1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Lesz-e III. világháború, vagy sem?

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - desertfox által indítva @ 2013. február 6..

1. desertfox

desertfox New Member

Bevallom foglalkoztat a dolog , mert Én elég valósnak érzem a dolgot azért is dobom fel a témát.
    Ez nagy fegyverkezés és mindenhol bevillannak ezek 2019-2020 as dátumok, engem zavar.
    Rakétapajzsos mizéria
    Lopakodók be nem vetése valamire tartalékolása.

Érdekelne hogy Ti mit gondoltok erről ?

2. danielblack

danielblack Guest

A válasz ebben a videóban található meg :-D

http://www.youtube.com/watch?v=X2VWDVZZWTQ

mig-25 likes this.
  3. panoz

panoz Well-Known Member

Ha igény volna rá, akkor lesz.

4. Montezuma

Montezuma New Member

Ebben a kérdésben engem is a többiek őszinte véleménye érdekelne.

Semmit nem írnék most a témával kapcsolatban, ellenben javaslom azt, hogy akinek véleménye van az mindenféle egyéb magyarázat nélkül szimpla igen vagy nem választ adjon. Aztán x idő / x vélemény múlva szavazatszámlálás.

Játékszabály: Mivel egy egyszerű eldöntendő kérdésről van szó, így a remélem nem, jó lenne ha nem és az egyéb kitérő válaszok = igen szavazat.

Az eredményhirdetés után mindenki írhat egy rövid esszét, ami alapján az igen  vagy a  nem válaszra voksolt.

A téma szerintem pont elég komoly ahhoz, hogy játszunk vele. Remélem nem hurrogtok le az ötletemmel.

5. Roni

Roni Well-Known Member

3 világháború ne legyen, de európára ráférne a gatyába rázás .

6. nani1980

nani1980 Member

Lesz ! A kérdés, csak az, hogy mikor, és kik kivel...

7. panoz

panoz Well-Known Member

Lesz.

20 év múlva vagy 20000 év múlva az már más kérdés az ember nem bír nyugton ülni.

50 éven belül lesz IIIVH? Nem.

8. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Szólok előre, hogy a hétvégén már lehet majd szavazást is csinálni a fórumban :)

9. Python

Python Well-Known Member

Tcat:

Ez egy jó hír!  :) :) :)

Monte:

Nagy valószínűséggel lesz 3. világégés.

A mikor időpontját nem tudjuk, nem is tudhatjuk.  Most nem is mennék bele semmilyen konteós dologba.
    Egyszerű történelmi tapasztalat (talán törvényszerűség is...), hogy az emberiség az eddigi története során a fellépő gazdasági, társadalmi válságokat (depressziós ciklusokat) nagy többségében lokális háborúk sorozatával vélte megoldani, az erőforrások (energiahordozók, nyersanyagok, területek, víz, stb.) feletti dominancia kiterjesztése, újraelosztása végett, amelyek mindig egy nagyobb egésszé, esetlegesen világháborúvá (itt a 'világ' szó mindig az adott történelmi korszak konteksztusában értendő) terebélyesedtek ki.
    Hisz egy nagyobb (globális) méretű katonai konfliktus köztudomásúlag erőforrás, és emberigényes egy valami.
    Továbbá a mai kor olaj és egyéb szénhidrogénekre alapuló jóléti, globalizált, posztfordista gazdasági, társadalmi berendezkedése, egy már a csúcspontján túljutott szénhidrogén kitermelési ciklus közepén élve, erőteljesen magában hordozza egy újabb világégés kockázatait. De ez még odébb lesz, szerintem.
    És hosszasan lehetne még folytatni...!

10. danielblack

danielblack Guest

IGEN! Szerintem is lesz, méghozzá ebben az évszázadban. És ázsiából vagy a közel-keletről  fog elindulni szerintem.

11. Karesz

Karesz New Member

12. danielblack

danielblack Guest

Egyébként ha az emberiségnek sikerül túlélnie ezt az évszázadot, úgy, hogy a technológiáink is megmaradnak (azaz nem vetjük vissza magunkat egy atomháborúval a középkorba), akkor nagy a valószínűsége, annak, hogy további bolygókon is megvessük a lábunkat. Onnantól pedig már nehéz lesz kiirtani magunkat :-D

13. doberamann

doberamann Member

Most ez komoly? Miről beszéltek ti? Már rég megy...

14. Roni

Roni Well-Known Member

Igen valóban megy, a jenkik épp most számolják fel a még az oroszok szövetségeseit.
    Ma aszad-ot szólítsák fel hogy hagyja el hatalmát, holnap az iráni elnököt holnapután Putyin elnökön a sor .

http://www.oroszvilag.hu/?t1=posztszovjet_terseg_es_a_vilag&hid=3817

És már megint lerohanják európát az oroszok:D

"a hülyeség határtalan"

15. Batka

Batka New Member

Nem lesz.

Világháború nem lesz. Háború lesz világszerte, bőségesen.

16. ijasz

ijasz Well-Known Member

Nem lesz, "csak" helyi háborúk.

17. desertfox

desertfox New Member

<a title="doberamann profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/doberamann/">doberamann</a> igaz folyik az előkészítés ,de ez még nem az.

Roni:  Én pont azért tettem fel a kérdés , mert pont azt látom hogy a határpontra érkeztünk  az Szíriai és Iráni helyzettel is azt már nem fogja hagyni Oroszország és Kína sem, tehát .......

<strong>IGEN

18. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Európában még az előző két háború okait sem számolták fel. Az Unió egységesülése vagy szétesése is magában hordoz konfliktus-forrásokat. A gazdasági egyenlőtlenségek felszámolása csak szavakban program. A bevándorlás élezi a kulturális-etnikai ellentéteket. Európa nagyonis a háború felé tántorog. (Becsült hátralévő idő 15 éven belül).

Ázsiában hamarabb időszerű a kenyértörés. Ott a feltörekvő hatalom erősebbnek érzi magát és kezdi elveszíteni bölcs mértékletességét. Kérdés, hogy az EU mennyiben válik a konfliktus részesévé. (Becsült hátralévő idő 5 év).

Afrika hadszíntér lesz.

Ha sikerül keretek között tartani a konfliktust, akkor az USA győztesként, de végletesen meggyengülve kerül ki belőle. Ez lesz az új világrend kezdete.....

Kukorica János likes this.
  19. luperator

luperator Active Member

Igen.

Ami most van, tekinthető a II. vh. előtti spanyol polgárháborúnak is. Mindkét oldal viszi amilye van, hogy legfőbb ellenlábasa ellen próbálja ki, nyílt háború nélkül és köztes területen.

A gyarmatokról már leírtam a véleményem, a legtöbb konfliktus szerintem ott is lesz, a modern kor vívmányai miatt a színfalak mögött. Egészen addig, míg nem találnak egy olyan lelőhelyet (pl. kőolaj), amiért érdemesnek tartják hadat viselni.

Egyelőre él - ahogy látom - a második világháború emléke. Hosszabb agónia után fog majd kitörni, de akkor gyors lesz. Atomfegyver nélkül is.

20. Kuruc71

Kuruc71 New Member

lesz es ahogy a dolgok allnak nem kell hozza 10 ev sem.  Szerencsetlenebb esetben "holnap"

Ezen oldal megosztása