A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 027
57 698
113
zseniális szalmabáb...
épp most dobtunk ki az ablakon 1200 mrdot egy tök felesleges reptérre. Ez még leo 2 A7 HU-ból is vagy 100 db...
ha már haderőben számolunk.
De ha mindent összeszámolunk bőven a 3xosa ment el hülyeségekre. Az 300 Leo 2
Vaaaagy olyan fizetés a rendőröknek, tűzoltóknak, mentősöknek, amiből esetleg kijön egy albérlet pesten.
Nehogy már elfelejtsük a lélegeztőgépeket. :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 302
125 720
113
Akkor tessák MP-re szavazni. (Gyurcsány már lejárt lemez). Tudod, demokrácia. Aztán majd újra megbeszéljük, hogy miért is ment csődbe az ország, se perc alatt akkor amikor Gy volt és fog akkor amikor a minehez is értő MP lesz. Lássuk, mi lesz akkor. Tényleg drukkolok ennek a forgatókönyvnek. Ne is érdekeljen, hogy mindenki éppen beleáll a földbe itt az EUban, az is azorbánék hibája. A német gazdaság éppen recesszióban, mindenki menekül onnan is. Szerintedd az, hogy az Eu szarban van, az nem is érint minket, ezt csakis és egyedül azorbán baszta el? Honnan lesz pénz m,indenre IS ha jön MP the man? 500 milliárd a kórházaknak? OK, legyen. Csak előbb lássak egy épkézláb tervet arra, hogy mit is terveznek a gazdasággal, a hadsereggel, a közoktatással, az eüvel, stb. Az nem terv, hogy légkondit mindenhova is.
De irodaházat zuglóban 250 milliárdért meg még egy másikat 150-ért azt akkor fontos venni amikor éppen a teljes eu-s gazdaság földbe áll?
( a reptér de még a vodafone is stratégiai kérdés ezt le tudom nyelni)
Ez kevésbé felelős gazdálkodá szerintem...

Aztán közben meg megint ott tartunk, hogy a wc-t meg a csapot pl hónapok óta nincs pénz megjavítani bent a munkahelyen..

A probléma az, hogy ezer sebből vérzik az államháztartás, a teljes közszférában beruházás stop van, a hőhullám megdöglesztette a vasúti közlekedést, mrg megszorítás az államon belül de faszságra százmilliárdok mennek el így is..

Ez szerintem azért bicskanyitogató.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 460
5 224
113
Mindent elmond a jelenlegi vezetésről, hogy 14 évnyi tejhatalom és soha kedvezőbb gazdasági környezet után még mindig csak a másra mutogatás megy...
Ja, például az EU is épp szárnyal, mindenfelé 2 számjegyű GDP növekedés, áramlik a pénz, mintha nem lenne holnap, olaj, gáz, hegyekben és olcsón. Ja várj...
 

Redgreg

Well-Known Member
2022. április 22.
836
3 764
93
a reptér de még a vodafone is stratégiai kérdés ezt le tudom nyelni
ha 5 éve vettük volna, én is le tudnám nyelni, de nekem ez jelenleg olyan, hogy lángokban áll a ház, úgyhogy elugrunk plazmatévéért a plázába, mert az növeli az ingatlan értékét.
Mindazzal együtt, hogy tisztelem a véleményed, mert az egyik legjózanabb hang vagy a fórumon
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 460
5 224
113
De irodaházat zuglóban 250 milliárdért meg még egy másikat 150-ért azt akkor fontos venni amikor éppen a teljes eu-s gazdaság földbe áll?
( a reptér de még a vodafone is stratégiai kérdés ezt le tudom nyelni)
Ez kevésbé felelős gazdálkodá szerintem...

Aztán közben meg megint ott tartunk, hogy a wc-t meg a csapot pl hónapok óta nincs pénz megjavítani bent a munkahelyen..

A probléma az, hogy ezer sebből vérzik az államháztartás, a teljes közszférában beruházás stop van, a hőhullám megdöglesztette a vasúti közlekedést, mrg megszorítás az államon belül de faszságra százmilliárdok mennek el így is..

Ez szerintem azért bicskanyitogató.
Mondom: Tessék MP-re szavazni. Csak okosan, szépen. Lessz ott olyan fellendülés, hogy a fal adja a másikat. De rajta, lehet kipróbálni. Jön 2026, és meg lehet próbálni. Másnap lesz új csaptelep, meg Japán pontosságú vonatok. Biztos vagyok benne.
 

Redgreg

Well-Known Member
2022. április 22.
836
3 764
93
Ja, például az EU is épp szárnyal, mindenfelé 2 számjegyű GDP növekedés, áramlik a pénz, mintha nem lenne holnap, olaj, gáz, hegyekben és olcsón. Ja várj...
oké, akkor teljesen egyenesen:
Amikor akkora az emberhiány az eüben, hogy rezidenseket nyomunk be a frontvonalba egyedül ügyelni, akkor 250 mrd forintot tényleg zuglói irodaházra kell költeni, vagy esetleg a szakdolgozók és orvosok ügyeleti pénzére?
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 027
57 698
113
Nem mindenhol.

Az USA -ban például rendszeresen balhé van, mert elérik az államadósság plafont, és a parlamentnek kell megemelni.

De a németeknél is most volt balhé abból, hogy a járvány idején megszavazott 60 milliárd eurót másra akarta költeni a kormány. Vagyis nem többet akart költeni, hanem csak a nem elköltött pénz akarta átcsoportosítani. :)
Az az el nem költött pénz adósságból lett volna,ha elköltik az eredetileg jóváhagyott célra. Aztán beleszámolták az új államháztartási tervbe, mint szabadon rendelkezésre álló keret.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 460
5 224
113
oké, akkor teljesen egyenesen:
Amikor akkora az emberhiány az eüben, hogy rezidenseket nyomunk be a frontvonalba egyedül ügyelni, akkor 250 mrd forintot tényleg zuglói irodaházra kell költeni, vagy esetleg a szakdolgozók és orvosok ügyeleti pénzére?
A szakdolgozók, és orvosok mintha kaptak volna baszott nagy fizetésemelést.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Redgreg

Well-Known Member
2022. április 22.
836
3 764
93
A szakdolgozók, és orvosok mintha kaptak volna baszott nagy fizetésemelést.
erről ők is tudnak?
Konkrétan KEVESEBBET keresnek mint tavaly és vagy harmadával kevesebbet mint tavalyelőtt ilyenkor.
Mert nem fizetjük már az ügyeletet, vagy éppen le is tiltottuk.
Amúgy az orvosok kaptak 3 éve nagyjából, a szakdolgozók meg lófaszt a seggükbe.
Azaz ez nem igaz, a diplomás szakdolgozókat átdobtuk az orvosi bértáblába, majd kirúgtuk őket, vagy átszerveztük asszisztensi pozícióba.
De komolyan, szerinted miért szűnik meg nagyjából hetente egy egy osztály, szakrendelés stb?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 027
57 698
113
Mondom: Tessék MP-re szavazni. Csak okosan, szépen. Lessz ott olyan fellendülés, hogy a fal adja a másikat. De rajta, lehet kipróbálni. Jön 2026, és meg lehet próbálni. Másnap lesz új csaptelep, meg Japán pontosságú vonatok. Biztos vagyok benne.
Én is!
Akkor meg vissza fogják sirni Orbánt. :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 429
21 997
113
Mondom: Tessék MP-re szavazni. Csak okosan, szépen. Lessz ott olyan fellendülés, hogy a fal adja a másikat. De rajta, lehet kipróbálni. Jön 2026, és meg lehet próbálni. Másnap lesz új csaptelep, meg Japán pontosságú vonatok. Biztos vagyok benne.
Még ha nem is, akkor sem épp egészséges ennyi ideig lenni kormányon
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 615
32 426
113
( a reptér de még a vodafone is stratégiai kérdés ezt le tudom nyelni)
Ez kevésbé felelős gazdálkodá szerintem...
Mondjuk szerintem ezeknél fontosabb lenne az állami vasúti árúszállítást visszahozni szerintem az nagyobb stratégiai jelentőségű, mint hogy kié a reptér, bár én annak a megvásárlása ellen se lennék, csak ne pont most a legszűkösebb időkbe tették volna....
 
  • Tetszik
Reactions: Redgreg

Redgreg

Well-Known Member
2022. április 22.
836
3 764
93
Tőletek meg annyira, hogy minden is szar. De tényleg az a megoldás, hogy akkor tessék kormányt váltani.
Nem, baromira nem minden szar, csak minden egyre rosszabb. Ezt kéne végre megértenetek.
De tudod mit, ez az utolsó hszem a témában. Aki akarja érti:
Somogyvári Gyula: Berzsenyit hívom
Csak ringasd, ringasd ősi föld,
hadd álmodják a holt,
kiben a lélek összetört,
mert látomása volt.
Hiába! Nincs már énekes,
ki dallal ostoroz,
hallgat, s örökre néma lesz
a vasbólvert koboz...

Nincs kéz, mely megzendítené
a roppant húrokat,
hogy felhördülne még belé
e könnyűvérű had.
Te láttad ezt, bús álmodó,
hogy dudvát hajt e föld
s hiába volt a riadó:
csak rabigába dőlt.
S nem Róma ez, s nem Mohács,
riasztóbb végzet ez,
a pókháló a szörnyű rács
mely rajtunk terjedez.
A pókháló... Hej, egyre nő,
belep szívet, agyat
s hitvány karunkban nincs erő
és nincsen akarat,
hogy széjjeltépné százezer
csomóját, szálait
s aki még hisz és tenni mer:
azon- röhögnek itt...

Nem Róma ez és nem Mohács,
ez több: a tespedés!
Mohácsból volt föltámadás,
de ebből?... Jaj nehéz,
nehéz bizony, s reménytelen,
betelt a látomás:
korcs lettél, romlott nemzetem
és szibarita váz...
Több ez Mohácsnál, gyilkosabb
férgek kórsága ez
s nincs, ki lerázza átkukat,
mert nincsnen énekes
Te alszol Niklán. - Fogva tart,
lefojt a téli hant
s új költőt vár vagy új vihart
sírod fölött a lant.
De nincs költő és nincs vihar,
hogy megzendítené
pedig tán van még benne dal,
mely megrekedt belé!

Ha tudnék hozzá, én: parány,
ha bírnák ujjaim
s e végső dal, mint hajdanán,
fölbúgna húrjain,
orkánban bőgné jajszavát
a lázadó Bakony
s az égig csapkodná magát
a zúgó Balaton!

A rengő föld megértené
s tudná Pannónia,
hogy óriások hangszerén
üvölt kicsiny fia..
Ó, add nekem a hangodat
és roppant hangszered,
adjad, egyetlen dalra csak
s tudom: csodát teszek...
Vagy másnak adjad, Berzsenyi,
ki véle dalba fog,
csak kezdjenek már zengeni
a dörgő ritmusok!
Akárki lesz az énekes,
de támasszon vihart,
amelyben minden odavesz
vagy villámlik a kard
s minden villámból penge lesz,
Istennek pallosa
s akkor, vesztünkre bárki les:
el nem veszünk soha!

Romlásnak indult magyarod
mentsd meg, Berzsenyi,
utolsó, győzelmes dalod
ó, adjad meg neki!
1936