Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Íjj, ezzel de szemen köpted magad és a napelemeidet XD
Öcsi rólam az elejétől tudható volt , hogy mit és kit képviselek ! Mint ahogyan azt is , hogy te meg vasutas vagy ! No problémo amigó ! Blitz olvtársról én gondoltam mást ! De ez van !

Mellesleg miért köptem szembe magam ? Mi az amit magamról nem vállaltam vagy itt ellent mondtam ? Inkább maradj a szolgálati napló írásnál !
 

diab15260829

Active Member
2016. március 14.
46
141
33
A 3,5 millió oltottból kb 1 millió az aki a második oltását is megkapta és eltelt azóta két hét. A gyógyultak 480ezren vannak - akik amúgy nem teljesen védettek -, tehát az 5x-e az 2,5 millió. Tehát inkább 3,5-5 millióval lehetne számolni max, ha valahogy a részben védetteket is beleszámítjuk rész számokkal. Nyitni még kevés ez. Ráadásul nem is a nyitást rontotta el igazán Orbán, hanem a zárást. A harmadik hullám teljesen kicsúszott a kezéből.
Amúgy azt a trükköt használja ki, hogy a korai nyitás csak lassítja a harmadik hullám csökkenését, de nem fordítja vissza. Némileg több lesz a beteg és a halott. De azt úgysem látja a pórnép. Ellenben neki mindennél fontosabb, hogy előbb nyisson, mint más ország, mert azt tudja eladni az embereknek. Azon alapszik minden. Annak árnyékában majd nem látják az emberek a világbajnok halálozást és az elmaradt támogatások miatti gazdasági kárt. Parasztvakítás lvl 1000.
A terve szerintem a nyájimmunitás elérése, de két módon:
1. Oltással
2. Átfertőzéssel.
Aki nem oltatja magát, azt majd a vírus fogja immunizálni. Aki belehal, az belehal, aki belerokkan, így járt, nem számít, le van sz@rva. Ezért is nyitnak mindent, kocsmát iskolát, hogy ez minél gyorsabban menjen.

Orbán Viktor: Aki nem oltatja be magát, az el fogja kapni a vírust
 
T

Törölt tag 4082

Guest
A terve szerintem a nyájimmunitás elérése, de két módon:
1. Oltással
2. Átfertőzéssel.
Aki nem oltatja magát, azt majd a vírus fogja immunizálni. Aki belehal, az belehal, aki belerokkan, így járt, nem számít, le van sz@rva. Ezért is nyitnak mindent, kocsmát iskolát, hogy ez minél gyorsabban menjen.

Orbán Viktor: Aki nem oltatja be magát, az el fogja kapni a vírust
Drágáim, egy dolgot jó lenne felfogni. OV terve elég egyértelmű, oltasd be magad.
És akinek ez nem tetszik, az igen, elkapja, lehet belehal, lehet belerokkan. Szomorú, de aki hülye azon nem lehet segíteni.
Legalább a taigetosz pozitívak magukat veszélyeztetik, és végre nem rájuk szabtak egy tvnyt.
 
S

speziale

Guest
Ha ezt meglépi a gyógyszer ipar akkor tényleg átgondolom a véleményemet róluk ! Gyanítom , hogy nem így lesz mert egy-egy szerencsétlen beteg kezelése a mostani módszerrel sok 10 millió Ft-nak megfelelő összeget hoz a gyógyszeripar konyhájára ! Míg ha felpimpelnek egy oltást akár 100k Ft-ra is csak a töredéke lesz ! Ezt a mínuszt nem fogják benyeli ! Ha csak nincs már meg az , hogy honnan pótolják a bevételt ! Csak nem az évenkénti kötelező oltásokból ?

Az mRNS technológiát alapvetően ezek a biotech cégek rákterápiás készítményekhez fejlesztették. Nézz utána, hogy a Biontech és Curevac-nak milyen készítményei vannak (engedélyeztetés alatt).
Nem véletlen, hogy az időseket és az autoimmun betegeket az mRNS vakcinákkal oltják
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Drágáim, egy dolgot jó lenne felfogni. OV terve elég egyértelmű, oltasd be magad.
És akinek ez nem tetszik, az igen, elkapja, lehet belehal, lehet belerokkan. Szomorú, de aki hülye azon nem lehet segíteni.
Legalább a taigetosz pozitívak magukat veszélyeztetik, és végre nem rájuk szabtak egy tvnyt.
drágambazdmeg? Ov terve akkro az, hogy most nyitunk, amikor a rendszer eddig nem volt képes, részben rajta álló okok miatt több oltást beadni, akinek meg később jut, az addig játsszon orosz rulettet Coviddal?

bumeg, amit írtál egy arról egy híres regény címe jut eszembe: "Sötétség délben"
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 416
8 653
113
Drágáim, egy dolgot jó lenne felfogni. OV terve elég egyértelmű, oltasd be magad.
És akinek ez nem tetszik, az igen, elkapja, lehet belehal, lehet belerokkan. Szomorú, de aki hülye azon nem lehet segíteni.
Legalább a taigetosz pozitívak magukat veszélyeztetik, és végre nem rájuk szabtak egy tvnyt.

Hát épp ez az, hogy neki az oltás a terv, nem a halottak alacsony száma. Ráadásul az oltást ő maga nehezíti azzal, hogy nem működik együtt az ellenzékkel - így nincs kellő társadalmi bizalom mögötte, nem kommunikál őszintén a járványhelyzetről és sz*rul szervezte meg az oltást.
Egyébként egy vezető mindenkiért felelős.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ov terve akkro az, hogy most nyitunk, amikor a rendszer eddig nem volt képes, részben rajta álló okok miatt több oltást beadni, akinek meg később jut, az addig játsszon orosz rulettet Coviddal?
Miért, fegyvert fog a fejéhez bárki, hogy amíg nem kapott oltást az kocsmázni járjon?

Ja hogy ja nem? Akkor meg?

De itt is lendületesen magyaráz xy, hogy őt nem oltották be, már majdnem sajnálnád, és kiderül, h ja hát felajánlották neki a kínait és az AZt de az neki nem kellett...

Igen, most, 3,5 millió oltottnál levegőt kap a vendéglátás. Utána nyitnak 4 milliónál a szolgáltatások védelmi igazolással. Baj? Nagyon nem.

Kockázat? Minimális.
 

diab15260829

Active Member
2016. március 14.
46
141
33
Drágáim, egy dolgot jó lenne felfogni. OV terve elég egyértelmű, oltasd be magad.
És akinek ez nem tetszik, az igen, elkapja, lehet belehal, lehet belerokkan. Szomorú, de aki hülye azon nem lehet segíteni.
Legalább a taigetosz pozitívak magukat veszélyeztetik, és végre nem rájuk szabtak egy tvnyt.
Jogos lenne, amit mondasz, ha gyorsan minden igénylőnek jutott volna vakcina. De aki meg 30-40X éves, oltakozott volna kézzel lábbal, csak még nem jutott neki, és belehalt, azzal szemben az orbáni óvatlanság elég nagy "kicseszés".
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 508
5 073
113
Ha ezt meglépi a gyógyszer ipar akkor tényleg átgondolom a véleményemet róluk ! Gyanítom , hogy nem így lesz mert egy-egy szerencsétlen beteg kezelése a mostani módszerrel sok 10 millió Ft-nak megfelelő összeget hoz a gyógyszeripar konyhájára ! Míg ha felpimpelnek egy oltást akár 100k Ft-ra is csak a töredéke lesz ! Ezt a mínuszt nem fogják benyeli ! Ha csak nincs már meg az , hogy honnan pótolják a bevételt ! Csak nem az évenkénti kötelező oltásokból ?
Szerintem ne aggódj a gyógyszeripar profitjáért. Magyarországon is használnak olyan gyógyszert, amiből egy adag több 10 millió forint. Olyan meg, amiből 1 millió körül van egy doboz, sok van.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 033
32 476
113

Utálom, hogy igaza van, de nagyjából egyet kell értenem a lényeggel. Bár most már késő zárni, két hónapja kellett volna 3 hónapra minden nem létfontosságút. ÉS közben hajtani a vakcinákat.
A többi szokásos mantra (tesztelésfétisizmus, eltitkoljákazadatokat stb. az a megszokott sablonduma, az is, ahogy ő is belerúg egyet a sinopharmba, a sputnikról nem beszél persze, azt már nehezebb cinkelni mert németek, osztrákok is akarják elvileg)
 
  • Tetszik
Reactions: bel and jurgenbauer

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 573
11 172
113
Junge ezt ne erőltesd ! Nincs élő normális ember aki ezek után az AZ-vel beoltatná magát !
Jelen! :D Én pont azt kaptam.
Tudod van két alapvető közgazdasági tétel ! 1. A tervezhető bevétel a legjobb , főleg ha évekre tervezhető (haladunk az évenkénti kötelező oltások felé) ! 2. Ha árrést nem tudsz növelni akkor árrés tömeget kell növelni ! Azaz ha kisebb a haszon akkor többet kell eladni ! (lehet a haszon 1-1 adagon kicsi de mivel milliárdos tétel kellesz belőle így az nem baj .)

Régi mondás de helyt álló : jobb a sűrű fillér mint a ritka Ft.

Ha nem lenne akkora biznisz akkor nem törné magát minden valamire való gyógyszergyár a fejlesztésen/gyártáson/gyártókapacitás bővítésen !

Ahhoz már sokat és sokfélét láttam és tapasztaltam , hogy ezt a "nem olyan nagy biznisz..." reklám szöveget kanyar nélkül bevegyem !
Ebben van sok igazság. De nem véletlenül van kevés cég például az EU-s piacon, ami úgy általában vakcinagyártással foglalkozik: rengeteg pénzt kell beleölni a K+F-be, a gyártókapacitás létrehozásába, ami lassabban térül meg, mint valami más gyártása esetén. Hosszú távon jövedelmező dolog, de ahogy egyre több konkurens szabadul be a piacra, egyre kisebb lesz a haszon.
Azt kell figyelembe venni, hogy egy gyógyszergyárnak nem érdeke filléres nyereséget szerezni egy-egy adagon. Ha itt nincs 20-70%-os haszon, akkor egyszerűen nem igazán éri meg. És pont itt jön a képbe, amit már korábban mondtam: az itt kitermelt profitból kell finanszírozni egy új termék 10-15 éves fejlesztését is, ami vagy jó lesz vagy nem.
Szerintem ne aggódj a gyógyszeripar profitjáért. Magyarországon is használnak olyan gyógyszert, amiből egy adag több 10 millió forint. Olyan meg, amiből 1 millió körül van egy doboz, sok van.
Szerinted miért kerül ennyibe?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 184
26 890
113
Hogy a fenébe kapna, semmilyen hiteles, nemzetközi szerződésben elfogadott garanciákkal kiállított bizonyítékot nem tud mutatni arra, hogy be van oltva! Ha csak úgy elfogadnánk egy külföldi papírt, azonnal beindulna a tömeges csalás, ahogy felénk szokott! A Szerbiában kapott oltás valószínűleg sosem lesz elismerve nálunk, az EU-ban kapott talán, ha sikerül valid oltásigazolást kiállítani a többi ország esetében meg majd azon múlik, hogy milyen rendszerben megy ott a nyilvántartás és a magyar állam hogy férhet hozzá ellenőrzés céljából, legalább annyira, hogy meggyőződjön a rendszer szigorúságáról!

Senki ne álmodjon arról, hogy pikk-pakk újjáéled a turizmus és hasonlók, mert majd mindenki lobogtatja a ghánai oltásigazolását meg az olvashatatlan nyelvű libanoni giroszreceptet! A nemzetközi papírok elfogadottsága erősen korlátozott lesz. A magyar papír valószínűleg erős lesz, legalább olyan erős, mint az EU, mi biztosan fogunk tudni utazni a kártyánkkal.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Öcsi rólam az elejétől tudható volt , hogy mit és kit képviselek ! Mint ahogyan azt is , hogy te meg vasutas vagy ! No problémo amigó ! Blitz olvtársról én gondoltam mást ! De ez van !

Mellesleg miért köptem szembe magam ? Mi az amit magamról nem vállaltam vagy itt ellent mondtam ? Inkább maradj a szolgálati napló írásnál !

Blitz már az elején leírta ki és mi...
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 691
55 514
113
Nagyjából normálisnak tartom magam., kivéve, hogy szerintem a föld lapos. :cool: AZ-vel túl vagyok az első oltàson, Ausztriàban, ahol kolbàszból van a kerités. Semmi bajom eddig.
Egyszerűen bizok az orvosomban, de a hatósàgban is, amelyik engedelyezi az AZ-t.
És nem tudok mindenkinél mindent jobban.....
:oops:
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 106
13 524
113

Igazólták az indiai mutációt Csehországban​

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v-cesku-se-potvrdila-indicka-mutace-40358137
A brit, dél-afrikai és brazil után az úgynevezett indiai koronavírus mutáció Csehországban is megjelent. Még nem erősítették meg, hogy fertőzőbb-e vagy jobban ellenáll-e a jelenlegi oltásoknak. India azonban jelenleg rendkívül magas fertőzésekkel szembesül. Április elején a helyi tudósok felfedezték az úgynevezett kettős mutációt, amely szerintük fertőzőbb lehet.
 
  • Szomorú
Reactions: bel and enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 033
32 476
113
Hogy a fenébe kapna, semmilyen hiteles, nemzetközi szerződésben elfogadott garanciákkal kiállított bizonyítékot nem tud mutatni arra, hogy be van oltva! Ha csak úgy elfogadnánk egy külföldi papírt, azonnal beindulna a tömeges csalás, ahogy felénk szokott! A Szerbiában kapott oltás valószínűleg sosem lesz elismerve nálunk, az EU-ban kapott talán, ha sikerül valid oltásigazolást kiállítani a többi ország esetében meg majd azon múlik, hogy milyen rendszerben megy ott a nyilvántartás és a magyar állam hogy férhet hozzá ellenőrzés céljából, legalább annyira, hogy meggyőződjön a rendszer szigorúságáról!

Senki ne álmodjon arról, hogy pikk-pakk újjáéled a turizmus és hasonlók, mert majd mindenki lobogtatja a ghánai oltásigazolását meg az olvashatatlan nyelvű libanoni giroszreceptet! A nemzetközi papírok elfogadottsága erősen korlátozott lesz. A magyar papír valószínűleg erős lesz, legalább olyan erős, mint az EU, mi biztosan fogunk tudni utazni a kártyánkkal.

A kártyával majd elválik, az is kap, aki Sinopharmot kapott, azt meg nem fogják elfogadni.