[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 519
113
91,5t + az apró!
Jelenleg az úgy 5Mrd USD.
Lehet, hogy nem lenne olyan nagy baj, ha inkább a románok megkapnák az oroszoktól, mielőtt mondjuk az USA bejelentkezik náluk 4,5Mrd USD értékű fegyverrel (pl.: F-35-tel, drónokkal, miegymással) , hogy átvennék a követelést. Szerinted a románok belemennének? Mert szerintem azonnal!
Az USA meg kamatostul leinkasszálja orosz cégektől.
Honnet volt ezeknek 91 tonna aranya mikor 1916-ig meg aranybanyajuk se volt. A torokoktol loptak el?
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 459
46 359
113
Ha jól értem itt 2 választásuk van. Vagy athelyezik a számlát egy másik bankba vagy megszüntetik a számlákat... Nem inkasszàljak, vágyik erőszakkal elveszik nem?? Csak atfutottam de ezt vettem ki belőle...
De nem is tartozásról van szó! Szimplán szankcióról. Tartozás esetén nem csak annyiról lenne szó, hogy finoman rájuk szólnak, hogy "kívül tágasabb", hanem először zárolásról, majd inkasszálásról. Hidd el az amerikai szövetségi állam el tudná érni!
Ha azt elérték, hogy a svájci bankok kiadják az ügyfeleik adatait, akkor egy bármilyen másik multinacionális bank 1 vagy 2 órán belül inkasszálna orosz állami vagyont ha az adott ország bírósága ezt jóváhagyja? Azzal pedig, hogy az oroszok elismerték a tartozást, nincs nagyon mit tenniük.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ezek szerint arra sem veszed a fáradtságot, hogy elolvasd a linken lévő cikket. Pedig érdekes!
Az oroszok elismerték a követelés jogosságát....
Ehhez nekünk semmi közünk sincs, de akkor is érdekes, hogy mi lesz ebből. Az a helyzet hogy ez irgalmatlan sok pénz. És jogilag egyre több és több lesz.

A románok Miklós cártól kaptak papírt róla, hogy visszakapják. Csakhogy Miklóst Leninék meggyilkolták. Aztán a szovjetek kiléptek a háborúból. Románia ugye meg még területet vett el szovjetektől, amikor azoknál polgárháború volt, amit csak 1940-ben vettek vissza a szovjetek.
Szóval szerintem a románok soha nem fognak abból semmit visszakapni.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
91,5t + az apró!
Jelenleg az úgy 5Mrd USD.
Lehet, hogy nem lenne olyan nagy baj, ha inkább a románok megkapnák az oroszoktól, mielőtt mondjuk az USA bejelentkezik náluk 4,5Mrd USD értékű fegyverrel (pl.: F-35-tel, drónokkal, miegymással) , hogy átvennék a követelést. Szerinted a románok belemennének? Mert szerintem azonnal!
Az USA meg kamatostul leinkasszálja orosz cégektől.

Még Trump sem hülyült meg annyira, hogy behajthatatlan követelést vegyen át.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 459
46 359
113
A románok Miklós cártól kaptak papírt róla, hogy visszakapják. Csakhogy Miklóst Leninék meggyilkolták. Aztán a szovjetek kiléptek a háborúból. Románia ugye meg még területet vett el szovjetektől, amikor azoknál polgárháború volt, amit csak 1940-ben vettek vissza a szovjetek.
Szóval szerintem a románok soha nem fognak abból semmit visszakapni.
Te sem olvastad el a cikket.
Az évek során az oroszok többször elismerték a követelés jogosságát. Legutoljára 2003-ban. Leninék is azt nyilatkozták, hogy :
"továbbra is megőrzik Románia lakosságának". Egészen más lenne most a helyzet, ha akkor azt mondják, hogy "einstand". De nem ez történt...
Még Trump sem hülyült meg annyira, hogy behajthatatlan követelést vegyen át.
Lehet, hogy a románoknak behajthatatlan, de az USA nem ugyan az a kategória.
Behajthatatlan követelések esetén szoktak végszükség esetén "erős" behajtókat alkalmazni komoly felár ellenében. Az USA ennek mintának szerintem eléggé megfelel. És még csak nem is közvetlenül az oroszokhoz kell bekopogni, mert szerte a nagyvilágban szét van szórva annyi orosz állami érdekeltség, akin behajthatják.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Te sem olvastad el a cikket.
Az évek során az oroszok többször elismerték a követelés jogosságát. Legutoljára 2003-ban. Leninék is azt nyilatkozták, hogy :
"továbbra is megőrzik Románia lakosságának". Egészen más lenne most a helyzet, ha akkor azt mondják, hogy "einstand". De nem ez történt...

Lehet, hogy a románoknak behajthatatlan, de az USA nem ugyan az a kategória.
Behajthatatlan követelések esetén szoktak végszükség esetén "erős" behajtókat alkalmazni komoly felár ellenében. Az USA ennek mintának szerintem eléggé megfelel. És még csak nem is közvetlenül az oroszokhoz kell bekopogni, mert szerte a nagyvilágban szét van szórva annyi orosz állami érdekeltség, akin behajthatják.

De elolvastam a cikket.
A követelés jogos, hisz Miklós és az Orosz birodalom tartozik Romániának. Csakhogy ma már sem Miklós sem Orosz birodalom nincs.
Egyébként Leninnek még ha a gondolatai között is volt valaha az arany visszaadása, valószínűleg gyorsan kiverte a fejéből, amikor Románia hadat üzent a Szovjetúniónak és elfoglalta Moldovát. Ha az oroszoknak is lenne egy kis eszük, akkor azt mondanák, hogy a 90 millió tonnát elköltötték arra, hogy megvédjék az országukat a románoktól.
Ez kb. olyan, mintha én adnék neked 1 millió forintot megörzésre, majd rá 3 évre ellopom tőled a több millió forint értékű kerted, aztán meg még az 1 milliót is kérem vissza tőled. Azért ez elég nagy pofátlanság lenne tőlem, nem gondolod? :p

Csak ismételni tudom magam, Trump ennyire még nem hülyült meg.
Ha ilyen dolgok miatt elkezdenének az amerikaiak orosz tulajdonokat lefoglalni, akkor az oroszok is ezt kezdenék csinálni. Amerikai érdekeltségek is vannak a világon, még jóval több is, mint orosz.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
De elolvastam a cikket.
A követelés jogos, hisz Miklós és az Orosz birodalom tartozik Romániának. Csakhogy ma már sem Miklós sem Orosz birodalom nincs.
Egyébként Leninnek még ha a gondolatai között is volt valaha az arany visszaadása, valószínűleg gyorsan kiverte a fejéből, amikor Románia hadat üzent a Szovjetúniónak és elfoglalta Moldovát. Ha az oroszoknak is lenne egy kis eszük, akkor azt mondanák, hogy a 90 millió tonnát elköltötték arra, hogy megvédjék az országukat a románoktól.
Ez kb. olyan, mintha én adnék neked 1 millió forintot megörzésre, majd rá 3 évre ellopom tőled a több millió forint értékű kerted, aztán meg még az 1 milliót is kérem vissza tőled. Azért ez elég nagy pofátlanság lenne tőlem, nem gondolod? :p

Csak ismételni tudom magam, Trump ennyire még nem hülyült meg.
Ha ilyen dolgok miatt elkezdenének az amerikaiak orosz tulajdonokat lefoglalni, akkor az oroszok is ezt kezdenék csinálni. Amerikai érdekeltségek is vannak a világon, még jóval több is, mint orosz.

90 millió tonna természetesen "csak" 90 tonna akar lenni.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ja hogy ok 1860 es 1916 kozt ezt kulfoldrol vasaroltak mikor afrikai allapotok uralkodtak naluk, es valami ket haborut is lezavartak abban az 55 evben.

Olvasd el figyelmesebben.
Gyakorlatilag az ország összes nemesfémét, kincseit kivitték oroszba. Múzeumok, kolostorok, templomok, bankok döntöttek úgy, hogy kiviszik. Még a királynő ékszereit is oda vitték, és ha megnézed, nem is kevés volt neki. Gondolom a gazdag nemesek egy része is hasonlóan döntött. Kolostorokban, templomokban, nemesi családoknál évszázadokon keresztül halmozták azt fel.
Igen, két háborút lezavartak, mindkettőt megnyerték, vagyis, még hozott a konyhára, nem vitt.
Mint ahogy aztán 1919-ben is gyakorlatilag egész Magyarországot kiürítették. Sajnos nem mindenhol volt egy Harry Hill Bandholtz, aki ostorral mentette a Nemzeti Múzeum kincseit.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and honved

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 459
46 359
113
A követelés jogos, hisz Miklós és az Orosz birodalom tartozik Romániának. Csakhogy ma már sem Miklós sem Orosz birodalom nincs.
Jól sejtem, hogy devizakárosult vagy? o_O
Ha 2003-ban elismeri az akkori kormány a követelés jogosságát, akkor az még mindig behajtható! Annál is inkább, mivel ezt a követelés jogfolytonos. Korábban Szovjetunió is elismerte. Kulturális értékeket, műkincseket több részletben vissza is adták Romániának, sőt minimális mennyiségű aranyat is.
Szerintem, ha a románok az ügyet nemzetközi bíróság elé viszik, akkor nem kicsi esélyük van.