[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
hiryu a saját országod illegális atomfegyverei is legalább ennyire aktuális téma, arról is írhatnál
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 276
113
Ez több régebbi dologból lett összevágva de ujdonságok is el vannak rejtve a cikkben. -Még a végén a lopakodó iráni gép is elkészül.
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/390105
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
Ez több régebbi dologból lett összevágva de ujdonságok is el vannak rejtve a cikkben. -Még a végén a lopakodó iráni gép is elkészül.
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/390105

Az utolsó képen látható, katapult tesztekhez átalakított Tu-154 nagyon vagány!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Holnap (vagy aki később olvassa annak ma) március 31.-én jár le az iráni atomprogrammal kapcsolatos tárgyalások határideje.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20150330-megallas-nelkul-targyalnak-az-irani-nuklearis-programrol.html
A témában megszólalt a háborús bűnös elmebeteg is, és valami konstrukciós csoda miatt nem szakadt le az ég vagy nem nyílt meg alatta a föld.
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerint Lausanne-ban az iráni nukleáris programról folyó tárgyalásokon jutalmazzák az iráni agressziót. A megbeszéléseken szemet hunynak Irán Jemenben folyó agressziója fölött, s a készülő egyezmény azt az üzenetet hordozza, hogy nem kell megfizetni az agresszió árát, ellenkezőleg: Irán jutalmat kap agressziójáért - vélekedett hétfőn a kormányfő.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
<blockquote rel="joker">Holnap (vagy aki később olvassa annak ma) március 31.-én jár le az iráni atomprogrammal kapcsolatos tárgyalások határideje.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20150330-megallas-nelkul-targyalnak-az-irani-nuklearis-programrol.html
A témában megszólalt a háborús bűnös elmebeteg is, és valami konstrukciós csoda miatt nem szakadt le az ég vagy nem nyílt meg alatta a föld.

Ez tényleg dilaj, vagy a média ferdít ennyire, itthon úgy adják elő hogy az szaúdiak a fő bombázók... azt hívják magyarul agressziónak.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
A határidőre nem jött össze a megegyezés, de az oroszok szerint a fő pontokban egyetértés született.
http://news.yahoo.com/iran-nuclear-talks-miss-deadline-russia-says-key-015259903.html

McCain meg Izraelt bíztatja, hogy bombázza Iránt.
http://www.huffingtonpost.com/jon-rainwater/mccain-joins-bolton-invit_b_6973978.html?ncid=txtlnkusaolp00000592
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
"McCain meg Izraelt bíztatja, hogy bombázza Iránt." A másik elmebeteg.

És majdnem ő lett az elnök Obama helyett. Persze ellenzékből könnyebb ugatni, de akkoris félelmetes. Vajon neki is adtak volna egy Nobel békedíjat előre a semmiért?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Hat amennyire tudom, csak az US verzio pancelzata Chobham. Az export az sima, nem szendvics. Legalabbis az egyiptomiak tutira (helyi gyartasuak). Szerintem nem adtak arab kezre chobhamosat.

Én úgy tudom szendvics az is, csak szegényített uránium nélkül.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
A határidőre nem jött össze a megegyezés, de az oroszok szerint a fő pontokban egyetértés született.
http://news.yahoo.com/iran-nuclear-talks-miss-deadline-russia-says-key-015259903.html

McCain meg Izraelt bíztatja, hogy bombázza Iránt.
http://www.huffingtonpost.com/jon-rainwater/mccain-joins-bolton-invit_b_6973978.html?ncid=txtlnkusaolp00000592


Nem tudom eldönteni, hogy ezt a McCaint túl sokat verték a vietnamiak, vagy túl keveset (ezt a poént én is olvastam valakitől, de nagyon telitalálatnak érzem).
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
A németek szerint a svájci tárgyalások valószínűleg összeomlanak, az amerikaiak szerint kellene pár napig még folytatni, és meglátjuk, a szaudiak meg megígérték, hogy abban az ha aláírják, ők esetben számolatlanul kezdik önteni az olajmilliárdjaikat a nukleáris kutatásokba, azaz a fegyverprojektbe.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
A németek szerint a svájci tárgyalások valószínűleg összeomlanak, az amerikaiak szerint kellene pár napig még folytatni, és meglátjuk, a szaudiak meg megígérték, hogy abban az ha aláírják, ők esetben számolatlanul kezdik önteni az olajmilliárdjaikat a nukleáris kutatásokba, azaz a fegyverprojektbe.

Akkor kell zárolni a szaudiak nemzetközi vagyonát és szarrászankciózni őket meg minden termék exportját és importját megtiltani egy ENSZ-határozattal. Na meddig húznáka a szaudiak? Kb egy óráig.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Nyúlnak az iráni atomtárgyalások Svájcban, úgy látszik nagyon meg akarnak egyezni.
http://news.yahoo.com/iran-talks-stretch-another-day-deal-seen-close-002613963.html
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Persze, hogy meg akarnak. Szerintem az irani olajjal akarjak meg lejjebb szoritani az olajarakat.

Nem olaj, földgáz! Ha elárasztja Európát az olcsó iráni gáz, az kiválthatja az orosz gáztól való függést.
 

guzo

Member
2015. január 27.
48
0
6
<blockquote rel="blitzkrieg">Persze, hogy meg akarnak. Szerintem az irani olajjal akarjak meg lejjebb szoritani az olajarakat.

Nem olaj, földgáz! Ha elárasztja Európát az olcsó iráni gáz, az kiválthatja az orosz gáztól való függést.</blockquote>

na oké, de az iráni energiaipar már elnézést, de komoly alkatrészhiánnyal küszködik,...persze beszereznek feketén biztosan egy csomó mindent, de azért nem mindent...és mégha a gáz el is indul, milyen vezetékben fut majd?

sok itt a nyitott kérdés
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
<blockquote rel="szuvorov"><blockquote rel="blitzkrieg">Persze, hogy meg akarnak. Szerintem az irani olajjal akarjak meg lejjebb szoritani az olajarakat.

Nem olaj, földgáz! Ha elárasztja Európát az olcsó iráni gáz, az kiválthatja az orosz gáztól való függést.</blockquote>

na oké, de az iráni energiaipar már elnézést, de komoly alkatrészhiánnyal küszködik,...persze beszereznek feketén biztosan egy csomó mindent, de azért nem mindent...és mégha a gáz el is indul, milyen vezetékben fut majd?

sok itt a nyitott kérdés
</blockquote>

Szerintem lesz majd aki befektet Amerikából, pár év és megvana vezeték Európa felé, modernizálják a kitermelést is, persze nem ingyen, pár százalékos részesedés a kitermelés után . Az USA legfőbb mozgatórugója a profit, ha emellett még az oroszokat is sikerül kiszorítani Európából az már csak hab a tortán! Ne feledjük Irán rendelkezik a világ legnagyobb földgáz tartalékával!
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Ha elárasztja Európát az olcsó iráni gáz, az kiválthatja az orosz gáztól való függést.

Érdekes hogy ezt az oroszok nem veszik észre? ők sürgetik mindig a békét de ha egyszer valóban béke lesz akkor ők fogják húzni a rövidebbet, erre nem gondolnak?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
<b></b>
Ha elárasztja Európát az olcsó iráni gáz, az kiválthatja az orosz gáztól való függést.

Érdekes hogy ezt az oroszok nem veszik észre? ők sürgetik mindig a békét de ha egyszer valóban béke lesz akkor ők fogják húzni a rövidebbet, erre nem gondolnak?

Észreveszik, sakkoznak tovább, az ő érdemük a Nabocco vezeték építésének megakadályozása!