[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 921
49 241
113
A te reakciód se különb ám!

A faszi a médiában Top secret-ként nagyot ment bázishoz, mindössze ennyit tesz hozzá, te meg hozzá képzeled, hogy ebből az következik, Nyilván idióták az iraniak szerintük! :confused:

Detto ugyanaz az arrogancia!
Esetleg nézz rá a twitterére is, süt belőle a fent idézett attitűd.
 
  • Tetszik
Reactions: hete

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 263
15 154
113
Esetleg nézz rá a twitterére is, süt belőle a fent idézett attitűd.
Megosztottam a Tweetjét, mert csekkoltam, és Valid az infó.
Te meg most azon kezdesz el rugózni, hogy milyen attitűdje van a faszinak, hát komolyan mondom, nagyon megragadtad a lényeget! Bravo!
Azt nem kellene meg tudnunk róla esetleg milyet székelt ma?! :confused:
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 921
49 241
113
Megosztottam a Tweetjét, mert csekkoltam, és Valid az infó.
Te meg most azon kezdesz el rugózni, hogy milyen attitűdje van a faszinak, hát komolyan mondom, nagyon megragadtad a lényeget! Bravo!
Azt nem kellene meg tudnunk róla esetleg milyet székelt ma?! :confused:
Én meg reagáltam a megosztott tweetjére, hogy nehezen hihető, hogy az irániak ennyire bénák legyenek. Az meg, hogy ezt az eLeMzŐ ilyen tenyérbemászó stílusban adta elő, ezt inszinuálva, szemet ütött, szóvá tettem, te meg pörögsz rajta, és már a kakinál tartunk (!).
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 263
15 154
113
Én meg reagáltam a megosztott tweetjére, hogy nehezen hihető, hogy az irániak ennyire bénák legyenek. Az meg, hogy ezt az eLeMzŐ ilyen tenyérbemászó stílusban adta elő, ezt inszinuálva, szemet ütött, szóvá tettem, te meg pörögsz rajta, és már a kakinál tartunk (!).
Jól van ember, neked van igazad, csak le ne ess az erkölcsi magaslatról...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 218
113
.

Szokás jó-pár titkossas/vész-/egyéb kijáratot csinálni is!

Sőt vannak/"szoknak" olyanok is lenni, amik zsákutcák(nak tűnnek ;) ), egészen addig amíg belülről(kívülről) ki nem robbantják! ... + egyebek.

Ami hiányzik/feltűnőbb nekem(bár lehet, hogy van csak nem mutogatták): sokkal oxigén-takarékosabb vmi gumis/gumi--hevederes/lánctalpas járművel mozgatni repcsiket(/egyebeket).


Ha "helyzet van", zárják a kijáratok nagy részét, a levegő/oxigén szűk keresztmetszet!!!
... a "dolgok netovábbja": elektromos mozgatás??? :oops:

.

U.I.: ...ehhez akár kilométerekre is lehet jól álcázott generátor-állomás --több is, divatoljunk: "rededunacióságosság"--, és egyéb "finomítások"... ;)

.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
2 034
5 556
113
Az angol felirat csak a propi cuccon van, azt csak a képek miatt tették fel - ilyen szart üzem közben nem teszel fel, FOD-nak számít, nem jó, ha megeszi a hajtómű. Valszeg eltakar valamit (szerintem a forgalmi kijelzőket, azok olyasmik lehetnek, mint a hordozókon a fedélzeten mozgó személyeknek - vizuális infó óriásképernyőn vagy valami más megjelenítőn).

Mindenesetre számomra lenyűgöző egyrészt a komplexum mérete, másrészt a tény, hogy ezekre a fél évszázados gépekre ennyire támaszkodnak és vigyáznak. Komoly irányított AG fegyverzet, saját elektronika, stb... Irán szerintem az iskolapéldája, hogyan kell a rendelkezésre álló technikára vigyázni és megbecsülni.
Azok a Szu-35-ösök (meg Mi-28-asok ha minden igaz) ilyen kezek között jó eséllyel magas hatékonysággal üzemelnek majd - ismerve az iráni hadiipar felkészültségét, és azt, hogy az USA nélkül olyan ósdi vasakat, mint az F-4 vagy F-5 ilyen sokáig üzemeltették, állati magas bevethetőségi arányt tudnak biztosítani a Szuhojoknak.
Mint "bombakamion"még mai napig jól használható a phantom főleg ha korszerű elektronikával van ellátva.És nem csak ezeket hanem az egyik legkomplexebb 4 gen gépet az F14 Tomcatet is üzemeltetik évtizedek óta gyártói támogatás nélkül
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 263
15 154
113
Hüjje irányiak... a kínnyaiakkal cimbiznek...
Lévén semmi forrás, csak egy névnélküli tisztviselő, valamint hogy Ķína rendelkezik a leszélesebb spektrumú UAV gyártássál és kapacitással, ez így elég nehezen hihető.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 080
33 250
113
Lévén semmi forrás, csak egy névnélküli tisztviselő, valamint hogy Ķína rendelkezik a leszélesebb spektrumú UAV gyártássál és kapacitással, ez így elég nehezen hihető.

A sino katonai fórumokon is tagadják az egészet.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 432
21 208
113
Irán már 84%-on tud uránt dúsítani, ami majdnem a 90 %-os határnál van. Eddig ilyen szinten még sosem voltak.
Nincs semmiféle 90 %-os határ. Ez egy olyan döglött dakota ló amiről már rég le kellett volna szállni.
Az első élesben bevetett atombomba "A Little Boy 64,1 kg 82,7%-ra dúsított uránt (Oralloy-t)[8] tartalmazott;".
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 263
15 154
113
Hát ha ilyen nagynevűportálok mint a Midleeastmonitor, Iranintel is átveszik egymástól a cikket, akkor biztos igaz...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 080
33 250
113
Hát ha ilyen nagynevűportálok mint a Midleeastmonitor, Iranintel is átveszik egymástól a cikket, akkor biztos igaz...
"The Al-Monitor news outlet last week quoted an unnamed Iranian defense official to the effect that China has joined the queue for Iranian drones."
 
  • Tetszik
Reactions: jani22