• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
5 metróvonalat lezártak. Állomásokon lehúzták a rácsot és megrohamozták a szerelvényeket a rendőrök. Rommáverés és tömeges letartóztatások vannak.
A mediceket sem engedik oda.
Az első videó mellett írják: "Please, the people of America, send military to Hong Kong immediately." Hmmm. Sztem ebben ne reménykedjetek nagyon, skacok. :(
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
T

Törölt tag 008

Guest
Szerencsétlenek. Ha ebben reménykednek akkor régen végük :p
EDU-BUwUcAAeQ-S

Ezeket tényleg jól megverték.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 230
37 046
113
Úgy néz ki ez Maidan chinese módra. Egyértelmű a nyugati, főleg amarikai támogatás, nyíltan lobogtatják az amerikai zászlót. Ezzel az agész hercehurcával iszonytatóan felbőszítik a kínai vezetést. Egyre közelebb kerülünk egy katonai konfliktushoz Kína és az Usa között. A kínaiak már készülnek a partraszállásra Tajvanon, ezt még az új F16 osok Tajvannak történő leszállítása előtt meg kéne lépniük.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
T

Törölt tag 008

Guest
...
És fegyverkeznek......

A felső videó érdekes. Annyit olvastam róla, hogy az utasok összeszólalkoztak. Néhányan elkezdték provokálni a tüntetőket, volt kis vitatkozás meg lökdösődés aztán a kék bácsi előkapott egy KALAPÁCSOT és azzal kezdte el ütni a tüntetőket. Untána elszabadult a pokol. Nem tudom ki kicsoda ott. Ha valaki megtudja írja meg.

EDWhMOxU4AYaTzI




A lenti mókusről gyorsan kiderült, hogy rendőr. HK-ban 100% tiltás van fegyverekre.
Rengeteg rendőr volt beöltözve tüntetőnek és elvegyültek közöttük. Aztán random pillanatokban tüntetőket tartóztattak le, vagy ha lebuktak rohantak vissz a rendőrsorfal mögé.


Itt is "tüntetők" tartóztatnak le:

Itt is:
Szóval mindkét oldal megéri a pénzét, mindkettő gyártja a fake newsokat és provokál.
Szerintem elkönyvelhetjük, hogy hongkongot inegrálták kínába. Mostantól nem szabad "demokratikus" állam. Ennyi.
Tajvan felkészül.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
A felső videó érdekes. Annyit olvastam róla, hogy az utasok összeszólalkoztak. Néhányan elkezdték provokálni a tüntetőket, volt kis vitatkozás meg lökdösődés aztán a kék bácsi előkapott egy KALAPÁCSOT és azzal kezdte el ütni a tüntetőket. Untána elszabadult a pokol. Nem tudom ki kicsoda ott. Ha valaki megtudja írja meg.

EDWhMOxU4AYaTzI




A lenti mókusről gyorsan kiderült, hogy rendőr. HK-ban 100% tiltás van fegyverekre.
Rengeteg rendőr volt beöltözve tüntetőnek és elvegyültek közöttük. Aztán random pillanatokban tüntetőket tartóztattak le, vagy ha lebuktak rohantak vissz a rendőrsorfal mögé.


Itt is "tüntetők" tartóztatnak le:

Itt is:
Szóval mindkét oldal megéri a pénzét, mindkettő gyártja a fake newsokat és provokál.
Szerintem elkönyvelhetjük, hogy hongkongot inegrálták kínába. Mostantól nem szabad "demokratikus" állam. Ennyi.
Tajvan felkészül.
Sajnos egyet kell értsek. Talán az sem mindegy, hogy HK a régió pénzügyi központja, és a kialakuló gazdasági háborúban most felértékelődött a stratégiai jelentősége. A nyugat meg ugyanúgy végig fogja nézni a műsort, mint ahogy a Krím elcsatolását is. Lesz hőbörgés meg szankciók, de a lényegen nem fog változtatni.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113
Az előttem szólóhoz csatlakozván..... Hongkongnak vége... Csoda, hogy eddig tartott... Tajvan tényleg felkészül. De, az a baj, hogy nem tud felkészülni... Ha lenne 1000 db F35-öse, akkor sem.... Épp azért, amit írtál. A nyugat végig fogja nézni. A szankciók semmit nem érnek, háborút meg nem fognak kezdeni miatta, mert a béke - nekik - többet ér... A Nyugat és Amerika magatartása szinte kiprovokálja ezt az eseménysort. Csak és kizárólag másod-, illetve harmadrendű hatalmakkal kemények. Ha Hari Seldon lennék az Alapítvány-sorozatban, akkor azt mondanám, a Birodalom évszázados haldoklásának folyamatát látom... Még kívülről úgy tetszik, erős, fényes, de már a perifériát nem képes kordában tartani és a széthúzó erők eredője erősebb, mint az összetartó erő... Ladagrantnak és kollégáinak ajánlanám a pszichohistóriát....
 
T

Törölt tag 008

Guest
.... Tajvan tényleg felkészül. De, az a baj, hogy nem tud felkészülni... .....
A felkészül azt jelenti, hogy az elit lepaktál inkább a komcsikkal, hogy megőrizze a hatalmát és csöndben integrálódik. Akinek meg nem tetszik útlevél.
A HKiak is megszívták. Reptér zárva. Lassan nem tudnak elmenekülni. Már rég kanadában kellene lennie mindenkinek akinek számít a demokrácia. Ez egy megnyerhetetlen háború. 2047-ben ez mindenképpen bekövetkezett volna. Most előbbre hozták 28 évvel. Sokan készültek erre, rengetegen szereztek ügynökségeken keresztül kanadai állampolgárságot. Ők most előnyben vannak, bár a kanadaiak elkezdték ellenőrizni és visszavonni a papírjaikat.
Persze a többség ami mondjuk 90%-ot jelent megszívta. Vagy jó kommunistává vállnak vagy pokol lesz az életük. Nem véletlen, hogy a saját, demokráciában felnőtt rendőrségük sem áll melléjük. Gondolom be vannak zsarolva, hogyha nem lépnek fel elég keményen az amerikai ügynökök (mert minden tüntető az) ellen akkor vége a karrierjüknek.

Más: Valamelyik nap olvastam, hogy afrikában irgalmatlan földeket vesznek meg a kínaiak és konkrétan kínaként működik. Értsd kínai útlevéllel lehet belépni. Szegény afrikai hülyék, annyira utálják a fehéreket és annyira pénzéhesek, hogy üveggolyóért eladják a földjüket. Azóta próbálok erre megbízható forrást keresni. ( azért social media nem az)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Más: Valamelyik nap olvastam, hogy afrikában irgalmatlan földeket vesznek meg a kínaiak és konkrétan kínaként működik. Értsd kínai útlevéllel lehet belépni. Szegény afrikai hülyék, annyira utálják a fehéreket és annyira pénzéhesek, hogy üveggolyóért eladják a földjüket. Azóta próbálok erre megbízható forrást keresni. ( azért social media nem az)

Kongói dok. filmben láttam, hogy az ottaniak nagy álma, hogy kínai bányában dolgozhassanak, mivel másfélszeresét keresik annak amit az európaiak adnak az ércekért, gépekkel dolgoznak nem két kézzel, még biztonsági ruházatot is kapnak, legfőképp pedig nem halnak éhen ha elfogy az ér amit év(tized)ekig követtek.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008