• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Miért ne mondhatnánk meg a frankót attól függetlenül, hogy katonailag/gazdaságilag hogy állunk? Ne röhögtess már. A te világodban csak annak lehet szava, csak az mondhatja meg a frankót akinek van erős gazdasága meg katonasága? Lol
Természetesen lehet így is…
Csak a következményei nem egészen ugyanazok mikor egy nagyhatalom és egy kicsi KKE állam teszi ugyanazt…
 
W

Wilson

Guest
Ezt az objektív realitásodat más témákban is jó lenne kamatoztatnod..

Egyébként elég nevetséges egy svájcot meg hollandiát hozzánk hasonlítani, majd orbán-fikázni egy sort. Akúgy meg tudod, épp ez a libsi gondolkodás a probléma, amit te is tolsz.
Miért ne mondhatnánk meg a frankót attól függetlenül, hogy katonailag/gazdaságilag hogy állunk? Ne röhögtess már. A te világodban csak annak lehet szava, csak az mondhatja meg a frankót akinek van erős gazdasága meg katonasága? Lol
Neked az a bajod, hogy izomból, indulatból dühből kommentelsz, pedig ha lehiggadnál akkor talán végig tudnád olvasni a hozzászólásomat és annak előzményeit, és akkor latnád, hogy példának nem én hoztam fel az általad is említett három országot.

Ami pedig a hozzászólásod többi részét illeti kihagyva belőle a szokásos minősítgetéseidet, termêszetesen meg lehet mondani a frankót gazdasági és katonai háttér nêlkül is, de természetesen ennek a súlya egyenes arányban áll a mögötte lévő erővel, a helyzet az, hogy előbb vagy utóbb mindig szembejön a valóság, lásd a jelenlegi példát ,amikor a magyar kormány eladta a hazai közvélemény erre fogékony részének, hogy ő szabadságharcot folytat pl Brüsszel ellen ,miközben most éppen kutyába lemenve minden papírt hajlandó aláírni amit Brüsszelben elé tolnak, csakhogy határidő előtt megkapja a magyar gazdaság (és az ő túlélésük/hatalmon maradásuk) számára létfontosságú EU-s pénzeket.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Ő hozta izraelt is, amit te ignoráltál, mert nem fér bele a valóságértelmezésedbe.
Mert nem európai állam és jelen formájában 1947 óta létezik ENSZ határozat alapján…
Az összehasonlítás minimum előfeltétele legyen valami közös földrajzi háttér (legalább európai állam), kulturális háttér (judeo-keresztény gyökerek), történeti háttér (érintett volt a XX. Század viharaiban)…

De természetesen bármely tetszőleges ENSZ tagállam bevonható az összehasonlításba csak nem tudom mire jutunk vele….
Már Svájc és Hollandia is csak erős engedményekkel vonható be… egyik se fél-periféria állam, s poszt kommunista stb…
ezért írtam “gondolat kísérlet”…
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Értem és az egyetértek két különböző dolog.
Értem amit mondasz de másképpen vélekedek róla még akkor is így marad, ha növelve a tétet a faszodat is bevetted…
Értem ez alatt ezt az érvelést idézet tőled:
“ meg: KAPJA BE A FASZOMAT, de bő nyállal ám!”
Kiválóan beidézted azt a mondatomat, egy teljesen másik hozásszólásomból, mi nem világos azon, hogy aki nekünk/nekem direkt ártani akar, az kapja be a faszomat?

Miért próbálod úgy beállítani, mint ha az neked szólt volna? Hogy keveredett ehhez a posztodhoz a faszom? Nem kicsit próbálod összemosni ezzel a dolgokat hogy félig idézel be egy hozzászólásomat, majd egy teljesen másikból - totál más kontextusból kiragadva - beírsz egy félmondatot, így már nem csak értetlen vagy, de csúsztatni is próbálsz, az meg nagyon nem szép...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Kiválóan beidézted azt a mondatomat, egy teljesen másik hozásszólásomból, mi nem világos azon, hogy aki nekünk/nekem direkt ártani akar, az kapja be a faszomat?

Miért próbálod úgy beállítani, mint ha az neked szólt volna? Hogy keveredett ehhez a posztodhoz a faszom? Nem kicsit próbálod összemosni ezzel a dolgokat hogy félig idézel be egy hozzászólásomat, majd egy teljesen másikból - totál más kontextusból kiragadva - beírsz egy félmondatot, így már nem csak értetlen vagy, de csúsztatni is próbálsz, az meg nagyon nem szép...
Mert hülyeségeket beszélsz.Az USA nem akar ártani nekünk,de azt nem tűri el,hogy nyíltan ellene tegyünk.Foleg,hogy közben az USA biztosította védelmet élvezzük.
EU UGYAN EZ.EU pénzen működik az ország,EU gazdaság része vagyunk.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Kiválóan beidézted azt a mondatomat, egy teljesen másik hozásszólásomból, mi nem világos azon, hogy aki nekünk/nekem direkt ártani akar, az kapja be a faszomat?
Tudom, h nem nekem szólt.
Csak amikor arra céloztál, h nem nagyon fogunk beszélgetni azt jeleztem, h valószínűleg igazad van, mert az olyan maga szintű érveléshez, ahol a “faszod” is szerepel mint eszköz nem tudok felnőni…
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Az említett országok történeti, geopolitikai háttere merőben eltér Hazánkétól.
De ha gondolat kísérlet. Maradjunk Európában.
Az említett országok hol verik, verték a tam-tamot az elmúlt időszakban vagy a múltban? Velünk ellentétben akik “harcban” állunk már jó 10 éve(előtte meg impotensek voltunk)..?
Meghúzták magukat és csendben helyezkedtek…
Miről beszélsz?

Svájcnál szigorúbb, autoriterebb vezetésű, önállóbb külpolitikát folytató ország nem sok van a földön! Kurvára kiálltak a saját érdekeikért.

A hollandok a pénzükkel legyarmatosítanak expanzív módon mindent amit érnek, SPAR vagy a SHELL neve mond neked valamit?

Izrael mint a gyámoltalan ország, aki nem veri a tam-tamot, nem áll "harcban", iszol TE gyógyszerre vagy mivan veled ?!

Ezek az országok kurvára nem azok amiknek leírod őket, hogy "kicsik és tudják a helyüket" s igen, a gazdasági teljesítményük is pont azért lehet és van előttünk, mert kurvára kiálltak MINDIG is saját magukért, és senkinek nem voltak a kutyái, senkit nem szolgáltak ki érdekeikkel ellentétesen!

Szóval OK-OKOZAT, azért vannak előttünk, mert nem játszották el a kutyát! Nekünk sem kéne!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Mert hülyeségeket beszélsz.Az USA nem akar ártani nekünk,de azt nem tűri el,hogy nyíltan ellene tegyünk.Foleg,hogy közben az USA biztosította védelmet élvezzük.
EU UGYAN EZ.EU pénzen működik az ország,EU gazdaság része vagyunk.
Jó, erre már nincs mit mondani, tudod mit, meghagylak ennél a tévképzetednél!
Az USA és ez EU csak jót akar nekünk, magunktól akarnak megvédeni...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Tudom, h nem nekem szólt.
Csak amikor arra céloztál, h nem nagyon fogunk beszélgetni azt jeleztem, h valószínűleg igazad van, mert az olyan maga szintű érveléshez, ahol a “faszod” is szerepel mint eszköz nem tudok felnőni…
Megleszek nélküled én is, hidd el, hiába negédesebb a stílusod, kettőnk közül sanszosan én vagyok a nagyobb hazafi!

Már ha Magyarország szolgálatáról van szó, nem pedig valami olyan országéról, ami Rangereket tart, mert úgy lehet hogy TE is nagyon szép szolgálatot nyújthatsz a sajátjaidnak!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Izrael, Svájc Hollandia olyan gazdasági erővel mutatókkal rendelkezik aminek még a közelében sem vagyunk, csak nézd meg mi lett az elmúlt 12 év szabadságharcának az eredménye az Orbán kormány lassan már minden papírt hajlandó aláírni, hogy a határidő előtt megkapja az EU-s pénzt, magyarul lehet itt harcolni mindenki ellen, és szittya magyarként megmondani mindenkinek a frankót, csak ennek szerintem akkor van értelme, hogyha van mögötte háttér gazdasági, katonai stb.

Mert attól még, hogy azt mondjuk, hogy merjünk nagyok lenni az égadta világon nem fog változni semmi.
Ok-okozat!

Addig amíg nem köthetünk meg nekünk előnyös üzleteket, mert pl. a déli-áramlat az fúj, az északi áramlat 2 az baba, majd miután kiépítették azok a kretének USA nyomásra önsorsrontó módon leállítják, majd köpködnek ránk hogy mi nem szakítunk meg minden kapcsolatot az oroszokkal, támogatjuk a gáz szankciót, de mikor kiderül hogy csöcsre szaladtak mi meg leboltolunk magunknak már kéne a geciknek a miénk is, szóval HA ezt hagyjuk, akkor ebből az ördögi körből sosem lesz kiút!

Azt kell látni, hogy a nyugati országoknak egyszerűen nem érdekük, hogy valaha is utolérjük őket, és TESZNEK is azért hogy ez soha ne sikerüljön!

Érdekellentétben vagyunk velük! Ha kiszolgáljuk őket, lent maradunk örökre!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ő hozta izraelt is, amit te ignoráltál, mert nem fér bele a valóságértelmezésedbe.
Másik kettő is abszolút jó példa, Európán belülről!

Nagyon is kiálltak a saját érdekeikért, mindig! Legyarmatosítanak akit érnek, pénzzel, fondorlattal, simulékonyság-bunkóság kellő pillanatban adagolt megfelelő keverékével.

Svájciak nem engednek beleugatni a saját belső dolgaikba. Legfőképpen nem politizálnának a saját érdekeik ellen. Az egyik leg autonómabb ország a világon!

Rájuk próbáljon majd migránst erőltetni tömegesen Brüsszel, vagy őket belehajtani a harmadik világháborúban Washington! Sok sikert mindenkinek hozzá!
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Megleszek nélküled én is, hidd el, hiába negédesebb a stílusod, kettőnk közül sanszosan én vagyok a nagyobb hazafi!

Már ha Magyarország szolgálatáról van szó, nem pedig valami olyan országéról, ami Rangereket tart, mert úgy lehet hogy TE is nagyon szép szolgálatot nyújthatsz a sajátjaidnak!
zsolti!
Megbocsáss de nem miattad vagyok itt, pontosabban nem személyek miatt- amennyiben egy fórum nevet személyként kezelünk. Feltételezem ez általános.
Úgyhogy ezt a személyes részt nyugodtan befejezheted.

Értem, h van amiben nem értünk egyet- bár szerintem a cél eléréséhez felhasznált eszközök jelentik a fő különbséget.

A hazafi, patrióta az egy morális magatartás(ok) összessége és úgy gondolom alapvetően defenzív.

Nem tudom, hogyan dönthető el ki kisebb vagy nagyobb hazafi ….pláne egy fórumon vagy fórum bejegyzések alapján, ismeretlenül, de ha Te úgy érzed ehhez képességekkel rendelkezel…
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Wilson

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Nem,nem akarnak.Es nem is tudnak.Sajat hülyeségeket azonban nekünk is kell fizetni.
Persze, a pénzt sem szivattyúzzák és főleg szivattyúzták innen kifelé a múltban...
Csupa filantróp jóember van nyugaton, így van! A kurva háborúikba is csak véletlenül keveredtek bele az amcsik, MENETRENDSZERŰEN, valahogy mindig arra amerre kőolaj volt gazdagon...

Hagyjuk már egymást, tényleg, ne fárasszál!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
zsolti!
Megbocsáss de nem miattad vagyok itt, pontosabban nem személyek miatt- amennyiben egy fórum nevet személyként kezelünk. Feltételezem ez általános.
Úgyhogy ezt a személyes részt nyugodtan befejezheted.

Értem, h van amiben nem értünk egyet- bár szerintem a cél eléréséhez felhasznált eszközök jelentik a fő különbséget.

A hazafi, patrióta az egy morális magatartás(ok) összessége és úgy gondolom alapvetően defenzív.

Nem tudom, hogyan dönthető el ki kisebb vagy nagyobb hazafi ….pláne egy fórumon vagy fórum bejegyzések alapján, ismeretlenül, de ha Te úgy érzed ehhez képességekkel rendelkezel…
Pl. elolvasom hogy hogyan viszonyul az ember az országához?

Az máris egy jó kiindulási alap!
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Mert hülyeségeket beszélsz.Az USA nem akar ártani nekünk,de azt nem tűri el,hogy nyíltan ellene tegyünk.Foleg,hogy közben az USA biztosította védelmet élvezzük.
EU UGYAN EZ.EU pénzen működik az ország,EU gazdaság része vagyunk.
Az USA, csak egy eszköz pár multi, bank, meg pénzember kezében, akik további gazdagodásra használják, és ha ehhez bárkinek ártaniuk kell, akkor megteszik. Valóban nem tűri el, ebben igazad van.
Az efféle védelmet "élvezik" a kurvák is a stricitől, ráadásul ez sem igaz, mert semmiféle áldozatot nem hoznának, ha minket valós veszély fenyegetne. Az ország nem EU pénzen működik, az EU az itt termelt nyeresége egy részét osztja vissza, és még ennek is egy nagy része őt gazdagítja. Ezzel nem azt mondom, hogy nem lehetne win-win a szitu, mint néhány gyarmat esetében is az volt időnként.
 
W

Wilson

Guest
Ok-okozat!

Addig amíg nem köthetünk meg nekünk előnyös üzleteket, mert pl. a déli-áramlat az fúj, az északi áramlat 2 az baba, majd miután kiépítették azok a kretének USA nyomásra önsorsrontó módon leállítják, majd köpködnek ránk hogy mi nem szakítunk meg minden kapcsolatot az oroszokkal, támogatjuk a gáz szankciót, de mikor kiderül hogy csöcsre szaladtak mi meg leboltolunk magunknak már kéne a geciknek a miénk is, szóval HA ezt hagyjuk, akkor ebből az ördögi körből sosem lesz kiút!

Azt kell látni, hogy a nyugati országoknak egyszerűen nem érdekük, hogy valaha is utolérjük őket, és TESZNEK is azért hogy ez soha ne sikerüljön!

Érdekellentétben vagyunk velük! Ha kiszolgáljuk őket, lent maradunk örökre!
De sem Oroszorszàg sem Kína még csak megközelítőleg sem fog nekünk olyan támogatásokat nyújtani mint amit az EU adott az EU csatlakozásunk óta, és egyedül a mindenkori magyar kormányzat felelőssége, hogy ezt ,hogy és milyen hatékonysággal használja/használta fel.

És azt is látni kell, hogy mind Oroszországnak és mind Kínának csak az EU tagságunk jelent értéket.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan