[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Politikus fejjel is gondolkodj! A mostani hiszti után már nehéz lesz a Gréta, Blanka vagy a Kossuth téren a nylon zacskó ellen tüntető fiatalokkal érvelni. Egy kicsit megszorongatott gyalogért 3 kemény munkával felépített tisztet nyertek. :rolleyes:
Bazzzeg, azt nem akarod megérteni, hogy ki lehetett volna nevezni egy 23 éves a TÖRVÉNYEKNEK megfelelő végzettséggel rendelkező kiscsajt, vagy ŐT akár ahogy megvan a diplomája, és akkor nincs ez a teljesen jogos felháborodás cunami!

Elbaszták. Nem kicsit, nagyon.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Almát az almával hasonlíts össze. Nálatok végig kell járni a ranglétrát, máshol azért ez nincs így.

Nem hadügyminiszter lett, hanem ifi helyettes államtitkár. Még jó hogy nem 30 éves karrier után engednétek meg neki, hogy ott melózzon. Bele lehet kötni, de komoly kifogást még nem hallottam. Szerintem csak az a bajuk vele, hogy egy fideszes agytrösztben dolgozott és ezért ütni kell ahol lehet. o_O
Elég baj, ha egy minisztériumban a törvényi minimum végzettség nélkül rögtön a felső harmadban lévő polcon lehet elhelyezkedni, nem hülyeség az a ranglétra, ahol tapasztalatokat lehet szerezni!!
30 éves elvárt karrierről itt senki se írt, 4-5 éves gyakorlati munka. tapasztalatszerzés azért elvárható szerintem (legalábbis nálunk a repszakmában így van, de talán az egészségügyben se lehet osztályvezető főorvos egy sebészeten egy 22 éves tanonc). Ha ez neked nem komoly hiányosság, csak kekeckedés, akkor nem kis szemellenzőt hordasz. Az meg, hogy "fideszes agytrösztben dolgozott" nekem nem ismert (úgy látszik te közelebb ülsz a tűzhöz hogy tudod), nem ismerősöm a leányzó hogy ilyeneket tudjak róla. Nekem bőven sok az, hogy SZEMÉLYE (és nem az ország kifejezett érdeke) miatt törvényt módosítanak, ilyet nem demokráciában hanem diktatúrában szokás, és manapság már talán egy európai királyságban se tennének meg. Nálunk meg igen ... pedig minden pohár megtelik egyszer, még ha csak csepegtetnek is bele!! Ha sokszor csinálnak még ilyeneket nagyon nagy bukta is lehet belőle, nem annyira (csak) a leányzónak hanem az egész országnak, ha ezzel sikeresen kiprovokálják a korábbi banda visszatérését. Attól félek "jó úton" járnak efelé ... sajnos ezt csak azok nem látják, akik túl közel melegednek a tűzhöz.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 560
113
https://www.portfolio.hu/unios-forrasok/20191212/ma-szavaz-nagy-britannia-oriasi-a-tet-409953
"Előrehozott parlamenti választást tartanak csütörtökön az Egyesült Királyságban. A választóhelyiségek brit idő szerint 7 és 22 óra - közép-európai idő szerint 8 és 23 óra - között lesznek nyitva. Közvetlenül a zárás után exit poll-eredményeket tesznek közzé a nagy brit médiatársaságok az Ipsos MORI közvélemény-kutató cég adatai alapján."
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Elég baj, ha egy minisztériumban a törvényi minimum végzettség nélkül rögtön a felső harmadban lévő polcon lehet elhelyezkedni, nem hülyeség az a ranglétra, ahol tapasztalatokat lehet szerezni!!
30 éves elvárt karrierről itt senki se írt, 4-5 éves gyakorlati munka. tapasztalatszerzés azért elvárható szerintem (legalábbis nálunk a repszakmában így van, de talán az egészségügyben se lehet osztályvezető főorvos egy sebészeten egy 22 éves tanonc). Ha ez neked nem komoly hiányosság, csak kekeckedés, akkor nem kis szemellenzőt hordasz. Az meg, hogy "fideszes agytrösztben dolgozott" nekem nem ismert (úgy látszik te közelebb ülsz a tűzhöz hogy tudod), nem ismerősöm a leányzó hogy ilyeneket tudjak róla. Nekem bőven sok az, hogy SZEMÉLYE (és nem az ország kifejezett érdeke) miatt törvényt módosítanak, ilyet nem demokráciában hanem diktatúrában szokás, és manapság már talán egy európai királyságban se tennének meg. Nálunk meg igen ... pedig minden pohár megtelik egyszer, még ha csak csepegtetnek is bele!! Ha sokszor csinálnak még ilyeneket nagyon nagy bukta is lehet belőle, nem annyira (csak) a leányzónak hanem az egész országnak, ha ezzel sikeresen kiprovokálják a korábbi banda visszatérését. Attól félek "jó úton" járnak efelé ... sajnos ezt csak azok nem látják, akik túl közel melegednek a tűzhöz.
Pontosan ezt látom én is, 100% ban.
Így van!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Kitalálom: Neked is csak annyi kötődésed van a htka-hoz, hogy a Katona J. színházba szoktál járni... o_O

Szerintem ezt ne erőltesd. :oops:
Ha már személyeskedünk: akkor te jársz egyáltalán színházba, vagy csak stadionba?!!
És mindenki azt erőltet amit akar, jogában áll, szerintem nem vagy te királyka hogy eldöntsd, ki miről írhat itt. Szerencsére ...
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nekem úgy tünik mintha nem lenne a kormány számára tragédia az, hogy most fényt kapott az ellenzék. Azóta legalább mindenki láthatja, hogy amikkel ijesztgettek, az igaz volt.

Nyilván nem teljesen hülyék odafenn és számoltak ezzel.
Már ellenzéki hangok is vannak arról, hogy ezzel a kritikával az ellenzék maga alatt is vágja a fát. Az egyik oldalon a fiatalok a: How dare you?!... Lépjen hátra egyet, Zárjuk be az erőműveket, stb... A másik oldalon meg csak csendben melózni szeretnének.

Nem állok közelebb a tűzhöz, mint te , de én nem csak az ellenzéki médiát olvasom.

Sikerült megvédened egy szopatós poént felbüfögő eszetlent (és egy zaklató színházat). Hogy sikerült ilyen helyzetbe hoznod magad? Gratulálok hozzá! Ezek után szerényebben kritizálj... bárkit is.
Nem csodalkozom hogy ennyire es jozan esz nelkul veded ezt a dontest mert lathatoan ugyanolyan arrogans vagy mint ok. Igy mar ertheto hova tunt a jozan esz. Ugyanilyen arrogansak voltak anno az MDF sek aztan lett belole az utalt MASZOP. Megint erre tartunk. Megint a szelso bal vagy jobb lesz a befuto ha igy megy.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 144
113
Nekem még csak nem is ez a bajom vele hogy 22 éves. Simán lehet hogy valóban jobban megtalálja a hangot a mostani célközönséggel, Y meg A generációsokkal.

Egyszerűen ez már a sokadik POFÁTLANUL/erőből lehozott mutatványa a kormányerőknek, hogy nem törvényszerű valami amit csinálnak, és akkor kikacsintva annyit mondanak, hogy "HJAAAA, akkor majd megváltoztatjuk a törvényt" egyoldalúan.

Nem szép, nem stílszerű, nem európai, nem méltó...

Mondom ezt én úgy, hogy nem látok összességében jobbat jelenleg tőlük, de ez már sokadjára nálam is kiveri a biztosítékot!!!

Arrogancia a köbön!
Egy jó tanácsom lenne feléjük, de tényleg építő kritikával!!!


Szerénység Virág elvtárs, szerénység!!!
Nem tudom, a mellettem ülő gyakornokok szerint kapja be.
És én nem tudom mire képes, aki itt ül két gyakornok csak a Műegyetemen a legjobbak közé tartozik a vizes szakirányon, de egy 60cm-es áteresz építési terve már megfogja őket, ami az alap alapja, akinek ez nem megy ne álljon vizes építőmérnöknek. Végzős MSC-s mind a kettő, kétszer okosabbak nálam az tény, de a tapasztalat hiányzik.
Márpedig egy helyettes államtitkár már embereket kell hogy irányítson ahhoz meg tapasztalat kell. A beosztottak kíváncsi lennék miként fogadják el hogy nekik kell a végzettség, a főnöknek meg nem.. ..gondolom már most megy a szóbeszéd hogy "ezt meg vajon ki kurogatja?"
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 107
113
Nem tudom, a mellettem ülő gyakornokok szerint kapja be.
És én nem tudom mire képes, aki itt ül két gyakornok csak a Műegyetemen a legjobbak közé tartozik a vizes szakirányon, de egy 60cm-es áteresz építési terve már megfogja őket, ami az alap alapja, akinek ez nem megy ne álljon vizes építőmérnöknek. Végzős MSC-s mind a kettő, kétszer okosabbak nálam az tény, de a tapasztalat hiányzik.
Márpedig egy helyettes államtitkár már embereket kell hogy irányítson ahhoz meg tapasztalat kell. A beosztottak kíváncsi lennék miként fogadják el hogy nekik kell a végzettség, a főnöknek meg nem.. ..gondolom már most megy a szóbeszéd hogy "ezt meg vajon ki kurogatja?"
Erről beszélek én is.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 144
113
Nem tudom, a mellettem ülő gyakornokok szerint kapja be.
És én nem tudom mire képes, aki itt ül két gyakornok csak a Műegyetemen a legjobbak közé tartozik a vizes szakirányon, de egy 60cm-es áteresz építési terve már megfogja őket, ami az alap alapja, akinek ez nem megy ne álljon vizes építőmérnöknek. Végzős MSC-s mind a kettő, kétszer okosabbak nálam az tény, de a tapasztalat hiányzik.
Márpedig egy helyettes államtitkár már embereket kell hogy irányítson ahhoz meg tapasztalat kell. A beosztottak kíváncsi lennék miként fogadják el hogy nekik kell a végzettség, a főnöknek meg nem.. ..gondolom már most megy a szóbeszéd hogy "ezt meg vajon ki kurogatja?"
És hát felköpött és alállt:
„Tényleg egy ilyen világban élünk, ahol az emberek már a jogot teljesen, mint egy ilyen gyurmát, azt hiszik, hogy így formálják majd arra, amit éppen szeretnének, elvesznek belőle, hozzátesznek, teljesen, tényleg, a vágyaikkal összekeverve, minden racionalitástól elszakadva használják a jogot. Szerintem egy ilyen helyzetben, egy ilyen világban ez, hogy így ki lett mondva, ez abszolút hiánypótló. És nem azért fontos, mert Orbán Viktor mondta ki, hanem azért, mert igaz.”
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
1. Nem vagyok irigy ember,de akiknek egy ilyen (az életünket nem befolyásoló) törvény módosítás a legnagyobb baja,na azt nagyon irigylem.
2. Nyugat-Európa topik.
3. Advent ideje van.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
1. Nem vagyok irigy ember,de akiknek egy ilyen (az életünket nem befolyásoló) törvény módosítás a legnagyobb baja,na azt nagyon irigylem.
2. Nyugat-Európa topik.
3. Advent ideje van.
Lassan vissza kellene hozni a másik bandát megint 8 évre (12-re szavazok mert a fidesz is annyit kapott) aztán mindenkinek lenne viszonyítási alapja. Tfh a 8-12 év alatt az ország rosszabb állapotban lenne mint a jelenlegi fidesz alatt, akkor valószínűleg itt mindenki szívná a fogát, meg mutogatna a másikra (aztán a fórumon az lenne a nagy hír 2024 környékén, hogy a gyári új leo2a7+, pzh2000, helikopterek cseréje megtörtént (darabonként 1M Euróért továbbadva katarnak) volna abrams m1a1, m109 és uh1 cserére mert azokat ingyen adják minimális ráfordítással.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Lassan vissza kellene hozni a másik bandát megint 8 évre (12-re szavazok mert a fidesz is annyit kapott) aztán mindenkinek lenne viszonyítási alapja. Tfh a 8-12 év alatt az ország rosszabb állapotban lenne mint a jelenlegi fidesz alatt, akkor valószínűleg itt mindenki szívná a fogát, meg mutogatna a másikra (aztán a fórumon az lenne a nagy hír 2024 környékén, hogy a gyári új leo2a7+, pzh2000, helikopterek cseréje megtörtént (darabonként 1M Euróért továbbadva katarnak) volna abrams m1a1, m109 és uh1 cserére mert azokat ingyen adják minimális ráfordítással.
Még ne, még nincs akkora vagyonkám,hogy túléljem akár csak 4 évnyi ámokfutásukat.
Most eset le miért itt dumálunk belpolról!
Ha visszatérnek,mehetek megint Nyugat-Európába melózni! :cool:
Hurrá!!! Hurrá!!! Hurrá!!! :(
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Lassan vissza kellene hozni a másik bandát megint 8 évre (12-re szavazok mert a fidesz is annyit kapott) aztán mindenkinek lenne viszonyítási alapja. Tfh a 8-12 év alatt az ország rosszabb állapotban lenne mint a jelenlegi fidesz alatt, akkor valószínűleg itt mindenki szívná a fogát, meg mutogatna a másikra (aztán a fórumon az lenne a nagy hír 2024 környékén, hogy a gyári új leo2a7+, pzh2000, helikopterek cseréje megtörtént (darabonként 1M Euróért továbbadva katarnak) volna abrams m1a1, m109 és uh1 cserére mert azokat ingyen adják minimális ráfordítással.
Ezzel egyet értek, de pont ezért nem értem hogy miért nem tanul a jelenlegi vezetés a hibáiból, mert maguk és az általad fentebb vázolt okok miatt ALATTUNK is vágják a fát ezzel a szemellenzős "tévedhetetlenek" vagyunk hozzáállással.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 378
7 866
113
Még ne, még nincs akkora vagyonkám,hogy túléljem akár csak 4 évnyi ámokfutásukat.
Most eset le miért itt dumálunk belpolról!
Ha visszatérnek,mehetek megint Nyugat-Európába melózni! :cool:
Hurrá!!! Hurrá!!! Hurrá!!! :(
Nézd a jó oldalát. Lehetséges majd hogy három eshetőség közül választhatol :)
Első. Sima mezei "kétkezi" munka. Ha szerencséd lesz akkor lehet kicsit jobb állást is kerülhet. Ami nem fog igényelni akkora erőkifejtést.
Második. Valamely keresztény zászló alatt feletkezeti hitből kimész ingyen és bérmentve rendet csapni.
Harmadik. Ugyan az mint a második. Viszont zöldhasúért lehet majd vállalni :D
Sajnos a második és a harmadik opcionál az eu gazdasága valószínüleg rotyon lesz. Külső és belső tényezők által. Így érthető okoknál fogva az euro se fog sokat érni. Marad a zöldhasú vagy esetleg a jüan.
Az első opció meg lehet hogy csak pár évig fog vegetálni. Sebaj :) addig lesz idő lelkileg és fizikálisan felkészülni a másik választható két opció egyikére. :D
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 350
10 739
113
Már elnézést, de amíg ilyen kétbitesen megy a vita, hogy Kurcsány vagy Zorbán, addig ne is számítsunk semmi jóra.
Miért? Mert mind a kettő maffiaszerű módon tart ott a politikai erejében, ahol. Magyarán egyiknek sincs olyan kihívója a táborán belül, akit ne enne meg reggelire bármelyikük.
Amikor végre mind a kettőt eléri a természetes vég (Mert Isten mentsen attól, hogy bármelyiket megmerényeljék: Az egyikből munkásmozgalmi mártír lenne, a másikból szent. Hááát...kösz nem...), akkor olyan hatalmi vákuum fog keletkezni, hogy ihaj!
Gyurcsány vs. Niedemüller?:eek:
Orbán vs. Németh Szilárd?:confused:
Vagy ki?

Az ország összes lakosát képviselő, vagy legalábbis képviselni próbáló, csak picit elqurvult (tehát mindkét oldalon még elfogadható) politikai személy jelenleg nincs (de legalábbis nem építette fel magát oda, ami pedig küzdelem, az meg idő) nincs az országban.
Orbán. Nála a "mi magyarok" jelentése: Mi fideszesek, Magyarország jelentése pedig Fidesz, NER. A Magyar Köztársaság nem véletlenül lett negligálva...
A haza nem lehet ellenzékben...
Tehát ő már elfogadhatatlan a választók egyik felének.
Gyurcsány meg a választók kétharmadának.
Ezzel csak a szakadék tágul. Ez túl nagy luxus egy viszonylag kis országnak!
Istenem, hol vagyunk már a boldog békeidőktől, amikor érdemben többpártrendszer volt, s megvolt az illúziója ( az én szememben politika a látszat, annak mutatásának világa) a társadalmi érdekegyeztetésnek, a kényszerű konszenzusra törekvésnek?
Hol vagyunk már attól, hogy igaz néha naiv, de az országért tenni akaró emberek is bekerültek a parlamentbe, a kormányba?

Engem rohadtul senki nem képvisel (már a látszatra sem adnak).

Na ezért vagyok én politikai árva.

Na; jöhet az össztűz...:(
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 529
113
Kozben megint elkezdodott a lazitas a szallito repulok kormanyzati hasznalata miatt. Dubai, meg harminc millios koltsegu ut, meg nem valaszolnak nekunk a feltett kerdeseinkre... :confused: