1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Románia

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - rudi által indítva @ 2018. január 12..

Címkék:
  1. Morishima

Morishima Well-Known Member

Szerintem kicsit túláraztad őket :) kapnak vagy 15-20 szamaras kordét amit sárgára festenek és már kész is az iskolabusz, tiszta amerika :cool:

2. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Akartam már én is betenni, mert mostanában érdekel a román haderő.

A berakott videóban a 32. perctől a Piranha harcjárműbe belülről is betekinthetünk. Nem akarom lebecsülni őket de eléggé gyengusz ennek a Piranhának a fegyverzete.
    Ami talán elviselhető színvonal az a MLI-84 Jderul és a LAROM rakétás sorozatvető.

Az elmúlt napokban a TR-85 Bizonulról beraktam néhány videót a megfelel harckocsik topikba. Személyes véleményem ramaty egy gép, másodvonalas harckocsinak is.

Schurrer likes this.
  3. leplezo

leplezo Well-Known Member

Amíg nem érkeznek meg a bevásárolt dolgaink, nekünk is csak feslett lerobbanó szarjaink vannak. Utána lesz egy mag, amire építkezhetünk. Már ha lesz elég állomány, és politikai akarat. Egy modern sereg egységeit bővíteni már egyszerűbb mint új egységeket esetleg fegyvernemeket, hadrendbe állítani nulláról.

gergo55, borisz, tong djagbu and 2 others like this.
  4. anonim999

Én is így látom.

borisz and tong djagbu like this.
  5. anonim999

Várom a véleményeket??!!

6. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Én, személy szerint irigylem a szállítógépeiket, a tüzérségüket (rakéta és csöves).... A többi..... Hmm..... csak annyira jó, mint aki benne ül...

7. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

8. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

"Nu vor fi Abrams deloc.S a hotarat deja.Vor fi 54 de Leopard 2A7 .Deja sunt doua in teste in Romania.Vor fi impartite in trei (17 aparate batalion)si completat pana la 55 cu TR85M1.Vor mai fi cumparate 6 bucati pentru antrenament.Stirea asta cu Abrams nu are acoperire sau e aruncata ca fumigena.Eu va spun ceva concret din surse sigure.O sa vedeti ca am dreptate.S ar putea ca asta sa fie primul batalion.Vor mai urma inca doua in anii urmatori."
    Szabad fordításban:
    - Egyáltalán nem lesz Abrams.Már eldöntötték. 54 Leopárd 2A7 lesz. Kettő már Romániában van tesztelésre. Szét lesznek osztva 3 helyre, s felpótolva 55 db-ra TR85M1 -el. Még lesz vásárolva 6 db kiképzéshez. bla bla bla bla, majd a következő években lesz még vásárolva még egy batalion (ezred?)

anonim999 likes this.
  9. krisss

krisss Well-Known Member

Zászlóalj. De mondjuk kíváncsi leszek mikor lesz ebből valami.

fedett_mókus likes this.
  10. kaktusz

Remélem jó sokára!(sem):D

arcas, borisz, tonyo and 3 others like this.
  11. KoviUbi

KoviUbi Well-Known Member

-a Mig-21 minden szögből szép
    -kellőképpen leértékeli az elavultsága a román PR-videókat.
    -Azt mondjuk továbbra sem tudom, hogy ellenségként tartsunk tőlük jobban vagy szövetségesként...

gergo55, arcas, BiancoGasto and 4 others like this.
  12. kaktusz

A Mig-21 ről jut eszembe, szülőfalumban most októberben, vagy mikor(amikor gyakoroltak a nagykárolyi felvonulásra a román hadsereg napja alkalmából) 3-3 db Mig-21 repkedett, legalább 10-12 kört is tettek egész alacsonyan a falu felett.. Szép kis masinák azok!
    Azon gondolkodtam, vajon ilyenkor mi figyeljük az ilyen repüléseket? Mert ez alig 8-10 Km re volt a Magyar határtól...

13. krisss

krisss Well-Known Member

Persze, meg előre be szokták jelenteni általában.

kaktusz likes this.
  14. dudi

dudi Well-Known Member

Van egy szép radarunk Békéscsaba környékén amivel mindent belátsz a Román határon(meg a szerben is)mert történelmi okokból kifolyólag olyan lapos a közös határ mint egy biliárdasztal.

papajoe and kaktusz like this.
  15. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nem kell nekik letolt gatyával hátat fordítani az történelmi tény, viszont tartani pláne félni nem kell tőlük. Mindenki nyugodtan aludhat.

16. Nemrég még A5 verziókat akartak venni, mikor módosult a dolog? Azért nagyon nem mindegy.

17. igaziigaz

igaziigaz Well-Known Member

18. igaziigaz

igaziigaz Well-Known Member

Elmélkedések vannak és nem hivatalos bejelentések csak az iq harcosok tényként vesznek minden hülyeséget.

A 272 darabszám is egy wikipedia hülyeség

19. papajoe

papajoe Well-Known Member

Mig-21?:D
    T55?
    Céllövölde a Gripeneknek,meg az A7+oknak?!

20. Fennek

Fennek Well-Known Member

Náluk nincs a kettő között különbség. :)

gergo55, arcas, borisz and 7 others like this.

Ezen oldal megosztása