[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Jópár nappal ezelőtt itt a szittya hadtest valóban román civilek "tizedeléséről" álmodozott.... ebben nem hazudik.

Amikor két nép hülyéi egymásra találnak, akkor ez történik...megy a "tizedelés" odavissza...

De általánosít és uszít, ráadásul csúsztat rengeteg másik dologban.
Nem való ide az ilyen alak. Menjen a sajátjaihoz egy fórumra, ahol kedvükre hergelhetik egymást.
Rombolni jött ide ez teljesen egyértelmű. És a rombolást szankciózni kell. Vagy rátér a helyes útra, vagy kirekesztődik a közösségből. Még választása is van.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 334
13 690
113
Jópár nappal ezelőtt itt a szittya hadtest valóban román civilek tizedeléséről, irtásáról, az etnikai arányok "kiegyensúlyozásáról" álmodozott.... ebben nem hazudik.

Amikor két nép hülyéi egymásra találnak, akkor ez történik...megy a "tizedelés" odavissza...

Amit a T-72 topicban is levág az alapján vannak dolgai a komának....
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993 and zulu

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Es a hatbaszurasrol beszelve, ti vagtok a Visegradi izebe, ahova mi is be akarunk jutni, Szerinted a Lengyel orul annak hogy ti az Oroszal kavartok?? Ha az nem hatbaszuras, akkor nem tudom hogy mi. A Lengyel-Roman kapcsolat nagyon jo es naprol napra jobb. Szovetsegesek vagyunk a NATO-ba es ti itt arrul beszeltek hogy nepirtas meg hogy kel nektek Transilvania:))) Nagyon el vagytok szalva. En remelem hogy szovetsegesek maradunk, arra kene focuszolni hogy jobb legyen a kapcsolat.. de mar tugyuk mind hogy ti nem aszt akarjatok.

Te ritka hülye vagy. 30 évig békejobbot nyújtott az ország, a kormányotok meg mindannyiszor beleköpött. Szerinted a román miért szitokszó az egész világon? Még a törökök is tudják. Itt a legutóbbi focibalhé a példa rá. :)
 

Sebestyen87

Member
2020. október 12.
39
8
8
Sebestyén. Igen nagyon sok kettős identitású magyar (akiknél a román az erősebb) az AUR-al szavazott. De imádkozzon a Román nép, hogy ez a párt csak egy konjunktura párt legyen, mert ha felmegy a népszerűsége egy 30-35%-ra a következő választásokon, az titeket románokat az EU-s politikában persona non grata-vá tesz.
Márpedig ez a szcenárió könnyen bekövetkezhet, főleg hogy most a ti gazdaságotok is nagy szarban van, illetve sokan román állampolgár nem tudnak viszamenni nyugatra dolgozni (lassan elfogy a hazahozott pénzük), ez pedig óriási feszültséget fog gerjeszteni a hagyományos román pártokkal szemben. Na meg az ortodox egyház nagyobbik része (a helyi papok és szerzetesek) is beállt az AUR mögé, jó szokása szerint mellettük agitál. Ez sem véletlen, mert mindig ott voltak a vasgárda mögött (csak egy példát mondok a magas címet viselő érintett egyházi méltóságok közül - Teoctis is vasgárdista volt, ezzel zsarolta a secu egész életében). Szóval mindenki tudja, hogy az AUR az egy vasgárdista szervezet, aminek nincs jó kicsengése nyugaton. Az usa bidenékkel az élen ezt le fogja nyelni, amíg az érdekei úgy kívánják, pont mint az ukrán nacionalisták tombolását. De az EU-ban negy lesz az arcvesztés.

Gondolj bele. Nyer az AUR. Kormányt alakít. Azzal fog indítani, hogy a többi EU-s tagtól alapból kap egy jogállamisági eljárást, ami okán felfüggesztik az EU-s pénzek folyósítását. Miből fog kormányozni, illetve a magasztos eszméit megvalósítani az AUR? Sem munka nem lesz(mert a leváltott PNL-UDMR-USR addigra tönkre vágja a gazdaságot, sajnos), sem EU-s pénz. Na meg úgy látom, hogy az AUR-nak jelenleg nincs egy olyan szakembergárdája aki az ország vezetésére alkalmas. Mert attól, hogy valaki nagyon jó szónok és akarja Ro és Moldva egyesülését, nem lesz jó közgazdász, bankár, agrár-, vízügyi szakember, stb. Na de majd meglátjuk. Ahogy a magyar mondaná: vom trai si vom vedea:).

És nem mellékesen, hidd el, hogy az itt komentelők nagy része nem akar semmilyen román népírtást. Nagyon helyesen. Mert az az univerzum rendje szerint az nagyon visszaüt. Abból indulj ki, hogy amikor az osztrák-magyar és német hadsereg elfoglalta havasalföldet (benne Bukarestel) akor sem volt semmi népírtás, pedig ha jól tudom a Tirgu Jiu-i civil fegyveres ellenállás okán a fél várost agyon lehetett volna lőni a hadijog alapján.
"Pe 14 octombrie 1916, în timpul primei ofensive germane peste Munții Gorjului, Ecaterina a luat parte alături de populația civilă, cercetași și o companie de milițieni la luptele de la Podul Jiului, concurând la respingerea atacului unei companii bavareze inamice."


Ide figyely, ti is persona non grata vagytok, es en szerintem az jo. Ha nem lenne ez az egesz "kel nekem erdely visza" meg az orosz kapcsolat, nagyon szurkolnek Viktor Orbannak. Volt neki toke es fel alt a globalistak ellen, az van szukseg most Europanak es pont aszt csinal az AUR is. Anti-globalista, pro-religion part. Nagyon jo szovetsegesek lennenk is szerintem Simion nagyon be akar jutni a Visegradba, hogy mek szorosabb legyen a szovetseg. Most nem az Erdelyrol van szo, hanem hogy jonnek a globalista communistak es le igaznak minket mind!
 
  • Tetszik
Reactions: agronomus

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 041
11 946
113
Ide figyely, ti is persona non grata vagytok, es en szerintem az jo. Ha nem lenne ez az egesz "kel nekem erdely visza" meg az orosz kapcsolat, nagyon szurkolnek Viktor Orbannak. Volt neki toke es fel alt a globalistak ellen, az van szukseg most Europanak es pont aszt csinal az AUR is. Anti-globalista, pro-religion part. Nagyon jo szovetsegesek lennenk is szerintem Simion nagyon be akar jutni a Visegradba, hogy mek szorosabb legyen a szovetseg. Most nem az Erdelyrol van szo, hanem hogy jonnek a globalista communistak es le igaznak minket mind!
Onnantól kezdve, hogy meggyaláztátok katonasírjainkat, ünnepnappá nyílvánítottátok a magyar nép egyik legnagyobb tragédiáját, nincs visszaút.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 040
10 852
113
De általánosít és uszít, ráadásul csúsztat rengeteg másik dologban.
Nem való ide az ilyen alak. Menjen a sajátjaihoz egy fórumra, ahol kedvükre hergelhetik egymást.
Rombolni jött ide ez teljesen egyértelmű. És a rombolást szankciózni kell. Vagy rátér a helyes útra, vagy kirekesztődik a közösségből. Még választása is van.

Bomlaszt az egyértelmű, csak a nem túl eszes szkíták még adják alá a lovat...ha az nem lett volna, egyértelműen kilehetne vágni trollkodásért, most sajnos van alapja a kommentjének, mert amit állít, olyan valóban történt.

És látod mennyire kevés esze van ? "hogy mire készültök"... már is általánosít...ő már így adja tovább a román pajtiknak... hogy "a magyarok/úgy cuzamme/ mire készülnek".... azt közbe csak pár idióta firkálta ki magából a türk ösztöneit.

Ezért álltam bele a szittyákba, mert tudtam, hogy ez lesz... jön egy hasonló jóképességű, csak piros-sárga-kék színben és már megis van felesleges konfliktus, aminek kárvallottjai nem a románok lesznek, hanem mi, mert nekünk van ott kisebbségünk...ezt kellett volna felérni ésszel,előrelátással.

Kib.szottul idegesítő ez az ostobaság.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 065
26 626
113
Negru aszongya, hogy ha ignoréra rakod, akkor látnod se kell a románt!

68askrQ.gif
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Ide figyely, ti is persona non grata vagytok, es en szerintem az jo. Ha nem lenne ez az egesz "kel nekem erdely visza" meg az orosz kapcsolat, nagyon szurkolnek Viktor Orbannak. Volt neki toke es fel alt a globalistak ellen, az van szukseg most Europanak es pont aszt csinal az AUR is. Anti-globalista, pro-religion part. Nagyon jo szovetsegesek lennenk is szerintem Simion nagyon be akar jutni a Visegradba, hogy mek szorosabb legyen a szovetseg. Most nem az Erdelyrol van szo, hanem hogy jonnek a globalista communistak es le igaznak minket mind!
Visegrádba, V4-be bejutni? Erdély jöhet, a többi kint marad. Ez a kompromisszum. Van deal? o_O
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Nektek egy szövetségesetek van, az USA. Ő igazából nem is a szövetségesetek, hanem a gazdátok. Valójában a világban az embereknek először pejoratív szavak jutnak az eszükbe, ha azt hallják, hogy román. Ilyen szövetségest senki sem akar, de alattvalónak jók vagytok.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 065
26 626
113
Hátbaszúrtuk a lengyeleket? Érdekes, elég gyakran járok mindkét országban, de ég és föld a két nép.
Amúgy a románok szent meggyőződése, hogy az oroszellenesség majd szövetségest csinál nekik Lengyelországból, különösen magyar relációban. Hát ennél nagyobbat nem is tévedhetnének, ugyanis lengyel szempontból a románok nem keresztények, mert ortodoxok. Elképzelhetetlen bármilyen tartós jó viszony a lengyelek és a pogányok között (alapjában véve ez a vallási különállás a lengyel oroszellenesség legszilárdabb bázisa is a XX. századi sérelmek mellett), különösen, ha az a keresztény testvéreik, a magyarok ellen irányulna!
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 334
13 690
113
Negru aszongya, hogy ha ignoréra rakod, akkor látnod se kell a románt!

68askrQ.gif

Vegytiszta célja van, arra játszik ezzel a szélsőséges bait taktikával, hogy a heves reakcók miatt zárják be a topicot, mint az ukránt.
Láthatóan ezt akarja - szóval érzéssel válaszoljatok neki, nyugodtan, tárgyilagosan, ne hevesen!
 

Sebestyen87

Member
2020. október 12.
39
8
8
Sebestyén. Igen nagyon sok kettős identitású magyar (akiknél a román az erősebb) az AUR-al szavazott. De imádkozzon a Román nép, hogy ez a párt csak egy konjunktura párt legyen, mert ha felmegy a népszerűsége egy 30-35%-ra a következő választásokon, az titeket románokat az EU-s politikában persona non grata-vá tesz.
Márpedig ez a szcenárió könnyen bekövetkezhet, főleg hogy most a ti gazdaságotok is nagy szarban van, illetve sokan román állampolgár nem tudnak viszamenni nyugatra dolgozni (lassan elfogy a hazahozott pénzük), ez pedig óriási feszültséget fog gerjeszteni a hagyományos román pártokkal szemben. Na meg az ortodox egyház nagyobbik része (a helyi papok és szerzetesek) is beállt az AUR mögé, jó szokása szerint mellettük agitál. Ez sem véletlen, mert mindig ott voltak a vasgárda mögött (csak egy példát mondok a magas címet viselő érintett egyházi méltóságok közül - Teoctis is vasgárdista volt, ezzel zsarolta a secu egész életében). Szóval mindenki tudja, hogy az AUR az egy vasgárdista szervezet, aminek nincs jó kicsengése nyugaton. Az usa bidenékkel az élen ezt le fogja nyelni, amíg az érdekei úgy kívánják, pont mint az ukrán nacionalisták tombolását. De az EU-ban negy lesz az arcvesztés.

Gondolj bele. Nyer az AUR. Kormányt alakít. Azzal fog indítani, hogy a többi EU-s tagtól alapból kap egy jogállamisági eljárást, ami okán felfüggesztik az EU-s pénzek folyósítását. Miből fog kormányozni, illetve a magasztos eszméit megvalósítani az AUR? Sem munka nem lesz(mert a leváltott PNL-UDMR-USR addigra tönkre vágja a gazdaságot, sajnos), sem EU-s pénz. Na meg úgy látom, hogy az AUR-nak jelenleg nincs egy olyan szakembergárdája aki az ország vezetésére alkalmas. Mert attól, hogy valaki nagyon jó szónok és akarja Ro és Moldva egyesülését, nem lesz jó közgazdász, bankár, agrár-, vízügyi szakember, stb. Na de majd meglátjuk. Ahogy a magyar mondaná: vom trai si vom vedea:).

És nem mellékesen, hidd el, hogy az itt komentelők nagy része nem akar semmilyen román népírtást. Nagyon helyesen. Mert az az univerzum rendje szerint az nagyon visszaüt. Abból indulj ki, hogy amikor az osztrák-magyar és német hadsereg elfoglalta havasalföldet (benne Bukarestel) akor sem volt semmi népírtás, pedig ha jól tudom a Tirgu Jiu-i civil fegyveres ellenállás okán a fél várost agyon lehetett volna lőni a hadijog alapján.
"Pe 14 octombrie 1916, în timpul primei ofensive germane peste Munții Gorjului, Ecaterina a luat parte alături de populația civilă, cercetași și o companie de milițieni la luptele de la Podul Jiului, concurând la respingerea atacului unei companii bavareze inamice."


Ja, es csak 2 kis dolgot akarok mondani mert veled szeretek beszelni. Mi sem csinaltunk nepirtast mikor Budapestet el foglaltuk, csak az egyik soldier fel rakta a bakancsot a parlamentre es bisztos hogy aszt meg ma is ruhelitek, de nem szabad el felejteni hogy mi szabaditottuk fel Budapestet. Is a masik, identitasrol beszelve. Minding is az az identitas erosseb ami az apa. Amikor a apa roman es az anya magyar, altalaba inkabb roman lesz. Mert az apak azok a legfontosabbak, az apak agyak a derekciot az eletbe es most 2020-be az apak ellen jolyik a harc nyugaton. Szerintem ha majd hol bele gondoltok, tobb minden van kozos bennunk, hazafiakban, mint ami nem.
 

Koll12

Member
2018. szeptember 7.
14
34
13
Azt mondja hogy nagyon jo szövetségesek lennénk :D:D Jo párszor voltunk már nagyon jo szövetségesek csak ez a nagyon jo szövetség mindig egy oldalu volt. illetve amedig az érdekeiteknek ez megfelelt, szerintem ezt a nagyon jo szövetséget felejtsuk el, mert a nagyon jo szövetség végén azt vesszuk majd észre hogy megint át vagyunk baszva.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 369
113
Ezért álltam bele a szittyákba, mert tudtam, hogy ez lesz... jön egy hasonló jóképességű, csak piros-sárga-kék színben és már megis van felesleges konfliktus, aminek kárvallottjai nem a románok lesznek, hanem mi, mert nekünk van ott kisebbségünk...ezt kellett volna felérni ésszel,előrelátással.

Kib.szottul idegesítő ez az ostobaság.
Nem olyan könnyű elszámolni 20-ig,...pedig ilyenkor el kellene. Én igyekszem inkább a lájk funkciót használni, mert úgy is leirja valaki helyettem is amit gondolok. :) És akkor ezzel megnyugtatom magam, hogy én milyen kultúrált és megértő is voltam....:D