kb. 10 perctől téma az aktuális Palesztin-Izraeli meccs:
	
			
				
			Állítólag már a csöves légvédelem is dolgozik,igaz lehet?
Ennyire kifogytak?
Nem rég olvastam. Irodalmilag elég nagy csalódás volt.Ha elolvasod Az Elsodort falu c. regényt
 ) ...millió €-ak.Állítólag a Vulcan-ok dolgoznak.A Vulcan-on kívül milyen csöves C-RAM-juk van?
Pedig nem rossz regény. Nyilván nem olyan pörgős mint a mai elvárás, de na. Roppant fontos regény. Tamási Áron jobban tetszik? Vagy Nyírő József?Nem rég olvastam. Irodalmilag elég nagy csalódás volt.

Ez kicsoda, ez a feleszu? Parszaz dollar, hooogyne... sot, megveszik a sarki boltban, nem?


Nem a pörgőssége nem tetszett elsősorban; befejezetlennek érződik. Össze van csapva a vége. Újat nem mondott, még talán a maga korszakában sem.Pedig nem rossz regény. Nyilván nem olyan pörgős mint a mai elvárás, de na. Roppant fontos regény. Tamási Áron jobban tetszik? Vagy Nyírő József?
Egyébként annyit még hozzátennék, hogy alapvetően harmadik utas/népirókat szoktam olvasni, csak nem feltétlen az irodalmi jellegű műveiket. Szabó Dezsőnek is az esszéírásai jobban tetszettek, pl. a füzet sorozata.Nem a pörgőssége nem tetszett elsősorban; befejezetlennek érződik. Össze van csapva a vége. Újat nem mondott, még talán a maga korszakában sem.
Tamási az Ábel trilógia az jó volt, de pl. a Szűzmáriás királyfi nem nagyon jött be; Nyírőtől meg egy könyvem van, de az se volt olyan maradandó.
Nekem is szöget ütött a fejemben, hogy egy Tel-Avivot célbavevő rakéta már csak nem cukorból van. Az pedig onnantól már nem a pár 100 dollár kategória (20 évvel ezelőtti becslés) . Az izraeli blokád miatt csak csempészalagutakon keresztül mehet, ami hihetetlenül megdrágítja az árát. Na meg a robbanószer, ezt Egyiptomon keresztül becsempészni se könnyű mutatvány. Több ezer dollár ha nem 10.000 egy ilyen költsége Iránnak vagy az oroszoknak, hogy saját országukból eljuttassák a csempészalagutakon keresztül Palesztinában. Ezt a költséget valakinek állnia kell.Ez kicsoda, ez a feleszu? Parszaz dollar, hooogyne... sot, megveszik a sarki boltban, nem?
Birom, amikor ilyen felkegyelmuek osztjak az eszt... vagy ez is megint egy volt besugo, mint a Nogradi meg a Foldi, direkt dezinformal most is?![]()
Valami mintha rémlene hogy van 40 darabos konténer is.1 konténer 20 rakéta azthiszem
Nógrádi biztonságpolitikai szakértő, egyetemi tanár, Földi pedig az Információs Hivatal műveleti igazgatója volt, ezért valószínüleg többet értenek a témához, mint te, de az is lehet, hogy te ehhez is jobban értesz.Ez kicsoda, ez a feleszu? Parszaz dollar, hooogyne... sot, megveszik a sarki boltban, nem?
Birom, amikor ilyen felkegyelmuek osztjak az eszt... vagy ez is megint egy volt besugo, mint a Nogradi meg a Foldi, direkt dezinformal most is?![]()
A biztonságpolitikai szakértő olyan komoly foglalkozás mint a személyi edző. Míg az előbbi a dologtalan nyugdíjasok között népszerű, az utóbbi a földbuta huszonévesek próbálkozása.Nógrádi biztonságpolitikai szakértő, egyetemi tanár, Földi pedig az Információs Hivatal műveleti igazgatója volt, ezért valószínüleg többet értenek a témához, mint te, de az is lehet, hogy te ehhez is jobban értesz.
A biztonsagi szakerto egy olyan szakma, ahol mesz tv-rol, tv-re es azt beszelsz ami az adot csatorna politikai nezeteivel egyezik.Nógrádi biztonságpolitikai szakértő, egyetemi tanár, Földi pedig az Információs Hivatal műveleti igazgatója volt, ezért valószínüleg többet értenek a témához, mint te, de az is lehet, hogy te ehhez is jobban értesz.
nem.Állítólag már a csöves légvédelem is dolgozik,igaz lehet?
na ennyit földi hozzáértéséről. amik ott vannak a képen.. hogy is mondjam mint a panzerfaust a zATGM családfán. be van ugyan még tárolva, de ennél már komolyabb cuccoakt használnak most, otti is fejlődött az ipar, és gyártják az iráni liszenszet ezerrel, de így is max 2-2500 dollár darabja annak amik most közelre +-Lod, Ashkelon ettv mennek nagy számban.Ez kicsoda, ez a feleszu? Parszaz dollar, hooogyne... sot, megveszik a sarki boltban, nem?
Birom, amikor ilyen felkegyelmuek osztjak az eszt... vagy ez is megint egy volt besugo, mint a Nogradi meg a Foldi, direkt dezinformal most is?![]()
Nem akarok ebbe belemenni, mert nem ide tartozik, de ahogy ketten is ramutattak mar, vaskos hulyesegeket irt az a pali. Egyreszt nem azokat lovik mar, masreszt mar a material cost is biztosan tobb, harmadreszt tenylrg naromi draga alagutakat asni meg csempeszni. Nem tudom, nem direkt dezinformal-e...?Nógrádi biztonságpolitikai szakértő, egyetemi tanár, Földi pedig az Információs Hivatal műveleti igazgatója volt, ezért valószínüleg többet értenek a témához, mint te, de az is lehet, hogy te ehhez is jobban értesz.
 
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..