[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 000
66 308
113
Nocsak, a brusszeli gauleiterek hazakuldtek Tuskot hogy minden tamogatassal amivel csak lehet torpedozza meg Kacsinszkieket.
Ekkora a panik Brusszelben? Mindezt azert mert a derek polakok meguzentek hogy a sajat torvenyuk elobbre valo mint az unijos? Most mar riogatnak is hogy a lengyelek veletlenul kilephetnek az EU - bol, megy a moszerolas...

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 002
91 915
113
Nocsak, a brusszeli gauleiterek hazakuldtek Tuskot hogy minden tamogatassal amivel csak lehet torpedozza meg Kacsinszkieket.
Ekkora a panik Brusszelben? Mindezt azert mert a derek polakok meguzentek hogy a sajat torvenyuk elobbre valo mint az unijos? Most mar riogatnak is hogy a lengyelek veletlenul kilephetnek az EU - bol, megy a moszerolas...

Mennyire kell gyengelméjűnek lenni az indexes újságírónak, hogy ilyen címet adjon??

Áll a bál a lengyeleknél, véletlenül kiléphet az EU-ból az ország​


Véletlenül???
Persze inkább valószínűbb, hogy inkább csak alattomosan sugallni akar a cimmel, hogy akkora dilettáns a lengyel vezetés, hogy véletlenül kivezetik a lengyeleket az EU-ból. Ilyenek a független, objektív bértollnokok.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 227
20 320
113
Mennyire kell gyengelméjűnek lenni az indexes újságírónak, hogy ilyen címet adjon??

Áll a bál a lengyeleknél, véletlenül kiléphet az EU-ból az ország​


Véletlenül???
Persze inkább valószínűbb, hogy inkább csak alattomosan sugallni akar a cimmel, hogy akkora dilettáns a lengyel vezetés, hogy véletlenül kivezetik a lengyeleket az EU-ból. Ilyenek a független, objektív bértollnokok.
Igen, aljas címeket tudnak adni az indexnél. Viszont sajnos az origonál is. És sok más helyen.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 742
14 806
113
Szlovákiai (eurozónás) koridor mindenképpen maradna, pláne hogy ha kilépnének a tobbi V4-ek (amit viszont Csehországról se feltételezek), rendkívuli geopolitikai és gazdasági elonyt jelentene az EU-ban maradás más térségbeli országhoz képest. Ennek oriási elonyét a vak is lássa, hulyeség lenne kiengedni a kézbol a nagy semmiért cserébe. :cool:

Semmilyen gazdasági és geopolitikai előnyt nem jelentene nektek.

gazdaság:
a keleti államokat az olcsó munkaerő meg a kevésbé szigorú munkaügyi és környezetvédelmi előírások miatt vették fel amolyan gyarmatpótléknak. Ráadásul azzal, hogy olyan buták voltatok, hogy beléptetek az eurozónába,, a reálfelzárkózásotok gyakorlatilag megállt.

geopolitika:
Pont az a lényeg, hogy a politikai döntésekbe ne szólhassatok bele, csak bólogassatok.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Hirtelen nem is tudom ezt a hírt hova tegyem:

“Magántőkealap létrehozásáról döntött a kormány azzal céllal, hogy termőföldet vásároljon a közép-kelet-európai régióban. A Termőföld Magántőkealappal a hazai mezőgazdasági vállalkozások nemzetközi terjeszkedésének alapjait szeretnék megteremteni”

Nem tudom környező országokban milyen a föld törvény, de nekem gyanús hogy esetleg sok helyen törvényileg nem olyan egyszerű földhöz jutni (mint ahogy nálunk sem) Bár olvastam róla hírt hogy Ukrajna hatalmas területeket adott el kínai cégeknek. Lehet ebbe szállunk be? Esetleg Szerbia?
Kiváncsi vagyok hol lesznek ezek a földek.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 308
27 981
113
Hirtelen nem is tudom ezt a hírt hova tegyem:

“Magántőkealap létrehozásáról döntött a kormány azzal céllal, hogy termőföldet vásároljon a közép-kelet-európai régióban. A Termőföld Magántőkealappal a hazai mezőgazdasági vállalkozások nemzetközi terjeszkedésének alapjait szeretnék megteremteni”

Nem tudom környező országokban milyen a föld törvény, de nekem gyanús hogy esetleg sok helyen törvényileg nem olyan egyszerű földhöz jutni (mint ahogy nálunk sem) Bár olvastam róla hírt hogy Ukrajna hatalmas területeket adott el kínai cégeknek. Lehet ebbe szállunk be? Esetleg Szerbia?
Kiváncsi vagyok hol lesznek ezek a földek.
Erdélybe szerintem.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 298
27 248
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 965
30 775
113
Erdélyben nincsenek jó termőföldek. Azok a Délvidéken vannak. Erdély az ásványkincsvagyon kimerülése után természetileg egy rendkívül szegény térség, a fakitermelést leszámítva ott komoly mezőgazdaságnak nincs semmilyen életlehetősége.

A Partium, az szerinted mi? Avagy a bolgárkertészek hogyan tudták a nagyobb városokat ellátni, paprikával, paradicsommal. Biztos hallottál a
Décsei cseresznyéről:
Szatmári szilváról. Gyümölcstermesztésben, állattenyésztésben nagyon jó eredményeik vannak. Borászatuk is kiváló, szőlészettel párosulva. Értem én, hogy ez a közfelfogás, de Erdély önellátó lenne mezőgazdaságilag is, ha engednék. Károly herceg (angol) is azért alakított/tatott mintagazdaságot Erdélyben, mert "szar a föld".
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 742
14 806
113
A Partium, az szerinted mi? Avagy a bolgárkertészek hogyan tudták a nagyobb városokat ellátni, paprikával, paradicsommal. Biztos hallottál a
Décsei cseresznyéről:
Szatmári szilváról. Gyümölcstermesztésben, állattenyésztésben nagyon jó eredményeik vannak. Borászatuk is kiváló, szőlészettel párosulva. Értem én, hogy ez a közfelfogás, de Erdély önellátó lenne mezőgazdaságilag is, ha engednék. Károly herceg (angol) is azért alakított/tatott mintagazdaságot Erdélyben, mert "szar a föld".

A Partium az nem Erdély.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 742
14 806
113
Az Erdélyi fejedelemség része. Tehát az . Persze lehet ezen vitatkozni. De minek...

Hol a része volt, hol nem.

Az Erdélyi Fejedelemség amúgy egy szakadár csatlós állam volt, a magyar történelemben betöltött szerepe kifejezetten káros, nem kéne hozzá pozítívan viszonyulni.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 131
12 169
113
Hirtelen nem is tudom ezt a hírt hova tegyem:

“Magántőkealap létrehozásáról döntött a kormány azzal céllal, hogy termőföldet vásároljon a közép-kelet-európai régióban. A Termőföld Magántőkealappal a hazai mezőgazdasági vállalkozások nemzetközi terjeszkedésének alapjait szeretnék megteremteni”

Nem tudom környező országokban milyen a föld törvény, de nekem gyanús hogy esetleg sok helyen törvényileg nem olyan egyszerű földhöz jutni (mint ahogy nálunk sem) Bár olvastam róla hírt hogy Ukrajna hatalmas területeket adott el kínai cégeknek. Lehet ebbe szállunk be? Esetleg Szerbia?
Kiváncsi vagyok hol lesznek ezek a földek.
És meg is tudjuk védeni a földeket egy esetleges elkobzás ellen?
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Hol a része volt, hol nem.

Az Erdélyi Fejedelemség amúgy egy szakadár csatlós állam volt, a magyar történelemben betöltött szerepe kifejezetten káros, nem kéne hozzá pozítívan viszonyulni.
„Átkozott ember volna, ki titeket arra kísztetne, hogy töröktől elszakadjatok, ellene rugoldozzatok, míg Isten a kereszténységen másképpen nem könyörül; mert ti azoknak torkában laktok [...], tekéntetünk van mostan az mi kegyelmes keresztény császár urunk előtt, de csak addig durál az az német nemzet előtt, míglen Erdélyben magyar fejedelem hallatik floreálni, azontúl mindjárt contemptusban jutván, gallérink alá pökik az német, akár pap, barát, vagy akárki légyen.”

Pázmány Péter
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Erdélybe szerintem.
Szerintem most a szíveddel gondolkodsz, amit megértek. De ez üzlet.
Emlékeztek még erre:

Szerintem ez a második felvonás.
A cél a feldolgozó ipar megteremtése idehaza. A maximális 80% nemzeti önrészt akarják hozzá rakni a mezőgazdasági EU-s pénzekhez. Az így létrehozandó új feldolgozó iparnak nagy mennyiségben kell majd az olcsó alapanyag. Nyílt titok hogy nálunk a mezőgazdaságnak váltani kell, mert a nagyüzemi növénytermesztésben Ukrajna verhetetlen. Soha nem fogunk olyan költség szinten búzát, kukoricát termeszteni mint ami ott lehetséges azokon a hatalmas, jó minőségű nagy összefüggő földeken. Ilyen földek pedig nincsenek Erdélyben. Ukrajnában megtermelik Magyar cégek ami kell, aztán itthon feldolgozzuk és mehet uniós piacra.