Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Igen, felfogtam a cikk mondandóját.
De mielőtt ebbe nagyon beleéljük magunkat, én kivárnék még néhány független vizsgálatot a témában, mielőtt elfogadnám az eredményeket. Ha tényleg igaz és nem retrovírus eredetű enzimről beszélünk, akkor valóban nagy felfedezésről van szó. :)
Bezzeg amikor én mondtam akkor simán dilettáns hülye vírustagadó etc voltam !
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 597
11 225
113
Bezzeg amikor én mondtam akkor simán dilettáns hülye vírustagadó etc voltam !
Azért ebből a tanulmányból ne vonjatok le olyan nagyon messzemenő következtetéseket. Nem arról van szó, hogy a beadott mRNS majd egy eddig ismeretlen mechanizmus lévén integrálódik a genomunkba és akkor ilyen-olyan bajunk lesz tőle. Ez már csak azért sem történhet meg, mert a beadott lipidburokba csomagolt mRNS be sem jut a sejtmagba, így esélytelen az integráció.

Ettől függetlenül egy nagyon érdekes tanulmányról van szó. :)
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Azért ebből a tanulmányból ne vonjatok le olyan nagyon messzemenő következtetéseket. Nem arról van szó, hogy a beadott mRNS majd egy eddig ismeretlen mechanizmus lévén integrálódik a genomunkba és akkor ilyen-olyan bajunk lesz tőle. Ez már csak azért sem történhet meg, mert a beadott lipidburokba csomagolt mRNS be sem jut a sejtmagba, így esélytelen az integráció.

Ettől függetlenül egy nagyon érdekes tanulmányról van szó. :)
És te honnan tudod, hogy lipidburokba van burkolva? Mert mondták? Kik, akik előállították és ne adja Isten, van valami mögöttes szándékuk? Mert aztán tőlük igaz infókat kapunk az biztos. Mint az egész vírus-hírveréssel a médiában (ma, felületről fertőz, holnap ja nem, levegőből, holnapután, ja nem, csak ha rád köhögnek, stb., aztán árt neki a nap, nemárt neki - és ezt egyszerre is ha kellett több forrásból, ellentmondóan) . Össze vissza hazudoztak, zavartak mindenkit. Ezek után 100x is megvizsgálok egy kérdést, mielőtt a választ kialakítom. Csoda, hogy ennyi szkeptikus van? Mintha ez is lett volna a céljuk. Minden esetre nekem nem kell az mRNS alapú kotyvalékok (adja magának Gates bácsi&Co.). Kínai vagy Orosz, de inkább a hagyományos elölt vírusos Kínai. Eddig is ezeket az oltásokat kaptam és nem lett semmi bajom. Az mRNS alapút még csak most próbálgatják tömegesen.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 597
11 225
113
És te honnan tudod, hogy lipidburokba van burkolva?
Nézd meg az EMA weblapján a Pfizer alkalmazási előírását.
Mert mondták? Kik, akik előállították és ne adja Isten, van valami mögöttes szándékuk? Mert aztán tőlük igaz infókat kapunk az biztos.
Egy cég sem fog hazudni a termékéről, mert az záros határidőn belül a vállalat végét jelentené, mivel a befektetők pillanatok alatt kifarolnának mögüle.
Minden esetre nekem nem kell az RNS alapú kotyvalékok (adja magának Gates bácsi&Co.). Kínai vagy Orosz, de inkább a hagyományos elölt vírusos Kínai. Eddig is ezeket az oltásokat kaptam és nem lett semmi bajom. Az mRNS alapút még csak most próbálgatják tömegesen.
Szíved joga választani közülük.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop and zeal

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
352
1 551
93
Azért minden nem marad titokban és emiatt az egész járványtéma egyre inkább nem annak látszik mint amit megetettek a néppel...

A MODERNA kész mRNS vakcinával rendelkezett az új koronavírus ellen 2019 decemberében, amiből titoktartási záradék alatt, bizalmasan kezelve szállítottak át mintákat az Észak-karolinai egyetem járványügyi szekciójába 2019. december. 11.-én.. Még járvány se volt hivatalosan :)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 597
11 225
113
A kristály tiszta gyógyszeripar mi ? Ha hiszel benne az a te bajod !
Kettőnk között van egy apró különbség: én veled szemben pont ebben az ágazatban dolgozom már egy ideje, így talán van némi fogalmam arról, hogy működik és nem puszta előítéletből puffogtatok hónapok óta marhaságokat.
De ha te ettől vagy boldog, akkor csak nosza rajta, felőlem folytasd nyugodtan. :)
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Kettőnk között van egy apró különbség: én veled szemben pont ebben az ágazatban dolgozom már egy ideje, így talán van némi fogalmam arról, hogy működik és nem puszta előítéletből puffogtatok hónapok óta marhaságokat.
De ha te ettől vagy boldog, akkor csak nosza rajta, felőlem folytasd nyugodtan. :)
Csak üsd be a gugliba : gyószeripar hibái vagy a gyógyszeripari maffia etc kulcs szavakat millió meg 1 találatot hoz ! Biztos mindenki hülye csak te vagy helikopter ! Higgy benne hiszen ezért kapod a fizetésed !
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Bezzeg amikor én mondtam akkor simán dilettáns hülye vírustagadó etc voltam !
És te honnan tudod, hogy lipidburokba van burkolva? Mert mondták? Kik, akik előállították és ne adja Isten, van valami mögöttes szándékuk? Mert aztán tőlük igaz infókat kapunk az biztos. Mint az egész vírus-hírveréssel a médiában (ma, felületről fertőz, holnap ja nem, levegőből, holnapután, ja nem, csak ha rád köhögnek, stb., aztán árt neki a nap, nemárt neki - és ezt egyszerre is ha kellett több forrásból, ellentmondóan) . Össze vissza hazudoztak, zavartak mindenkit. Ezek után 100x is megvizsgálok egy kérdést, mielőtt a választ kialakítom. Csoda, hogy ennyi szkeptikus van? Mintha ez is lett volna a céljuk. Minden esetre nekem nem kell az mRNS alapú kotyvalékok (adja magának Gates bácsi&Co.). Kínai vagy Orosz, de inkább a hagyományos elölt vírusos Kínai. Eddig is ezeket az oltásokat kaptam és nem lett semmi bajom. Az mRNS alapút még csak most próbálgatják tömegesen.
Nos igértem mára.
1. Amiről szó van, hogy a dns replikáció hibajavításának emlősökben is megtalálták az rns-dns irányú lehetöségét.
Ez érdekes, de nem RNSről DNSre átírás. Hanem RNSről DNSre javítás. Nagyon fontos különbség. Ezért nem is dőlt meg a centrális dogma. A repair amihez kapcsolják, az bázis javító mechanizmus, azaz 1-1 bázis javításáról szól. Nem pedig egész láncok dnsbe integrálásáról.
Azok amúgy ki is buknának a későbbi checkpointokon.
Nem tudom ennél többet mit írjak, magát a replikació mechanizmusát leírhatnám, de nem izgi.
Szóval akkor ugorjunk a vakcinákhoz:
Alapvetően lassan fel lehetne már fogni, hogy két mechanizmus van csak, amire ha a sannofi vakcinája jó lesz 4 féle utat társitottak.
Az orosz/az ugyanúgy mrns alapú mint a modetna/pfizer.
Csak a bejuttatási mód más.
Ezek után ha az egyik működik, és nem integrálódik a genomba, akkor a másik is.
De, és itt jön a de: az mrns nem megy vissza a sejtmagba, annyira nem, hogy nem is nagyon van (na jó, azt hiszem nincs is, de bevallom nem nyálaztam át ezért a teljes jegyzeteim) importin rendszer rá. Sőt arra van rendszer, hogy kiszűrje a nem megfelelően érett mrnseket, és még a citoplazmába jutás előtt elbontsa. Na ezért hülyeség ezen aggódni.

Az meg, hogy nincs lipidbe csomagolva nonszensz. Még polya farokkal, es guanin cappal is percekben mérhető egy mrns száll féléletideje ha nincs extrém módon védve. Na akkor szted? Persze, elvileg a lipidre rá lehetne rakni olyan felszini markereket, amik akár a nukleáris transzportba is bevonják. Csak gyakorlatban megint ott vagyunk, hogy oké, és? Az ott egy olyan mrns lesz, amit hibás/nem sajátként ismer fel a sejt, és elbont. És ezzel NEM tudsz mit kezdeni.
Akkor már sokkal egyszerűbb lenne ráhibridizáltatni a reverz transzkriptázt, és valamelyik inkaláló vírus mechanizmusát, vaaagy alapból dnst bejuttatni pl transzpozonon.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 642
3 233
113
Az itthoni hírekből valahogy kimaradt a tegnapi londoni kiruccanás:

Mintha totális hírzárlat lenne, szélsőjobboldali hírportálokon is elhallgatták a tegnapi óriási felvonulást.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 642
3 233
113

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 642
3 233
113