1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Airbus Helicopters (Eurocopter) EC135 / EC635, EC645, H145M

Diskurzus a(z) 'Szállító és egyéb vegyes feladatú helikopterek' témában - weasel007 által indítva @ 2014. december 16..

1. borisz

borisz Well-Known Member

Engem valahogy nem fogott meg a típus.
    Nem látom, hogy miben különbözik igazán az eddigiektől, és miért is jobb, mintha mondjuk a Delfinen, vagy a 145-ön alakítottak volna.

2. Terminator

Terminator Well-Known Member

3. Terminator

4. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Érdekes hibrid. Amit a németek elhoztak Budaörsre, azon nem ez a kiömlő volt, hanem egy rövidebb, viszont len is ilyen ülések, hanem kevlar(?) pajzsosak.

5. tacticool

tacticool Well-Known Member

anonim999 and fedett_mókus like this.
  6. rudi

rudi Well-Known Member

most így hirtelen nem világos mi célt szolgál az két nagyon furcsa szögben álló EOTech XPS2-2 holosight a pilóta és a szenzor kezelő oldalán is...

arcas, tacticool and Ocses like this.
  7. tacticool

tacticool Well-Known Member

Itt még szembetűnőbb.

rudi likes this.
  8. arcas

arcas Well-Known Member

Occcsó HUD :D
    Egyébként igencsak szép gépek...

fedett_mókus likes this.
  9. Terminator

Az nem lesz a szerbeknek, csak kiállították a gép mellett.

tacticool likes this.
  10. Terminator

11. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

12. Terminator

13. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Milliméteres hullámsávban dolgozik a szemmértéke :)

14. rudi

rudi Well-Known Member

Szerintem ezért

15. Terminator

Telefonon nem latom jol... az a mockup lenne hatulrol, amit evekig mutogattak a szakkiallitasokon? Egyik szeriagepen sem lett olyan a kiomlo vegul.

16. rudi

rudi Well-Known Member

Még én sem láttam repülni ilyen kiömlővel ami szerintem csak egy dolgot jelenthet - a rendszer még fejlesztés és engedélyeztetés alatt áll.
    Tuti hogy lesz hozzá mert minden egyes cikkben és prospektusban benne van hogy a hajtóművek "IR suppressor" rendszerrel lesznek fölszerelve.

17. Terminator

Az nem lehet, hogy csak a 2015-ös maketten volt ott ez a "megoldás", aztán meg valamiért elvetették?
    Én úgy emlékszem hogy egy idő után a makettről is leszedték.
    Viszont az új H160M makettjén is ott van a megoldás, így előbb-utóbb csak kifejlesztik ezt is.

2015-ös makett

Most fogalmazzunk úgy hogy még mindig nincs kész teljesen a helikopter katonai változata vagy mondjuk inkább azt hogy a típusban van még fejlesztési potenciál? :cool:

18. Terminator

2019-ben Brazíliában már ezt mutatták be:

19. rudi

rudi Well-Known Member

Ez az egy mondat gyakorlatilag az összes a tipusról szóló irásban benne van:
    "The H145M’s compact airframe provides a low profile, enhanced by the helicopter’s flight agility and designed-in system redundancy. Contributing to its survivability are self-sealing fuel tanks, ballistic protection and infrared suppressor,(!!) along with crashworthiness designed into the fuselage and seats. The electronic warfare system and chaff/flare dispensers bring an extra level of protection in high-threat environments."
    Szerintem ez egy olyan elem ami jelenleg - hogy úgy mondjam - nem élvez magas prioritàst. Majd ha valaki megrendeli akkor elvégzik a teszteket és a certifikációt.

Terminator likes this.
  20. zeal

zeal Well-Known Member

Vagy csak bekeidoben nem hasznaljak. Pl. a mi-24-esekhez is van ilyen, de ott sem hasznaljak, mert nem tesz jot a rotorlapatoknak.

Terminator likes this.

Ezen oldal megosztása