[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 349
55 895
113
Pl. számomra az is fura volt, amikor Chávezt Kubában kezelték. Mit tudnak Kubában, amit Venezuelában nem? Pedig az nem is egy világtól elzárt ország, legalábbis nem annyira mint Észak-Korea. Szóval érdekesek ezek a diktatúrák, legalábbis egyik-másik.



Háttooo, az ilyen szintu vezetök nem csak orvosi(jellegu) kezelést kapnak, adott esetben, hanem "egyéb" jellegut is, és ha éppen a nagymestere országon kívul van, akkor mohamed megy/viszik a hegyhez.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Akkor mit szarakodnak bejelenteni? Előbb vagy utóbb úgy is kiderül :confused:

Mert egyenlőre nem fizikailag halt meg nagy valószínűséggel. Most vagy kómába került, de nem tervezetten, vagy valami félre ment a műtét során egy nem várt komplikáció miatt és agyhalott lett; azaz a gépek életben tartják fizikailag, de nem több már mint egy "zöldség"...!


Továbbra is teljes rejtély, milyen egészségi állapotban van Kim Dzsong Un. Az ázsiai média egymásnak ellentmondó állításokat közölt, de az egyre valószínűbb, hogy nagyon rossz az észak-koreai vezető állapota.
Agyhalott az észak-koreai vezető?

Megy a találgatás, mi lehet Kim Dzsongunnal
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ma is vírusmentes hírrel foglalkozunk, kérem tisztelettel, valóságos csoda és felüdülés egyébről írni, mint ez az átkozott kórság. Tetszenek még emlékezni milyen volt hajdanában, mikor még nem a járványtól rettegtünk, hanem az atomháborútól? Ó, azok a régi, boldog, szép napok, auld lang syne, ahogy Robert Burns mondaná, mennyivel naivabbak, őszintébbek fiatalabbak voltunk... Mennyivel is?
Olyan fél évvel, nem többel. Csak azóta nagyot fordult a világ, éspedig olyan irányba, amire kevesen számítottak – mi meg most heves nosztalgiát érzünk az iránt a boldog és tiszta kor iránt, melyben Észak-Korea zsarolta a világot az ő kicsiny és meglepően pontatlan Hwasong-15-ös nukleáris töltetű rakétáival, néha mellé is lőttek, illetve mindig, ugyanis nem találni akartak, hanem zsarolni, most meg lám, szó sem nagyon esik róluk. Így múlik el a világ dicsősége. Illetve az a helyzet, hogy fogalmunk sincs arról, miként múlik a világ dicsősége Kim Dzsong Un esetében, ugyanis az égvilágon semmi biztosat nem tudunk az egészségi állapotáról: de nagyon jól nem lehet, az biztos. Híre jött, miszerint április 12-én szív- és érrendszeri műtéten esett át, és jelenleg egy villában lábadozik a Phenjan melletti Hjangszan üdülővárosban. Aztán ezzel szemben annak is híre jött, méghozzá pekingi, felső politikai körökből – tehát nem véletlenül jött a hír! – hogy a beavatkozás közben rosszul sikerült egy orvosi eszköz (stent) beültetése, mert az orvos keze annyira remegett közben. Egy japán magazin azt írta, az észak-koreai vezető vegetatív állapotban van a szívműtétje után, és élete hátralévő részében annyira lehet aktív, mint egy szobai fikusz, bár rohamos javulás esetén elérheti a fügekaktusz szellemi szintjét is.
Tegnap két fordulatot láthattunk az ügyben, az egyik mindenképpen igaz: kétségbevonhatatlan, hogy Kína egészségügyi szakértőket és kormányzati tisztségviselőket küldött Phenjanba – így kell lennie, egyrészt mert Peking sem titkolja, másrészt, mert a Reuters írja, ők pedig nagyon igényesen ellenőrzik a forrásaikat. A küldöttség a Kínai Kommunista Párt nemzetközi kapcsolatokért felelős részlegének egyik magas rangú tagjának vezetésével, csütörtökön indult Észak-Koreába. Aki ismeri a kelet-ázsiai történelmet, ettől a pillanattól kezdve nem számít semmi jóra. Most lehet elkezdeni aggódni: ahány dalai lámához, pancsen lámához, mongol kánhoz küldött orvost a kínai császár, annyi halt meg gyanúsan mérgezéses tünetek közepette... Ha nem gyógyítgatnák, még tán kilábalna belőle, bármi is a baja, de így esélye sincs a koreai diktátornak. Persze azért gyászolni nem lesz mit rajta: de Phenjanban már lehet méretet vétetni a gyászruhához, hogy időben elkészüljön.
Koreai trónesélyek
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azért Kim Yo-jong elég esélyes utód, ha valami történik a testvérével. Elég magas beosztásokban van, Kim gyerek, ugyan ott tanult, ahol a testvére, eléggé aktív a külpolitikában és nem utolsó sorban még nem végezték ki.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and SilvioD

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 809
25 420
113
Azért Kim Yo-jong elég esélyes utód, ha valami történik a testvérével. Elég magas beosztásokban van, Kim gyerek, ugyan ott tanult, ahol a testvére, eléggé aktív a külpolitikában és nem utolsó sorban még nem végezték ki.

És a Pektu-hegyen lakozó fényességes Kim-dinasztia vére!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Minden olyan tunningot, amiknek még a nevét se tudjuk...
(különféle őssejt-transzplantációkra gondolj, meg feljavító, fiatalító kezelésekre)
..
Pl. az adrenochrome nevű vegyületről se tudtunk eddig, jóllehet az sem új dolog...

:D
a7Wv9X2_700bwp.webp
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 809
25 420
113
Ma is vírusmentes hírrel foglalkozunk, kérem tisztelettel, valóságos csoda és felüdülés egyébről írni, mint ez az átkozott kórság. Tetszenek még emlékezni milyen volt hajdanában, mikor még nem a járványtól rettegtünk, hanem az atomháborútól? Ó, azok a régi, boldog, szép napok, auld lang syne, ahogy Robert Burns mondaná, mennyivel naivabbak, őszintébbek fiatalabbak voltunk... Mennyivel is?
Olyan fél évvel, nem többel. Csak azóta nagyot fordult a világ, éspedig olyan irányba, amire kevesen számítottak – mi meg most heves nosztalgiát érzünk az iránt a boldog és tiszta kor iránt, melyben Észak-Korea zsarolta a világot az ő kicsiny és meglepően pontatlan Hwasong-15-ös nukleáris töltetű rakétáival, néha mellé is lőttek, illetve mindig, ugyanis nem találni akartak, hanem zsarolni, most meg lám, szó sem nagyon esik róluk. Így múlik el a világ dicsősége. Illetve az a helyzet, hogy fogalmunk sincs arról, miként múlik a világ dicsősége Kim Dzsong Un esetében, ugyanis az égvilágon semmi biztosat nem tudunk az egészségi állapotáról: de nagyon jól nem lehet, az biztos. Híre jött, miszerint április 12-én szív- és érrendszeri műtéten esett át, és jelenleg egy villában lábadozik a Phenjan melletti Hjangszan üdülővárosban. Aztán ezzel szemben annak is híre jött, méghozzá pekingi, felső politikai körökből – tehát nem véletlenül jött a hír! – hogy a beavatkozás közben rosszul sikerült egy orvosi eszköz (stent) beültetése, mert az orvos keze annyira remegett közben. Egy japán magazin azt írta, az észak-koreai vezető vegetatív állapotban van a szívműtétje után, és élete hátralévő részében annyira lehet aktív, mint egy szobai fikusz, bár rohamos javulás esetén elérheti a fügekaktusz szellemi szintjét is.
Tegnap két fordulatot láthattunk az ügyben, az egyik mindenképpen igaz: kétségbevonhatatlan, hogy Kína egészségügyi szakértőket és kormányzati tisztségviselőket küldött Phenjanba – így kell lennie, egyrészt mert Peking sem titkolja, másrészt, mert a Reuters írja, ők pedig nagyon igényesen ellenőrzik a forrásaikat. A küldöttség a Kínai Kommunista Párt nemzetközi kapcsolatokért felelős részlegének egyik magas rangú tagjának vezetésével, csütörtökön indult Észak-Koreába. Aki ismeri a kelet-ázsiai történelmet, ettől a pillanattól kezdve nem számít semmi jóra. Most lehet elkezdeni aggódni: ahány dalai lámához, pancsen lámához, mongol kánhoz küldött orvost a kínai császár, annyi halt meg gyanúsan mérgezéses tünetek közepette... Ha nem gyógyítgatnák, még tán kilábalna belőle, bármi is a baja, de így esélye sincs a koreai diktátornak. Persze azért gyászolni nem lesz mit rajta: de Phenjanban már lehet méretet vétetni a gyászruhához, hogy időben elkészüljön.
Koreai trónesélyek

Ki ez a Szele Tamás?
Amellett, hogy tahómódon gőgös, még atompolgárháborút is képes vízionálni! :confused:
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Akkor mit szarakodnak bejelenteni? Előbb vagy utóbb úgy is kiderül :confused:
A papát is vagy egy hétig titkolták. Ilyenkor azért nagyon komoly tisztogatások kezdődhetnek. Mindent elő kell készíteni az utódnak, de a huga pl. semennyire sincs felépítve.
Mondjuk nekem egy picit gyanús, ha egy vezető hirtelen eltűnik a koronavírus járvány kellős közepén. Ha megkapta, akkor Ő az a tipikus páciens, aki szinte biztosan ott marad a lélegeztető gépen. Ugye hivatalosan náluk nincsen járvány, közben meg már - ha jól emlékszem január végén - többszáz katona halt meg a kínai határ közelében.
Az biztos, hogy nagyon érdekes idők jönnek ott a félszigeten... :rolleyes:
Szerintem most Kínának mindent meg kell ígérni, hogy egyesíthessék a 2 Koreát. Semlegességet. Amerikai kivonulást, miegymást.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 341
68 638
113
Szerinte meg semmi gond csak a kulfoldi media almodozik kicsit. Kim mester meg labadozik kicsit egy ket hetigahogy ilyenkor szokas. Azert pizsamaban meg legyengulve megse fogadhadja a rajongokat. Itt a fejlett vilagban az utobbi fel evben ket rokonnak /ismerosnek is volt sziv koszoruer halozas, (meg nem mondom mi a latin neve) par hetig utana labadozas, szanatorium. Majusban a kedves vezeto visszater.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 498
33 925
113
Szerinte meg semmi gond csak a kulfoldi media almodozik kicsit. Kim mester meg labadozik kicsit egy ket hetigahogy ilyenkor szokas. Azert pizsamaban meg legyengulve megse fogadhadja a rajongokat. Itt a fejlett vilagban az utobbi fel evben ket rokonnak /ismerosnek is volt sziv koszoruer halozas, (meg nem mondom mi a latin neve) par hetig utana labadozas, szanatorium. Majusban a kedves vezeto visszater.

Nem kizárt.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 809
25 420
113
A papát is vagy egy hétig titkolták. Ilyenkor azért nagyon komoly tisztogatások kezdődhetnek. Mindent elő kell készíteni az utódnak, de a huga pl. semennyire sincs felépítve.
Mondjuk nekem egy picit gyanús, ha egy vezető hirtelen eltűnik a koronavírus járvány kellős közepén. Ha megkapta, akkor Ő az a tipikus páciens, aki szinte biztosan ott marad a lélegeztető gépen. Ugye hivatalosan náluk nincsen járvány, közben meg már - ha jól emlékszem január végén - többszáz katona halt meg a kínai határ közelében.
Az biztos, hogy nagyon érdekes idők jönnek ott a félszigeten... :rolleyes:
Szerintem most Kínának mindent meg kell ígérni, hogy egyesíthessék a 2 Koreát. Semlegességet. Amerikai kivonulást, miegymást.

Akármi is van, Kína ott az éceszgéber!
Pekingbe kell telefonálni, nem máshova.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 564
93 948
113
Állítólag remegett a keze az orvosnak, műhiba! Nyilván mikor megmondják hogy ha a beteg meghal, akkor te is, az emeli a pulzust, mikor rádhúzzák a kalát sípoló hangnál, az megint nem segít a sikeres újraélesztésben!
Birom ezeket a hireket. Kb. 0 infó szivarog ki É-Koreából, de az hogy remegett az orvosnak a keze, az pont kiszivárgott vmelyik pletykalaphoz. :p

Elolvastam pár hírt a témában.
Alapvetően 4 jelöltet neveznek meg, de nekem van 1 titkos favoritom! :)

  • A dagi húga.
  • A dagi gyereke, akiről nem lehet tudni, hogy fiu vagy lány. Mennyi idős? Az anyja az az énekes csajszi? Őt elvette a dagi?
  • A Kim család más tagja, egyéb komcsi fejesek, tabornokok, esetleg kínai támogatással.
  • Van vmi unokatestvére , aki száműzetésben él. Őt nem értem, miért lenne érdekes...
  • Az én jelöltem az É-Koreai államfő. Mert van ám ilyen is!! 2018-ban volt 90 éves! Ő nem esélyes? :D
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 809
25 420
113
Birom ezeket a hireket. Kb. 0 infó szivarog ki É-Koreából, de az hogy remegett az orvosnak a keze, az pont kiszivárgott vmelyik pletykalaphoz. :p

Elolvastam pár hírt a témában.
Alapvetően 4 jelöltet neveznek meg, de nekem van 1 titkos favoritom! :)

  • A dagi húga.
  • A dagi gyereke, akiről nem lehet tudni, hogy fiu vagy lány. Mennyi idős? Az anyja az az énekes csajszi? Őt elvette a dagi?
  • A Kim család más tagja, egyéb komcsi fejesek, tabornokok, esetleg kínai támogatással.
  • Van vmi unokatestvére , aki száműzetésben él. Őt nem értem, miért lenne érdekes...
  • Az én jelöltem az É-Koreai államfő. Mert van ám ilyen is!! 2018-ban volt 90 éves! Ő nem esélyes? :D

Állítólag él és jól van!
..
De ha mégsem, akkor itt a lánytesó.
Ő az én jelöltem!
..
51ec35925789e5b9b835734ab21f6fe3574d3423

..
779ba455dce5319ea8783174b5e29a2db026732e

..
https://www.theage.com.au/world/asi...ng-outshines-male-rivals-20200427-p54new.html
..
Donald Trumppal már találkozott, és másokkal is! Szóval mocorgott már eddig is diplomáciai körökben. ;)
"The biggest potential hang-up: She's a woman in a society rigidly controlled by men. While many North Korea watchers say bloodline is more important than gender, others are sceptical."
..

Ki a férje amúgy?
Állítólag gyereke is van!
..
Mérleg jegyű, mint a népe! /állítólag.../
https://starsinformer.com/kim-yo-jong-kim-jong-un-sister/
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 809
25 420
113
Állítólag él és jól van!
..
De ha mégsem, akkor itt a lánytesó.
Ő az én jelöltem!
..
51ec35925789e5b9b835734ab21f6fe3574d3423

..
779ba455dce5319ea8783174b5e29a2db026732e

..
https://www.theage.com.au/world/asi...ng-outshines-male-rivals-20200427-p54new.html
..
Donald Trumppal már találkozott, és másokkal is! Szóval mocorgott már eddig is diplomáciai körökben. ;)
"The biggest potential hang-up: She's a woman in a society rigidly controlled by men. While many North Korea watchers say bloodline is more important than gender, others are sceptical."
..

Ki a férje amúgy?
Állítólag gyereke is van!
..
Mérleg jegyű, mint a népe! /állítólag.../
https://starsinformer.com/kim-yo-jong-kim-jong-un-sister/

"According to The Washington Post, her father, Kim Jong-il called her “sweet, sweet Yo-jong” and “Princess.”" :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 809
25 420
113
She has earned the nickname, “North Korea’s Ivanka Trump” :) because her brother listens to her advice just like Donald Trump listens to Ivanka Trump.
..
+
In 2018, she became the first person from Kim Dynasty to visit South Korea when she became a part of North Korea’s delegation to the 2018 Winter Olympics.
The event was also attended by Mike Pence.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 809
25 420
113
Birom ezeket a hireket. Kb. 0 infó szivarog ki É-Koreából, de az hogy remegett az orvosnak a keze, az pont kiszivárgott vmelyik pletykalaphoz. :p

Elolvastam pár hírt a témában.
Alapvetően 4 jelöltet neveznek meg, de nekem van 1 titkos favoritom! :)

  • A dagi húga.
  • A dagi gyereke, akiről nem lehet tudni, hogy fiu vagy lány. Mennyi idős? Az anyja az az énekes csajszi? Őt elvette a dagi?
  • A Kim család más tagja, egyéb komcsi fejesek, tabornokok, esetleg kínai támogatással.
  • Van vmi unokatestvére , aki száműzetésben él. Őt nem értem, miért lenne érdekes...
  • Az én jelöltem az É-Koreai államfő. Mert van ám ilyen is!! 2018-ban volt 90 éves! Ő nem esélyes? :D

Ja. Meg pont csak egy remegőskezűt találtak. Na persze...