M
molnibalage
Guest
Szemből indítását limitálja az IR kereső. Hiába nagy a kinematikai hatótáv, ha az IR kereső lelimitálja. Az oldalról és hátulról indításnál lehet csak kihasználni, de ezt generálisan BVR-nak hívni....?Mert az R-27T az smafu.
Nem alap, része. Hatalmas difi.Valamiért mégis alap fegyvere a Szu-35Sz-nek.
Az F-16 is hordozta 201x években a AIM-9M-et, de attól nem alap fegyvere.
Az az AIM-120C és az AIM-9X.
Te most tényleg azt próbálod bizonyítani, hogy az AIM-7F korlátja nagyobb, mint az R-27T-nek...?A oroszok látnak fantáziát a nagyobb hatótávú IR önrávezetőfejes rakétákban és ez a fegyvertípus a hidegháború alatt mégnagyobb fejfájás volt a NATO számára. Ez vitathatatlan, főleg akkor, amikor az ellenoldai érdemi BVR fegyverzet csak az AIM-7F volt. Annak összes korlátjával.
Bakker, eleve időjárás függő és az IR keresőfej befogási távolsága érdemben szemből nem tér el egy AIM-9M-hez vagy R-73-hoz képest.
Az az előnye, hogy távolodó cél ellen is indítható, de ez átlagos magasságon 5 km magasan ez kb. 10 km-es indítási táv. A BVR határa már.
R-27T meg nem is volt 29 9.12 és 13-on az R-27R miatt.
Navajon miért? Mert az volt a valódi BVR rakéta elől nem éri meg elvenni a helyet.
Való igaz, mert Európa azóta van lemaradva.Nézd meg az arányokat. Először is mindig, minden költséges.
Csakhogy az általam vázolt költséges nyugati programok már a válaszok voltak a MiG-29-esre, ami azért nagy fegyvertény az oroszok számára, mert ők voltak a kikényszerítő fél.
Már a 27/29 meg a jenkire volt csak válasz.
Ez is igaz.Ha nem lett volna MiG-29-es, továbbmegyek: ha nem lett volna olyan a MiG-29-es, amilyenre az akkori korlátok miatt sikerült (és itt elsősorban a mindenek elé helyezett manőverező képességet és a sisakcélzót, na meg az R-73-ast emelem ki, de ugyanide sorolnám az R-27R és T rakétákat is) akkor nem lett volna szükség az ATF-re, akkor talán nem az YF-22-t preferálják az YF-23 ellenében, nem forszírozta volna a brit fél a nagyobb energiafelesleget a Eurofighter programnál és nem tervezik annyira agilisre a Rafale-t sem.
De ettől még a gép konkrét képességei a "threat in being" ellenére nem változik meg.
Ez megint egy 3. téma a "miért" és a "mi sikerült" mellett. Ezek nem változtatják meg azt, ami sikerült.
De odafér a lapra.
Sehol nem állítottam.Pénzhiány és a MiG iroda produktumainak mellőzése, háttérbe szorítása a Szuhoj termkeivel szemben. Jelenkori, belpiacos orosz élethalálharc egyik aspektusa. Semmi köze a MiG-29-es által biztosított egykori tényszerű erőegyensúlyhoz, vagy a NATO korabeli kitüntetett figyelméhez, aminek szignifikáns hatása volt az európai de még az Európán kívüli helyi konfliktusok alakulására nézve is. Ez az, amire a MiG-29-fanok esetleg könnyes szemmel tekinthetnek vissza. És én ezt nem is vitatnám el tőlük.
Ugyanabból származnak.Lásd fentebb. Eladták Egyiptomnak, ezen felül nem nagyon adták el sehova. Hiába modernebb gép, a nyilvánvaló kudarca visszafele nem minősíti a MiG-29-es korábbi tényszerű erényeit.
Szerintem.
Mert a 29-es hatótáv korlátját megoldotta és végre lett F-16C szintű...
...ami a CFT-ket felcsapva megint hosszabb lábú. ---> Akkor még mindig a Szu-30 család a jobb a legtöbb vevőnek.
Az meg, hogy a MiG micsoda üzleti csalással próbálkozott az SzMT-kel, arra szavak nincsenek...
Mintha az USA új F-15E gép címén használt pimpelt D-t adna el...
Bizony nem.R-27T nem volt a 9.12 fegyverzetében integrálva, de még a 9.13-aséba sem.
Bár röhögök, hogy a "Benchmark" DCS szimulátorban meg igen.
Úgy látszik valahol ez a léc... XD
Amúgy kb. a fórum anyagából összeált egy videó témányi anyag, amit akkor a sok MiG fannak lehet prezentálni a csatornán. LOL

Meg érdekes módon a franciák is!
A MICA is RF és IR változatban készül.
Ennek lehet, hogy az oka az, hogy az R.550 M II gyártása már megszűnt és jobb híján csinákták. Vagy ők is rájöttek a nagyobb IR rakéta egyes előnyeire.
A jenkik az F-14 TIESO óta nem erőltették az IR/EO témát, egészen a LEGION pod-ig.