A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
A lengyel cseh meg a az mnb szara szopatja a spekulánsokat és még majd most jön a dollár szétverése amiről az orosz nemzeti bank alelnöke beszélt. Szuperül csinálják a keletiek az oroszokkal közösen a petro dollár szétverését. Király!
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
A lengyel cseh meg a az mnb szara szopatja a spekulánsokat és még majd most jön a dollár szétverése amiről az orosz nemzeti bank alelnöke beszélt. Szuperül csinálják a keletiek az oroszokkal közösen a petro dollár szétverését. Király!
Remélem nem tőlem hallod először (a rossz hír hozója tudjuk hogy jár),
de az a helyzet lehet, hogy a világ úgy nagyszerűbb lenne ahogy írod (nem hiszem),
de az biztos hogy nem ilyen egyszerű.

Spekulánsok szerintem jól vannak, nagyon benne van a képbe, h ez egy short term buy the rumor sell the news akció volt…
Amire arra épült, lépés kényszerbe hozva az MNB jobb poziba üljenek be…
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Remélem nem tőlem hallod először (a rossz hír hozója tudjuk hogy jár),
de az a helyzet lehet, hogy a világ úgy nagyszerűbb lenne ahogy írod (nem hiszem),
de az biztos hogy nem ilyen egyszerű.

Spekulánsok szerintem jól vannak, nagyon benne van a képbe, h ez egy short term buy the rumor sell the news akció volt…
Amire arra épült, lépés kényszerbe hozva az MNB jobb poziba üljenek be…
Vagy nem a privat bankarommal beszélve nagyon kellemetlen intézkedéseket hozott az mnb. És bezony a sreed már 5 ft egy forint shortnál. Az alap letéteket is már 20-30 % ra emelték. Ezek kurva drága dolgok lesznek az amerikai és nyugat európai barátainknak. Na és az is egy fontos info, hogy az mnb felkészült erre bizonyos helyekről figyelmeztették őket.
Az hogy a világ jobb lesz e igen a rohadék angolszászok a helyükre kerülnek ennek csak európa lesz a nyertese.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 769
17 874
113
Hagyjuk a "chartozást" meg a "lélektani szinteket", mert totál értelmetlen. Full csordaszellem van, ami csodaszellemben a félelmei által "kereskedik".

Vagy szállj ki vagy ne nézd, mert belehülyülsz. Nem jósolok, mert 50-50. Nem veszek bele az esésekbe, mert ezek olyanok, mint "megkímélt, kevés km-es, nemdohányzó svájci pápa autója". Ha olyan tuti a cég, akkor nem táraznak ki belőle az első szóra. (Ha olyan tuti az autó, minek adja el, ha az újra hónapokat/éveket kell várni!?)

Óvatosan. Ha nem tudod mit akasz, akkor szállj ki - és kerüld a gazdasági híreket...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Hagyjuk a "chartozást" meg a "lélektani szinteket", mert totál értelmetlen. Full csordaszellem van, ami csodaszellemben a félelmei által "kereskedik".

Vagy szállj ki vagy ne nézd, mert belehülyülsz. Nem jósolok, mert 50-50. Nem veszek bele az esésekbe, mert ezek olyanok, mint "megkímélt, kevés km-es, nemdohányzó svájci pápa autója". Ha olyan tuti a cég, akkor nem táraznak ki belőle az első szóra. (Ha olyan tuti az autó, minek adja el, ha az újra hónapokat/éveket kell várni!?)

Óvatosan. Ha nem tudod mit akasz, akkor szállj ki - és kerüld a gazdasági híreket...
Ha jól gondolom, akkor @Ranger ebből él... :rolleyes:
Szóval inkább munkahelyi ártalomnak mondanám.
/Ezt csak adaléknak tettem ide. Nem akarok ezzel senkit sem pro sem kontra sem befolyásolni. /
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Hagyjuk a "chartozást" meg a "lélektani szinteket", mert totál értelmetlen. Full csordaszellem van, ami csodaszellemben a félelmei által "kereskedik".

Vagy szállj ki vagy ne nézd, mert belehülyülsz. Nem jósolok, mert 50-50. Nem veszek bele az esésekbe, mert ezek olyanok, mint "megkímélt, kevés km-es, nemdohányzó svájci pápa autója". Ha olyan tuti a cég, akkor nem táraznak ki belőle az első szóra. (Ha olyan tuti az autó, minek adja el, ha az újra hónapokat/éveket kell várni!?)

Óvatosan. Ha nem tudod mit akasz, akkor szállj ki - és kerüld a gazdasági híreket...
Deviza tőzsde más mint az értéktőzsde, valóban.
A “chartozás” nem mindekinek való.
Igaz.
A nagyobb gond, h csak menetközben derül ki kinek való kinek nem.

Értettem a célzást.
Nem írok ilyet többet.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Ha jól gondolom, akkor @Ranger ebből él... :rolleyes:
Szóval inkább munkahelyi ártalomnak mondanám.
/Ezt csak adaléknak tettem ide. Nem akarok ezzel senkit sem pro sem kontra sem befolyásolni. /
Megértettem.
Azért kezdtem többet fórumozni(itt is), mert a háború miatt kicsit több lett a szabadidőm…
Nem írok ilyet témát többet.

EUR/HUF kívül esik szűkebb érdeklődésemen.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 769
17 874
113
Deviza tőzsde más mint az értéktőzsde, valóban.
A “chartozás” nem mindekinek való.
Igaz.
A nagyobb gond, h csak menetközben derül ki kinek való kinek nem.

Értettem a célzást.
Nem írok ilyet többet.
Régen sokat csináltam, de igazából évek óta mellé lőnek vele - nekem ez volt a megfigyelésem.

Chart alapján ilyen időszakban nem lehet menni - a daytrading ilyenkor csak a brókert gazdagítja.

Egyik fibo-szint sincs kőbe vésve, hírek mozgatnak mindent. A 400HUF/EUR maximum nekünk valami, mert kerek szám - kb. ugyanaz, mint amikor bemondták, hogy 100000 vagy 10000000 halott van eddig a covid-ban, a vírust nem érdekli, maximum még egy indok a portfolio-nak, hogy írjon valamit.

Régen néztem én is a mozgóátlagokat meg a B-szalagokat, ami egy "jól trendelő" időszakban még működhet, de nem olyan helyzetben, ahol mondatokkal döntenek be piacokat, plusz még nem merik a "kamatemelés" szót sem kimondani, holott már régen be kellett volna mondani - ahogy a "béketárgyalás" szót sem akarják kimondani..
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Régen sokat csináltam, de igazából évek óta mellé lőnek vele - nekem ez volt a megfigyelésem.

Chart alapján ilyen időszakban nem lehet menni - a daytrading ilyenkor csak a brókert gazdagítja.

Egyik fibo-szint sincs kőbe vésve, hírek mozgatnak mindent. A 400HUF/EUR maximum nekünk valami, mert kerek szám - kb. ugyanaz, mint amikor bemondták, hogy 100000 vagy 10000000 halott van eddig a covid-ban, a vírust nem érdekli, maximum még egy indok a portfolio-nak, hogy írjon valamit.

Régen néztem én is a mozgóátlagokat meg a B-szalagokat, ami egy "jól trendelő" időszakban még működhet, de nem olyan helyzetben, ahol mondatokkal döntenek be piacokat, plusz még nem merik a "kamatemelés" szót sem kimondani, holott már régen be kellett volna mondani - ahogy a "béketárgyalás" szót sem akarják kimondani..
EUR/HUF egy nem jó kereszt, s igazából igaz ez az összes fejlődő piaci keresztre(korona, kuna, zloty, lej, ran, stb.)
Likviditás alacsony, nagy spread, magas költségek, technikailag nem jól kereskedhető, daytrade borzalom.

Elég sok kereszt van még.
Amit írsz nem vitatom.


Témát befejeztem.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Remélem nem tőlem hallod először (a rossz hír hozója tudjuk hogy jár),
de az a helyzet lehet, hogy a világ úgy nagyszerűbb lenne ahogy írod (nem hiszem),
de az biztos hogy nem ilyen egyszerű.

Spekulánsok szerintem jól vannak, nagyon benne van a képbe, h ez egy short term buy the rumor sell the news akció volt…
Amire arra épült, lépés kényszerbe hozva az MNB jobb poziba üljenek be…


...és milyen eszközök, eszközeink vannak ellene?


.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
...és milyen eszközök, eszközeink vannak ellene?


.
MNB a elsősorban különböző kamat konstrukciókkal tud játszani, szóbeli és deviza intervenció(forintot vesz EUR ért).

MNB nagyon kivárt, erre repültek rá. Értsd lehet ez a kamatszint, ami volt talán nem tűnt megfelelőnek a jelenlegi helyzetben….

Viszont a magas kamatnak is ára van.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
MNB a elsősorban különböző kamat konstrukciókkal tud játszani, szóbeli és deviza intervenció(forintot vesz EUR ért).

MNB nagyon kivárt, erre repültek rá. Értsd lehet ez a kamatszint, ami volt talán nem tűnt megfelelőnek a jelenlegi helyzetben….

Viszont a magas kamatnak is ára van.

Ezeket a szokásos --és nemzeti-vagyon megőrzés szempontjából hatástalan-- eszközöket én is ismerem "megboldogult" felső-oktatási tanulmányaimból.

Ezek és ez eltelt évek következtetése:
...megfelelő le-/megfizetett szaklapok és egyéb médiák hátterével folyamatosan lehet fejni a "kicsiket"!

Engem a valóban hatásos, akár nem teljesen nyilvános, "piszkos" szakmai és politikai trükkök érdekelnek, nem a tankönyvi idézetek.

Aki ezeket tudja és tanít bennünket, az tudott igazán letenni valamit nekünk.

U.I.: Az eddigiek is jók tőled, de ahogy szokták mondani: "Ez a felszín, ..."
Szerintem szívesen látunk --fő haditechnikai profilunk ellenére-- ezen a területen is egy szakértőt!

Köszönet ;) és :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:


.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
.

Igen és az oroszoknál is.


..."csak azért", mert valami "fű alatti"/alapítványos/OTP-s támogatást lehetne adni a Kárpátalja-i magyaroknak, hogy most tudjanak olcsón lakást, földet, szinte bármit vásárolni...


Ezzel kicsit a korábbi pár évtized gazdasági hátrányait lehetne nekik kompenzálni a mostani --gondolom kb. a pincébe zuhant-- ingatlan árak mellett.



.