Nagy Fehér Főnökünk tavasszal fontos (titkos?) atomfegyver fejlesztési intézkedéseket hozott, a legfőbb célpont a tervekben Kina bármi áron történő megakadályozása a világ vezető poziciójának elérésében, gazdasági politikai és katonai téren egyaránt, a fejlődési ütemét figyelembe véve. Ahogy az ukrán topicban írtam, először az orosz Medvét kell feltuszkolni a sz@pórollerre, és akkor lehet kínát letérdeltetni. Az oroszokhoz pedig az ukránokon keresztül vezet az út.
A mai nap az ezzel kapcsolatos USA távlati fejlesztési tervekről jelent meg egy jó elemzés:
"A közelmúltbeli sajtóértesülések szerint a Biden-kormányzat jóváhagyott
egy titkos nukleáris stratégiát, amelynek célja az amerikai védelmi tervezés hozzáigazítása Kína várható harmadik nukleáris nagyhatalommá válásához, az Oroszország által támasztott folyamatos versenyhez és az Észak-Korea által támasztott lehetséges kihívásokhoz. A 2024 márciusában jóváhagyott, szigorúan titkos dokumentum az úgynevezett „Nukleáris alkalmazási iránymutatás” című dokumentumot a versengő és összejátszó, ellenséges nukleáris hatalmak új nemzetközi környezetéhez kívánja igazítani.
2024 júniusában Pranay Vaddi, a Nemzetbiztonsági Tanács fegyverzetellenőrzési és nonproliferációs főigazgatója megjegyezte, hogy az új stratégia hangsúlyozza „az Oroszország, a KNK és Észak-Korea egyidejű elrettentésének szükségességét”. A Biden-stratégia tükrözi a Pentagon előrejelzéseit, amelyek szerint Kína 2030-ra 1000-re, 2035-re pedig 1500-ra bővíti nagy hatótávolságú nukleáris fegyvereit, ami nagyjából megegyezik az Egyesült Államok és Oroszország által jelenleg telepített fegyverek számával.
Másfelől Theodore Postol neves tudós és nemzetbiztonsági elemző azt állítja, hogy a Biden-stratégia nem több, mint egy évtizedes amerikai technikai program hallgatólagos elismerése, amelynek célja az amerikai képességek fejlesztése, hogy „nukleáris háborút vívjanak és nyerjenek Kínával és Oroszországgal egyaránt”. Postol szerint egy viszonylag új „szupergyújtó”, amelyet már minden amerikai stratégiai ballisztikus rakétára felszerelnek, több mint kétszeresére növeli a Trident II D-5 tengeralattjáróról indítható ballisztikus rakéták (SLBM-ek) képességét arra, hogy megsemmisítsék az orosz és kínai nukleáris fegyverzetű interkontinentális ballisztikus rakétákat (ICBM-ek), amelyek a megkeményített silókban vannak.
Mint kifejti, a jelenlegi amerikai nukleáris ballisztikus rakétás tengeralattjáró (SSBN) haderő „körülbelül 890 W-76 100 kt-os és 400 W-88 475 kt-os robbanófejjel rendelkezik”. A szupergyújtószerkezettel felszerelt 400 W-88-as robbanófej kombinált pontossága és hozama elegendő ahhoz, hogy az orosz silóalapú ICBM-eket még indítás előtt megsemmisítse. Ez a W-88-asok száma azonban nem elegendő mind az orosz, mind a (várhatóan nagyszámú) kínai ICBM-ek indítás előtti megsemmisítéséhez. Ezért a W-76-os robbanófejek szupergyújtószerkezettel való felfegyverzése azt jelenti, hogy:
„Most már lehetséges, legalábbis a nukleáris harcászati stratégiák szerint, hogy az Egyesült Államok megtámadja a több mint 300 ICBM siló alapú ICBM-et, amelyet Kína körülbelül 2020 óta épít a bőségesen rendelkezésre álló 100kt W-76 Trident II robbanófejekkel. A 100kt-os W-76-os robbanófej „kemény célpont-ölő képességének” gyors bővülése egyidejűleg lehetővé teszi az Egyesült Államok számára a nagyjából 300 silóalapú orosz ICBM megtámadását is.”
Idáig a rövid összefoglaló , a forrás:
The DEFCON Warning System. Ongoing Geointel, OSInt, and Analysis in the theater of nuclear war. Established 1984
defconwarningsystem.com
Akik az erről nyilvánosságra hozott részletesebb dokumentumokat akar olvasni :
Pessimism about Chinese or Russian intentions is certainly warranted, but their future capabilities for carrying out a disarming first strike are uncertain.
nationalinterest.org