[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 209
9 342
113
Az a probléma itt, hogy sokan nem vesznek tudomást a mentalitásról. Mert statisztika minden felett és a számok bűvöletében élnek. Na meg nagy valószínűséggel soha nem találkoztak egy átlagos román katonával oláhföldről.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Cccccccc, itt sokan tartanak tőlük :)
Tudom!!! Túltolják! Nagyon megosztó! Vannak parás nacionalista román youtube videok, hogy szétaláznak minket Erdély az övék és 3x is elfoglalják Budapestet. De van a másik oldala a magyar román hadgyakorlat amikor normálisan tisztelettel szeretettel bajtársiasan beszélnek egymásról maguk a katonák.

Aztán a hadseregük is megosztó a katonáik még megvannak fizetve, de elég nagy a nyomor ott (is). Nekik van (nincs) "haditengerészetük" is ami zabálja a büdzsét...de van HIMARS-uk meg tudom hogy drónokkal is már évekkel ezelőtt (!) tárgyaltak izraellel és még gyártást is kilátásba helyezték... A román haderőt a légiereje mutatja be legjobban: már vannak másodkezes F16-ok...de MIG21-ek is amelybe most még egy ukrán pilóta is azt mondaná, hogy inkább lőjjék le minthogy abba beleüljön...olyan ...elég felemás.
Helyén kell kezelni őket.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Akkor ők most ellenség?

"A háborúhoz szükség van az ellenség pontos meghatározására is. Még az alaktalan ellenséget is valamilyen formába kell önteni."

Siddhartha Mukherjee

Ezért is kérdeztem...egyelőre én még ott tartottam, hogy hazazavarták őket egy gyakorlatról dojcsból, mert szétestek a harckocsik meg eresztették az üzemanyagot.

"Mindig tiszteld az ellenfelet (...), de ne túlozd el a tiszteletet!"

Anthony Ryan


Aztán meg, hogy egymás után két hatalmas botrányuk volt az amerikai szövettségeseik repülőgépüzemanyag szétlopásai miatt.

"Az ellenséget mindig félre kell vezetni, a széles körű közvéleményt is félre lehet vezetni néha a saját érdekében, a szövetségest azonban sosem szabad becsapni."

Winston Churchill

...szerintem most jobban fosnak Moldova elvesztése vagy megszerzése miatt az oroszoktól mint tőlünk.

"Ne felejtsd el, hogy egy bizonyos ponton az ellenségeid a szövetségeseiddé válhatnak. Az élet már csak ilyen."

Christopher Paolini
Szép gyűjtemény.Főleg az utlsót érdemes megjegyezni.Csak nem szabad elfelejteni őket-és tudni kell,hogy mikor melyik érdekes.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Szép gyűjtemény.Főleg az utlsót érdemes megjegyezni.Csak nem szabad elfelejteni őket-és tudni kell,hogy mikor melyik érdekes.
Moldova lesz a legnagyobb gondja a románoknak az oroszok miatt (az még nem NATO) jobban rá vannak most feszülve mint ránk...arra kiváncsi leszek...lesz-é moldáv-orosz konfliktus? Belekeveredik-e Románia? (az viszont már NATO) Vagy esetleg pont megkapják az oroszoktól ahogy Medvegyev Putyin által azt ígérgeti is, hogy Románia is jól járna (Lengyelország és Magyarország mellett) ezzel...csak az a bajom hogy már azt sem hiszem el amit Medvegyev meg Putyin kérdez! :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Moldova lesz a legnagyobb gondja a románoknak az oroszok miatt (az még nem NATO) jobban rá vannak most feszülve mint ránk...arra kiváncsi leszek...lesz-é moldáv-orosz konfliktus? Belekeveredik-e Románia? (az viszont már NATO) Vagy esetleg pont megkapják az oroszoktól ahogy Medvegyev Putyin által azt ígérgeti is, hogy Románia is jól járna (Lengyelország és Magyarország mellett) ezzel...csak az a bajom hogy már azt sem hiszem el amit Medvegyev meg Putyin kérdez! :D
Oláhország potenciális ellenfél.Tervezett háború belátható időn belűl valószerűtlen.Azonban belpolitikai inditatású,nem tervezett háború nem kizárható.Vivtak már háborút focimeccs miatt is.....
Két dolog van a világon,mi végtelen.A Világegyetem,és az emberi hülyeség-de az elősőben nem vagyok biztos.....Einstein :D (persze,valojában nem mondott ilyet)
Jelenleg Moldáviával való egyesülésük a céljuk.csak a moldávok ezt valahogy annyira mégsem akarják.
Oroszokat nem érdekli jelenleg a Dnyeszteren inneni terület.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Oláhország potenciális ellenfél.Tervezett háború belátható időn belűl valószerűtlen.Azonban belpolitikai inditatású,nem tervezett háború nem kizárható.Vivtak már háborút focimeccs miatt is.....
Két dolog van a világon,mi végtelen.A Világegyetem,és az emberi hülyeség-de az elősőben nem vagyok biztos.....Einstein :D (persze,valojában nem mondott ilyet)
Jelenleg Moldáviával való egyesülésük a céljuk.csak a moldávok ezt valahogy annyira mégsem akarják.
Oroszokat nem érdekli jelenleg a Dnyeszteren inneni terület.
Ebben igazad van Ők nagy átlagban úgy viselkednek és a nacionalista politikusaik is mint egy tolvaj, aki tudja, és rajta is kapták, hogy lopott és még neki áll feljebb késsel vagdalkozik a rohadék meg fenyegetőzik...
 

nizdam

Well-Known Member
2021. december 14.
225
800
93
La conferință vor participa ministrul Economiei, Florin Spătaru, Excelența Sa, Rim Kap-Soo, Ambasadorul Republicii Coreea în România, președintele și CEO-ul companiei Hanwha Aerospace, Jaeil Son și reprezentanți ai Companiei Naţionale Romarm S.A.

Iar sursele DefenseRomania din industria de apărare ne-au confirmat că România nu a purtat discuții doar pentru pulberi cu sud-coreeni. Vor fi semnate scrisori de intenție în vederea achiziționării a mai multor tipuri de tehnică militară, anume obuziere K9 Thunder de 155 mm, mașini de luptă ale infanteriei și lansatoare multiple K239 Chunmoo.

Itt azt irjak hogy ma sajtotajekoztato lesz, itt van a Hanwa CEO - ja es szandeknyilatkozatot irnak ala a robbanoszer gyartasra, a k9 Thunder, ifv -re, meg Chunmoo -ra. Az este meg bemontak a ket francia tengeralattjarot.
Kivancsi vagyok.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 055
30 513
113
tt azt irjak hogy ma sajtotajekoztato lesz, itt van a Hanwa CEO - ja es szandeknyilatkozatot irnak ala a robbanoszer gyartasra, a k9 Thunder, ifv -re, meg Chunmoo -ra. Az este meg bemontak a ket francia tengeralattjarot.
Kivancsi vagyok.
lassan a világ összes fegyvergyártójával van szándéknyilatkozatuk amik nincsenek szankciók alatt.... :D
 

nizdam

Well-Known Member
2021. december 14.
225
800
93
La conferință vor participa ministrul Economiei, Florin Spătaru, Excelența Sa, Rim Kap-Soo, Ambasadorul Republicii Coreea în România, președintele și CEO-ul companiei Hanwha Aerospace, Jaeil Son și reprezentanți ai Companiei Naţionale Romarm S.A.

Iar sursele DefenseRomania din industria de apărare ne-au confirmat că România nu a purtat discuții doar pentru pulberi cu sud-coreeni. Vor fi semnate scrisori de intenție în vederea achiziționării a mai multor tipuri de tehnică militară, anume obuziere K9 Thunder de 155 mm, mașini de luptă ale infanteriei și lansatoare multiple K239 Chunmoo.

Itt azt irjak hogy ma sajtotajekoztato lesz, itt van a Hanwa CEO - ja es szandeknyilatkozatot irnak ala a robbanoszer gyartasra, a k9 Thunder, ifv -re, meg Chunmoo -ra. Az este meg bemontak a ket francia tengeralattjarot.
Kivancsi vagyok.
A legjobb hozzaszolas a temahoz :
Gabriel Smith
Altii care vor sa ne puna la munca! Ba, voi nu intelegeti ca nu avem nevoie de asa ceva? Noi vrem sali de jocuri, printzese si manele... Ti-ai dre@cu de imperialisti!

Masok akik dologra akarnak fogni! Ti nem ertitek hogy nincsen erre szuksegunk?
Nekunk kell jatekterem, luxus szereto es roma zene .... Az ordogbe az imperialistait!
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 043
113
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Otthon meg még mindig piacot kutatnak, meg semmitmondó propagandát nyomnak.
Maróth menesztése óta satufékkel halad a haderőfejlesztés.
 
  • Szomorú
Reactions: antigonosz