[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Az a gond európában, hogy az egyik fél elmondja, hogy a menekültek milyen képzett zsenik, a másik fél mondja, hogy használhatatlanok. Pedig egyiknek sincs igaza. Van a horvátoknál és a bosnyákoknál, sok aknamező a hegyekben ahol nem lehet felszedni géppel, és térkép sincs hozzá. Megfogni őket 3-as élőláncba végigmennek az aknamezőkön, akik életben maradtak azokat ingyen bérmentve eredeti hazájukba szállítani jutalmul.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Az a gond európában, hogy az egyik fél elmondja, hogy a menekültek milyen képzett zsenik, a másik fél mondja, hogy használhatatlanok. Pedig egyiknek sincs igaza. Van a horvátoknál és a bosnyákoknál, sok aknamező a hegyekben ahol nem lehet felszedni géppel, és térkép sincs hozzá. Megfogni őket 3-as élőláncba végigmennek az aknamezőkön, akik életben maradtak azokat ingyen bérmentve eredeti hazájukba szállítani jutalmul.
Neked is rendszeresen Völkischer Beobachter-be volt csomagolva az uzsonnád...
 
2018. július 22.
138
23
18
https://www.reuters.com/article/us-...anctions-on-russia-over-ukraine-idUSKCN1NW0WW

Európa újabb szankciókat helyezett kilátásba, szemlátomást úgy tűnik nekem hogy az EU tervszerűleg hajtja végre a vele nem egy ideológiai platformom álló országok romba döntését. Igen hidegvérű terv ez hogy diktatúrákat gazdaságilag kiszenvedni hagyják, de a békés jövőnek ára van. Európai polgárként én csak támogatni tudom ezen törekvéseiket.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 822
113
https://www.reuters.com/article/us-...anctions-on-russia-over-ukraine-idUSKCN1NW0WW

Európa újabb szankciókat helyezett kilátásba, szemlátomást úgy tűnik nekem hogy az EU tervszerűleg hajtja végre a vele nem egy ideológiai platformom álló országok romba döntését. Igen hidegvérű terv ez hogy diktatúrákat gazdaságilag kiszenvedni hagyják, de a békés jövőnek ára van. Európai polgárként én csak támogatni tudom ezen törekvéseiket.

Fejtsd már ki légyszi konkrétan, hogy mégis milyen effektív lépésekből vontad le a tervszerűséget?

Nekem csak egy rész tűnik említésre méltónak ebből a cikkből:

"U.S. State Department spokeswoman Heather Nauert also raised Nord Stream 2 on Tuesday when asked to comment on the Ukraine-Russia spat, saying some European nations should review their support for a project that “helps the Russian government”.
 
B

b4l4g3

Guest
https://magyaridok.hu/kulfold/parhuzamos-tarsadalmak-hatterbe-szorult-a-nemet-3714383/
A cikk alapvetően azt ismerteti hogy a jövő német rendőrei közül akinek (40%-a (!!!!!) migrációs hátterű), nem beszélni német vagy ahogy a cikk fogalmaz "hadilábon áll a német nyelvvel". Mondjuk engem eléggé meglepett ez a 40%-os arány is.
No meg ez a kijelentés is ettől az embertől aki eddig teljesen mást mondott:
"Tegnap Horst Seehofer szövetségi belügyminiszter a kormány és a mintegy 4,5 milliós muszlim közösség egyeztető fórumán, a Német Iszlám Konferencián – korábbi álláspontján változtatva – azt mondta: az iszlám vallásúak hozzátartoznak Németországhoz. De hangsúlyozta, olyan iszlámra van szükség, amely a német társadalomban gyökerezik, követi annak értékeit és életformáját."
Ez hülye....már bocsánat...vagyis inkább egy mocskos, hazaáruló politikusféreg
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
https://magyaridok.hu/kulfold/parhuzamos-tarsadalmak-hatterbe-szorult-a-nemet-3714383/
A cikk alapvetően azt ismerteti hogy a jövő német rendőrei közül akinek (40%-a (!!!!!) migrációs hátterű), nem beszélni német vagy ahogy a cikk fogalmaz "hadilábon áll a német nyelvvel". Mondjuk engem eléggé meglepett ez a 40%-os arány is.
No meg ez a kijelentés is ettől az embertől aki eddig teljesen mást mondott:
"Tegnap Horst Seehofer szövetségi belügyminiszter a kormány és a mintegy 4,5 milliós muszlim közösség egyeztető fórumán, a Német Iszlám Konferencián – korábbi álláspontján változtatva – azt mondta: az iszlám vallásúak hozzátartoznak Németországhoz. De hangsúlyozta, olyan iszlámra van szükség, amely a német társadalomban gyökerezik, követi annak értékeit és életformáját."
Ez hülye....már bocsánat...vagyis inkább egy mocskos, hazaáruló politikusféreg
Nézd, ha valóban már a rendőrségnek is 40%-a migrációs hátterű, akkor ott már nem is tud mást mondani, csak annyit amit mondott, nem baj hogy vannak muszlimok, sőt rájuk külön még szükség is van, csak legalább kövessék már a tradicionális német társadalmi értékeket és életformát.

Na pont azzal vannak bajok, hogy sok közülük nem csak hogy nem tudja, hanem nem is akarja követni azokat.
 
B

b4l4g3

Guest
Nézd, ha valóban már a rendőrségnek is 40%-a migrációs hátterű, akkor ott már nem is tud mást mondani, csak annyit amit mondott, nem baj hogy vannak muszlimok, sőt rájuk külön még szükség is van, csak legalább kövessék már a tradicionális német társadalmi értékeket és életformát.

Na pont azzal vannak bajok, hogy sok közülük nem csak hogy nem tudja, hanem nem is akarja követni azokat.

Az igazság meg szerintem az, hogy rohadt nagy baj, hogy "németország" és nyugat európa tele van muszlimokkal. Időzített bomba az egész.
Az iszlám meg iszlám. Aki olyat kiván tőlük, vagy feltételez róluk, hogy akár a német akár bármely keresztény európai nép társadalmi normait kövessék (pláne olyan akkora tömegben amekkorában már jelen vannak) az egyszerűen retardált vagy egy utolsó hazaáruló féreg, vagy mindkettő...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Az igazság meg szerintem az, hogy rohadt nagy baj, hogy "németország" és nyugat európa tele van muszlimokkal. Időzített bomba az egész.
Az iszlám meg iszlám. Aki olyat kiván tőlük, vagy feltételez róluk, hogy akár a német akár bármely keresztény európai nép társadalmi normait kövessék (pláne olyan akkora tömegben amekkorában már jelen vannak) az egyszerűen retardált vagy egy utolsó hazaáruló féreg, vagy mindkettő...
Ennyire szerintem azért ez sem fekete-fehér történet. Voltam kint a németeknél nem egyszer, és igen sok többedik generációs újnémet törököt láttam/beszéltem velük, akik teljesen normális embereknek tűntek. Ők is benne vannak vastagon ám abban a 40%-i migrációs háttérben, akik ott vannak a rendőrök közt.

Nem minden török, arab, fekete afrikai kannibál, csak ez volt egy gigantikus faszság, hogy minden szemetet elkezdtek papírok, előélet lenyomozás nélkül pár éve a keblükre ölelni úgy, hogy még meg is hirdették jó hangosan, hogy wilkommenskultur van!

Ezt elbaszták, nem kicsit, nagyon!
 
B

b4l4g3

Guest
Ennyire szerintem azért ez sem fekete-fehér történet. Voltam kint a németeknél nem egyszer, és igen sok többedik generációs újnémet törököt láttam/beszéltem velük, akik teljesen normális embereknek tűntek. Ők is benne vannak vastagon ám abban a 40%-i migrációs háttérben, akik ott vannak a rendőrök közt.

Nem minden török, arab, fekete afrikai kannibál, csak ez volt egy gigantikus faszság, hogy minden szemetet elkezdtek papírok, előélet lenyomozás nélkül pár éve a keblükre ölelni úgy, hogy még meg is hirdették jó hangosan, hogy wilkommenskultur van!

Ezt elbaszták, nem kicsit, nagyon!
Persze, azzal egyet is tudok érteni, hogy 1 török vagy arab nem csinál kalifátust, de ha elérik a kritikus tömeget akkor máshogy viselkednek. Itt már ez dominál. Vonatkozik ez a feketére is. 1db nem gond de 1000000 az már igen.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Ennyire szerintem azért ez sem fekete-fehér történet. Voltam kint a németeknél nem egyszer, és igen sok többedik generációs újnémet törököt láttam/beszéltem velük, akik teljesen normális embereknek tűntek. Ők is benne vannak vastagon ám abban a 40%-i migrációs háttérben, akik ott vannak a rendőrök közt.

Nem minden török, arab, fekete afrikai kannibál, csak ez volt egy gigantikus faszság, hogy minden szemetet elkezdtek papírok, előélet lenyomozás nélkül pár éve a keblükre ölelni úgy, hogy még meg is hirdették jó hangosan, hogy wilkommenskultur van!

Ezt elbaszták, nem kicsit, nagyon!
Azért már a migránshullám előtt is vetítettek olyan játékfilmat, ahol a török negyedben iskolába járó német gyereket rendszeresen verik a törökök.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Azért már a migránshullám előtt is vetítettek olyan játékfilmat, ahol a török negyedben iskolába járó német gyereket rendszeresen verik a törökök.
Volt ilyen is, de messze nem minden török ilyen németországban sem. A világi törökökkel semmivel nincs több van mint bárki mással. A fanatikus iszlamistákkal van a baj mindenhol.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 840
65 493
113
Elmarad így vajon a karácsonyi vásárlási roham? Tényleg franciknál mennyire van még karácsony? Amúgy hideg lesz, ha azt is kibírják és a karácsonyi/újévi pénzköltésen ez megérződik akkor micron január közepére biztosan változtat, meghátrál.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
A videó vége az érdekes. Ha jól értem, azt mondja, hogy azok a médiák, amelyek kritizálják a migrációt, büntetve lesznek és betilthatók. Milyen demokrácia az, ahol nincs szólásszabadság? Beteg világ...


Maga a migráció kritizálása is bűncselekmény lesz,"criminal offense" gondolom a hétköznapi emberek számára is, így a közösségi médiák,videó megosztók is demoktatikusan cenzúrázva lesznek,lehetnek.
;)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Maga a migráció kritizálása is bűncselekmény lesz,"criminal offense" gondolom a hétköznapi emberek számára is, így a közösségi médiák,videó megosztók is demoktatikusan cenzúrázva lesznek,lehetnek.
;)
Ezt elkezdik csak bevezetni, el lesz zavarba az egész álszent banda még a választások előtt Brüsszelből!
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 464
17 794
113
Ezt elkezdik csak bevezetni, el lesz zavarba az egész álszent banda még a választások előtt Brüsszelből!
Azért csak lassan a testtel. Ez nem kötelező erejű és a tagállamoknak is bele kell egyezniük. Kíváncsi leszek, hogy a szokásos balfasz tagállamokon kívül mennyien fogják ezt aláírni. Ez amúgy is egy tervezet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Azért csak lassan a testtel. Ez nem kötelező erejű és a tagállamoknak is bele kell egyezniük. Kíváncsi leszek, hogy a szokásos balfasz tagállamokon kívül mennyien fogják ezt aláírni. Ez amúgy is egy tervezet.
Értem én, de ha valahogy ezt keresztülverik, még a szokásos "balfasz" tagállamokon belül is vannak egyre élénkebb ellenállások, megmozdulások.
Nincs előttem hogy ezt akár a francia, német, vagy belga konzervatív jobboldali erők akár hagynák, nem hogy a kicsit is radikálisabb vonal.

Egy AFD pl. biztos utcára vinne pár százezer embert azonnal.