Ez nem PKM cső...![]()
Ilyenekkel kezdték pár éve. Megoldják.
Csak nekem tűnik a menet a cső végén lófasz mélységűnek? Nem a leradírozottra gondolok hanem a felső még ép részekre.Ilyen az, ha képedbe robban egy román tervezte 50-es az USA-ban. Nem dizájner, hanem lőszerhiba okozta a bajt.
A srácnak nagyon nagy szerencséje volt:
Ki tudja,hogy az óriási szakértelmében hány túltöltött lőszerrel kínozta azt a puskát.Csak nekem tűnik a menet a cső végén lófasz mélységűnek? Nem a leradírozottra gondolok hanem a felső még ép részekre.
Akkor amikor azt mondja, hogy very hot round az a túltöltött lenne?Ki tudja,hogy az óriási szakértelmében hány túltöltött lőszerrel kínozta azt a puskát.
Ha ez egy átgondolt Gepárd akkor a Ferrari is egy átgondolt Trabant...Akkor amikor azt mondja, hogy very hot round az a túltöltött lenne?
Amúgy ez a puska egy átgondolt gepárd m1-nek tűnik.
Érdemes nézni, amit mond 5 perc környékén. A tervező szerint normál esetben a nyomás az 55 ezer psi (379 MPa) környékén van, míg a menet leszakításához 85 ezer psi (586 MPa) szükséges, szóval minimum másfélszeres túlterhelésről beszélünk. Nem tudom a fegyvergyártásban mennyi ráhagyással szoktak tervezni, tudom nem jó az analógia, de a vadászgépeknél korábban alkalmazott háromszoroshoz képest eléggé csekély. Kíváncsi lennék hogyan alakult volna mindez, ha nem egy Serbu, hanem mondjuk egy M82 Barrett lett volna amiben felrobban a lövedék. Mert a fő sérüléseket pont a lerepülő kupak okozta, ami aztán a reteszt letörve lyukasztotta át srapnelként a tüdejét illetve sértette fel a nyaki artériát.Csak nekem tűnik a menet a cső végén lófasz mélységűnek? Nem a leradírozottra gondolok hanem a felső még ép részekre.
Igen pont erre a +30k psi-re gondoltam amikor azt kérdeztem, hogy a very hot meg az extra extra hot a túltöltöttségre utal.A tervező szerint normál esetben a nyomás az 55 ezer psi (379 MPa) környékén van, míg a menet leszakításához 85 ezer psi (586 MPa) szükséges, szóval minimum másfélszeres túlterhelésről beszélünk.
Szia,Akkor amikor azt mondja, hogy very hot round az a túltöltött lenne?
Ez az infó honnan származik, hogy ekkora ráhagyás van?Érdemes nézni, amit mond 5 perc környékén. A tervező szerint normál esetben a nyomás az 55 ezer psi (379 MPa) környékén van, míg a menet leszakításához 85 ezer psi (586 MPa) szükséges, szóval minimum másfélszeres túlterhelésről beszélünk. Nem tudom a fegyvergyártásban mennyi ráhagyással szoktak tervezni, tudom nem jó az analógia, de a vadászgépeknél korábban alkalmazott háromszoroshoz képest eléggé csekély.
Lehet nem is feltétlen a gyártáskor nézték el a lőpor mennyiségét, hanem az idők során a tárolás alatt mentek végbe olyan folyamatok, amik végül a túlnyomást okozták. Ahogy mondta a videóban nem mai lövedékekről van szó, pár év alatt sokminden történhetett a legjobb tárolás mellett is. Minden esetre nem lenne egyedi eset, az ilyen úgynevezett surplus ammo esetében többször előfordult hasonló. Például a török gyártású 7,92mm-es Mauser lőszer notóriusan hajlamos a túlnyomásra, a videóban is látszik, hogy megrepedt tőle a német-jugó Kar 98KIgen pont erre a +30k psi-re gondoltam amikor azt kérdeztem, hogy a very hot meg az extra extra hot a túltöltöttségre utal.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..