[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 658
3 260
113
Gondolatkiserlet. 1950ben tegyuk fel Rakosi meghal. Ott egy no, vezeto pozicioban. O lesz e a part elsotitkara? (A miniszterelnok masodlagos volt.)

Rákosi idejében az ország második embere nem egy nő volt, és Rákosinak dinasztiája sem volt. Ebből a szempontból ez az analógia nem állja meg teljesen a helyét.
Én nem hiszem, hogy ne fogadnák el, csak azért, mert egy nő. Az apja és a nagyapja kvázi Istennek számít ott. Szerintem ez egy erősebb faktor, mint hogy nő.
De lehet, hogy tévedek, nem vagyok járatos a koreai kultúrában.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 202
113
Rákosi idejében az ország második embere nem egy nő volt, és Rákosinak dinasztiája sem volt. Ebből a szempontból ez az analógia nem állja meg teljesen a helyét.
Én nem hiszem, hogy ne fogadnák el, csak azért, mert egy nő. Az apja és a nagyapja kvázi Istennek számít ott. Szerintem ez egy erősebb faktor, mint hogy nő.
De lehet, hogy tévedek, nem vagyok járatos a koreai kultúrában.
Lehet bármilyen magas pozícióban, kivéve a párt/állam első embere. Az szimbolikus. A távolkeleti kultúrákban a nő helyzete eléggé, hát érdekes. Dél-Koreában ugyan volt női elnök, meg is bukott, én nem mondom, hogy csak a miatt mert nő, de hogy a miatt sem szimpatizáltak vele sokan, az biztos. A nők helyzete a koreai társadalomban meg, részben a még mindig nagyon erős konfuciánus hagyományok miatt, akár mennyire is kommunista, vagy kapitalista az ország, és akár mennyire is sok a keresztény délen, részben a hagyományos férfi/nő szerepek miatt a férfiak mögé kényszerített. Délen persze sokat változott már a helyzet, főleg a nagyvárosokban. Vidéken annyira nem. Északon, hát az egy elég zárt világ, nem sok infóval kifelé, de azért lehet róla tudni ezt-azt, szóval egy nő, mint a legfőbb vezető... érdekes felvetés lenne. Az az első, hogy hogyan fogadná ezt a hadsereg, aminek a vezetésében csak férfiak vannak. Hogyan fogadnák ezt az öregek a vezetésben, akik szintén férfiak? Azt jobban el tudom képzelni, hogy Kim valamelyik fiú gyermeke (nem tudjuk biztosan hány gyerek született, és milyen neműek), vagy egy örökbefogadott fiú (ez nehezebb eset, de nem példa nélküli lenne, akár úgy is, hogy Kim saját törvényen kívüli gyereke, akár úgy is, hogy hirtelen "lesz" egy gyerek), mellett jelenik meg Yo Jong, mint mentor.

Ne keverjük össze azt, hogy az imázs építésben, vagy a PR oldalon felemelik Kim húgát, és azt, hogy ő lesz a következő a "trónon".

Ahogy azt sem tudjuk, hogy ténylegesen ki Észak-Korea második embere? Nem vagyok benne biztos, hogy ők belülről is úgy látják, hogy az Yo Jong.

Mellesleg, a nagyapja első feleségével mi lett, vagy az apja testvérével? Csak egy kérdés, talán van összefüggés azzal, hogy hogyan is gondolkodnak a nőkről.
 
T

Törölt tag 008

Guest
És az náluk számít? Mégis csak a Kim-család tagja.
Arrafelé ha egy nőt felpofoz a férje akkor a többi nő reakciója kb az, hogy a rohadt szajha biztos megérdemelte.
Semmi respectje a nőknek.
Csak egy érdekesség, ha egy szerelmes pár kézenfogva megy az azt jelenti, hogy a fiú a csuklójánál fogva húzza maga mögött a lányt.

Nem lesz belőle vezető, vagy ha igen megpuccsolják.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 202
113
Arrafelé ha egy nőt felpofoz a férje akkor a többi nő reakciója kb az, hogy a rohadt szajha biztos megérdemelte.
Semmi respectje a nőknek.
Csak egy érdekesség, ha egy szerelmes pár kézenfogva megy az azt jelenti, hogy a fiú a csuklójánál fogva húzza maga mögött a lányt.

Nem lesz belőle vezető, vagy ha igen megpuccsolják.
Arrafele, ha a fonok hozzadbassza a tuzogepet, akkor elnezest kersz. Itt Europaban, rohansz az HR-ra. Ott a beosztottban sem nagyon merul fel, hogy ezzel baj lenne. Elfogadja, hogy elrontott valamit. Mondjuk a masik oldal, hogy egyreszt a fonok nem baszkodja hozzad a fel irodat, csak ugy, masreszt ennek is kialakult "szokasrendszere" van. Ahogyan az elnezest keresnek is. Egyiknek is masiknak is vannak fokozatai. Mar gyerekkortol megszokjak az iskolaban, otthon, hogy mindennek van kovetkezmenye. Nem vagyok benne biztos, hogy az a kevesbe normalis rendszer. Mas az teny, hogy nem Europai agynak valo.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 374
68 798
113
Gondolatkiserlet. 1950ben tegyuk fel Rakosi meghal. Ott egy no, vezeto pozicioban. O lesz e a part elsotitkara? (A miniszterelnok masodlagos volt.)
Mondjuk Rakosine Feodora Kornyilova? Ha mar csalad.
Na ezt ketlem. Ez az evek ota Kim beteg, meg meghalt szoveg ez megy es epul be a tudatalattiba itt a vilag ezen felen, ahogy az oroszok is pentekenkent csodbe mennek.
No de Bide ba az roppant egeszseges, Stallone is elbujhat mellette. Nem is alszik, nem is pedo, nem is...
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 389
8 960
113
2019-es videó Észak-Korea a Peking-Phjongjang vonat ablakából.

Észak-Korea, "vidék".


Ezt most akartam linkelni. Ahogy a főváros Phenjan, a vidék is ugyanolyan szürkének tűnik.

Nem tudom, nekem a szürke az utolsó ami eszembe jut ezekről. Még a legutolsó szocreál vasút melletti bérház is ki van pingálva zöldre, pirosra stb.

Ami eszembe jut ezen videók kapcsán, az az hogy rendezett, tiszta. A parkok tele virágokkal meg változatos, dekoratív műtárgyakkal. Azt hozzá téve persze, hogy ott a világ túlsó felén lehet más az ízlés meg különben is ízlésen vitatkozni nem érdemes. A házak többsége kifejezetten jó állapotú. Most az ilyen vasút mellett van egy-két lepattantabb ipartelep szórványosan tekintsünk el. Amikor pont hiányozni kezdett a vasútas videó nézése közben pár felhőkarcoló - akkor azt is kapunk párat meg érdekesebb reprezentatívabb stílusú épületet. Ahogy írtam az utcák tiszták, a vidék rendezett. Az emberek jó minőségű ruhákban és rendezett megjelenéssel. A Pradát meg hasonlóakat azért senki ne hiányoljon a vidéki rizsföldeken azért ... És bakker ez egy hullává szankciózott "világ feketebáránya" ország ... Hát nem egy "Wakanda" (most rossz értelemben) az biztos ...

Ami feltűnt Keszong városában, hogy a délre néző erkélyek mindegyikén napelem panelek - de még a erkély nélküli ablakok alatt is. A közvilágítási lámpaoszlopok tetején dettó. Ebben pl. kb. az EU előtt járnak ... :)

Most e mellé ne tegyünk oda egy random Budapestről induló vonatos videót. Ahol éppen nem lepratelep - ott meg komoly ősdzsindzsás. Szakadt csövesekkel meg széth@gyozott falakkal az állomás aluljárójában. Ehhez képzeletben tegyünk hozzá mondjuk egy Észak-Korea szintű szankciózást meg olyat, hogy pl. félmillió-egymilliós hadsereget tartunk fel a "jóakaró" szomszédok miatt. Nem tudom mennyit dobna ez utóbbi a jelenlegi állapotokon ...
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 658
3 260
113
Nem tudom, nekem a szürke az utolsó ami eszembe jut ezekről. Még a legutolsó szocreál vasút melletti bérház is ki van pingálva zöldre, pirosra stb.

Ami eszembe jut ezen videók kapcsán, az az hogy rendezett, tiszta. A parkok tele virágokkal meg változatos, dekoratív műtárgyakkal. Azt hozzá téve persze, hogy ott a világ túlsó felén lehet más az ízlés meg különben is ízlésen vitatkozni nem érdemes. A házak többsége kifejezetten jó állapotú. Most az ilyen vasút mellett van egy-két lepattantabb ipartelep szórványosan tekintsünk el. Amikor pont hiányozni kezdett a vasútas videó nézése közben pár felhőkarcoló - akkor azt is kapunk párat meg érdekesebb reprezentatívabb stílusú épületet. Ahogy írtam az utcák tiszták, a vidék rendezett. Az emberek jó minőségű ruhákban és rendezett megjelenéssel. A Pradát meg hasonlóakat azért senki ne hiányoljon a vidéki rizsföldeken azért ... És bakker ez egy hullává szankciózott "világ feketebáránya" ország ... Hát nem egy "Wakanda" (most rossz értelemben) az biztos ...

Ami feltűnt Keszong városában, hogy a délre néző erkélyek mindegyikén napelem panelek - de még a erkély nélküli ablakok alatt is. A közvilágítási lámpaoszlopok tetején dettó. Ebben pl. kb. az EU előtt járnak ... :)

Most e mellé ne tegyünk oda egy random Budapestről induló vonatos videót. Ahol éppen nem lepratelep - ott meg komoly ősdzsindzsás. Szakadt csövesekkel meg széth@gyozott falakkal az állomás aluljárójában. Ehhez képzeletben tegyünk hozzá mondjuk egy Észak-Korea szintű szankciózást meg olyat, hogy pl. félmillió-egymilliós hadsereget tartunk fel a "jóakaró" szomszédok miatt. Nem tudom mennyit dobna ez utóbbi a jelenlegi állapotokon ...

A szürkét nem a házakra értettem, hanem valahogy maga az összhatás nekem szürke.
A napelemek nekem is feltűntek.

"Szakadt csövesekkel meg széth@gyozott falakkal az állomás aluljárójában."

Erről jut eszembe: Észak-Koreában vajon vannak csövesek? Vagy Kínában?
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Ahogy írtam az utcák tiszták, a vidék rendezett. Az emberek jó minőségű ruhákban és rendezett megjelenéssel.

állomás aluljárójában.
245530315_271781481617480_5770006381566815043_n.jpg


119607943_1678061355692670_8949441207284402507_n.jpg
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
A szürkét nem a házakra értettem, hanem valahogy maga az összhatás nekem szürke.
A napelemek nekem is feltűntek.

"Szakadt csövesekkel meg széth@gyozott falakkal az állomás aluljárójában."

Erről jut eszembe: Észak-Koreában vajon vannak csövesek? Vagy Kínában?

Szegények, hajléktalanok, koldusok, nyomornegyedek a világon mindenhol vannak. Észak-Korea pedig nem gazdag ország.
De ahogy az átkosban nálunk is büntetendő volt a közveszélyes munkakerülés, úgy Észak-Koreában sem divat a nyílt, nagyon látványos csövezés és kéregetés. Ott a városi nyomornegyedek és utcán csövezés helyett inkább a falusi szegénység a jellemző.
Egyébként Kínában már néhány éve kiemelt téma a mélyszegénység felszámolása.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Én látom esélyét a női utódlásnak.
A legnagyobb kalóz egy kínai nő volt, a korabeli kinai uralkodó engedélyével kieggyeztek vele, nem tudták felszámolni a hatalmát. Jobban működtette a saját Kalóz-tartományát, mint a hivatalos kínai a saját tartományát! ...asszem' a Lemil-blogon lehet róla olvasni. Érdekes, megéri! ...de napjaink jó(rossz) példája erre a Mutti.

Visszaugorva:
...kb. ennyit a hagyományok erejéről, versus amikor a szükség(-es megmentő vezetőre van szükség és az élet) mást követel, mint amit a hagyomány diktál(na)! ...a kivétel attól még erősítheti a szabályt: a következő --aki lehet, hogy majd békét köt Déllel-- természetesen egy férfi lesz: a fia ;) !

A helyi kezdethez képest valószínűleg a szokásosnál véresebb lesz egy ilyen váltás, de ahogy elnéztem, --szerintem, valószínűleg-- egybeköti egy generációs váltással a hadsereg vezetésében. Két légy , egy csapás!

...a tévedés jogát fenntartom, nem szeretnék egy 20(-30) mm-es elé kerülni. :oops:
...köszönöm Főnök-asszony!( ;) :p :D :D :D )
 
W

Wilson

Guest
Kivégeznek egy kiskorút Észak-Koreában, mert becsempészte a Squid Game-et az országba......

Halálra ítéltek egy középiskolás diákot Észak-Koreában amiatt, hogy becsempézte és terjeszteni kezdte a Squid Game nevű dél-koreai gyártású sorozatot az országban.

Az elítélt kiskorú nemrég tért vissza Kínából az azzal határos Észak-Hamgyong nevű tartományba. Eközben egy rejtett USB-adathordozón magával hozta a világszerte nagy sikert arató sorozatot. Utána ezt az egyik legjobb barátjával együtt megnézte, majd a barátaiknak is meséltek róla, és többen is megvették az anyagot a diáktól.

Minderről azonban a hatóságok is fülest kaptak, majd a múlt héten legalább nyolc diákot őrizetbe vettek. A sorozatot becsempésző fiút már bíróság elé is állították, halálos ítéletet kapott. A bírósági döntés szerint kivégzőosztag elé kell majd állnia.

A tőle vásárló diákok közül az egyik életfogytiglani szabadságvesztést kapott, további hat diákot pedig ötévnyi kényszermunkára ítéltek a sorozat megtekintése miatt. Ezenkívül a híresztelések szerint az iskola igazgatóját, a helyi diákbizottság titkárát, valamint az egyik tanárt is kirúgták és bányába küldték kényszermunkára a történtek miatt. A többi, az intézményben tanító tanár pedig attól tart, hogy ők is hasonló sorsra jutnak, ha egyik diákjuk belekeveredik az ügybe.

Észak-Koreában a legtöbb nyugati, valamint dél-koreai film és művészeti alkotás tiltólistán van. Ezeket még az országba is tilos bevinni, és akit rajtakapnak, azt nagyon súlyos büntetésnek vetik alá. A Squid Game esetében azért is lépnek fel különösen erőteljesen a hatóságok, mert a sorozat egy olyan disztópikus világot mutat be, amely párhuzamba állítható az észak-koreai diktatúrával.

 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 001
113
Kivégeznek egy kiskorút Észak-Koreában, mert becsempészte a Squid Game-et az országba......

Halálra ítéltek egy középiskolás diákot Észak-Koreában amiatt, hogy becsempézte és terjeszteni kezdte a Squid Game nevű dél-koreai gyártású sorozatot az országban.

Az elítélt kiskorú nemrég tért vissza Kínából az azzal határos Észak-Hamgyong nevű tartományba. Eközben egy rejtett USB-adathordozón magával hozta a világszerte nagy sikert arató sorozatot. Utána ezt az egyik legjobb barátjával együtt megnézte, majd a barátaiknak is meséltek róla, és többen is megvették az anyagot a diáktól.

Minderről azonban a hatóságok is fülest kaptak, majd a múlt héten legalább nyolc diákot őrizetbe vettek. A sorozatot becsempésző fiút már bíróság elé is állították, halálos ítéletet kapott. A bírósági döntés szerint kivégzőosztag elé kell majd állnia.

A tőle vásárló diákok közül az egyik életfogytiglani szabadságvesztést kapott, további hat diákot pedig ötévnyi kényszermunkára ítéltek a sorozat megtekintése miatt. Ezenkívül a híresztelések szerint az iskola igazgatóját, a helyi diákbizottság titkárát, valamint az egyik tanárt is kirúgták és bányába küldték kényszermunkára a történtek miatt. A többi, az intézményben tanító tanár pedig attól tart, hogy ők is hasonló sorsra jutnak, ha egyik diákjuk belekeveredik az ügybe.

Észak-Koreában a legtöbb nyugati, valamint dél-koreai film és művészeti alkotás tiltólistán van. Ezeket még az országba is tilos bevinni, és akit rajtakapnak, azt nagyon súlyos büntetésnek vetik alá. A Squid Game esetében azért is lépnek fel különösen erőteljesen a hatóságok, mert a sorozat egy olyan disztópikus világot mutat be, amely párhuzamba állítható az észak-koreai diktatúrával.

Csak a sorozat bemutatóját láttam (egyelőre), de nem pont arról szól a Squid game, hogy ha elkúrod, akkor meghalsz? Hát ő elkúrta, és kivégzik, uh ennél jobban már be sem csempészhette volna, sőt, még az állam segített neki a játékban.
Amúgy meg ÉK-ról szóló hír, vagy igaz vagy nem, ellenük ugyanúgy is megy a hülyítés, mint ahogy az ottaniakat hülyítik a sajátjaik.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 624
26 020
113
" Észak-Koreában a mai nappal betiltották a nevetést – bizony, jól olvasod, 11 napig tilos mindenfajta boldogság az országban, a nyilvános jókedv pedig büntetést is vonhat maga után. A határozat oka az, hogy Kim Dzsongun édesapja, Kim Dzsongil, Észak-Korea vezetője 10 éve hunyt el – az évforduló miatt tehát az országban megtiltották a szórakozást a korábbi vezető tiszteletére. A gyászidőszak alatt az észak-koreaiak csak komoly arccal, fegyelmezetten róhatják az utcákat, nem ünnepelhetnek meg semmit, tilos az alkoholfogyasztás, a nevetés és a szórakozás, de saját halottjaikat sem gyászolhatják meg. "

 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 374
56 036
113
" Észak-Koreában a mai nappal betiltották a nevetést – bizony, jól olvasod, 11 napig tilos mindenfajta boldogság az országban, a nyilvános jókedv pedig büntetést is vonhat maga után. A határozat oka az, hogy Kim Dzsongun édesapja, Kim Dzsongil, Észak-Korea vezetője 10 éve hunyt el – az évforduló miatt tehát az országban megtiltották a szórakozást a korábbi vezető tiszteletére. A gyászidőszak alatt az észak-koreaiak csak komoly arccal, fegyelmezetten róhatják az utcákat, nem ünnepelhetnek meg semmit, tilos az alkoholfogyasztás, a nevetés és a szórakozás, de saját halottjaikat sem gyászolhatják meg. "




Semmi cicó!
 
  • Tetszik
Reactions: honved and jani22