A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 078
33 245
113
Az aussik is isszák a levét
Lefelé indexelnek
Báj báj coinbájn!
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 078
33 245
113
Az NVIDIA betart...alékol...az új AI chipeket később dobja piacra..
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 079
19 551
113
Az NVIDIA betart...alékol...az új AI chipeket később dobja piacra..
Érdekes, a hetekben már az AMD is visszatartotta új processzorok piacra dobását, akkor is tőzsdei okot láttak sokan mögötte.

Ott az volt a nem hivatalosan megfuttatott mondvacsinált indok, hogy elgépelés volt a tokozó fémlemezek gravírozásában, de azt gondolták a legtöbben, hogy ez csak maszkirovka, és valójában az intel tragikus negyedéves jelentését várták, hogy ahhoz képest az új nagyon ütőképes chipjeik nagyobbat szólnak majd, és a részvényt fellökik az égbe.

Az intel tragikus bejelentése bejött. 15000 embert küld el Pat Gelsinger, és bibliai idézeteket ír a bejelentésbe...

Érdekes módon nekem tegnap felfele ment a portfólióm végre :p Gondolom megy még ez lejjebb is :S Pedig ki akartam várni a kettős adóztatás elleni egyezmény ismételt nyélbeütését, amire Trumppal van azért esély.

(ui: nincs hadiipari részvényem, békepárti vagyok! Izgalmas a konyhapénzzel szerencsejátszani :p)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 078
33 245
113
Érdekes, a hetekben már az AMD is visszatartotta új processzorok piacra dobását, akkor is tőzsdei okot láttak sokan mögötte.

Ott az volt a nem hivatalosan megfuttatott mondvacsinált indok, hogy elgépelés volt a tokozó fémlemezek gravírozásában, de azt gondolták a legtöbben, hogy ez csak maszkirovka, és valójában az intel tragikus negyedéves jelentését várták, hogy ahhoz képest az új nagyon ütőképes chipjeik nagyobbat szólnak majd, és a részvényt fellökik az égbe.

Az intel tragikus bejelentése bejött. 15000 embert küld el Pat Gelsinger, és bibliai idézeteket ír a bejelentésbe...

Érdekes módon nekem tegnap felfele ment a portfólióm végre :p Gondolom megy még ez lejjebb is :S Pedig ki akartam várni a kettős adóztatás elleni egyezmény ismételt nyélbeütését, amire Trumppal van azért esély.

(ui: nincs hadiipari részvényem, békepárti vagyok! Izgalmas a konyhapénzzel szerencsejátszani :p)
Szerintem meg inkább az van, ha megnézed a Bank c. filmet, abban, hogy a tőzsdei mechanizmusokat most már előre megírt algoritmusok mozgatják...a AI chipek lehet, hogy nem hozták a nagy áttörést meg, ezért vagy köszörülnek még rajtuk, vagy látják, hogy nem jó az irány...
Itt inkább én azt látom, hogy túl sokat vártak tőlük...
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 179
4 325
113
Fogy a pénz a NERvtársaknak, ezért vissza kell nyúlni a régi, már bevált módszerhez:


Majd a központi költségvetésből megfinanszírozzuk ezt is. Biztosan megvannak már az ötletek az új, leendő adókkal kapcsolatban, amiket valahogy mindig a nép fizeti meg!
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
897
7 897
93
  • Tetszik
Reactions: Nber

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 342
2 595
113
…AI chipek lehet, hogy nem hozták a nagy áttörést meg, ezért vagy köszörülnek még rajtuk, vagy látják, hogy nem jó az irány...
Itt inkább én azt látom, hogy túl sokat vártak tőlük...
Nvidia-nak azért laza 42x% + profit növekedést hozott múlt évben pedig már az előző évben 100%+ volt.
Ami minden csak nem normális…(nem ez a megfelelő kifejezés, de most ide jó lesz).
Szóval az eddigi szárnyalás azért rendkívüli….
Piacnak is tetszett.
Tőzsdén pedig rákaptak…
egy tech, growth, részvény amit hajtott a piaci FOMO…
Lásd meg Tesla korábbról, mely most kerül a helyére.
SP500-at már hónapok óta néhány felkapott tech részvény vitte a hátán.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 342
2 595
113
Felnőtt egy olyan generáció, amely nem látott egy rendes/igazi piaci korrekciót a szakmai/befektetői pályafutása alatt(2008-2009 nem játszik V alakú váláság volt igen gyors lefolyással).
Megszokták, h nulla kamatkörnyezetben+egyebek egy irányba megy a piac, s csak merni kell kifelé a jutalékot.
Oszt most lehet lesz-e Minsky pillanat…
Amiben az a szép, h leginkább csak közben, utána tudod, h benne vagy.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 079
19 551
113
Felnőtt egy olyan generáció, amely nem látott egy rendes/igazi piaci korrekciót a szakmai/befektetői pályafutása alatt(2008-2009 nem játszik V alakú váláság volt igen gyors lefolyással).
Megszokták, h nulla kamatkörnyezetben+egyebek egy irányba megy a piac, s csak merni kell kifelé a jutalékot.
Oszt most lehet lesz-e Minsky pillanat…
Amiben az a szép, h leginkább csak közben, utána tudod, h benne vagy.
Main-Stages-in-a-Bubble-Rodrigue-nd.png


Hol tartunk? Én a Denial / Return to normalra tippelek.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 342
2 595
113
Main-Stages-in-a-Bubble-Rodrigue-nd.png


Hol tartunk? Én a Denial / Return to normalra tippelek. előtt…
A becsatolt ábrád mentén annak ellenére, h esés gyorsult szerintem valószínű.
Illetve valószínűbb mint az elmúlt hat hónapban, mert legalább féléve megy ez a vita a tőzsdei közösségekben a neten.
Többször volt látszólag RtoN, de folytatódott az emelkedés.


SP 500 (futures érdemes nézni):

1. (C) hullám korrekció vége, recovery indul
2. (iii of C) hullám vége, hullám(iv) ma kész lett(heti nyitási Gap visszateszt) és indul le (v of C) hullám. - v. hullámok nyúlhatnak ez gyorsuló esés jelentene, de az egész esés még naposon korrekció.
3. (iii of 1) hullám vége, és ma meg volt (iv) hullám kész, és v. még csak indul.
Ez mélyebb folytatást feltételez s egy nagyobb bear piac nyitányát jelentheti.
Szinteket nem rendeltem most hozzá.

A mai nap nem tisztázta, hogy melyik.
Jövő hétre kiderülhet.
Technikailag.
Szerintem.

Választási év van - s bár statisztikailag október a legproblémásabb hónap - ez ellene hat.

Bond piacot érdemes nézni, ha előre jön FED kamatvágás és csökkenő kamat mellett oda áramlik a love, akkor értek tőzsde tovább esik.

Úgy mond “ismerőseim” múlt év vége óta a portfolioban folyamatosan növelték a cash arányt.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 179
4 325
113
Urak, egy példa arra, hogy a biztosítók tovább hárítják a rájuk kirótt különadót:
Lakásbiztosítási szerződésem 4 év után, évfordulóra felmondtam a biztosítónál.
Erre kaptam tőlük 1 "kedves" levelet , hogy befogadták a biztosítás felmondását, és amennyiben azt nem vonom vissza, az augusztusig végéig fizetendő éves 50.361ft. után, ami az évfordulótól 59.459ft-ra emelkedne, fizessek vissza 27.224 ft. tartamengedményt, az utolsó 1 év után!
Tehát az éves díj 55%-át!
Mindezt úgy, hogy ráadásul éves 15%-os díjemelés felett, ami esetemben megvalósult, a visszafizetési kötelezettségem megszűnt!


És persze fenyegetnek a behajtási költségek megfizettetésével is, ami minimum 17.000ft!

Szerintetek?

Ja és még 1X, 4 év után mondtam fel a biztosítást, évfordulóra!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 079
19 551
113
Urak, egy példa arra, hogy a biztosítók tovább hárítják a rájuk kirótt különadót:
Lakásbiztosítási szerződésem 4 év után, évfordulóra felmondtam a biztosítónál.
Erre kaptam tőlük 1 "kedves" levelet , hogy befogadták a biztosítás felmondását, és amennyiben azt nem vonom vissza, az augusztusig végéig fizetendő éves 50.361ft. után, ami az évfordulótól 59.459ft-ra emelkedne, fizessek vissza 27.224 ft. tartamengedményt, az utolsó 1 év után!
Tehát az éves díj 55%-át!
Mindezt úgy, hogy ráadásul éves 15%-os díjemelés felett, ami esetemben megvalósult, a visszafizetési kötelezettségem megszűnt!


És persze fenyegetnek a behajtási költségek megfizettetésével is, ami minimum 17.000ft!

Szerintetek?

Ja és még 1X, 4 év után mondtam fel a biztosítást, évfordulóra!
egyszer egy biztosító bepróbálkozott nálam piszkos trükkökkel, amint hivatalos levélben kértem a hamis állításaik cáfoló, az igazam alátámasztó hangfelvételek kiadását, úgy, hogy másolatot kapott a PSZÁF is (akkor azt hiszem az felügyelte őket, kikerestem kit kell címezni), egyből "eszükbe jutott", hogy mégis igazam lehet, és a hangfelvételt se kellett kikeresni...