A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 425
2 787
113
Mármint két lehetőség van: vagy haver cége, akkor ráír 5szörös árat, és még a magyar építőipari gányhoz képest gány munkával is megkapja a pénzét, vagy nem haver cége, és akkor előre beárazza, hogy államhoz képest a legcigányabb cigány lókupec is a tisztességes és pontos fizetés mintaképe.
S ezt bizonyos értékhatár felett(beszerzés típusa szerint változó) közbeszerzésnek hívják… ergo az árversenyt lenne hivatott szolgálni…

Megjegyzem a közbeszerzés bevezetése óta gyakorlatilag ez az elvárt hatás soha nem érvényesült….
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 295
4 707
113


És persze az állampapírok utáni 3000 milliárd forint kamaton felül, jócskán kell még kamatterhet fizetni, a többi adósság után is!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 347
30 654
113
Amíg mínuszban van a költségvetés, minden kiadás hitel, amit kamatostól kell visszafizetni!
Persze lehet játszani a kimutatásokkal, hogy most ezt pont készpénzért vettük, de cserébe ezer más dologra, az ország alapvető szükségleteire meg hitelt kell felvenni!
Ki kell számolni, hogy 2,48 milliárd €-nak mennyi a hitelkamata, és azt az évi 45 millió €, hurráoptimistán betervezett profit fedezi-e?
Gyanítom hogy nem!
És akkor azt még nem is számoltuk, hogy ezt a pénzt mennyi hasznosabb dologra költhettük volna, amikre így nem futotta!
Az nem hurráoptimistán betervezett, hanem a legutóbbi év adata. Igen volt előtte két rossz év -a covid idején- de a másik oldalról meg a forgalom növekedésével számoltak az állami tulajdonszerzés előtt is. De valahonnan ki kell indulni.

Biztos fizető, nem cigánykodik, állami alkalmazott sem fog veszekedni vele, nem az ő pénze.
Gondolod Te. Más a tapasztalat.

Csak nem úgy ahogy gondolod itt.
Általánosságban és nem célzottan csak Rád értettem.

A Várban vissza épülő PM épület eredetileg tervezett ára sem a spec igények miatt emelkedik.
De mondhatnám a régi FM épületet is Kossuth téren… 2016-ban 44 milliárd volt a tervezett költség(ki-be költözés + irodabérlés 4 évre benne volt) idén kellett volna készen lennie… csúszik. S az ár se 44 milliárd lesz…
Ezek mindig olyan "érdekes" dolgok, hogy nem tud egy kivitelező a munka felvállalásakor sem költséget sem a szükséges időt meghatározni. :eek::)
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 347
30 654
113
Ez kb.: 18+ milliárd (árfolyamtól függően).
Ha csak ennyi nyereség lesz, az pont 18 milliárddal több bevétel. Oké, összképet tekintve nem sok, de ahogy mondani szoktuk, az is jön és nem megy. Gondolom az eddigi tulajdonosoknak is volt belőle hasznuk, meg a mostani 20%-os partner se a nulláért jött.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 425
2 787
113
Ha csak ennyi nyereség lesz, az pont 18 milliárddal több bevétel. Oké, összképet tekintve nem sok, de ahogy mondani szoktuk, az is jön és nem megy.
Végtelen leegyszerűsítése a kormány idei egyik legnagyobb vásárlásának. No offense.

Ha volt egyáltalán hosszútávú pénzügyi tervezés a döntés előtt, akkor miért nem láthatjuk? Mégis csak közpénz…lássuk a pénzügyi megfontolásokat, akár makroszintre felhozva…profit várakozás stb. Egyéb céges mutatok tervezett alakulása.
De csak ilyen-olyan nyilatkozatok… stratégiai…
Itt jön a kedvenc NER-es érvelésem, mert hogy üzleti titok…

Csak ha egy tőzsdei cég ilyen arányú új beruházást eszközöl arról több adatot, számítást, várakozást közölnek nyilvánosan…
Ez pedig egy állami biznisz volt közpénzből…
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 362
33 787
113
Bakker, így olvasva titeket, arra gondoltam, mivel semmi anyagi hasznot nem termel a kutyám, sőt...inkább eladom. Ja, hogy a róka nem jön be a kertbe, ja hogy a mágnesszeműek se? Na jó...de abból nem tudok sört venni...ráadásul még a zabát is én fizetem, meg a sz@rát is én szedem... :rolleyes:
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 425
2 787
113
Bakker, így olvasva titeket, arra gondoltam, mivel semmi anyagi hasznot nem termel a kutyám, sőt...inkább eladom. Ja, hogy a róka nem jön be a kertbe, ja hogy a mágnesszeműek se? Na jó...de abból nem tudok sört venni...ráadásul még a zabát is én fizetem, meg a sz@rát is én szedem... :rolleyes:
bocs, de
A kutyád szolgáltatást nyújt…ez jelenti a hasznod.
A ha szarul végzi a dolgát vagy megszüntetted(más eszközre, mely más módon de elvégzi s feladatot) vagy lecseréled.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 347
30 654
113
Bakker, így olvasva titeket, arra gondoltam, mivel semmi anyagi hasznot nem termel a kutyám, sőt...inkább eladom. Ja, hogy a róka nem jön be a kertbe, ja hogy a mágnesszeműek se? Na jó...de abból nem tudok sört venni...ráadásul még a zabát is én fizetem, meg a sz@rát is én szedem... :rolleyes:
Pedig lehet haszontermelő a kutya is a fentebb felsoroltakon túl.

Azt hiszem, hogy azért valóban az átláthatóság és a haszon realizálása -ha már annyit lett emlegetve a kormányzat részéről, mint általános irányvonal a befektetések esetében- nem ördögtől való elvárás.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 007
49 752
113
Végtelen leegyszerűsítése a kormány idei egyik legnagyobb vásárlásának. No offense.

Ha volt egyáltalán hosszútávú pénzügyi tervezés a döntés előtt, akkor miért nem láthatjuk? Mégis csak közpénz…lássuk a pénzügyi megfontolásokat, akár makroszintre felhozva…profit várakozás stb. Egyéb céges mutatok tervezett alakulása.
De csak ilyen-olyan nyilatkozatok… stratégiai…
Itt jön a kedvenc NER-es érvelésem, mert hogy üzleti titok…

Csak ha egy tőzsdei cég ilyen arányú új beruházást eszközöl arról több adatot, számítást, várakozást közölnek nyilvánosan…
Ez pedig egy állami biznisz volt közpénzből…
Semmi kedvem megvédeni a NERt, de előfordult olyan az elmúlt 14 évben, hogy egy bármilyen, hasonló magnitúdójú pénzügyi döntésüket a mindenkori ellenzék (és köreik) pozitívan értékelt volna?

Csak mert én azt látom, hogy orbánék ügyeit abszolút a van rajta sapka / nincs rajta sapka típusú skálán ítéli meg mindenki. Pont egy ilyen típusú akvizíció esetében meg ott van egy rakat olyan faktor, amit nehéz forintosítani.

Mégegyszer, nem akarom megvédeni a döntésüket, nyilvàn az ő köreik busásan profitálnak majd a dologból, de talán van olyan nemzetgazdasági szempont amely mentén támogatható. Én a magam részéről a MALÉV beszántását is sajnálom, mert amit kaptunk helyette, az ótvar szar szolgáltatás…
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 425
2 787
113

Semmi kedvem megvédeni a NERt, de előfordult olyan az elmúlt 14 évben, hogy egy bármilyen, hasonló magnitúdójú pénzügyi döntésüket a mindenkori ellenzék (és köreik) pozitívan értékelt volna?
Nem értem a kérdést…
Az említett időszakban (is) az ilyen döntések zero transzparencia mellett lettek előkészítve, s utólagosan se fáradtak a fiúk…
Eleve annyi adatközlést se tettek amiből megítélhető lenne szakmai alapon a döntés…csak ugye más is tud számolni ebben az országban(na nem az ellenzék).

Rendszeresen hiányoznak a döntés-előkészítő anyagok. A formailag elvárt hatás vizsgálati lapot se töltik ki, pedig az egy l@fasz.
Az egy éjszaka alatt vagy éjfélkor megjelenő kormányrendeletekről nem is beszélve…

Aztán ezek s nagy volumenű pénzügyi vonatkozással bíró pénzügyi döntések
hogy sikerültek?
Hadd ne soroljam fel az elmúlt időszak “eredményeit”…itt rendszeresen megteszik.

A politikai részre reagálva.
Azért nehogy már az ellenzéket hibáztassuk, h kérdez vagy kritizál!
Az a dolga. Max a minőséget lehet számonkérni(szarok).
A hatalomlevő erőnek kell a hatalommal, pénzzel elszámolnia…mert ő diszponál felettük.

Az utólag végelszámolásban OGY-nak benyújtott rendeleti kormányzás döntéseinek pénzügyi vonatkozásai.(?)
Előzetesen már formailag se lehet bírálni. Mert a “Black box”-ban valahol valaki, valami alapján döntött…
Ja ha nem tetszik 4 évente szavazhatsz.
Értem, h magyar választónak ez jó… valaki meg másképpen szeretné.

Ellenzékben a mostani kormányerő mit csinált? Mindent is tagadott…

Személy szerint látok minőségi különbséget, de nem ebben.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 425
2 787
113
Hogy ne menjen át a topik politikába.


“Nagymértékben rontotta az idei és a jövő évi GDP-növekedésre vonatkozó előrejelzését a Magyar Nemzeti Bank (MNB). Idén 1-1,8% közötti gazdasági növekedést vár a jegybank, miközben három hónappal ezelőtt még 2-3%-os bővülést várt.”



“Csökkentette az alapkamatot mai ülésén a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsa, az irányadó ráta 25 bázisponttal 6,5%-ra csökkent. Az augusztusi szünet után változott ismét a kamat, ám ez nem okozott meglepetést, a Portfolio által megkérdezett elemzők ugyanis egyöntetűen 25 bázispontos csökkentésre számítottak.”

HUF eddig jól fogadta - igaz egyéb fontos keresztek is csak oldalaztak(eddig, USA nyitás most lesz).


További kellemes napot!
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 007
49 752
113
Nem értem a kérdést…
Az említett időszakban (is) az ilyen döntések zero transzparencia mellett lettek előkészítve, s utólagosan se fáradtak a fiúk…
Eleve annyi adatközlést se tettek amiből megítélhető lenne szakmai alapon a döntés…csak ugye más is tud számolni ebben az országban(na nem az ellenzék).

Rendszeresen hiányoznak a döntés-előkészítő anyagok. A formailag elvárt hatás vizsgálati lapot se töltik ki, pedig az egy l@fasz.
Az egy éjszaka alatt vagy éjfélkor megjelenő kormányrendeletekről nem is beszélve…

Aztán ezek s nagy volumenű pénzügyi vonatkozással bíró pénzügyi döntések
hogy sikerültek?
Hadd ne soroljam fel az elmúlt időszak “eredményeit”…itt rendszeresen megteszik.

A politikai részre reagálva.
Azért nehogy már az ellenzéket hibáztassuk, h kérdez vagy kritizál!
Az a dolga. Max a minőséget lehet számonkérni(szarok).
A hatalomlevő erőnek kell a hatalommal, pénzzel elszámolnia…mert ő diszponál felettük.

Az utólag végelszámolásban OGY-nak benyújtott rendeleti kormányzás döntéseinek pénzügyi vonatkozásai.(?)
Előzetesen már formailag se lehet bírálni. Mert a “Black box”-ban valahol valaki, valami alapján döntött…
Ja ha nem tetszik 4 évente szavazhatsz.
Értem, h magyar választónak ez jó… valaki meg másképpen szeretné.

Ellenzékben a mostani kormányerő mit csinált? Mindent is tagadott…

Személy szerint látok minőségi különbséget, de nem ebben.
Én alapvetően azt firtattam, hogy a döntések meghozatalakor sokszor dolgoznak nem-forintosítható faktorokkal.

Egyébként hol lehetne megtekinteni ezeket a szarul elkészített doksikat? Engem érdekelne.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 295
4 707
113
Lattam, es semmi ertelme annak, amit alllitottal a kamatokrol, azert kertem a reszleteket.
Közel 1000 milliárd forintot fizettünk a reptérért.
Mivel az államadósság legnagyobb részét államkötvény formájában tartjuk, aminek az átlagos kamata most 10% felett van, évi 100 milliárd forint felett fizethetünk a hitel után kamatot.
Ezt vesd össze a 19 milliárd forintos, optimistán becsült, 2025-ös nyereséggel!
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 456
10 429
113
Közel 1000 milliárd forintot fizettünk a reptérért.
Mivel az államadósság legnagyobb részét államkötvény formájában tartjuk, aminek az átlagos kamata most 10% felett van, évi 100 milliárd forint felett fizethetünk a hitel után kamatot.
Ezt vesd össze a 19 milliárd forintos, optimistán becsült, 2025-ös nyereséggel!
Ezt nem igy számolják. Egyrészt nem az első evben kell máris a profitnak a carrying costot fedeznie, másrészt van más beveteled is, harmadrészt az a terv, hogy fejlesztésekkel sokkal nagyobb forgalmat, ezáltal nagyobb turisztikai bevételt fognak generalni idővel.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 295
4 707
113
Ezt nem igy számolják. Egyrészt nem az első evben kell máris a profitnak a carrying costot fedeznie, másrészt van más beveteled is, harmadrészt az a terv, hogy fejlesztésekkel sokkal nagyobb forgalmat, ezáltal nagyobb turisztikai bevételt fognak generalni idővel.
Értem, akkor ha bele tesznek még pár tízmilliárdot, akkor lehet hogy nő a forgalom.
De esküszöm, hogy én fogok örülni a legjobban, ha ez nem csak a kormány sajtóban, hanem a valóságban is sikertörténet lesz.
Csupán az időzítést elég szerencsétlennek ítéltem meg.