[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 786
113
Ha neked arról a véres fejű gyerekről ez jut eszedbe akkor nincs mit hozzáfűznöm a dologhoz,de nekem az a véleményem,hogy egy gyerek legyen az afgán,magyar,amerikai ,vagy izlandi teljesen mindegy milyen nemzetiségű nem tehet erről a helyzetről,és teljes mértékben kiszolgáltatott helyzetben van....
1, ha balhé van akkor védem a gyerekemet, és elpucolok onnan (és nem a gyereket használom pajzsnak, láttunk már hasonlót)
2, egy vérző gyerek képe a legjobban eladható a sajtónak
3, mi a fenét gondolt az apuka? Ezek a TÁLIBOK!
4, attól még ez igaz lehet és a körülmények alakulása folytán elkerülhetetlen volt hogy a gyerek megsérüljön, és sajnálom a szerencsétlent
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 413
5 012
113
Kakaduék is hozták a színvonalukat... Ő nyaral, tojik visszajönni. Először azt nyilatkozzák, hogy nincsenek magyarok Afgánban, aztán az újságok megírják nemsokkal később, hogy de bizony. De azokat is a hollandok hozták ki. Meg elvileg pont mentésre vásároltunk hivatalosan gépeket.
Láttad a sajtotajekoztatot ma?
 
W

Wilson

Guest
Szerintem az itthoni agysebészeket is helikopterrel kellene elkergetni egy 100+ tonnás leszálló gép útjából, mert maguktól nem jönnének ra, hogy az amúgy veszélyes is lehet.
Láttam a felvételt amit azok az afgánok csináltak akik felkapaszkodtak a C-17-s futóműgondolájára, egy-két afgánnak az arcán azt lehetett látni, hogy szentül megvoltak győződve arról, hogy azzal a sebességgel fognak elmenni Katarig.....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 042
113
Láttam a felvételt amit azok az afgánok csináltak akik felkapaszkodtak a C-17-s futóműgondolájára, egy-két afgánnak az arcán azt lehetett látni, hogy szentül megvoltak győződve arról, hogy azzal a sebességgel fognak elmenni Katarig.....
Ha a busz tetején is lehet utazni akkor a repülő külsején is. Csak te túl tudatlan vagy ahhoz (meg én is) hogy ezt megértsd. Ülj le egyes!
 
W

Wilson

Guest
Ha a busz tetején is lehet utazni akkor a repülő külsején is. Csak te túl tudatlan vagy ahhoz (meg én is) hogy ezt megértsd. Ülj le egyes
Igen én is arra gondoltam,hogy ezek a szerencsétlen afgánok a busz illetve a vonat tetején megtett "utazásaikból" indultak ki.....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 877
91 416
113
Kakaduék is hozták a színvonalukat... Ő nyaral, tojik visszajönni. Először azt nyilatkozzák, hogy nincsenek magyarok Afgánban, aztán az újságok megírják nemsokkal később, hogy de bizony. De azokat is a hollandok hozták ki. Meg elvileg pont mentésre vásároltunk hivatalosan gépeket.
Nem a hollandok hozták ki, ők üres géppel jolöttek haza. Nem vetteknfel senkit a káoszban.
 
W

Wilson

Guest
1, ha balhé van akkor védem a gyerekemet, és elpucolok onnan (és nem a gyereket használom pajzsnak, láttunk már hasonlót)
2, egy vérző gyerek képe a legjobban eladható a sajtónak
3, mi a fenét gondolt az apuka? Ezek a TÁLIBOK!
4, attól még ez igaz lehet és a körülmények alakulása folytán elkerülhetetlen volt hogy a gyerek megsérüljön, és sajnálom a szerencsétlent
Ha belegondolok abba,hogy a gyerek szülei vagy bárki más élőpajzsnak használta ezt a gyereket még jobban sajnálom a szerencsétlent mivel még jobban kihasználták a kiszolgáltatottságát....
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 730
3 831
113
Ha belegondolok abba,hogy a gyerek szülei vagy bárki más élőpajzsnak használta ezt a gyereket még jobban sajnálom a szerencsétlent mivel még jobban kihasználták a kiszolgáltatottságát....
A szüleiről mi a meglátásom, ha szavaid szerint is "akár" élőpajzsnak használták a gyermeküket?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 541
113
A német média is feltette a kérdést...

A németek csak 7 afgánt evakuáltak Kabulból, de 22 ezer liter sört vittek ki....

6340962_900.jpg


A német Bild címlapon jelentette meg a következőt: "Miért csak hét embert evakuált a Bundeswehr?

A német közösségi oldalakon a jelenleg népszerű "afgán témában" politikai botrányközeli viták zajlanak. A Kabulba érkező Bundeswehr katonai szállító repülőgép csak hét (7) afgánt evakuált, de 22 000 liter sört és bort sikerült kivinnie.

A Berliner Zeitung az esetet ismertetve nem szégyenlősködik a véleménynyilvánításban:

"Amit a védelmi miniszter, a külügyminiszter és a belügyminiszter itt művel, az teljes kudarc. Az illetékeseknek sikerült 22 500 liter sört és bort elszállítaniuk, de a helyszínen segítő emberek bevonásával járó bürokratikus formaságokról hetekig csak tárgyaltak.Értékes idő ment veszendőbe.

A Zöldek már júniusban kérelmet nyújtottak be a helyi munkavállalók azonnali kihozatalára (Afganisztánból Németországba). De elutasították. Ahogy egy CDU-s politikus tegnap a Twitteren elismerte: "Valószínűleg hiba volt. Valószínűleg halálos kimenetelű." Az újság megjegyzi, hogy "természetesen nem kizárólag a német kormány a felelős azért, hogy Afganisztánban ilyen gyorsan elfajultak a dolgok,sál de teljesen alábecsülte a politikai helyzetet".

"Immunisnak bizonyult a konzultációval szemben."

A német nagykövetség például egy héttel ezelőtt világossá tette, hogy a helyzet gyorsan romlik. Heiko Maas külügyminiszter mégis csak múlt pénteken hívta össze a válságkezelő csapatot. Hétfő este szigorú arckifejezéssel elismerte, hogy alábecsülték a helyzetet - csak hogy egyúttal rámutasson, hogy más nyugati országok is így tettek.

" Egy cseppnyi együttérzés sincs azok iránt, akik Afganisztánban még bíztak a németekben, most pedig halálfélelemben élnek" - írta a Berliner Zeitung.


A Németek is teljesen meggárgyultak fontosabb volt nekik, hogy kihozzák a 22000 liter sört és bort mint a nekik segítő embereket....
22 kobmeter sor megert annyit mint az ut koltsege? Litere akar bor, akar sor max 200 ft a valosagban, ennyiert lehet eloallitani.
 
W

Wilson

Guest
A szüleiről mi a meglátásom, ha szavaid szerint is "akár" élőpajzsnak használták a gyermeküket?
Öregbogaras vetette fel ezt a lehetőséget,én csak belegondoltam,de én nem tartom embernek azt a szülőt aki saját gyerekét élő pajzsnak használja fel,de senkit sem tartok annak aki képes egy gyerekkel ezt megcsinálni...
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Aztán átjön svédbe, németbe és a kis 10 éves 8-10 haverjával körbeállva a német gyereket bucira rugdossák amíg muszlim lányok kétmarokkal tépik a szőke lányok haját miközben térdelnek a fejükön.
Akkor inkább maradjon ott mind oszt picsogjanak. Ezt érdemlik. Sorry empátia szabadságon mert túl sok a rossz tapasztalat.
Mellesleg a fehér sisakosokról is csináltak beállított fotókat, jóformán az összeset, még talán valami filmes díjra is jelölték őket.
 
W

Wilson

Guest
22 kobmeter sor megert annyit mint az ut koltsege? Litere akar bor, akar sor max 200 ft a valosagban, ennyiert lehet eloallitani.
Ahol nyakukban a tálib hadsereggel Afganisztán kellős közepén az a legfontosabb probléma,hogy hogyan vigyék vissza Németországba a nyakukon maradt piát,a racionalitás ritkán látott vendég:)
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 541
113
A krautok tiszta idióták, voltak állítólag azért maradt a nyakukon ennyi pia mert a tálib előretörés idején az afganisztáni német kontingens parancsnoka a fokozódó biztonsági helyzet miatt megtiltotta az alkohol fogyasztását.És így ezzel az lett a probléma, hogy akkor mit csináljanak vele, eladni nem adhatják el mert alkoholt nem lehet eladni az Afgánoknál, kiönteni sem mert veszélyes anyagnak minősül a németek szerint, ïgy elkezdtek ezen agyalni és még szállítási kapacitást is lekötötték az elszállítására.Miközben ilyen fasz....l foglalkoztak simán visszadobta a német kormányzat azokat a javaslatokat,előterjesztéseket, hogy elkellene kezdeni a németeknek segítő afgánok Németországba történő elszállításának a megszervezésének elkezdését, magyarul sz....k abba, hogy mikor és hogy szállítják el az afgánok át...fontosabb volt nekik, hogy mi legyen a nyakukon maradt piával..
Azert maradjunk annyiban hogy eleg vilagos grune volt ez az elreptetes ahhoz kepest ha kiontottek volna a homokba.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az Afganisztáni háború margójára...

Nem elég "vélni", "úgy gondolni", hanem tudni kell !!!

De nem elég tudni sem, tenni kell !!!

Minden résztvevő "magyarázza a bizonyítványát", ezeket azért mondtam.

Én a magam részéről azt hogy ez egy pokol lesz tudtam. Már a magyarok kivonása után (2021_06_12) akartam tenni egy postot erről a zenebutikba egy számmal, de halogattam, és július 28.-án tettem csak be. Nem tudom, addig... vártam a csodát. De nem lett csoda. Most ide teszek két számot, az "Afganisztán" és a "Mennyit ér..." Az első a poklot szimbolizálja, a második az emberi (nem)tudás és érzéketlenség feneketlen kútját. Remélem napokon belül véget ér az ami most megy kint.


 
  • Szomorú
Reactions: Venom85