[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Add meg a szerinted elsőt, és elkezdünk számolgatni konkrétan!


Zsolti

Te hoztad fel a temat mint erv arra hogy kisebb rossz meg nagyobb rossz. Legyen mar annyi tisztesseg benned hogy ha felhozol egy temat egy ervet akkor ne hogy mar a masik fellel akard azt megmagyarazni.

Szoval mennyi az annyi amirol te beszelsz? Vagy ha nem tudod az is jo csak mond meg es tovabblepunk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
45 002
113
Zsolti

Te hoztad fel a temat mint erv arra hogy kisebb rossz meg nagyobb rossz. Legyen mar annyi tisztesseg benned hogy ha felhozol egy temat egy ervet akkor ne hogy mar a masik fellel akard azt megmagyarazni.

Szoval mennyi az annyi amirol te beszelsz? Vagy ha nem tudod az is jo csak mond meg es tovabblepunk.
Nem akarlak én téged meggyőzni, hidd el!
Leírtam, közvetlenül százezres, közvetetten milliós nagyságrendről beszéltem.
Te még azt sem vagy hajlandó megnevezni, hogy ki lehetne versenytárs az elmúlt 30 éven belül...
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem akarlak én téged meggyőzni, hidd el!
Leírtam, közvetlenül százezres, közvetetten milliós nagyságrendről beszéltem.
Te még azt sem vagy hajlandó megnevezni, hogy ki lehetne versenytárs az elmúlt 30 éven belül...
oke szazezres millios nagysagrend. Most nezzuk mennyire megalapozott ez az allitas . Az az milyen forrasod van ra. Van forrasod ra vagy ez a te szemelyes velemenyed ?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
45 002
113
oke szazezres millios nagysagrend. Most nezzuk mennyire megalapozott ez az allitas . Az az milyen forrasod van ra. Van forrasod ra vagy ez a te szemelyes velemenyed ?
Az a baj, hogy te már azt is vitatni fogod, hogy pl. az arab tavaszokhoz közötök volt. Vagy hogy van összefüggés egy az USA által kikényszerített embargó és mondjuk az éhínség közt egy olyan országban, ami a ti nyomásotokra nem/alig tud kereskedni a világpiacon.

Innentől én tudom nagyon jól, hogy hiába hozok adatokat arra hogy mennyi civil halt meg/vált földönfutóvá egy egy általatok megbirizgált térségben, nyilván nem fogod elfogadni azt az adatot amit én hozok, abban az interpretációban amit felmutatok. Energiát én abba innentől kezdve nem rakok, hogy megpróbáljalak meggyőzni, ezt leírtam már.

Azt gondolsz amit akarsz, hidegen hagy.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Ezt a "hagyjak mar beken Irant" szoveget azert erdemes atgondolni annak fenyeben hogy Iran ( a mostani) szuletesenek elso percetol azon van hogy exportalja a sajat kis forradalmat rendszeret es uralmat ahova csak tudja. Ma is ott van Jemenben Sziriaban.Folyamatosan felforgato tevekenyseget vegez Bahreinben Irakban Szaudiban Jordaniaban . Izraelt evtizedek ota elakarja torolni ez a "bekes nemzet hagyjak mar beken"

Sok mindenben nem értek egyet veled, de ezt jól összefeglaltad. Amerika meg az egész világon diktálni szeretne, ez is hozzátartozik. Némi iróniával azt is mondhatnám, most két sátán megtalálta egymást és készül egymás ellen. :)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
oke szazezres millios nagysagrend. Most nezzuk mennyire megalapozott ez az allitas . Az az milyen forrasod van ra. Van forrasod ra vagy ez a te szemelyes velemenyed ?
https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=10&ved=2ahUKEwini6-pycPjAhUsmYsKHfYVAhYQFjAJegQIBBAC&url=https://watson.brown.edu/costsofwar/files/cow/imce/papers/2018/Human%20Costs%2C%20Nov%208%202018%20CoW.pdf&usg=AOvVaw3McM86p-Q-k-S4EcBAn0nT
Tessék itt van amit hivatalosan is elismernek 500k teljesen. De ez csak a plasztikázott simított közvetlen változat, a közvetett változatról sajnos nem találtam, de régebben volt egy cikk irakról és afgánról ami nagyjából 2,5-3M közé teszi a közvetlen és közvetett számokat összesen.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Sok mindenben nem értek egyet veled, de ezt jól összefeglaltad. Amerika meg az egész világon diktálni szeretne, ez is hozzátartozik. Némi iróniával azt is mondhatnám, most két sátán megtalálta egymást és készül egymás ellen. :)

Aki toppon van az mindig diktalni akar. Megakarja orizni a helyet. Ez a hatalom igezete. Plusz ott van meg az hogy ha a gazdasagi rendszere is azon all vagy bukik hogy ott marad vagy nem. Ez nem USA specifikus hanem helyzet specifikus. Anno a SZU is azert tudott olyan sokaig fentmaradni mert a hatalmabol adodoan tudott diktalni a csatlos allamoknak gazdasagilag is. Ahogy irtam nem tartom jonak az USA-t de hogy mind europanak mind magyarorszagnak messze a legjobb valasztas abban biztos vagyok.

Kisebbik rossz.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Az a baj, hogy te már azt is vitatni fogod, hogy pl. az arab tavaszokhoz közötök volt. Vagy hogy van összefüggés egy az USA által kikényszerített embargó és mondjuk az éhínség közt egy olyan országban, ami a ti nyomásotokra nem/alig tud kereskedni a világpiacon.

Innentől én tudom nagyon jól, hogy hiába hozok adatokat arra hogy mennyi civil halt meg/vált földönfutóvá egy egy általatok megbirizgált térségben, nyilván nem fogod elfogadni azt az adatot amit én hozok, abban az interpretációban amit felmutatok. Energiát én abba innentől kezdve nem rakok, hogy megpróbáljalak meggyőzni, ezt leírtam már.

Azt gondolsz amit akarsz, hidegen hagy.


Maradjubk eloszor annal amit allitottal . Szoval szazezres meg millios civil aldozat. Mi a forrasod ra?
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 536
5 034
113
A balesetről nem tudok , de a transzponder kikapcsolás igaz, az tutti. A következő a történet, a hajózás forgalmát figyelők észlelték hogy egy transzporter jele eltűnt, te mire gondolnál? Helyszínre küldték az embereiket, és mit találtak egy angol tankert. Ennyi. Le is kapcsolták.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ez hosszútávon dől el majd, amikor az igazság pillanata eljön. . Tutit senki nem tudja.

Azert mar le lehet vonni nemi konzekvenciat ha eltelt egy kis ido. Ha csak az elmult 100 evet vesszuk alapul akkor szerintem meg az USA ellensegei is jobban jartak (lasd Japan Nemet o pl ) mint nagyon sok orosz "felszabaditott" szovetseges. Ha pedig azt nezzuk hogy egy barmely vallasi diktatura legyen az vahabita vagy sita vagy barmely mennyire tolerans haaat akkor szamomra ujra nem kerdes.

Vannak az USA nak is elcseszett idoszakai es most is ilyenben vagyunk de eddig mindig kepes volt megujulni es ebben bizom most is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
45 002
113
Maradjubk eloszor annal amit allitottal . Szoval szazezres meg millios civil aldozat. Mi a forrasod ra?

Te érted amit fentebb írtam?

Először is akkor tegyük le az axiómákat!

NEM csak az halt meg az USA miatt véleményem szerint, akit közvetlenül lebombázott egy F-16/F-15/F-18/Reaper csillagos sávos lobogóval, vagy telivert egy Tomahawk/hellfire. Az is aki azért halt meg, mert belenyúltatok pl. Szaddam, Khadafi, vagy éppen Asszad rendszerébe. Lehet hogy nem amerikai katona ölte meg azt a nem kevés akár 10-12 éves gyereket akiket egymás mellé fektettek az általuk kiásott gödör elé a fekete terroristák, de az ilyen móka mikik nem kis részét ti képeztétek ki, s a ti pénzetekből lettek felfegyverezve igen sokan azok is akik utána azonnal ISIS vonalon mozgolódtak, és csináltak néhány csibészséget. Jobb esetben csak a tőletek kapott fegyvert/ellátmányt adták el a feketéknek kb. azonnal.

Eleve a térség azért is lett olyan, amilyen, mert csúnyán belebaszakodtatok többször is, rövidlátó - ostoba - önző módon.


Ebben eddig egyet értünk? Mert ha igen akkor, és csak is akkor van értelme számokba bonyolódni, s még most meg sem említettem azt hogy néhány országgal meg gazdaságilag basztok ki folyamatosan, ha van sapka ha nincs sapka, Kuba, Venezuela, Irán, azt hogy ott ennek folyományaként hány ember halt meg alultápláltság, gyógyszerhiány miatt, már meg sem merem tippelni. Mindegy is, maradjunk csak a fenti kérdéskörnél.

Szóval felelős az USA azért ami É-Afrikában, Afganisztánban és a közel keleten szar került a ventilátorba, vagy sem? Ezt tisztázzuk, és mehetünk tovább!
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A balesetről nem tudok , de a transzponder kikapcsolás igaz, az tutti. A következő a történet, a hajózás forgalmát figyelők észlelték hogy egy transzporter jele eltűnt, te mire gondolnál? Helyszínre küldték az embereiket, és mit találtak egy angol tankert. Ennyi. Le is kapcsolták.


A tanker tulaja szerint eloszor minden ok nelkul megjelentek az iraniak de hagytak oket tovabbmenni :
It was surrounded by four vessels and a helicopter, Mr Hunt said.

"A second British-owned Liberian-flagged tanker was boarded by armed guards but is now free to continue its journey. The Mesdar's Glasgow-based operator Norbulk Shipping UK said communication had been re-established with the vessel after it was boarded by armed guards at around 17:30 BST on Friday and its crew was "safe and well".

Ekkor nyilatkoztak az iraniak hogy ok csak a bajbajutott tankernek mentek segiteni de errol a "bajbajutasrol" sem a tanker sem senki mas nemtudott. Mikor az iraniak eloszor a fedelzetre leptek hozza teszem engedely nelkul mar akkor megszakadt a komunikacio a hajoval es csak akkor allt helyre amiutan az iraniak elhagytak a hajot.

Majd ezutan tortent az hogy ujra megjelentek az iraniak es most mar utolag tudjuk egy halaszhajoval valo baleset miatt meg hogy nem mukodott a jelado.

A hajo ekkor eszaknak Iran fele fordult es azota nincs hir.
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A balesetről nem tudok , de a transzponder kikapcsolás igaz, az tutti. A következő a történet, a hajózás forgalmát figyelők észlelték hogy egy transzporter jele eltűnt, te mire gondolnál? Helyszínre küldték az embereiket, és mit találtak egy angol tankert. Ennyi. Le is kapcsolták.

Itt a kovetkezo erdekes dologIrani nyilatkozat.

"The Iranian Revolutionary Guard-affiliated news agency said the tanker was seized for breaking three regulations: shutting down its GPS; going through the exit of the Strait of Hormuz rather than the entrance; and ignoring warnings.

Tudod mi ebben anyilatkozattban ordito hiba?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Te érted amit fentebb írtam?

Először is akkor tegyük le az axiómákat!

NEM csak az halt meg az USA miatt véleményem szerint, akit közvetlenül lebombázott egy F-16/F-15/F-18/Reaper csillagos sávos lobogóval, vagy telivert egy Tomahawk/hellfire. Az is aki azért halt meg, mert belenyúltatok pl. Szaddam, Khadafi, vagy éppen Asszad rendszerébe. Lehet hogy nem amerikai katona ölte meg azt a nem kevés akár 10-12 éves gyereket akiket egymás mellé fektettek az általuk kiásott gödör elé a fekete terroristák, de az ilyen móka mikik nem kis részét ti képeztétek ki, s a ti pénzetekből lettek felfegyverezve igen sokan azok is akik utána azonnal ISIS vonalon mozgolódtak, és csináltak néhány csibészséget. Jobb esetben csak a tőletek kapott fegyvert/ellátmányt adták el a feketéknek kb. azonnal.

Eleve a térség azért is lett olyan, amilyen, mert csúnyán belebaszakodtatok többször is, rövidlátó - ostoba - önző módon.


Ebben eddig egyet értünk? Mert ha igen akkor, és csak is akkor van értelme számokba bonyolódni, s még most meg sem említettem azt hogy néhány országgal meg gazdaságilag basztok ki folyamatosan, ha van sapka ha nincs sapka, Kuba, Venezuela, Irán, azt hogy ott ennek folyományaként hány ember halt meg alultápláltság, gyógyszerhiány miatt, már meg sem merem tippelni. Mindegy is, maradjunk csak a fenti kérdéskörnél.

Szóval felelős az USA azért ami É-Afrikában, Afganisztánban és a közel keleten szar került a ventilátorba, vagy sem? Ezt tisztázzuk, és mehetünk tovább!


Zsolti amit leirsz a hit kerdese es nem tenyeke. Sem pro sem kontra nem lehet bizonyitani igy marad a bennuk valo hit. Hitekkel meg nem lehet vitazni.
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
45 002
113
Zsolti amit leirsz a hit kerdese es nem tenyeke. Sem pro sem kontra nem lehet bizonyitani igy marad a bennuk valo hit. Hitekkel meg nem lehet vitazni.
Ettől még marha sok ember meghalt ám az öbölháborúitok miatt a közel keleten, és hal meg a mai napig is ártatlanul a térségében. Afganisztánban sem szeretnek titeket, vagy É-Afrikában, csak a legjobb esetben is megtűrnek, mert nem tudnak titeket erővel elzavarni.
Ennek azért csak kell legyen valami oka...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and notaricon

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Mert hogy neked ez jott le abbol amit irtam ugye?
Nekem az összes írásodból a merő rosszindulat és az amerikaiak dolgainak kicsinyítése/elhanyagolhatósága jön le, valamilyen céllal jelensz meg itt mindig.
Amúgy ott volt valami jelentés amit csináltak, 1 pillanat google ezt dobta, amit valamikor 2010 tájékán olvastam ami foglalkozott a közvetlen és közvetett halálozásokkal azt már nem találom.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 334
13 690
113
Ez úgy baromság, ahogy van.

1, minek kapcsolnád ki a tarnszponderedet? Az véd meg, mutatja hol vagy, azt használja a forgalom elkerülő rendszer (TCAS a repülésben). Egy kereskedelmi hajónak zéró oka van kikapcsolni, főleg egy ilyen gyogyós térségben.

2, ha kipurcan - van másik. 2 set van egy repülőgépen, hajón gondolom több is elfér, de ez a minimum. Ha meg az se jó, más módok is vannak a hovatartozás jelzésére (lámpák, zászlók, etc...)

3, aki így akar eltűnni, az nem kapitánynak való... hajókat a világon a legkönyebb nyomon követni, főleg ilyen partközelben.

4, ha ütköztek egy másik hajóval, akkor sem terheli őket felelősség - a mozgékonyság szabályai alapján a fűrgébbnek a kötelessége kitérni (ahogy repülésben a motoros enged utat a nem motor hajtotta eszköznek), ha elsőbbsége van is, amennyiben close proximity helyzet áll elő - már csak a saját jól felfogott érdekében is.

Summa: személyzet azt magátol ki nem kapcsolja, ha meg kihal, van erre procedure (adott irányba fordul, adott sebességet vesz fel, jelzéseket ad le, rádió broadcast, stb...)
Azt lekapcsoltatták velük, jó eséllyel.
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ez úgy baromság, ahogy van.

1, minek kapcsolnád ki a tarnszponderedet? Az véd meg, mutatja hol vagy, azt használja a forgalom elkerülő rendszer (TCAS a repülésben). Egy kereskedelmi hajónak zéró oka van kikapcsolni, főleg egy ilyen gyogyós térségben.

2, ha kipurcan - van másik. 2 set van egy repülőgépen, hajón gondolom több is elfér, de ez a minimum. Ha meg az se jó, más módok is vannak a hovatartozás jelzésére (lámpák, zászlók, etc...)

3, aki így akar eltűnni, az nem kapitánynak való... hajókat a világon a legkönyebb nyomon követni, főleg ilyen partközelben.

4, ha ütköztek egy másik hajóval, akkor sem terheli őket felelősség - a mozgékonyság szabályai alapján a fűrgébbnek a kötelessége kitérni, ha elsőbbsége van is, amennyiben close proximity helyzet áll elő - már csak a saját jól felfogott érdekében is.

Summa: személyzet azt magátol ki nem kapcsolja, ha meg kihal, van erre procedure (adott irányba fordul, adott sebességet vesz fel, jelzéseket ad le, rádió broadcast, stb...)
Azt lekapcsoltatták velük, jó eséllyel.


Pontosan/