[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 762
15 713
113
Egy kis humor az angolul értőknek. Mármint nem hiszem, hogy bárki, már akkor komolyan vette volna.


Az angolul nem értőknek, a stratégia a miniszter úr szerint a következő:
Megállítani a vereségeket, újrarendeznia sorokat a városok körül, támadásba lendülni.
Ezt a stratégiát én is ki tudtam volna dolgozni, engem miért nem tömnek ki pénzzel? :p
“Mit dem Angtiff Steiners wird das alles in Ordnung kommen.” :D
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Lassan annyi jenki katona lesz Kabulban, hogy kis túlzással és komoly légitámogatással akár vissza is foglalhatnák a környéket biztosan, de akár az egész országot. Persze megtartani nem tudnák.
Nem fogják. Még Bors Mátét is börtönbe vetették Eperjes elfoglalásáért. :)
 
W

Wilson

Guest
Elnézve ezeket a papucsos, pókhasú, hálóinges-horgászruhás seggfejeket, az jut eszembe, hogy az elmebajt katonai eszközökkel pont annyira lehet gyógyítani, mint a vashiányt: Határozott és intenzív fémbevitellel. Hogy General Mattis-t idézzem:

"You go into Afghanistan, you got guys who slap women around for five years because they didn't wear a veil. You know, guys like that ain't got no manhood left anyway. So it's a hell of a lot of fun to shoot them."

3037128_full-mattis-quotes-about-peace-amazon-com-honor-duty-valor-general-james-mattis-poster-usmc.jpg


Kár, hogy nem hagyták kibontakozni. :(
Ez már így alakult, de szerintem se a vietnámi győzelem sem most az Afganisztáni győzelem nem az amerikai hadseregen hanem az amerikai politikán múlt.Viszont most, hogy az afgán kormány lelécelt az afgán hadsereg szétesett, a külföldi katonai és civil kontingensek pedig inalnak hazafelé, a derék tálib harcosok hírtelen munkanélkülivé válnak.

Ha a tálibok betartják vagy legalábbis megpróbálják betartani azt az elképzelésüket,hogy mérsékelt kormányzást akarnak bevezetni és nem akarják fenyegetni a környező államokat és nem csinálnak Afganisztánból egy terrorista kiképző központot, akkor bizony nagyon gyorsan ki kell találniuk valamit a nagy számú tálib Rambó lefoglalására.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Az afgán erők teljes összeomlása miatt, a jenkik maguknak kell, hogy biztosítsák Kabul számukra fontos részeit a kivonulásig.
Újabb csapaterősítéskről van szó.




Fogalmatlan barmok.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
A szíriai szemétségük óta (kurdok) szerintem senki sem bízik bennük. Biden miatt meg mindenki azt hiszi azt csinál, amit akar. Csőlátás, vagy rövidlátás, hívjuk bárminek, de még mindig az USA az, aki egy hónap alatt 2001ben megszervezett egy full inváziót a világ egyik végéből a másikba. Én nem írnám le a kormányerőket, de nem Biden miatt.
Az a világ nagyon más volt 2001-ben, mint most 2021-ben, pont erről beszélek! Az USA viszonylag egységes, erejének még majdnem teljében, az oroszok a béka segge alatt, Kína még szerény.
Ma nagyon nem ez a kép már, az hogy Biden azt se tudja éppen milyen nap van, pláne nem segít. Ahogy nézem, az Afgán kormányerőknek reszeltek, aki nem áll át, az jobb ha menekül amerre lát...
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Ez már így alakult, de szerintem se a vietnámi győzelem sem most az Afganisztáni győzelem nem az amerikai hadseregen hanem az amerikai politikán múlt.Viszont most, hogy az afgán kormány lelécelt az afgán hadsereg szétesett, a külföldi katonai és civil kontingensek pedig inalnak hazafelé, a derék tálib harcosok hírtelen munkanélkülivé válnak.

Ha a tálibok betartják vagy legalábbis megpróbálják betartani azt az elképzelésüket,hogy mérsékelt kormányzást akarnak bevezetni és nem akarják fenyegetni a környező államokat és nem csinálnak Afganisztánból egy terrorista kiképző központot, akkor bizony nagyon gyorsan ki kell találniuk valamit a nagy számú tálib Rambó lefoglalására.
nem kell folítwtják amir azelőtt, -vallásrendőrködés, kábszerüzlet, helyiek sanyargatása, esetleg egymás irtása, haduri alapon
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113
Hát, van hadiipari lobbi, meg vannak a CIA-nál azok az aljas gecik, akik pénzköltés helyett eredményekre utaznak.
Azt mondod jó terv?? Nem újabb terroristakiképzőbázis kesz Afganisztán, ahonnan exportálhatják Európába a menekülteket, hanem Iránt tartják sakkban? Nem ez volt a terv Irakkal is??

Engem aggodalommal tölt el, hogy középkori fanatik lesz határos az atomhatalom Pakisztánnal. Nem fogja ez a siker destabilizálni a pakikat?? Több millió pastu hesszel az északi részen, ők adják a talib millicia gerincét.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Azt mondod jó terv?? Nem újabb terroristakiképzőbázis kesz Afganisztán, ahonnan exportálhatják Európába a menekülteket, hanem Iránt tartják sakkban? Nem ez volt a terv Irakkal is??

Engem aggodalommal tölt el, hogy középkori fanatik lesz határos az atomhatalom Pakisztánnal. Nem fogja ez a siker destabilizálni a pakikat?? Több millió pastu hesszel az északi részen, ők adják a talib millicia gerincét.
És ha az lesz? Local problem, ki az USA barátja ott!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Habár a női ápolókat, dokikat, diplomásokat lehet lenyúlhatnánk. Nálunk hiány van, nekik meg nem kell. Szerinted a Kanadaiak miért jelentették be, hogy befogadnak 20 000 menekültet? A németek 10 000-re bővítették. Megy a kármentés, a szellemi tőke lenyúlásának formájában.
Igen, csak 1 százalékuk alvó terrorista, a németek is 10.000 leendő női ápolója/dokija csinálhat 100 öngyilkos robbantásos merényletet, csador alá mehet a 100-as szög gazdagon, aztán pukk. Szerintem taníttassuk ki a saját lányainkat, ők meg oldják meg ezt a biztonsági kockázatot egyedül...