyt jelent.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 306
10 627
113
Ha nem érted a problémát egy orwelli diktatúra kibontakozása küszöbén, az a te dolgod!
Egyébként meg jó lenne jogszabályt/törvényt hozni ezekről a vakcináci intézkedésekről, mert ez így sehogy sem fog megállni jogilag!
..
Már eleve ott probléma van, hogy az egészségügyi állapot az egy szenzitív, személyes adat! Pincérnek, ajtónállónak mi köze hozzá?! Neki, az étteremnek kell(ene) bizonyítania, hogy jogszerűen megtagadhatja a szolgáltatásnyújtást! Ez pedig bajosan fog menni, hiszen a vírust kézfelületen, de bármilyen felületen kerresztül lehet hordozni! Ráadásul mi alapján szelektálsz azon szolgáltatások között, amelyek másodrendű állampolgárnak nem lesznek nyújthatóak! Rengeteg per fog indulni! (És ez csak az enyhébb verzió lesz!)
..
Te komolyan azt hiszed, hogy az emberek ezt le fogják nyelni! Főleg a fiatalok! o_O
Valószínűleg lesz egy hangos kisebbség, aki hőbörögni fog miatta, de a többség lenyeli, igen.
 
M

molnibalage

Guest
“Beszámolt róla, hogy a kormány kidolgozta az újabb újraindítási lépést: szerdán-csütörtökön, 4 millió beoltottnál megnyitják a szolgáltatások széles körét azok számára, akiknek van védettségi igazolványuk.

Ezek a szolgáltatások a következők:

  • színházak,
  • táncos, zenés helyszínek,
  • cirkuszok,
  • mozik,
  • edzőtermek, fitnesztermek,
  • kalandparkok, vidámparkok,
  • könyvtárak,
  • játszóházak,
  • sportesemények
  • és a szállodák.
„Ez úgy hangzik, mint egy normális élet” – fogalmazott a kormányfő.

Ismertette: ezeken felül a szállodák és az éttermek belső része is elérhetővé válik azok számára, akik védettségi igazolvánnyal rendelkeznek.”
Hát lehet, hogy lehet, de hogy én nem megyek sehova, ameddig a második oltottak aránya legalább nem lesz 40% és utána +2 hét.
Az sem nyájimmunitás, de azért mégis már valami.

De, hogy mindössze 1M második oltott után és 0 ráhagyással.
Ujjak keresztben.
 
  • Tetszik
Reactions: diab15260829

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 422
3 720
113
Hát lehet, hogy lehet, de hogy én nem megyek sehova, ameddig a második oltottak aránya legalább nem lesz 40% és utána +2 hét.
Az sem nyájimmunitás, de azért mégis már valami.

De, hogy mindössze 1M második oltott után és 0 ráhagyással.
Ujjak keresztben.

Azért a pontosítás végett az az 1 misi az már most majdnem másfél, és mire az elsők 4 millióan lesznek, (tehát életbe lépnek a könnyítések), addigra a másodikak is karcolni fogják a 2 misit. Meg fognak lódulni a második oltások, mert az AZ-t kivéve letelt az egy hónap az első oltások megugrása óta.

Szerintem be fog jönni a kormány számítása, és ugyan a viszonylag korai nyitással vszeg az eü terhelése lassabban fog csökkenni, mint ha maradnának a korlátok, viszont a gazdaság szereplői fellélegezhetnek ill. a hőbörgők vitorlájából meg kifogják a szelet.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 145
113
Ezek dilettánsok?
Végy 10000 embert beoltva és 10000 oltatlanul (placebo). Ha az oltottak 1%-a (100 ember) megbetegszik, mennyi százaléka betegszik meg az oltatlanoknak? :)

Annyi százaléka amennyi az oltások hatékonyágából kijön. Ez miért lenne dilettantizmus?

Volt 500 ezer oltott, akinél már eltelt az oltástól a megfelelő idő. Náluk ezt követő x nap alatt mondjuk 500 megbetegedés volt. Ezzel szemben a nem oltott népességben 500 ezer főre vetítve ugyanazon x nap alatt tegyük fel, hogy volt 5 ezer megbetegedés. Így az oltások átlagos hatékonysága (5.000 - 500) / 5.000 = 90 %-ra jön ki a példa szerint.
Mi ezzel a gond?

Legfeljebb azt lehet mondani, hogy az oltottak olyan körből kerültek ki, akik jobban vigyáznak magukra, ezért a valós hatékonyság kisebb lenne, ha ugyanolyan összetételű, ugyanúgy viselkedő csoportokat mérnénk össze.

Majd meglátjuk, ha közzéteszik a konkrét eredményeket és számítást. Előre, információk nélkül, nem érdemes kritizálni.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 143
83 721
113
Ezt csak te vizionálod.... Nyilván a világ legtöbb kormánya egy nyílt diktatúrát tervez létrehozni.. na ne nevetess légy szíves.

Ez kb. egy kormányrendelettel megoldható ügy.

Hordozni éppen lehet, csak egyelőre nem ismerünk olyan esetet, ahol valaki egy fertőzött felület megérintésével fertőződött volna meg.

Minden olyan szolgáltatást ide kell sorolni, ahol viszonylag sok ember találkozhat.
A “másodrendű állampolgár” szintén csak a te fantazmagóriád... Az emberekkel az a baj, hogy a jogaikat kurvára szeretik hangoztatni, de az (állampolgári) kötelességeiket szeretik elfelejteni. Én például személy szerint egyfajta kötelességnek tekintem, hogy a lehető legtöbb szabály betartásával, az oltás beadatásával segítsek másoknak egészségesnek maradni, sőt adott esetben életben maradni.

Mondod ezt te.. ki az a hülye, aki ilyen ügyben pert indítana és még meg is nyerne..?
Sokszor leírtam, de megteszem ismét: alapjogok szükséges és arányos mértékben korlátozhatók a népesség többségének védelme érdekében. A többségi társadalom egészséghez való joga fontosabb, mint hogy te tudsz-e menni szállodába vagy sem, mert egy “sebtiben összedobott, veszélyes” vakcinával nem akarod beoltatni magad.

Nem hiszem, hanem egészen biztos vagyok benne, hogy egy valamirevaló normális tanult fiatal be fogja látni, hogy szüksége van rá.
Például az unokatesóm most lesz 14 éves és láss csodát, alig várja, hogy kaphasson oltást.
Aki nem nyeli le, ugrálhat nyugodtan, de ne csodálkozzon, ha a törvény lesújt rájuk, mivel a többségi társadalom számára veszélyt jelent.
Ez az egész arról szól, hogy ha vakációzni, bulikázni, dizsizni, koncertezni, nyaralni akarsz, akkor oltódjál be, mert különben ohne csöcs. Le kellett vinni a szintet a Jákobok-Gyurcsányik-Fegyőerök szintjére, hogy diktátúráaáaá, mert csak az o1g működik, viszont oltakozni fognak, mert ha nem, vagy fertőződnek, vagy nincs nyár. Amúgy, az indiai mutánssal a kapuban nem beoltva lenni roppant cigány vak lova megoldás. Az íreket hallgattam: talán június végén, július elején nyitnak ... Talán.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711