[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Természetesen egyik fél sem kellene általánosítson, de azért valljuk be, hogy bőven akadnak fővárosiak, akik így gondolkodnak.
Sokak szerint Magyarországon egy város van, Budapest, minden más "vidék". :)

Ez mindig olyan fura vagy inkabb torz jelensegnek hat nekem. Nem is tudom mi kellene hozza, hogy tarsadalmi szempontbol ez megvaltozzon?
Talan meg 1 kb. 1 millios varos az orszagban. De akkor meg egybol jonne az automatikus rivalizalas :D hogy aki onnan vagy BP-bol van az mind hulye stb :p
Az emberek valahogy ilyenek...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Ez mindig olyan fura vagy inkabb torz jelensegnek hat nekem. Nem is tudom mi kellene hozza, hogy tarsadalmi szempontbol ez megvaltozzon?
Talan meg 1 kb. 1 millios varos az orszagban. De akkor meg egybol jonne az automatikus rivalizalas :D hogy aki onnan vagy BP-bol van az mind hulye stb :p
Az emberek valahogy ilyenek...

Egyébként tényleg nem sok komoly város van Budapesten kívül.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Egyébként tényleg nem sok komoly város van Budapesten kívül.

Kinek mi a komoly. Valakinek a lakossag szama a nervado, valakinek a tortenelmi mult. Ez nem feltetlen egyertelmu. Pl. Szlovakia fovarosa kb. 425 000 korul van mindenfajta hozzacsatolt resszel.

Van egy vicces tortenet is mikor anno egy szlovakiai allami rendezvenyen epp MO-al peldaztak, miert nem jo ha ugymond "fejnehez" / "fovarosnehez" a lakossag eloszlasa. Erre jott egy szlovak(!) felszolalo es azt mondta, hogy a magyar fovarossal semmi gond, csak az orszag teruletei es a tobbi varosok lettek lenyesve korulotte :p
A hangulatot nehez leirni ezutan :D
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
OFF

Kinek mi a komoly. Valakinek a lakossag szama a nervado, valakinek a tortenelmi mult. Ez nem feltetlen egyertelmu. Pl. Szlovakia fovarosa kb. 425 000 korul van mindenfajta hozzacsatolt resszel.

Van egy vicces tortenet is mikor anno egy szlovakiai allami rendezvenyen epp MO-al peldaztak, miert nem jo ha ugymond "fejnehez" / "fovarosnehez" a lakossag eloszlasa. Erre jott egy szlovak(!) felszolalo es azt mondta, hogy a magyar fovarossal semmi gond, csak az orszag teruletei es a tobbi varosok lettek lenyesve korulotte :p
A hangulatot nehez leirni ezutan :D

Akkor Ninive komolyabb város lenne, mint Chicago. :D
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ez mindig olyan fura vagy inkabb torz jelensegnek hat nekem. Nem is tudom mi kellene hozza, hogy tarsadalmi szempontbol ez megvaltozzon?
Talan meg 1 kb. 1 millios varos az orszagban. De akkor meg egybol jonne az automatikus rivalizalas :D hogy aki onnan vagy BP-bol van az mind hulye stb :p
Az emberek valahogy ilyenek...

Mondjuk ez máshol is így van.
Ha már Romnánia: na pl. ott is van a főváros és a "provincie", ami tartományt jelent.
 
  • Tetszik
Reactions: Gyurma
R

rejsz felügyelő

Guest
Ez mindig olyan fura vagy inkabb torz jelensegnek hat nekem. Nem is tudom mi kellene hozza, hogy tarsadalmi szempontbol ez megvaltozzon?
Talan meg 1 kb. 1 millios varos az orszagban. De akkor meg egybol jonne az automatikus rivalizalas :D hogy aki onnan vagy BP-bol van az mind hulye stb :p
Az emberek valahogy ilyenek...
Nem egyedi jelenség, ahol kialakul nagyobb közösség ott előbb-utóbb külön öntudat is lesz.
Amúgy itthon csak úgy tűnik nagy az ellentét, nézz el egyszer Lengyelországba, ott a különböző vajdaságokon belüli régiók is rivalizálnak egymással, nem csak a sport vagy politika hanem a mindennapi élet területén. Plusz a régiókon belüli városok és a nagyvárosok kerületein belül is előfordul a jelenség.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
451
1 486
93

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Ez igaz de a csigazabálókban NEM szabad megbízni 1 pillanatra se. Nézd meg mit csinált a nyugat Balkáni bövités során!
Őszintén megmondom Albániát én se venném fel. Vmi különleges státuszt kaphat, de a tagság... Ezt kéne a törökök irányában is meglépni.
A macedónokkal valóban kibasztak. Ők teljesen lementek kutyába, még az országuk nevét is megváltoztatták, aztán Macron beintett.
Érdekes ez a csávó. Inkább tűnik pragmatikus, karrieristának, mint szélsőlibsi fanatikusnak. Csak annyira libsi, amennyire a sajtó kint megköveteli és felülhet a mainstream hullámra.
Az EU biztos valasztasnál is milyen szépen hátbaszúrta mind a szocikat, mind Webert. A fogtündér holland libsi Verhofstadtot is parkolópályára tette.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Az biztos de egy olyan spirálba kerültek bele amit csak erős felhatalmazással rendelkező kormány tudná kirántani az országot. Erre nagyon kevés az esély.
Itt is meg máshol is lehet olvasni...a rományoknak végük..Előre eladták magukat az usának, aztán az meg majd szarik megmenteni...majd putyin..
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 681
113
Itt is meg máshol is lehet olvasni...a rományoknak végük..Előre eladták magukat az usának, aztán az meg majd szarik megmenteni...majd putyin..


Szerintem meg kb egyik nagyhatalomnak sem kell semmilyen használhatatlan terület/ország,ahová érdemes befektetnek,befolyásolnak,ami még arra sem jó,azt meg kifosztják,végfelhasználják,azt csókolom.
Amikor majd újra kell gondolni(a nagyhatalmaknak) x országok felosztását,újraindítását,akkor kell résen lennünk.
Szvsz most nem 45 után vagyunk,egyik oldal sem folytat expanziót,mármint érdemben/katonai/területit,sőt usa láthatóan visszavesz bizonyos helyeken,ezt nyilván azért teszi,mert kiszámolták,hogy nagyon bukóban vannak,a bevételhez képest,így elengedik,semmi többet nem kell belelátni.
Oo,Kína is meggondolja 3x hová fektet be,hová nem.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Itt is meg máshol is lehet olvasni...a rományoknak végük..Előre eladták magukat az usának, aztán az meg majd szarik megmenteni...majd putyin..
Engem csak azért érdekel a dolog hogy az erdélyi románoknak mikor lessz elegük bukarestből és kezdenek külön utatakat járni maguknak.