• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 882
7 094
113

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 882
7 094
113
Angolul leírod mire gondoltál mert szerintem itt ez elveszett a fordításban
Ellenkezőleg, a vessző használatakor hibát adtam, mert nem használtam fordítást, mert még mindig nem tanultam meg az írásjeleket magyarul.
A járművek magyarországi értékesítéséről nincs információ, csak bejelentették a járművekben lévő berendezések távirányíthatóságát NATO-szinten.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Angolul leírod mire gondoltál mert szerintem itt ez elveszett a fordításban
Pedig én most kivételesen azonnal felfogtam. :cool:

@Vlad : Ne érts félre! Nagyon hasznos, amit a fórumon csinálsz, de a magyarod eléggé problémás. Legalább is én nagyon nehezen szoktam megérteni.

Kicsit olyan, mintha a Google fordító csinálná.
Kérlek, ne sértődj meg, mert én kimondottan értékelem, hogy próbálsz az anyanyelvemen kommunikálni, de én is azt érzem, hogy sokkal több és hasznosabb infót kapnánk tőled, ha angolul (vagy angolul IS ?!?!?) írnál! Egyszerűen az angolban engem - mivel nem az anyanyelvem - nem zavarnának a megértésben a nyelvtani/szerkezeti hibák.
 
  • Tetszik
Reactions: Vlad

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Angolul leírod mire gondoltál mert szerintem itt ez elveszett a fordításban
Valószínűleg - a cikk képeit átnézve - arról van szó, hogy az egyes digitális kijelzők, illetve a jármű egyéb aktuális adatai távolról lekérdezhetők.
Ehhez gyakorlatilag csak egy lépés a távirányítás. Ha a kezelőszervek és a kontroll szervek (pedálok, kormánymű, váltó) is digitalizálva lesznek, akkor gyakorlatilag át lehet venni az irányítást a kocsi felett.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 689
13 351
113
Valószínűleg - a cikk képeit átnézve - arról van szó, hogy az egyes digitális kijelzők, illetve a jármű egyéb aktuális adatai távolról lekérdezhetők.
Ehhez gyakorlatilag csak egy lépés a távirányítás. Ha a kezelőszervek és a kontroll szervek (pedálok, kormánymű, váltó) is digitalizálva lesznek, akkor gyakorlatilag át lehet venni az irányítást a kocsi felett.

...csak a "feledékenyeknek"/optimistáknak:

A II. V-h-s német (egyoldalú) hadi-technikai "kölcsön-kérések"(rekvirálások) fényében (kib@szottul) erősen rajta lennék a (NATO-USA) "hátsókapuk" lehetőségén!!!


.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
Akkor az adófizető polgár elől miért titkolják, ha az összes szomszédunk tudhatja, a NATO-t árgus szemekkel figyelő oroszok is biztos, hogy tudják. Akkor mi értelme a titkolózásnak?!?
Nálunk olyan egyszerű dolgok nem publikusak mint hogy mennyi NASAMS üteg lesz, miközben a Leopardok és a helikopterek száma tudható. Semmi logikát nem látok abban, hogy mi publikus, mi nem...

Pont ezt akartam írni.
Valahol szánalmas, kétségbeejtő hogy én nem tudhatom, de mondjuk egy Román tábornok igen.
Meg ott van az a bizonyos Maróth interviw aho lazt mondta, hogy Z26 előtt 2 T72 volt képes beindulni. persze adófizetők erről semmit nem tudhatnak.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Pont ezt akartam írni.
Valahol szánalmas, kétségbeejtő hogy én nem tudhatom, de mondjuk egy Román tábornok igen.
Meg ott van az a bizonyos Maróth interviw aho lazt mondta, hogy Z26 előtt 2 T72 volt képes beindulni. persze adófizetők erről semmit nem tudhatnak.
Valószínűleg azért nem tudhatod, mert nem rád tartozik. Vélhetőleg minősített információ, mint sok más a hadseregben, ahogy a szomszédod anyagi állapotát sem ismerheted. A romulán tábornok a napi hírszerző jelentésből tudja, de ezt te nem kapod meg. Nem kell csodálkoznod.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
Valószínűleg azért nem tudhatod, mert nem rád tartozik. Vélhetőleg minősített információ, mint minden hadseregben, ahogy a szomszédod anyagi állapotát sem ismerheted. A romulán tábornok a napi hírszerző jelentésből tudja, de ezt te nem kapod meg. Nem kell csodálkoznod.

Lehet nagyon liberális a gondolkodásom, te meg egy keleti mély autokrata rendszerben is minden-mindegy módra éldegélnél, de nem legyen már minősített információ ha én fizetem. A környező akár rosszakaró országok megfelelő pozícióban lévő emberek meg tudhatják. Főleg, hogy mindenki tudhatja NATOn belül.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Lehet nagyon liberális a gondolkodásom, te meg egy keleti mély autokrata rendszerben is minden-mindegy módra éldegélnél, de nem legyen már minősített információ ha én fizetem. A környező akár rosszakaró országok megfelelő pozícióban lévő emberek meg tudhatják. Főleg, hogy mindenki tudhatja NATOn belül.
Teljesen félrementél, olvasni pedig nem tudsz. Nem ezt írtam. Amennyiben mindenki tudhatja, akkor te miért maradtál le erről? A liberalizmus nem azt jelenti, hogy mindent tudhatsz.
Részemről a meddő vitát befejeztem, kérlek ne is válaszolj én téged eddig nem minősítelek, ezt vedd figyelembe.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
Teljesen félrementél, olvasni pedig nem tudsz. Nem ezt írtam. Amennyiben mindenki tudhatja, akkor te miért maradtál le erről? A liberalizmus nem azt jelenti, hogy mindent tudhatsz.
Részemről a meddő vitát befejeztem, kérlek ne is válaszolj én téged eddig nem minősítelek, ezt vedd figyelembe.

Olvasni? Biztos ezt akartad írni?
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
Teljesen félrementél, olvasni pedig nem tudsz. Nem ezt írtam. Amennyiben mindenki tudhatja, akkor te miért maradtál le erről? A liberalizmus nem azt jelenti, hogy mindent tudhatsz.
Részemről a meddő vitát befejeztem, kérlek ne is válaszolj én téged eddig nem minősítelek, ezt vedd figyelembe.

Azt meg, hogy mit jelent a liberalizmus ne nekem próbáld elmagyarázni hanem a narancsszínű csüngőhasúnak.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 596
3 813
113
Valószínűleg azért nem tudhatod, mert nem rád tartozik. Vélhetőleg minősített információ, mint sok más a hadseregben, ahogy a szomszédod anyagi állapotát sem ismerheted. A romulán tábornok a napi hírszerző jelentésből tudja, de ezt te nem kapod meg. Nem kell csodálkoznod.
Szia,

Persze, jogilag minositett informacio lehet, "csak" a jozan esz szerint amit a kormanynak at kell adnia informaciot a kornyezo orszagok szamara, azt atadhatna az eltartojanak is.
Mert pont arrol van szo, hogy nem (csak) a napi hirszerzo jelentesbol tudja, hanem evente megkapja a kormanyunktol is ezt a jelentest. :-(
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Szia,

Persze, jogilag minositett informacio lehet, "csak" a jozan esz szerint amit a kormanynak at kell adnia informaciot a kornyezo orszagok szamara, azt atadhatna az eltartojanak is.
Mert pont arrol van szo, hogy nem (csak) a napi hirszerzo jelentesbol tudja, hanem evente megkapja a kormanyunktol is ezt a jelentest. :-(
A minősített információk átadásának köre erősen korlátozott. Az átlag polgár nem juthat hozzá. A környező országoknak átadható információ államközi szerződésekben van szabályozva. Nem mindent adunk és kapunk. Kormányunk nem jelent senkinek az átadott információkkal kapcsolatban.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
A minősített információk átadásának köre erősen korlátozott. Az átlag polgár nem juthat hozzá. A környező országoknak átadható információ államközi szerződésekben van szabályozva. Nem mindent adunk és kapunk. Kormányunk nem jelent senkinek az átadott információkkal kapcsolatban.

Pont ezért itt az ideje megváltoztatni a szabályokat.
 
  • Tetszik
Reactions: bel