Az egész, 1990 után végignézett ukrán történetnek a mai állás szerint az "lenne" az értelme, hogy a világ nyugati része elérkezett egy számára sorsdöntő fordulathoz :Be fogja küldeni a hajlandóak szövetségét szárazföldön, és légtérzárat csinálnak az amcsi vadászok felettük. Ettől nagyon kevesebbet szerintem nem tudnak csinálni már. Ez viszont ha nincs szerencsénk azzal fog járni, hogy Kína az ő szempontjából nagyon helyesen beleáll kajakra már nyíltan a harmadik világháborúba, csak ukrán területen, nem otthon, s így nálunk lesz kurva nagy pusztítás MEGINT, nem náluk.
Ha szerencsénk van nem lesz atomháború, ha nincs, vége mindenkinek mindenhol. A kínaiak nem ostobák, nem fogják hagyni ledaráltatni az oroszokat, hogy utána leszalámizva az Eurázsiai szövetséget, őket húzzák faszra menetből rögtön másodiknak.
Én a legrosszabb forgatókönyvre készülök bevallom.
Ha nem sikerül bármilyen módon a gyarmati sorú Ukrajna gazdasági erejét hosszú évtizedekre a hóditók (felvásárlók) szolgálatába állítani, akkor az USA és az EU tovább fogja folytatni a gazdasági mélyrepülését, irány a bányászbéka s@gge.
Jelenleg Bide' nem tudja használni az ukrán koncessziós olaj és gázkitermelő helyeit, és az ásványkincs lelőhelyek jó része orosz ellenőrzés alá került. Háború alatt pedig értelmetlen újabb és újabb, csapásoknak kitett bányát nyitni.
Erre egy igazán jó gazdasági mutató az egy főre jutó villamos energia fogyasztás. Látható hogy 2000 - 2023 között az USA 93% ra esett vissza, az EU 97%-on helyben áll, Anglia 69 %-ra zuhant, hála a sikeres gazdaságromboló Zöld klímahiszti politikának.
Tehát ennek alapján Angliának van a legnagyobb szüksége új gyarmatra.
Kína nem hisz a CO2 csökkentés szükségességében, hiszen túlnyomórészt szénerőmű kapacitás növeléssel - 630% ot fejlődött ez időszak alatt, már megelőzi az EU-t, és ha az USA nem tudja bármilyen eszközzel fékezni - akkor 2040 - 2050 re Kína lehagyja az USA-t a gazdasági fejlettség szintjében.
Ukrajnára nézve ez igen rossz hír, hiszen a végsőkig ragaszkodik majd mindkét oldal - a megtartására, birtoklására, ezen a területen múlik a világ elkövetkező sorsa, akár évszázadokig előre.
Olyan békeharc jöhet, hogy kő kövön nem marad.