Behánysz olyanok. Ébredjen egy ilyen amellett aki ezeket támogatja.Az hagyján, de a száját kifesti a bajuszát meg otthagyja![]()
Behánysz olyanok. Ébredjen egy ilyen amellett aki ezeket támogatja.Az hagyján, de a száját kifesti a bajuszát meg otthagyja![]()
Ez a veszteségi arány hízelgő rájuk nézve. Sztálingrádban egy hét alatt amortizálodtak le ennyire a friccek - azok az alakulatok, amelyek éppen harcoltak a városban.Az iraki különleges erők, a Golden Division, állományának 40%-át vesztette el a 9 hónapos moszuli ostrom alatt.
Ez, az összesen kb. 10 ezer fős egység, az iraki fegyveres erők krémje, akire a kormány számíthat, mivel a jelentős erőt képviselő milícia tevékenysége nem feltétlen kormány irányított.
Májusban amikor felvételt hirdettek 300 ezer jelentkező volt, és kb. 3 ezer ment át a szűrésen. Közülük mintegy ezer léphet be az amcsik által szigorúan kézben tartott 30-40 hónapos kiképzési programba. Közülük rendszerint 95% megy végig. Július óta 500-an kerültek be a tényleges szolgáló állományba. Évi 2 ezer fő végezhet és az USA szeretné felnyomni az erők létszámát 20 ezer főre.
A 2018-as költségvetésben erre 1,3 milliárd dollárt terveztek.
A US dominanciát mindenképp fenn akarják tartani, különben egyből előretörne az orosz vagy az iráni vonal.
https://www.washingtonpost.com/news...loody-fight-for-mosul/?utm_term=.c3c60b59f1a4
Nikábban csak a szeme látszik.Az hagyján, de a száját kifesti a bajuszát meg otthagyja![]()
Német cikk a Moszulban talált német lányról. Összefoglalná valaki?
http://www.spiegel.de/politik/ausla...ie-dschihad-braut-aus-pulsnitz-a-1159114.html

Moszul, néhány IÁ-s ilyen cuccban próbált megszökni.
![]()
![]()
Hehe ha németesen olvassátok ki foteltábornok jön ki belőle (nam hagyhattam ki naVotel tábornok iraki és szaúdi katonai vezetőkkel tanácskozott Bagdadban a stabilitásról és biztonságról.
![]()
![]()
)Jöhet az orosz jelenlét Irakban?
https://biztpol.hungarianforum.net/t88p450-biztpol-sziria-es-irak-5#9611
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..