Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Háát... régen írtam már ide. De ahogy olvasgattam nem fogok újra redszeres postoló lenni a topicban mint régen. A kritikus időszakban a kezdetektől szívesen részt vettem a munkában, de annak már vége. Legutóbb az év elején a májust is jól saccoltam meg, hogy kb. akkorra lesz 5 millió körüli leoltás, ami a természetes immunitást szerzettekkel már jó alap lesz az idei évre.

Na de miért én most ? Hát nem ezért. :)

"Beszereztem" magamnak a COVID delta variánst is. Ez már a negyedik COVID fertőzésem. 2 nap 38,4C° láz 24-órában ! Azért ha lehet kihagytam volna ezt az "élvezetet". Mára ment le. Önkéntes karanténban vagyok, nem szóltam hogy nézzenek egy PCR-t. Amúgy a lázam az "csak" 37,6 volt, de aki kezdettől olvassa a topicot az tudja rólam, hogy nálam 35,9 - 36,0 az alap "normál" testhőmérséklet. (szóval nem a földi generációhoz tartozom, félig idegen hibrid vagyok, de elnyűhetetlen :p)

Szóval ezen is túl vagyok, a lázas 2nap nehezebb időszakon. Nekem az Astra Zeneca oltás sem lett jó, hosszas viták után megcsinálták augusztusban a "keresztoltást" Pfaizerrel, de mint látható nálam ez is csak korlátozottan működik. Ennyi hátránya van ha nem tartozik valaki bennszülött populációba. (egy rakás gyógyszerre is allergiás vagyok, de mégis kibírok mindent) Szóval van akinek jó hír, van akinek rossz, de még mindig megvagyok.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 850
18 962
113
Háát... régen írtam már ide. De ahogy olvasgattam nem fogok újra redszeres postoló lenni a topicban mint régen. A kritikus időszakban a kezdetektől szívesen részt vettem a munkában, de annak már vége. Legutóbb az év elején a májust is jól saccoltam meg, hogy kb. akkorra lesz 5 millió körüli leoltás, ami a természetes immunitást szerzettekkel már jó alap lesz az idei évre.

Na de miért én most ? Hát nem ezért. :)

"Beszereztem" magamnak a COVID delta variánst is. Ez már a negyedik COVID fertőzésem. 2 nap 38,4C° láz 24-órában ! Azért ha lehet kihagytam volna ezt az "élvezetet". Mára ment le. Önkéntes karanténban vagyok, nem szóltam hogy nézzenek egy PCR-t. Amúgy a lázam az "csak" 37,6 volt, de aki kezdettől olvassa a topicot az tudja rólam, hogy nálam 35,9 - 36,0 az alap "normál" testhőmérséklet. (szóval nem a földi generációhoz tartozom, félig idegen hibrid vagyok, de elnyűhetetlen :p)

Szóval ezen is túl vagyok, a lázas 2nap nehezebb időszakon. Nekem az Astra Zeneca oltás sem lett jó, hosszas viták után megcsinálták augusztusban a "keresztoltást" Pfaizerrel, de mint látható nálam ez is csak korlátozottan működik. Ennyi hátránya van ha nem tartozik valaki bennszülött populációba. (egy rakás gyógyszerre is allergiás vagyok, de mégis kibírok mindent) Szóval van akinek jó hír, van akinek rossz, de még mindig megvagyok.
Megkérdezhetem, hogy idős vagy-e esetleg túlsúlyos? Azért a 4. betegség, és hogy sem oltás sem természetes immunitásod nem véd meg az elég durva.
 
  • Imádom
Reactions: ogretankHU

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Megkérdezhetem, hogy idős vagy-e esetleg túlsúlyos? Azért a 4. betegség, és hogy sem oltás sem természetes immunitásod nem véd meg az elég durva.
Nem vagyok sem idős sem túlsúlyos, nem is voltam. Az első három fertőzés az többet védett mint a vakcinák. A legelső fertőzésem volt durva lefolyású, hozzám már 2019 novemberben ide cipelte valaki, amikor még senki nem is tudta hogy mi ez. A szaglás ízlelés vesztés a tipikus tünetek nekem csak első alkalommal voltak meg, de akkor sem szorultam kórházra. Azóta 1-2 nap láz ha újra elkapom, de nem veszélyes. Sokan élnének még ha ez másoknál is így lenne, és nem kellett volna ellátóhelyeket sem nyitni hogy küzdjenek egy rakás ember életéért. Szóval én nem panaszkodhatom ! Itt nálunk egyébként sok embert elvitt, köztük középkorú nem beteg embereket. Az egyik barátomat is !

Szóval az amit mondtál az nem releváns. Ha kezdettől olvastad volna ezt a topicot, akkor tudnád, más az élete folyamán ha csak annak az ötödét kapja amin én átmentem, nagy valószínűséggel mára már halott. Már 10 évesen 4 hét súlyosan fertőző karanténnal kezdtem, de még az előtt is voltak "események", utána meg még bőven. :)

Ennyiből nem lehet releváns következtetést levonni ahogy te azt megpróbáltad. Sosem az számít hogy ki betegedett meg többször is enyhébben vagy akár súlyosan élete során, hanem ki gyógyul fel károsodások nélkül, és kik azok akik nem, vagy talán bele is halnak. Hiába nem volt addig semmi bajuk. A férfiak legalább 40%-a meg sem éri az kort amit én. Ezt látom az ismerősi körömön és azon kívül is. Nálunk az átlag családfa minden nyavaja ellenére 90-hez közeli életkort vetít előre, úgy, hogy nem rokkantan érjük ezt el. Azért ez nem rossz. Nálatok is ?

Az emberek nagyrésze ezt nem mondhatja el magáról. (ma sem !!!) Szóval én nem panaszkodhatom. Mindent túl kell élni, ez a titok. A családfám pedig a túlélést mint stratégiát kimaxolta, az élbolyban vagyunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 828
31 841
113
Naív vagy. :) Beazonosítanak az IP-d alapján. Nem hinném hogy akkora ász lennél IT-ben hogy megfelelő anonim proxi hálózat mögött lennél, amik ugye mind fizetősek, vagy tudnád hogy a minimum az állandóan Tor böngészőből fellépés a fórumokra.

Biztonságos email szerverekre reggelj mint pld. a svájci székhelyű Protonmail. Szóval ezt az "elbújást" már benézted, ahhoz többet kell tudni. Amíg nem keresnek még bitonságban is érezheted magad, de ez csak az illúziód ábrándja... :D:p

Keresni aligha fognak, ha nem titkos infókat szivárogtatsz valahonnan, vagy nem utal valami arra, hogy mondjuk terrarista szakkörökkel vagy kapcsolatban, vagy legalábbis valami szervezkedésben veszel részt többekkel együtt. Vagy csak önállóan készülsz valamire jelek szerint. Vagy ha nem fontos ember lábára lépsz rá kilocsogva valami "ügyüket" (cosa nostra).
Persze ez még változhat, az USA-ban az FBI mémgyárost is letartóztatott stb.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Naív vagy. :) Beazonosítanak az IP-d alapján. Nem hinném hogy akkora ász lennél IT-ben hogy megfelelő anonim proxi hálózat mögött lennél, amik ugye mind fizetősek, vagy tudnád hogy a minimum az állandóan Tor böngészőből fellépés a fórumokra.

Biztonságos email szerverekre reggelj mint pld. a svájci székhelyű Protonmail. Szóval ezt az "elbújást" már benézted, ahhoz többet kell tudni. Amíg nem keresnek még bitonságban is érezheted magad, de ez csak az illúziód ábrándja... :D:p
Nem akarok én elbújni, félre ne értse senki. Nagy ívbe sz@rok az egész megfigyelősdire.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Keresni aligha fognak, ha nem titkos infókat szivárogtatsz valahonnan, vagy nem utal valami arra, hogy mondjuk terrarista szakkörökkel vagy kapcsolatban, vagy legalábbis valami szervezkedésben veszel részt többekkel együtt. Vagy csak önállóan készülsz valamire jelek szerint. Vagy ha nem fontos ember lábára lépsz rá kilocsogva valami "ügyüket" (cosa nostra).
Persze ez még változhat, az USA-ban az FBI mémgyárost is letartóztatott stb.
Itt nem arról volt szó hogy valakit keresnének, hanem arról, hogyha tényleg követhetetlenül felszívódik valaki a hálón, ahhoz azért jóval több kell mint egy hamis email címre reggelt nick, és ezt a szintet folyamatosan fent is kell tartani. Amíg komolyan nem kezdenek el keresni valakit addig élhet benne ez a hamis illúzió hogy ő most már "elbújt" és senki nem találja meg. Aztán ha tényleg keresni kezdik valamiért meglepve tapasztalja amikor szólnak neki, hogy "Pistike most gyere ki azonnal a budiról mert sürgős beszédünk van veled, és nem érünk rá itt szórakozni veled". :D:D
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Háát... régen írtam már ide. De ahogy olvasgattam nem fogok újra redszeres postoló lenni a topicban mint régen. A kritikus időszakban a kezdetektől szívesen részt vettem a munkában, de annak már vége. Legutóbb az év elején a májust is jól saccoltam meg, hogy kb. akkorra lesz 5 millió körüli leoltás, ami a természetes immunitást szerzettekkel már jó alap lesz az idei évre.

Na de miért én most ? Hát nem ezért. :)

"Beszereztem" magamnak a COVID delta variánst is. Ez már a negyedik COVID fertőzésem. 2 nap 38,4C° láz 24-órában ! Azért ha lehet kihagytam volna ezt az "élvezetet". Mára ment le. Önkéntes karanténban vagyok, nem szóltam hogy nézzenek egy PCR-t. Amúgy a lázam az "csak" 37,6 volt, de aki kezdettől olvassa a topicot az tudja rólam, hogy nálam 35,9 - 36,0 az alap "normál" testhőmérséklet. (szóval nem a földi generációhoz tartozom, félig idegen hibrid vagyok, de elnyűhetetlen :p)

Szóval ezen is túl vagyok, a lázas 2nap nehezebb időszakon. Nekem az Astra Zeneca oltás sem lett jó, hosszas viták után megcsinálták augusztusban a "keresztoltást" Pfaizerrel, de mint látható nálam ez is csak korlátozottan működik. Ennyi hátránya van ha nem tartozik valaki bennszülött populációba. (egy rakás gyógyszerre is allergiás vagyok, de mégis kibírok mindent) Szóval van akinek jó hír, van akinek rossz, de még mindig megvagyok.
Most akkor a 4 vagy 5 COVID-odból mennyi volt gyorsteszttel vagy PCR-el diagnosztizálva?
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem akarok én elbújni, félre ne értse senki. Nagy ívbe sz@rok az egész megfigyelősdire.
Nézd engem már hallgattak le telefonon is. Röhögtem rajta. Néha mondtam is a srácoknak hogy jó munkát, de nem én találtam ki. :D Persze nem mindenki ilyen mint én. A múltkori cirkuszon csak röhögtem. Nekik még szokniuk kell az ilyet. :)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
UnMost akkor a 4 vagy 5 COVID-odból mennyi volt gyorsteszttel vagy PCR-el diagnosztizálva?
Hagyjál már a hülyeséggel ! :) Egyébként ez a negyedik, figyeljél és ne ködösíts ! Tavaly decemberben a nagyokosok mint te bevitettek egy covid osztályra. Covidosok között minden szobában azok voltak körülöttem, közös wc fürdő a covidosokkal, aztán 4 negatív PCR-el távoztam a végén ! :)

Oltás akkoriban még csak utópia volt, még sem kaptam meg több tucat covidos között sem ! Láma úr akkor van védettségem avagy nincs ? Ugye oltás hiányában (mert még nem is létezett beadható ugye...) korábban csak a 3 fertőzéstfertőzéstől szerezhettem védettséget ! Ott minden EÜ-s a takarítónőig bezárólag full szkafanderes volt. Gondolhatod hogy nem hobbiból öltözött be mindenki, és nem náthásakkal volt tele a részleg. De te majd most megmondod a tutit, ugye ? :)

Asszem korábban már megbeszéltük, hogy veled nem beszélgetek. Nos ez még mindig érvényes, pláne azok után amiket most is írsz. Majd ha normális leszel vagy elveszted valahol a nagy arcod akkor szóljál. :oops:
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Hagyjál már a hülyeséggel ! :) Egyébként ez a negyedik, figyeljél és ne ködösíts ! Tavaly decemberben a nagyokosok mint te bevitettek egy covid osztályra. Covidosok között minden szobában azok voltak körülöttem, közös wc fürdő a covidosokkal, aztán 4 negatív PCR-el távoztam a végén ! :)

Oltás akkoriban még csak utópia volt, még sem kaptam meg több tucat covidos között sem ! Láma úr akkor van védettségem avagy nincs ? Ugye oltás hiányában (mert még nem is létezett beadható ugye...) korábban csak a 3 fertőzéstfertőzéstől szerezhettem védettséget ! Ott minden EÜ-s a takarítónőig bezárólag full szkafanderes volt. Gondolhatod hogy nem hobbiból öltözött be mindenki, és nem náthásakkal volt tele a részleg. De te majd most megmondod a tutit, ugye ? :)

Asszem korábban már megbeszéltük, hogy veled nem beszélgetek. Nos ez még mindig érvényes, pláne azok után amiket most is írsz. Majd ha normális leszel vagy elveszted valahol a nagy arcod akkor szóljál. :oops:
A kérdésre választ nem kaptam. A lázas köhögös betegség meg nem egyenlő COVID-al. Amúgy 4 COVIDdal szerintem igazi kuriózum lennél a világon... Bár olyanről hallottam, hogy tavaly tavasszal tünetmentes pozitív PCR volt utána meg tavaly ősszel tünetes COVID.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A kérdésre választ nem kaptam. A lázas köhögös betegség meg nem egyenlő COVID-al. Amúgy 4 COVIDdal szerintem igazi kuriózum lennél a világon... Bár olyanről hallottam, hogy tavaly tavasszal tünetmentes pozitív PCR volt utána meg tavaly ősszel tünetes COVID.
Na ezért nem tárgyalok veled nagyarcú !

Össze vissza beszélsz, alapvető szövegértelmezési és memóriagondjaid vannak, és ezek után még van képed itt adni a mindentudó Istent. Amióta itt megjelentél a fórumon és a topicban jelentősen romlott a szellemi állapotod. Ha már úgy is az EÜ-ben vagy nézesd meg magad mielőtt nagyobb baj nem lesz. Engem meg hagyjál már a megrögzöttségeiddel, amik nélkülözik a valóságalapokat is !!! Még a csapból is az folyt tavaly, hogy nem lesz rá hosszútávú védettség. Erről sem hallottál még... :D Ráadásul a delta akkor is megfertőzhet, ha féltucat oltást kaptál. Mindenki tudja, csak pont te nem... :D:D Nem lesz súlyos lefolyású, ahogy az esetemben sem az. Akkor ? :oops:

Szépen kérlek, hogy legalább ne égesd magadat szénné a topicban. Csak ennyit. Az hogy te megint fantáziáltál arra már nem is mondok semmit. "Ha hallgattál volna bölcs maradtál volna". Legalább a látszata meglenne... :rolleyes:
 
  • Vicces
Reactions: gafzhu

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Na ezért nem tárgyalok veled nagyarcú !

Össze vissza beszélsz, alapvető szövegértelmezési és memóriagondjaid vannak, és ezek után még van képed itt adni a mindentudó Istent. Amióta itt megjelentél a fórumon és a topicban jelentősen romlott a szellemi állapotod. Ha már úgy is az EÜ-ben vagy nézesd meg magad mielőtt nagyobb baj nem lesz. Engem meg hagyjál már a megrögzöttségeiddel, amik nélkülözik a valóságalapokat is !!! Még a csapból is az folyt tavaly, hogy nem lesz rá hosszútávú védettség. Erről sem hallottál még... :D Ráadásul a delta akkor is megfertőzhet, ha féltucat oltást kaptál. Mindenki tudja, csak pont te nem... :D:D Nem lesz súlyos lefolyású, ahogy az esetemben sem az. Akkor ? :oops:

Szépen kérlek, hogy legalább ne égesd magadat szénné a topicban. Csak ennyit. Az hogy te megint fantáziáltál arra már nem is mondok semmit. "Ha hallgattál volna bölcs maradtál volna". Legalább a látszata meglenne... :rolleyes:
Nekem csak az érzés alapján diagnosztizált COVID és tüdőembólia sorozatok furcsák "némileg". Ezeknek is van látszattya... :)
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 868
113
A férfiak legalább 40%-a meg sem éri az kort amit én. Ezt látom az ismerősi körömön és azon kívül is.
Jópofa ez kérem szépen ? Az istenverte nagy modern tudomány !!!! Nagyapáink nagyanyáink megérték a 80 éves kort ! az ő gyereki már nem ,mi meg pláne nem azt amit a szüleink ! hogy is van ez !!!! Kérem szépen ! ?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nekem csak az érzés alapján diagnosztizált COVID és tüdőembólia sorozatok furcsák "némileg". Ezeknek is van látszattya... :)
Ajánlottam egy elérhető megoldást a közeledben. :)

Amíg ide írtam a topicba még a sajtó is idejárt olvasgatni. Ez is fáj igaz ? :) Az orvosokat hagyjad, ott is van egy csomó nagyarcú, sokkal több mint kéne, meg egy rakás felelőtlen is. Beígértem párnak mikor a fiamat majdnem kinyírták trehányságból, hogy mennek a börtönbe ha belehal. De nem attól ilyedtek meg a pszichopaták hogy meghal, mert az őket nem zavarta, hanem hogy be lesznek zárva ! Akkoriban még nem tudtam hogy ez a trehányság és Isten játszás a többségüknél általános jelenség. Te is lehet hogy azoktól vetted át a rossz szokásaidat. Az egyik "agyilag nullás" nővér is Istent játszott a covidon amikor bent voltam, aztán "vércukor mérés" címszóval megfertőzött egy sterilizálatlan tűvel amit a jó ég tudta hány fertőzöttbe szúrt bele !!! A mutaróujjam ujjbegye feldagadt és feltelt gyennyel, szerencsére a körömágyam megúszta !!! Nem jelentettem fel, de kellett volna ! Hatalmas pofája volt ! Arcot sosem láttam belőlük, csak a méret és a hang volt biztos támpont hogy melyik az ! Még ez a kis rohadék fenyegetőzött hogy "feljelent" a főorvosnál !!! :D:D Az egyébként emberileg és orvosilag egy kiváló orvos volt, az vitte az egész covid részleget, persze más orvosokkal. Többször beszélgettem velük, azok között nem találtam selejtest.
Jópofa ez kérem szépen ? Az istenverte nagy modern tudomány !!!! Nagyapáink nagyanyáink megérték a 80 éves kort ! az ő gyereki már nem ,mi meg pláne nem azt amit a szüleink ! hogy is van ez !!!! Kérem szépen ! ?
A "fejlődés" hozott egy rakás negatívumot. Permetszerek, vegyszerek, szintetikus anyagok, élelmiszer tartósítók stb. Ezért akinek ma is olyan a családfája mint az enyém az nem szólhat egy szót sem. (én nem is panaszkodom) A termékenységi ráta legalább a negyedére csökkent, szintén ez a háttere. Tehát a születésszám több okból is esik, ez is egy szignifikáns oka. Az hogy milyenek az adatok van egy pécsi professzorral egy friss órás interjú, de jobb ha nem tudjátok milyen sötét a helyzet. Én már ezen a koron régóta túl vagyok, de nekem ez sem lenne gond ma sem. Jók a génjeim, jó a családfám. De ugye egy ország egy társadalom az közösségi lét, ha egyedül maradunk a jó génjeinkkel a többi szerencséssel attól még összedől minden. Van egy minimális népesség szám, ami alatt becsődöl az egész. Van ilyen szám a globális népességszámra is. Attól lefelé elsüllyed a világ az ókorba. Túlnépesedéskor pedig a saját túllövésébe fullad bele. A kettő közt van csak jövő. A túlnépesedett harmadik világ a fejlettek kihalásával szintén csődbe viszi a földet, tehát semmi nem oldódik meg vele. Nem egyszerű követni, de így van. Jó modelleket készítve és lefuttatva mindez láthatóvá válna, a variációk is. Amit a többség mond hogy nincs semmi baj az nem igaz. Pld. a vírusról azt mondták nem veszélyes, később hogy vakcinákkal kézben tartható, csökkenni fog a veszélyessége , aztán egyre fertőzőképesebb egyre túlélőbb egyre veszélyesebb halálosabb mutánsai jelennek meg. A tömeg csokimázas elméletei sorra buknak meg, mert a vírus nagyívben tesz rájuk. Itt tartunk most. Egyszer már majdnem kihalt az emberiség, többször igen necces volt a helyzet. Még mindig nem vagyunk bebiztosítva. A reprodukciós zuhanás a szakadékba szintén óriási probléma. De az egyének romló egészségi kilátásai is azok.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Ebben igazad van. De nem lehet, hogy a közösségi média okán kényszerülnek erre. Nevezetesen, hogy az érintettek egy része felteszi a környezetében észlelt oltással kapcsolatos anomáliákat?
A közösségi média többnyire egy elég zavaros terület. Mindenki véleményt nyilváníthat kontroll nélkül olyan témákról, amiről azért jellemzően lövése sincs.
Amikor Marika a sarki fűszeresből, Pista bácsi nyugdíjas bányász vagy Kolompár Aranka 22 éves 5 gyermekes anyuka kijelenti, hogy chip van a vakcinákban/háttérhatalmi összeesküvés az egész/nanoféreg van a maszkokban/autizmust/meddőséget okoz az oltás, akkor sajnos következmények nélkül teszik ezt, egyúttal elbizonytalanítva egy csomó másik embert.
Amikor pedig valaki, aki ezt tanulta évekig és ebben a szektorban dolgozik, megpróbálja felhívni a figyelmet az érvelésük hibáira, akkor lehurrogják/megfenyegetik, mert csak a gaz gonosz szemét gyógyszeripari lobbi szekerét tolja... Sajnos ilyen világot élünk: a hülyék osztják az észt, a témához értő embereket pedig figyelmen kívül hagyják.
Másik. Az Alergodillről nem Pista bácsi Felvincről mondta, hogy hatásos, mert ő kipróbálta Gizinénin, hanem egy Bécsi székhelyű biológiai labor, ami mögött német gyógyszergyár meg egyéb hasonló profilú cégek állnak. Namármost, ha ők azt mondják, hogy laborban bizonyították, hogy a COV-id vírust ill. mutációit az orrnyálkahártyán kinyekkenti az Alergódill, vagyis nem tud szaporodni és nem alakul ki a betegség, miért a jó búbánatos ló@éert nem azt tolják a népek, hogy te Dioniszssz/Eszmerálda vegyél egy adag Alergodillt és reggel és délután nyomj mindkét orrlyukadba egy adagot, ha olyan helyen jársz? Na ez itt a bibi!
Gondolj bele, a vakcinák ellen mekkora lejárató kampány van, mert “csak a lobbi gazdagszik meg rajta”, és ebből csak 1-2-3 adag kell... mi lenne egy olyan szer ellen, amiből naponta kéne bejuttatni?
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and Leonidas
T

Törölt tag 4082

Guest
Nagyapáink nagyanyáink megérték a 80 éves kort !
Ők se nagyon. Igaz, azok közüllük, akik túl élték a fiatal, és a korai középkort komolyabb betegség nélkül valóban már nagyobb számban élték meg a 80 éves kort. Csak ugye én pl a 3 diagnosztizált tüdőgyulladásommal (abból 1 csecsemő, egy meg kiskamaszkorból) valószínűleg nem írkálnék ide, ha akkor születek, mint akár csak a fiatalabb nagymamám (36os évjátat)
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 187
113
A közösségi média többnyire egy elég zavaros terület. Mindenki véleményt nyilváníthat kontroll nélkül olyan témákról, amiről azért jellemzően lövése sincs.
Amikor Marika a sarki fűszeresből, Pista bácsi nyugdíjas bányász vagy Kolompár Aranka 22 éves 5 gyermekes anyuka kijelenti, hogy chip van a vakcinákban/háttérhatalmi összeesküvés az egész/nanoféreg van a maszkokban/autizmust/meddőséget okoz az oltás, akkor sajnos következmények nélkül teszik ezt, egyúttal elbizonytalanítva egy csomó másik embert.
Amikor pedig valaki, aki ezt tanulta évekig és ebben a szektorban dolgozik, megpróbálja felhívni a figyelmet az érvelésük hibáira, akkor lehurrogják/megfenyegetik, mert csak a gaz gonosz szemét gyógyszeripari lobbi szekerét tolja... Sajnos ilyen világot élünk: a hülyék osztják az észt, a témához értő embereket pedig figyelmen kívül hagyják.

Gondolj bele, a vakcinák ellen mekkora lejárató kampány van, mert “csak a lobbi gazdagszik meg rajta”, és ebből csak 1-2-3 adag kell... mi lenne egy olyan szer ellen, amiből naponta kéne bejuttatni?
Nem erre gondoltam (az egy bitesek hülyeségeire), hanem, hogy sok oltott megosztja negatív tapasztalatait az oltással kapcsolatban. De van aki ezt sem teszi, holott rosszul járt vele. Mint pl. a kolléganöm, akinek 45 évesen teljesen felborult a hormonháztartása, nincs menzesze, holott előtte minden ok. volt. És elkezdett olvasni külföldi (pl.holland és angol) és hazai női fórumokon és azzal találkozott, hogy nem egyedül van ezzel. Na ez ha egy huszonéves lányt érint, akkor nem merném kijelenteni, hogy nem okoz az oltás egyes esetekben meddőséget. Ennek tükrében szerinted egy értelmes lány (aki véletlenül van annyira elvetemült a jelen trendektől, hogy még családot is akar) nem gondolja meg kétszer is, hogy be óltatja-e magát.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Nem erre gondoltam (az egy bitesek hülyeségeire), hanem, hogy sok oltott megosztja negatív tapasztalatait az oltással kapcsolatban. De van aki ezt sem teszi, holott rosszul járt vele. Mint pl. a kolléganöm, akinek 45 évesen teljesen felborult a hormonháztartása, nincs menzesze, holott előtte minden ok. volt. És elkezdett olvasni külföldi (pl.holland és angol) és hazai női fórumokon és azzal találkozott, hogy nem egyedül van ezzel. Na ez ha egy huszonéves lányt érint, akkor nem merném kijelenteni, hogy nem okoz az oltás egyes esetekben meddőséget. Ennek tükrében szerinted egy értelmes lány (aki véletlenül van annyira elvetemült a jelen trendektől, hogy még családot is akar) nem gondolja meg kétszer is, hogy be óltatja-e magát.
Ja igen, értem mire gondolsz.
Amit említesz, azzal mindig az a bajom, hogy laikusok írkálnak dolgokat és ebből próbálnak messzemenő következtetéseket levonni.
Ha bárkinek bármi gyanúja van, akkor tessék jelezni az OGYÉI vagy a gyártó felé, ahol ezeket a jelentéseket összegzik, majd statisztikailag elemzik, hogy szignifikáns eltérés van-e az oltott és oltatlan népesség esetén.
Ez egy tudományosan megalapozott magyarázat.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 466
113
Háát... régen írtam már ide. De ahogy olvasgattam nem fogok újra redszeres postoló lenni a topicban mint régen. A kritikus időszakban a kezdetektől szívesen részt vettem a munkában, de annak már vége. Legutóbb az év elején a májust is jól saccoltam meg, hogy kb. akkorra lesz 5 millió körüli leoltás, ami a természetes immunitást szerzettekkel már jó alap lesz az idei évre.

Na de miért én most ? Hát nem ezért. :)

"Beszereztem" magamnak a COVID delta variánst is. Ez már a negyedik COVID fertőzésem. 2 nap 38,4C° láz 24-órában ! Azért ha lehet kihagytam volna ezt az "élvezetet". Mára ment le. Önkéntes karanténban vagyok, nem szóltam hogy nézzenek egy PCR-t. Amúgy a lázam az "csak" 37,6 volt, de aki kezdettől olvassa a topicot az tudja rólam, hogy nálam 35,9 - 36,0 az alap "normál" testhőmérséklet. (szóval nem a földi generációhoz tartozom, félig idegen hibrid vagyok, de elnyűhetetlen :p)

Szóval ezen is túl vagyok, a lázas 2nap nehezebb időszakon. Nekem az Astra Zeneca oltás sem lett jó, hosszas viták után megcsinálták augusztusban a "keresztoltást" Pfaizerrel, de mint látható nálam ez is csak korlátozottan működik. Ennyi hátránya van ha nem tartozik valaki bennszülött populációba. (egy rakás gyógyszerre is allergiás vagyok, de mégis kibírok mindent) Szóval van akinek jó hír, van akinek rossz, de még mindig megvagyok.
Mindig tudtam, hogy egy rendkivüli egyéniség vagy. :)