Admiral Kuznyecov / Kuznetsov / Project 11435 (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 424
63 715
113
Nem ilyen egyszerű. Ha most leállítanák a Kuznyecovot, akkor oda lenne a tengerész pilóták jártassága is, ami után nagyon nehéz lenne egy következő hajóra való csapatot toborozni. A Kuznyecov a saját magánya foglya, mivel nincs másik hajó, amit a modernizációja idejére használni lehetne, de leállítani se lehet, ahogy 2012 óta láthatjuk. Ebben az évben kellett volna ugyanis kicsit kivonni a hajót átalakításra és ez azóta se történt meg.
Ezt a műsort sajnos sokkal nagyobb pénzből lehet csak finanszírozni, vagy - ahogy te írod - a teljes képességet fel kell adni, számolva azzal, hogy utána nem lesz miből újraindítani. Ismerős? Magyar Honvédség...
 
M

molnibalage

Guest
Nem ilyen egyszerű. Ha most leállítanák a Kuznyecovot, akkor oda lenne a tengerész pilóták jártassága is, ami után nagyon nehéz lenne egy következő hajóra való csapatot toborozni. A Kuznyecov a saját magánya foglya, mivel nincs másik hajó, amit a modernizációja idejére használni lehetne, de leállítani se lehet, ahogy 2012 óta láthatjuk. Ebben az évben kellett volna ugyanis kicsit kivonni a hajót átalakításra és ez azóta se történt meg.
Ezt a műsort sajnos sokkal nagyobb pénzből lehet csak finanszírozni, vagy - ahogy te írod - a teljes képességet fel kell adni, számolva azzal, hogy utána nem lesz miből újraindítani. Ismerős? Magyar Honvédség...
Értem én ezt, ez anno én is leírtam. A bibi az lesz, ha bevonul X évre majd a szárazdokkba...

Egyébként meg látott valaki 30 alatti Szu-33 pilótát már...?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Nem ilyen egyszerű. Ha most leállítanák a Kuznyecovot, akkor oda lenne a tengerész pilóták jártassága is, ami után nagyon nehéz lenne egy következő hajóra való csapatot toborozni. A Kuznyecov a saját magánya foglya, mivel nincs másik hajó, amit a modernizációja idejére használni lehetne, de leállítani se lehet, ahogy 2012 óta láthatjuk. Ebben az évben kellett volna ugyanis kicsit kivonni a hajót átalakításra és ez azóta se történt meg.
Ezt a műsort sajnos sokkal nagyobb pénzből lehet csak finanszírozni, vagy - ahogy te írod - a teljes képességet fel kell adni, számolva azzal, hogy utána nem lesz miből újraindítani. Ismerős? Magyar Honvédség...
No meg milyen képesség nincs meg, amire szükség van?

Ennek az útnak pont annyi értelme van, mint amikor a Tu-160 megkerülve Európát, kilőtt pár robotot, majd hazament. Meg tudták volna ezt oldani csak és kizárólag a Kaszpi tengerről hajókról sokkal olcsóbban? Meg. Meg tudták volna oldani a hasonló/nagyobb rombolást sokkal olcsóbban odatelepített tüzérséggel? Meg. Mi volt a lényege akkor mégis? A diplomáciai üzenet.

Na ennek a mostani útnak is pont az az értelme, hogy áthajóztak a Doveri szoroson, s majd lőnek propaganda fotókat. Lesz több vevő sanszosan a Ka-52-re, Mig-29-re, otthon örülnek, az Eu/Usa meg ki ki vérmérséklete szerint retteg/fenyeget. A lényeg az egészben annyi, hogy akárki akármit mond, lassan olyan megkerülhetetlen tényező a külpolitikában Oroszország, egy Olaszország gazdasági teljesítményével kb. mint anno a SZU volt.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
lassan olyan megkerülhetetlen tényező a külpolitikában Oroszország, egy Olaszország gazdasági teljesítményével kb. mint anno a SZU volt.


Nem kell átesni a ló túl oldalára de azért ez figyelmet igényel

http://www.aerotech.hu/newsdetail.p...yedik_orosz_AWACS_modernizációjával_a_Berijev


http://worlddefencenews.blogspot.hu/2016/10/russia-about-to-receive-three-il-22pp.html

Azért van még mit hova fejlődniük hogy a lengyeleket legyűrjék.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
A Kuznyecov missziójànak van ugyan katonai jelentősége, de a valódi szerep inkâbb geopolitikai. Ezt Zsolti jól làtja.
Roni: Mièrt kellene a lengyeleket legyürjék?
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 015
113
A Queen Elizabeth csak, a Prince of Wales majd 2023-ban, hacsak ki nem találják megint, hogy eladják.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
:D
A 2 uj angol hordozó legkoràbban 2020-ban lesz operativ.
Szó volt a cikkben amit linkeltem, hogy meggyorsítanák az egyik építését, és US F-35 köteléket már tudnának róla üzemeltetni 2018 tól.
Nincs is attól szebb, mikor egy volt gyarmat rakja vazullus sorba a régi MÁJSZTERT :p.
Erre írtam, hogy remélem hogy azért ettől több eszük van az angol választópolgároknak, hogy gyakorlatilag építenek/kifizetnek egy hordozót az US Navy-nak... Ez a cikk legfontosabb része szerintem, azért ment a rettegés, meg az irigykedés a Kuznyecovra, hogy "legalább nekik van", hogy ezt az ötletet már most elkezdik megindokolni/szükségesként feltüntetni. Mindezt azért, mert a Kuznyecov áthajózott Dovernál...
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Engem mondjuk az érdekelne, hogy mennyi kerozin van tárolva a hajón?
Vagy húszezer tonna a kisérő ellátóhajókon. SZVSZ!
No meg milyen képesség nincs meg, amire szükség van?

Ennek az útnak pont annyi értelme van, mint amikor a Tu-160 megkerülve Európát, kilőtt pár robotot, majd hazament. Meg tudták volna ezt oldani csak és kizárólag a Kaszpi tengerről hajókról sokkal olcsóbban? Meg. Meg tudták volna oldani a hasonló/nagyobb rombolást sokkal olcsóbban odatelepített tüzérséggel? Meg. Mi volt a lényege akkor mégis? A diplomáciai üzenet.

Na ennek a mostani útnak is pont az az értelme, hogy áthajóztak a Doveri szoroson, s majd lőnek propaganda fotókat. Lesz több vevő sanszosan a Ka-52-re, Mig-29-re, otthon örülnek, az Eu/Usa meg ki ki vérmérséklete szerint retteg/fenyeget. A lényeg az egészben annyi, hogy akárki akármit mond, lassan olyan megkerülhetetlen tényező a külpolitikában Oroszország, egy Olaszország gazdasági teljesítményével kb. mint anno a SZU volt.
Giblaltár sokkal lényegesebb mint Dover. Ceutén nem véletlen várakoznak a "rakétás" egységek! Pont most mondod, amikor befordulnak a "sarkon"? Azért a szíved mélyén Te is tudod, hogy ez nem diplomáciai erőfitogtatás! Ja! A Fekete-tengerről is érkezik néhány "ellátó hajó". Igaz?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Vagy húszezer tonna a kisérő ellátóhajókon. SZVSZ!

Giblaltár sokkal lényegesebb mint Dover. Ceutén nem véletlen várakoznak a "rakétás" egységek! Pont most mondod, amikor befordulnak a "sarkon"? Azért a szíved mélyén Te is tudod, hogy ez nem diplomáciai erőfitogtatás! Ja! A Fekete-tengerről is érkezik néhány "ellátó hajó". Igaz?
Ennek az egésznek az volt a lényege, hogy kb. még csak közelítették a Brit partokat, már élőben adta helikopterről néhány Brit tv az érkező csoportot. Napokig ezzel voltak tele a vezető napilapjaik a Briteknek. Ha akarnák, odavinnének sokkal közelebbről még pár üteg légvédelmi egységet, tüzérséget, ha kell repülőt, és ennyi. Lehet hogy naív vagyok, de szerintem ez egyfelől reklám az eladásra váró portékáknak, másfelől diplomáciai üzenet.

A legnagyobbat az Arab térségben nyerhetnek vele, ugyanis ott már nem vagyok benne biztos, hogy nem többet ér az Oroszok barátsága, mint a NATO-é, mostanra. Ez meg azért egy Törökország/Egyiptom vonalon sokat számíthat, papírok ide vagy oda. Szaudiak is kicsit összébb fogják húzni magukat ha megérkeznek, ebben is biztos vagyok. Aztán végül csak a mai napi mutatvány, már lehet hogy megérte nekik, mivel gyakorlatilag a NATO-n belül épp délutánig úgy nézett ki, hogy egy NATO ország fogja feltankolni őket, s a piaci alapú üzlettől diplomatikusan el lettek tántorítva a Spanyolok a végén. Szerintem ez ott most napokig hír lesz, és a mai nap mi is erről beszélünk. Majd rá fognak próbálni Máltára is. Akárki akármit mond, az Oroszok azokat az erőforrásokat, ami nekik van, ügyesen használják.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Ennek az egésznek az volt a lényege, hogy kb. még csak közelítették a Brit partokat, már élőben adta helikopterről néhány Brit tv az érkező csoportot. Napokig ezzel voltak tele a vezető napilapjaik a Briteknek. Ha akarnák, odavinnének sokkal közelebbről még pár üteg légvédelmi egységet, tüzérséget, ha kell repülőt, és ennyi. Lehet hogy naív vagyok, de szerintem ez egyfelől reklám az eladásra váró portékáknak, másfelől diplomáciai üzenet.

A legnagyobbat az Arab térségben nyerhetnek vele, ugyanis ott már nem vagyok benne biztos, hogy nem többet ér az Oroszok barátsága, mint a NATO-é, mostanra. Ez meg azért egy Törökország/Egyiptom vonalon sokat számíthat, papírok ide vagy oda. Szaudiak is kicsit összébb fogják húzni magukat ha megérkeznek, ebben is biztos vagyok. Aztán végül csak a mai napi mutatvány, már lehet hogy megérte nekik, mivel gyakorlatilag a NATO-n belül épp délutánig úgy nézett ki, hogy egy NATO ország fogja feltankolni őket, s a piaci alapú üzlettől diplomatikusan el lettek tántorítva a Spanyolok a végén. Szerintem ez ott most napokig hír lesz, és a mai nap mi is erről beszélünk. Majd rá fognak próbálni Máltára is. Akárki akármit mond, az Oroszok azokat az erőforrásokat, ami nekik van, ügyesen használják.
Csak abban nem értek veled egyet, hogy bekerültek egy "zsákba"! És még is vállalják a kockázatot és max. a Krímig futhat, ha letudják zárni Giblaltárt! Mert még az atom tengó lejön nehezen és az éj leple alatt a felszínen, de az rep. hordozó nem tud feljutni a Don- Volga csatornán! Pedig, épül(tek)nek óceánjáró hajók a volvovgrádi hajógyárban.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
A Kuznyecov csoportot átvitt értelemben, de az egész Orosz nukleáris erő "védi". HA meg mégis elszabadul a pokol, akkor nem akar az már onnan menni sehova. Meg nem menekülnek az egységek, gyanúsan a tengerészek sem, de aki rájuk támad, az az ország sem.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 248
113
Azért ott van szez a foldkozin mint egerut de a frketetemgerre is visszajuzodhat vagy algéria pártjához... rengeteg opció lenne
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Azért ott van szez a foldkozin mint egerut de a frketetemgerre is visszajuzodhat vagy algéria pártjához... rengeteg opció lenne
Nincs ilyen opció. Olyan nincs, hogy ki akar jutni egy Orosz hordozócsoport, és lezárják előtte az utat. Megtehetik az erre vonatkozó kísérletet, csak atomháború lesz belőle. Kb. ugyan annyira reális, mint hogy egy USA hordozócsoportot zárna be valaki következmények nélkül mondjuk a Perzsa öbölbe úgy, hogy onnan se ki, se be.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 248
113
Volt rá példa hogy iráni hadgyakorlat miatt nem közlekedtek inkább... mondjuk az nem tényleges blokád volt... de a világ pusztulása egy jocskan modernizaciora érett hordozó betartásáért... egy birodalom bedonteseert nem járt atom... a vilagvegehez ez kevés hidd el.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Ennek az egésznek az volt a lényege, hogy kb. még csak közelítették a Brit partokat, már élőben adta helikopterről néhány Brit tv az érkező csoportot. Napokig ezzel voltak tele a vezető napilapjaik a Briteknek. Ha akarnák, odavinnének sokkal közelebbről még pár üteg légvédelmi egységet, tüzérséget, ha kell repülőt, és ennyi. Lehet hogy naív vagyok, de szerintem ez egyfelől reklám az eladásra váró portékáknak, másfelől diplomáciai üzenet.

A legnagyobbat az Arab térségben nyerhetnek vele, ugyanis ott már nem vagyok benne biztos, hogy nem többet ér az Oroszok barátsága, mint a NATO-é, mostanra. Ez meg azért egy Törökország/Egyiptom vonalon sokat számíthat, papírok ide vagy oda. Szaudiak is kicsit összébb fogják húzni magukat ha megérkeznek, ebben is biztos vagyok. Aztán végül csak a mai napi mutatvány, már lehet hogy megérte nekik, mivel gyakorlatilag a NATO-n belül épp délutánig úgy nézett ki, hogy egy NATO ország fogja feltankolni őket, s a piaci alapú üzlettől diplomatikusan el lettek tántorítva a Spanyolok a végén. Szerintem ez ott most napokig hír lesz, és a mai nap mi is erről beszélünk. Majd rá fognak próbálni Máltára is. Akárki akármit mond, az Oroszok azokat az erőforrásokat, ami nekik van, ügyesen használják.

A britek részéről végig van kísérve az orosz flotta, Dover után lecsekkolnak Gibraltár előtt és Szíriánál meg Akrotiriről vagy Dekéliáról ellenőrzik őket.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
Mièrt végződik (majdnem) minden vita itt az atommal ?? Mièrt lesznek itt mindig ( na jó, gyakran..) teljesen irrealis, életidegen forgatókönyvek felvàzolva?
Ezen érdemes volna elgondolkozni.
Kiszorítósdit jàtszik Washington meg Moszkva, de mindketten gondosan elkerülik az egyenes konfrontaciót, tudva, hogy annak a vége nem biztosan megjósolható. Ezzel Moszkva màr bizonyitotta, hogy ö is " global player".
Ezt az us- nak, mint eddigi egyedüluralkodónak nehèz lenyelni. És a jàtéknak még nincs vége.
A nyugati mediàban hirtelen feltünt Chodorovszkij, mint Putin " egyetlen esélyes kihivója", meg a cikkek, hogy " az eu- nak fel kell kèszülni a Putin utàni dőkre ".
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
A Kuznyecov csoportot átvitt értelemben, de az egész Orosz nukleáris erő "védi". HA meg mégis elszabadul a pokol, akkor nem akar az már onnan menni sehova. Meg nem menekülnek az egységek, gyanúsan a tengerészek sem, de aki rájuk támad, az az ország sem.
Jajj! Az már a harmadik nukleáris háború és bőven kapnánk belőle!
Az oroszok valamiért vállalják a kockázatot! Vagy ők akarják elkezdeni...? Ha, utólag jobbra fordulna a csapat, akkor sem lenne jobb a helyzet! (Már,mint Kuba felé).
Marad nekünk az imádkozás!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 248
113
Aki nem érti az atom lényegét leírom egyszerűen hasonlattal
Atom=soretes puska
Háború=konfliktus.
A konfliktus mehet szóba egymás szidasa egymás háta mögött . Egyik ország keresztbetesz a másiknak tőzsdén bankrendszeren a pénzének a manipulalasaval leminositessel stb.
nem lövik szét egymás felyet ilyenert

Orditozhatnak fennhangon beszélhetnek egymással = szankciók légtér sertések felsegviz sértés
Meg mindig nem lövik szét egymast

Lokdosodnek fenyegetőznek
=kissebb konfliktus beépült a légtérbe lelotte átjött a határon rajuklottek...
Ezért se lövi szét egyik ember a másik fejét.

Elcsattan egy két pofon
Kissebb hatarvillongasok szomszédos falu szetlovetese lebombazasa
Ilyenert se szokás megölni a másikat

Verekedés ököllel egy két rugas
=háború
Itt se rohan haza normális ember a fegyverert és lövi szét a másik fejét.

Felfegyverkezve mennek egymásnak ismerosokkel
Ez már szövetségi rendszerek háborúja. De ha nem juttatják egymast kórházba (értsd a teljes ország elfoglalása megszallasa) nem fajul el lovoldozesig a helyzet
Ehhez az kell hogy ezzel mind két csoport fonoke tisztába legyen.

Ezzel a világ vezetői tisztába vannak ugyanis nem hülye az az ember aki egy nagyhatalom élén áll. Tarthatja hülyének bárki de sokkal okosabb mint itt bárki. Ha nem az lenne nem lenne a pozícióba. Ha meg valaki olyan ugyesnek és okosnak tartja magát hogy ügyesebb okosabb a nagyhatalmak vezetoinel árulja el nekem hogy akkor miért nem minimum az ország elnöke vagy az unioje.