Kanada, Usa, Új-Zèland, Japán, Kína, Írország, Taiwan, Szingapúr, Nagy-Britannia ès Nèmetorság is azonnal az ország elhagyására kèri Iránban tartózkodó állampolgárait.
Na, gyorsan összedobtam valamit, hogy meglegyen
Mondjuk kell vagy egy hét, mire a CSG a Dél-kínai-tengerről odaér, és kiindulva a NOTAM-ból, illetve az izraeli vadászgépek aktivitásából előbb lesz itt akció, minthogy a hordozócsoport odaérjen
Tajvan most hátrébb lett sorolva.
a 'palesztinok' meg irániak is pedig milyen lelkesen örömködtek Okt.7-e után.... szegéény civilek.
Ja, nem.
Izraeli és arab hivatalosságok azt tanácsolják a jenkiknek, hogy még NE indítsák meg a támadást
/Azerbajdzsán erősen a törököké egyébként. Lehet jó nekik ha nagyobb a proxy.Na de mi terv? Csak bedöntik Iránt? Vagy szét is szedik? Kis Kurdisztánnal, meg nagy Azerbajdzsánnal be lehet zsarolni a törököket is…na meg egy kisebb Irán később sem lehet elég erős.
Török és izraeli pontosabban, azért Alijevék rendesen bevásároltak zsidó fegyverzetből is. Plusz hintapolitikáznak masszívan, de stratégiai pozíciójukból adódóan meg is tehetikAzerbajdzsán erősen a törököké egyébként. Lehet jó nekik ha nagyobb a proxy.
yo . de senki nem mondta hogy egyáltalán kiváncsiak az irániak a sah-ra ! Marylandből könnyü okosnak látszani, de fogalma sincs arról, egyáltalán mit akarnak maguk az irániak, és attól mert egy kb 90 milliós országban van mondjuk 5 millió hív, mi van a másik 85 millióval ?
Más meg egyelőre nincs.yo . de senki nem mondta hogy egyáltalán kiváncsiak az irániak a sah-ra ! Marylandből könnyü okosnak látszani, de fogalma sincs arról, egyáltalán mit akarnak maguk az irániak, és attól mert egy kb 90 milliós országban van mondjuk 5 millió hív, mi van a másik 85 millióval ?
nehogy pofára esés legyen a vége .. (amugy az lesz szerintem)
Más meg egyelőre nincs.

A sah féle diktatúrára gondolsz? Itt inkább a sah rendszerének a feltétlen USrael hűsége lenne a lényeg. Jól használhatnák mindenki ellen,.Szíria, Irak, Törökország...Oroszország...Pakisztán, Afganisztán...Az irániak nyilván nem járnának jól, de az kit érdeket valaha egyáltalán...Más meg egyelőre nincs.
Meg annak ellenére, hogy itt csak azt a végletet képzelik el sokan, egyáltalán nem abszolút uralkodó
szeretne lenni, hanem alkotmányos monarchiában, nemzetet egyesítő intézmény, demokratikus választások megtartása mellett.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..