[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

janzen

Well-Known Member
2017. június 14.
126
302
63
Eltűnt egy újságíró Donyeckben, június 3. óta nem lehet elérni, a kollégája szerint szeparatista militánsok rabolták el. Az EBESZ arra kéri a DNR-t, hogy adjon tájékoztatást Stanyslav Aseyev hollétéről.

Látom, reggel kilencre beért a tolmács a követségre. Szép hétfő reggel. Két dologból tudom, hogy hétvége van. Háromszoros szorzó a Wotban és Ulippó pihen. :)
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

janzen

Well-Known Member
2017. június 14.
126
302
63
Hát igen.
Ulippo bejegyzése, amihez a megjegyzés szólt, hétfőn történt.
Tehát, ha egy könyvben azt olvasod, hogy 1526. augusztus 29.-én a mohácsi csata egy esős hét utáni verőfényes napon zajlott, ez akkor is igaz, ha egy hideg decemberi éjszakán olvasod. :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Hát igen.
Ulippo bejegyzése, amihez a megjegyzés szólt, hétfőn történt.
Tehát, ha egy könyvben azt olvasod, hogy 1526. augusztus 29.-én a mohácsi csata egy esős hét utáni verőfényes napon zajlott, ez akkor is igaz, ha egy hideg decemberi éjszakán olvasod. :)

Ha már ennyire precíz akarsz lenni, akkor igen, Ulippo bejegyzése hétfőn történt, de 18:42 -kor. Ami nem hétfő reggel 9.

Idézlek:

"Látom, reggel kilencre beért a tolmács a követségre. Szép hétfő reggel."
 

janzen

Well-Known Member
2017. június 14.
126
302
63
Ha már ennyire precíz akarsz lenni, akkor igen, Ulippo bejegyzése hétfőn történt, de 18:42 -kor. Ami nem hétfő reggel 9.

Idézlek:

"Látom, reggel kilencre beért a tolmács a követségre. Szép hétfő reggel."
Látom, fáj az a beszólásom az elemzéseidről. :)

Szóval, csak neked:
Kilenckor beért a tolmács az ukrán követségre.
Kávé, két cigi, pletyi.
Megcsinálta a hírfolyamok fordítását, közben ebéd, két kávé, pár cigi, pletyi.
Munkaidő végén eklküldte a barátunknak.
Ő meg berakta.
Nehéz folyamat, de szólj és mindíg segítek. :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Látom, fáj az a beszólásom az elemzéseidről. :)

Szóval, csak neked:
Kilenckor beért a tolmács az ukrán követségre.
Kávé, két cigi, pletyi.
Megcsinálta a hírfolyamok fordítását, közben ebéd, két kávé, pár cigi, pletyi.
Munkaidő végén eklküldte a barátunknak.
Ő meg berakta.
Nehéz folyamat, de szólj és mindíg segítek. :)

Várj, honnan tudod, hogy reggel 9-kor beért a tolmács az ukrán követségre? És ha késett? Mondjuk 9:30 -ra ért be? :) És azt honnan tudod, hogy kávézik és cigizik is? És ha nem? Vagy ennyire bejáratos vagy az ukrán nagykövetségre? :D
 

janzen

Well-Known Member
2017. június 14.
126
302
63
Várj, honnan tudod, hogy reggel 9-kor beért a tolmács az ukrán követségre? És ha késett? Mondjuk 9:30 -ra ért be? :) És azt honnan tudod, hogy kávézik és cigizik is? És ha nem? Vagy ennyire bejáratos vagy az ukrán nagykövetségre? :D

Nézd!

Tettem egy megjegyzést pár nappal ezelőtt arra, hogy az elemzéseid kissé elrugaszkodottak a tényektől.
Azóta egyfolytában támadsz.
Az előbbi beszólásodban például seggfejnek neveztél.

Mivel már korábban jártam úgy egy Norbi85 nevű taggal, hogy a tényekhez, a nemzetközi joghoz sehogy sem kapcsolódó bejegyzését tényekkel cáfoltam.
Mire ő elzavart, hogy verjem ki a tényekre.
Én mosolyogva megjegyeztem; hogy azért könnyű az ilyenekkel vitatkozni, mert a tényekkel szemben csak indulatokkal és kötekvéssel tudnak válaszolni, humorral nem, és erre engem kitiltottak, így most nem válaszolok.
Ignorra helyezlek, érdekes dolgokat úgysem olvastam tőled.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nézd!

Tettem egy megjegyzést pár nappal ezelőtt arra, hogy az elemzéseid kissé elrugaszkodottak a tényektől.
Azóta egyfolytában támadsz.
Az előbbi beszólásodban például seggfejnek neveztél.

Mivel már korábban jártam úgy egy Norbi85 nevű taggal, hogy a tényekhez, a nemzetközi joghoz sehogy sem kapcsolódó bejegyzését tényekkel cáfoltam.
Mire ő elzavart, hogy verjem ki a tényekre.
Én mosolyogva megjegyeztem; hogy azért könnyű az ilyenekkel vitatkozni, mert a tényekkel szemben csak indulatokkal és kötekvéssel tudnak válaszolni, humorral nem, és erre engem kitiltottak, így most nem válaszolok.
Ignorra helyezlek, érdekes dolgokat úgysem olvastam tőled.

Nézd, amióta visszajöttél egyfolytában engem támadsz. Rögtön velem kezdted, hogy az elemzéseim milyenek. Valamiért belém vagy állva, úgyhogy én is ignorra teszlek. bye
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/ilyen-vilag-elso-mar-harom-eve-tarto-hibridhaboruja
"...Napokon belül a kijevi parlament elé kerül az az elnöki törvényjavaslat, amelyben Ukrajna hivatalosan agresszornak, azaz vele hadban álló félnek minősíti Oroszországot - biztosított efelől Artur Heraszimov, a Petro Porosenko elnök mögött álló parlamenti frakció vezetője hétfői kijevi sajtótájékoztatóján....
...Rámutatott arra, hogy mostanra sikerült az ukrán a hadsereget felfejleszteni a kellő hatékonysági szintre, továbbá a hazai hadiipart is újraélesztették, Oroszország viszont úgynevezett hibridháborút vív Ukrajnával szemben.
Elemzők több ízben elmagyarázták: az új keletű hibridháború - amelyre a történelem folyamán ez idáig nem volt példa - főként abban valósul meg, hogy
  • hadüzenet nélkül avatkozik be egy állam a másik területén katonai erővel,
  • továbbá felhasználja a választott vezetéssel való szembenállásra a helyi lakosságot, a konfliktust pedig belső válságként, "polgárháborúként" igyekszik beállítani.
  • Ezen túlmenően a hagyományos fegyveres hadviselés mellett erőteljes propagandát folytat a központi vezetés és az ukrán fegyveres erők lejáratására, felhasználva ehhez a modern média, az internet nyújtotta lehetőségeket. Utóbbit olyan hackertámadásokra is felhasználja, amelyekkel komoly károkat okozhat megbéníthat például létfontosságú ellátórendszereket a támadott országban. Ismert, hogy Ukrajnában egy ilyen hackertámadás okozott a múlt év végén komoly áramszünetet több ukrán településen...
...Szükséges lépések Turcsinov szerint
  • Kijev hivatalosan az orosz agresszor által megszállt területekké nyilvánítaná Luhanszk és Donyeck megye szakadár ellenőrzésű területeit,
  • pontosan kijelölné azokat az állami szintű intézkedéseket, amelyeket a felszabadításuk érdekében meg kell tenni,
  • továbbá ennek megfelelő jogokkal ruházná fel az ukrán fegyveres erőket az agresszorral szembeni fellépéshez..."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1497955554
Az Ukrán Nemzeti Gárda sajtószolgálatának tájékoztatása szerint, Alexander Boyko, az Ukrán Nemzeti Gárda ezredese (Luganszk régióban) a " terrorellenes művelet" területén harci küldetés közben eltűnt. Azt feltételezik hogy a terroristák elfogták.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://mediarnbo.org/2017/06/20/map-ato-20-06-2017/?lang=en

20-06_eng.jpg


http://mediarnbo.org/2017/06/20/summary-information-from-ato-20-06-2017-video/?lang=en

 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://dninews.com/article/ukrainian-forces-lose-great-amount-hardware-near-zhelobok-locality
Az LNR népi milícia hivatalos képviselőjének tájékoztatása szerint, az Ukrán hadsereg nagy mennyiségű haditechnikát veszített el Zselobok település közelében.
Június 7-én az Ukrán csapatok megpróbáltak áttörni a milícia védelmén Zseloboknál...

Korábban Marocsko arról számolt be, hogy az LNR népi milicia több Ukrán pozíciót foglalt el egyetlen lövés nélkül. Az ok az alacsony lelki és erkölcsi állapota az Ukrán egységeknek az ATO zónában.




(DNR-ben Basurin is beszámolt arról, hogy Ukrán egységek elhagyott állását elfoglalták. Indoklása az volt, hogy az Ukránok dezertáltak...
Nos. Vagy valóban azért hagyták el a DNR és LNR területén a szürke zónában korábban nagy veszteségekkel (is- néha tűzszünetezéssel egyetlen lövés nélkül...) a pozícióikat az Ukránok, mert részegesek, alacsony a moráljuk, és elhagyják szolgálati helyeiket hogy ne lője őket is ki a szaki tüzérség.... Vagy esetleg katonai vagy politikai okok állnak mögötte. Pl a túlságosan előretolt egységek vonalát kiegyenesítik. Vagy az hogy, hatalmas politikai vihart kavart hogy pl a Donyecki víztisztító és több szivattyútelep közvetlen közelébe települtek és állandóan lövik a civil infrastruktúrákat (is) ez pedig Porosenko Washingtoni útja előtt nem vetett jó fényt sem Porosenkóékra , sem támogatói körükre )