[BIZTPOL] Jemen

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 843
13 060
113
MQSGdLVNkrI.jpg
QrmVldB0aXI.jpg
lhnCVDMKJ3E.jpg
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Március 25-én Ansar Allah számos ballisztikus és cirkáló rakétával és öngyilkos drónnal megtámadta az Aramco számos létesítményét, Jizan, Abha, Khamis Mushait, Dhahran Al-Janub és Riyadh városokban Szaúd-Arábiában.
Yahya al-Sari' dandártábornok, a jemeni fegyveres erők szóvivője közleményben ismertette a Break Siege 3 hadművelet részleteit.

A közlemény szerint Ansar Allah az Aramco dzsiddai létesítményeit és létfontosságú rijádi célpontjait vette célba cirkálórakétákkal, Ras al-Tanura és Rabigh finomítókat, valamint az Aramco Najranban és Jizanban számos öngyilkos drónnal és más létfontosságú célpontokat Dzsizanban, Abhában, Khamis Mushaitban. és Dhahran Al-Janub több rakétával.

Ahogy a hadműveletek neve is sugallja, Ansar Allah műveletsorozatát a szaúdi koalíció Jemen ostromára válaszul hajtják végre. Az előző két hadműveletben, az Operation Break Siege 1 és 2 során az Ansar Allah nagyszabású rakéta- és dróncsapást is indított szaúdi hadsereg és infrastruktúra ellen Szaúd-Arábia különböző területein.
Ansarallah-1.jpg
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Az Ansar Allah légvédelmi rendszerei lelőtték a szaúdi koalícióhoz tartozó amerikai ScanEagle drónt a Marib tartomány keleti részén fekvő Wadi körzet felett.
Yahya al-Sari' dandártábornok, a jemeni fegyveres erők szóvivője szerint a drónt március 29-én lőtték le Wadi körzet egén. A drón a 16. amerikai gyártmányú Scan Eagle drón, amelyet Ansar Allah lőtt le a jemeni háború alatt.

Az első amerikai Scan Eagle drónt 2021. június 19 -én lőtték le az al-Mashjah magaslat felett, Marib tartomány nyugati részén, a másodikat 2021. június 21 -én ugyanezen a területen az al-Mashjah magaslat felett, a harmadikat és a negyediket pedig 2021. augusztus 14-én és 2021. szeptember 27-én a Madghal körzet felett Marib tartomány nyugati részén, az ötödik, hatodik, hetedik és nyolcadik 2021. november 9-én, 2021. november 13-án, 2021. december 4-én és 2021. december 8- án al-Jubah körzet Marib tartományban, a kilencedik 2021. december 10 -én a Sarwah körzet felett Marib tartomány nyugati részén, a 10. 2021. december 16-ána Wadi körzet felett Marib tartomány keleti részén, 11- én 2021. december 24 -én a Yatmah körzet fölött al-Jawf tartomány nyugati részén, a 12. és 13- án 2022. február 25-én és 2022. január 29-én a Jubah körzet felett a Marib tartomány, 2022. február 28-án 14-én a Haradh körzet felett Hajjah tartományban és 2022. március 8 -án a Marib tartomány Wadi körzetében.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Ansar Allah szaúdi létesítmények elleni, március 25-i pusztító támadásait követően a szaúdi koalíció kénytelen volt elfogadni az Ansar Allah által felajánlott 3 napos tűzszünetet.
Március 27-én a jemeni legfelsőbb politikai tanács vezetője, Mahdi Al-Mashat a szaúdi vezetőkhöz intézett közvetlen és nagyon fontos üzenetében a Nemzeti Ellenállás Napja alkalmából tartott beszédében bejelentette, hogy három napra felfüggesztik az Ansar végrehajtását. Allah megtámadja Szaúd-Arábiát, és felszólított a koalíciós támadások és az ostrom befejezésére. Ellenkező esetben Ansar Allah az Operation Break Siege egy másik szintjére lép!


Így március 30-án a szaúdi koalíció egy rövid közleményben bejelentette a jemeni katonai invázió felfüggesztését Nayef Al-Hajraf, az Öböl-menti Együttműködési Tanács főtitkárának kérésére, mivel a tárgyalások szerdán reggel 6 órakor kezdődnek.

Korábban az Öböl-menti Együttműködési Tanács (GCC) bejelentette, hogy a jemeni felek számára március 29-én, kedden kezdődő konzultációkat szerveznek a szaúdi fővárosban, Rijádban a tűzszünet elérése érdekében.
Az Ansar Allah mozgalom (más néven Houthi) azonban közleményben jelentette be, hogy üdvözöl minden párbeszédet a koalíciós országokkal, feltéve, hogy az egy semleges országban van, amely nem vesz részt a Jemen elleni agresszióban, ami azt jelenti, hogy nincs jelen.

Mohammed Abdul Salam, Ansar Allah hivatalos szóvivője és a nemzeti delegáció vezetője bejelentette a jemeni békekezdeményezés egy részét, amelyet Al-Mashat elnök tweetben mutatott be. Az összefoglaló a következő:
1. Az Ansar Allah minden Szaúd-Arábia elleni katonai akciójának felfüggesztése három napra, és készen állunk arra, hogy ezt a felfüggesztést végleges és állandó kötelezettségvállalássá változtassuk, ha Szaúd-Arábia elkötelezi magát az ostrom befejezése és a Jemen elleni támadások végleges leállítása mellett.
2. Az Ansar Allah minden Szaúd-Arábiával szembeni katonai akciójának felfüggesztése három napra, és készen állunk arra, hogy ezt a felfüggesztést végleges és állandó kötelezettségvállalássá változtassuk, ha Szaúd-Arábia kivonja az összes idegen erőt a mi országainkról, és felhagy a helyi milíciák támogatásával az országban.
3. A jó gesztus jeleként felfüggesztjük az Ansar Allah összes katonai akcióját, beleértve a Marib frontot is, és pozitív választ várunk.
4- Kijelentjük, hogy teljes mértékben készen állunk az összes koalíciós fogoly szabadon bocsátására, beleértve Hadi foglyait, zsoldosait és más nemzetiségűeket is, cserébe valamennyi foglyunk teljes szabadon bocsátásáért.
Jeddah-refinery-attack.jpg
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 735
30 271
113
"A jemeni elnök csütörtökön bejelentette, hogy új elnöki tanácsot hoz létre a húszi lázadók elleni 2014-es háborúban vérbe fojtott ország irányítására – számolt be a helyi állami média.

„Visszafordíthatatlanul átruházom teljes hatáskörömet erre az elnöki tanácsra” – mondta Abed Rabbó Manszúr Hádi jemeni elnök kora reggel, a szaúdi fővárosban folytatott béketárgyalások utolsó napján egy televíziós nyilatkozatban."